БГ Лов Форум: Колко излиза прехвърлянето на една пушка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Колко излиза прехвърлянето на една пушка и какви са необходимите дукоменти при покупката

#1
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
Ходих до КОС - Търговище, косъджията е отпуск до 30,06 но отпред на тъблото има изкарани списъци с дукоментация която трябва да се подготви при придобиване на ловно оръжие, дежурния там ми каза че са тези , там пише : Заявление до началника, свидетелство за съдимост, удостоверение от НССмедицинско и удостоверение от психо........................... АБЕ МНОГО СА ОБЩО 9 ДОКУМЕНТА, ВСЕ ЕДНО ВАДЯ НАНОВО РАЗРЕШИТЕЛНО. Заболя ме главата. :lol: :o :o . МОЛЯ КОЙТО Е НАЯСНО ДА МЕ СВЕТНЕ И МЕНЕ, ЧЕ АКО НАИСТИНА ТРЯБВА ВСИЧКО ДА СЕ ВАДИ ЩЕ ОТИДЕ ДОСТА ВРЕМЕ И ПАРИ, и отделно накрая пише 20лв. такса.

Дотука на мен ми стана ясно следното : вадя всичките дукоменти и утивам в КОС да ми издадът разрешително за придобиване на оръжие. След това си намирам оръжието и утивам да го взема , като при покупката собственика и аз - в случея куповач, утиваме в КОС на продавача аз си показвам дукомента и те отписват оръжието от собственика и ми го дават на мен, и после аз в моя КОС си го регистрирам.

КОЛКО ПАРИ ИЗЛИЗА ТАЗИ ПРОСТА ЗДЕЛКА ЗА ЕДНО ЧИФТЕ.

НАПРАВО СЪМ ВЪЗМУТЕН.
0

#2
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11

Виж мнениетоjorotrg написа на 18.06.2014 - 23:29 :

Ходих до КОС - Търговище, косъджията е отпуск до 30,06 но отпред на тъблото има изкарани списъци с дукоментация която трябва да се подготви при придобиване на ловно оръжие, дежурния там ми каза че са тези , там пише : Заявление до началника, свидетелство за съдимост, удостоверение от НССмедицинско и удостоверение от психо........................... АБЕ МНОГО СА ОБЩО 9 ДОКУМЕНТА, ВСЕ ЕДНО ВАДЯ НАНОВО РАЗРЕШИТЕЛНО. Заболя ме главата. :lol:/> :o/> :o/> . МОЛЯ КОЙТО Е НАЯСНО ДА МЕ СВЕТНЕ И МЕНЕ, ЧЕ АКО НАИСТИНА ТРЯБВА ВСИЧКО ДА СЕ ВАДИ ЩЕ ОТИДЕ ДОСТА ВРЕМЕ И ПАРИ, и отделно накрая пише 20лв. такса.

Дотука на мен ми стана ясно следното : вадя всичките дукоменти и утивам в КОС да ми издадът разрешително за придобиване на оръжие. След това си намирам оръжието и утивам да го взема , като при покупката собственика и аз - в случея куповач, утиваме в КОС на продавача аз си показвам дукомента и те отписват оръжието от собственика и ми го дават на мен, и после аз в моя КОС си го регистрирам.

КОЛКО ПАРИ ИЗЛИЗА ТАЗИ ПРОСТА ЗДЕЛКА ЗА ЕДНО ЧИФТЕ.

НАПРАВО СЪМ ВЪЗМУТЕН.

наскоро купих една надцевка и платих такса за закупуване 20 лева съхранение 20 лева и издаване на нов модел разрешително 30 лева
0

#3
Потребителя е офлайн   Климент 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4172
  • Регистр: 29.07.11
Всичките тия документи са за първата пушка, за следващите ти трябна само заявление и таксата 20 + 10 , които трябва да са отделна бележка, а не заедно на 1, щото банката трябва 2ти да ти вземе таксата за превод да ги .... Та толко ти излиза 1 пушкало + преглед 5лв + пътните, които са различно според разстоянието
0

#4
Потребителя е офлайн   zahariev_87 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 03.11.13
Спокойно Жорка не се възмощавай.Всичко в държавата ни е направено да се случва по най-сложният начин за съжаление.Да знаеш само,че колегата Климент е прав.При закупуване на първо оръжие се вадят всички тези документи дето ти ги е написал косаджията,иначе както ти казах си вадиш само едно заявление при твоя косаджия и отиваш с него при косаджията на продавача.Там отписват оръжието и то вече е твое след като го регистрираш при твоя косаджия.Инфото ми е от достоверен източник(служител на КОС).
0

