БГ Лов Форум: Създаване на нова национална организация на българските ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Създаване на нова национална организация на българските ловци

#81
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(picea @ Jan 14 2009, 14:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
пропускате само едно biggrin.gif да се намери и някой велик политик