#5
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
Успокоихте ме, :D :D :D то мойта информация не е от косаджията ами четох на таблото отпред, защото нашия косаджия е в отпуск. На това което го четох непишеше дали е за първа или втора пушка, и дежурния полицай ми запали допълнително фитила , като вика " ТУЙ,ТУЙ, ТУЙ ТРЯБВА ДА ВАДИШ, ДЕЙСТВАЙ ЧЕ ДА ГИ ИЗВАДИШ ДО КРАЯ НА ОТПУСКАТА " . Значи за втора пушка нищо няма да вадя, направо на 30.06 отивам в служба КОС с около 40 лв. в джоба. ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ.

Знам че темата нее баш за този раздел, но бях ядосан и я нашляпах тук, главния мод ако реши да я измести нанякаде.
0

#6
Потребителя е офлайн   abrash 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2256
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоpu6eka_70 написа на 19.06.2014 - 06:16 :

Виж мнениетоjorotrg написа на 18.06.2014 - 23:29 :

Ходих до КОС - Търговище, косъджията е отпуск до 30,06 но отпред на тъблото има изкарани списъци с дукоментация която трябва да се подготви при придобиване на ловно оръжие, дежурния там ми каза че са тези , там пише : Заявление до началника, свидетелство за съдимост, удостоверение от НССмедицинско и удостоверение от психо........................... АБЕ МНОГО СА ОБЩО 9 ДОКУМЕНТА, ВСЕ ЕДНО ВАДЯ НАНОВО РАЗРЕШИТЕЛНО. Заболя ме главата. :lol:/>/> :o/>/> :o/>/> . МОЛЯ КОЙТО Е НАЯСНО ДА МЕ СВЕТНЕ И МЕНЕ, ЧЕ АКО НАИСТИНА ТРЯБВА ВСИЧКО ДА СЕ ВАДИ ЩЕ ОТИДЕ ДОСТА ВРЕМЕ И ПАРИ, и отделно накрая пише 20лв. такса.

Дотука на мен ми стана ясно следното : вадя всичките дукоменти и утивам в КОС да ми издадът разрешително за придобиване на оръжие. След това си намирам оръжието и утивам да го взема , като при покупката собственика и аз - в случея куповач, утиваме в КОС на продавача аз си показвам дукомента и те отписват оръжието от собственика и ми го дават на мен, и после аз в моя КОС си го регистрирам.

КОЛКО ПАРИ ИЗЛИЗА ТАЗИ ПРОСТА ЗДЕЛКА ЗА ЕДНО ЧИФТЕ.

НАПРАВО СЪМ ВЪЗМУТЕН.

наскоро купих една надцевка и платих такса за закупуване 20 лева съхранение 20 лева и издаване на нов модел разрешително 30 лева

Здравеи колега пишеш че си платил 30.00лв за нов модел разрешително би ли споделил за какво разрешително плати тези 30.00лв за ново или за подмяна на старото .
0

#7
Потребителя е офлайн   каменов0440 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 80
  • Регистр: 15.05.14
старите са тези мъничките белите - като тефтерче, дето си ги носиш в джоба, а новите - едни големи листове А4 ... мани мани вместо към по-добро, към по- непрактично ...
п.с. За 30.06 ти трябва и документ за подборен лов ( новите са пластика ), а старите са си картонени и имаше ли нямаше ли някакъв срок за преиздаването им - не знам
0

#8
Потребителя е офлайн   pu6eka_70 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 393
  • Регистр: 31.01.11

Виж мнениетоabrash написа на 19.06.2014 - 10:46 :

Виж мнениетоpu6eka_70 написа на 19.06.2014 - 06:16 :

Виж мнениетоjorotrg написа на 18.06.2014 - 23:29 :

Ходих до КОС - Търговище, косъджията е отпуск до 30,06 но отпред на тъблото има изкарани списъци с дукоментация която трябва да се подготви при придобиване на ловно оръжие, дежурния там ми каза че са тези , там пише : Заявление до началника, свидетелство за съдимост, удостоверение от НССмедицинско и удостоверение от психо........................... АБЕ МНОГО СА ОБЩО 9 ДОКУМЕНТА, ВСЕ ЕДНО ВАДЯ НАНОВО РАЗРЕШИТЕЛНО. Заболя ме главата. :lol:/>/>/> :o/>/>/> :o/>/>/> . МОЛЯ КОЙТО Е НАЯСНО ДА МЕ СВЕТНЕ И МЕНЕ, ЧЕ АКО НАИСТИНА ТРЯБВА ВСИЧКО ДА СЕ ВАДИ ЩЕ ОТИДЕ ДОСТА ВРЕМЕ И ПАРИ, и отделно накрая пише 20лв. такса.

Дотука на мен ми стана ясно следното : вадя всичките дукоменти и утивам в КОС да ми издадът разрешително за придобиване на оръжие. След това си намирам оръжието и утивам да го взема , като при покупката собственика и аз - в случея куповач, утиваме в КОС на продавача аз си показвам дукомента и те отписват оръжието от собственика и ми го дават на мен, и после аз в моя КОС си го регистрирам.

КОЛКО ПАРИ ИЗЛИЗА ТАЗИ ПРОСТА ЗДЕЛКА ЗА ЕДНО ЧИФТЕ.

НАПРАВО СЪМ ВЪЗМУТЕН.

наскоро купих една надцевка и платих такса за закупуване 20 лева съхранение 20 лева и издаване на нов модел разрешително 30 лева

Здравеи колега пишеш че си платил 30.00лв за нов модел разрешително би ли споделил за какво разрешително плати тези 30.00лв за ново или за подмяна на старото .
вече при закупуване на следваща пушка сменят старото дето е като тефтерче с ново по неудобно за носене формат 1/2 от А4
0

#9
Потребителя е офлайн   Rado_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1406
  • Регистр: 30.01.10
МОЖЕ да пуснеш 2те такси (20лв за закупуване и 10лв за промяна в разрешителното) на едно в банката и да платиш една такса за превода!
В основанието пишеш "такса закупуване и промяна в разрешително".
За нарезно ще искат и копие от свидетелството за подборен лов.
Друго освен тези документи от банката не трябва да вадиш...
При мен всичко стана за 1 ден , но това е при много добро желание от КОС!
УСПЕХ
Публикувано изображение
0

#10
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 19:24 :

МОЖЕ да пуснеш 2те такси (20лв за закупуване и 10лв за промяна в разрешителното) на едно в банката и да платиш една такса за превода!
В основанието пишеш "такса закупуване и промяна в разрешително".
За нарезно ще искат и копие от свидетелството за подборен лов.
Друго освен тези документи от банката не трябва да вадиш...
При мен всичко стана за 1 ден , но това е при много добро желание от КОС!
УСПЕХ


Някъде може и да не стане - защо, защото всичките три такси са по различни текстове от Наредба № 7 и може да ти искат отделно платежно за всяко ...., казвам - може . Не е проблем в едно заявление да посочиш, че искаш няколко услуги, демек издаване на няколко разрешения ... , в случая - придобиване, както и промяна в разрешения за съхранение, носене, и употреба ..
0

#11
Потребителя е офлайн   Rado_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1406
  • Регистр: 30.01.10

Виж мнениетоДок написа на 19.06.2014 - 19:41 :

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 19:24 :

МОЖЕ да пуснеш 2те такси (20лв за закупуване и 10лв за промяна в разрешителното) на едно в банката и да платиш една такса за превода!
В основанието пишеш "такса закупуване и промяна в разрешително".
За нарезно ще искат и копие от свидетелството за подборен лов.
Друго освен тези документи от банката не трябва да вадиш...
При мен всичко стана за 1 ден , но това е при много добро желание от КОС!
УСПЕХ


Някъде може и да не стане - защо, защото всичките три такси са по различни текстове от Наредба № 7 и може да ти искат отделно платежно за всяко ...., казвам - може . Не е проблем в едно заявление да посочиш, че искаш няколко услуги, демек издаване на няколко разрешения ... , в случая - придобиване, както и промяна в разрешения за съхранение, носене, и употреба ..


Заяждането винаги ще го има, особено в държавните институции..
За мен : Нека са по различни текстове... Сметката за таксите е една, няма различни сметки за различните такси... Няма основание за искане на различни платежни.
Това е фин. операция която не е по компетенцията на КОС , и за следенето на които операции си има други органи..
Може да греша, расъждавам за себе си!
Публикувано изображение
0

#12
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 20:20 :

Виж мнениетоДок написа на 19.06.2014 - 19:41 :

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 19:24 :

МОЖЕ да пуснеш 2те такси (20лв за закупуване и 10лв за промяна в разрешителното) на едно в банката и да платиш една такса за превода!
В основанието пишеш "такса закупуване и промяна в разрешително".
За нарезно ще искат и копие от свидетелството за подборен лов.
Друго освен тези документи от банката не трябва да вадиш...
При мен всичко стана за 1 ден , но това е при много добро желание от КОС!
УСПЕХ


Някъде може и да не стане - защо, защото всичките три такси са по различни текстове от Наредба № 7 и може да ти искат отделно платежно за всяко ...., казвам - може . Не е проблем в едно заявление да посочиш, че искаш няколко услуги, демек издаване на няколко разрешения ... , в случая - придобиване, както и промяна в разрешения за съхранение, носене, и употреба ..


Заяждането винаги ще го има, особено в държавните институции..
За мен : Нека са по различни текстове... Сметката за таксите е една, няма различни сметки за различните такси... Няма основание за искане на различни платежни.
Това е фин. операция която не е по компетенцията на КОС , и за следенето на които операции си има други органи..
Може да греша, расъждавам за себе си!



;)/> Това не е заяждане .. , а изпълнение на това което е предложено, прието и влязло в сила за изпълнение ... , служителя просто си върши работата за което му се плаща - изпълнява го . Така предполагам правиш и ти в твоето занятие .. - вършиш работа и ти се плаща .
Вярно, сметката е една, но услугите са различни, разбирай различни по вид разрешения в случая ... което означава, че не случайно е направено така с пряка връзка финансовата операция - демек, пет услуги, пет такси, с пет комисионни за банката за превода ...
Предполагам, разбра ме ..
0

#13
Потребителя е офлайн   Andronos 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 224
  • Регистр: 10.05.08
Да вмъкна и аз, във вторник бях до КОС да подам поредна молба за нарезно,
платих 2 отделни такси 10 лева за промяна в разрешителното
и 20 лева за придобиване, това е, не ми искаха документ за подборен, те вече свикнаха с мен.
А старото разрешително ми бяха сменили с ново безплатно, когато продавах 1-та от
пушките си преди няколко месеца.
0

#14
Потребителя е офлайн   Rado_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1406
  • Регистр: 30.01.10
Разбрах те колега.
Виждам, че и ти разбираш моята логика..
Дано Жоро има късмет и всичко стане бързо.
Много слука !
Публикувано изображение
0

#15
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 20:51 :

Разбрах те колега.
Виждам, че и ти разбираш моята логика..
Дано Жоро има късмет и всичко стане бързо.
Много слука !


А така :D , :cheers2: и със здраве !
0

#16
Потребителя е офлайн   Spas 13 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 222
  • Регистр: 26.08.13
В паспортна има пост-терминал и с карта всички плащания за закупуване на оръжия стават без вземане на такси.
0

#17
Потребителя е офлайн   Климент 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4172
  • Регистр: 29.07.11
Дали във всеки КОС има такъв терминал и дали Бай Илия и Дедо Пенчо на 63г ще могат да го ползват ??
0

#18
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
Абе ще си платя двете такси по отделно, да не издребнняваме за 3-4-5 лв. Аз се бах ядосал че ще изкат всичките бомаги наново, пък там отиват доста кинти, но благодарение на всички които взеха участие да ми разяснят се успокоих. БЛАГОДАРЯ. На 30 вечерта ще пиша какво се е случило.
0

#19
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоДок написа на 19.06.2014 - 19:41 :

Виж мнениетоradones написа на 19.06.2014 - 19:24 :

МОЖЕ да пуснеш 2те такси (20лв за закупуване и 10лв за промяна в разрешителното) на едно в банката и да платиш една такса за превода!
В основанието пишеш "такса закупуване и промяна в разрешително".
За нарезно ще искат и копие от свидетелството за подборен лов.
Друго освен тези документи от банката не трябва да вадиш...
При мен всичко стана за 1 ден , но това е при много добро желание от КОС!
УСПЕХ


Някъде може и да не стане - защо, защото всичките три такси са по различни текстове от Тарифа № 4 и може да ти искат отделно платежно за всяко ...., казвам - може . Не е проблем в едно заявление да посочиш, че искаш няколко услуги, демек издаване на няколко разрешения ... , в случая - придобиване, както и промяна в разрешения за съхранение, носене, и употреба ..

0

#20
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
http://www.bglov.com...ndpost&p=502609
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни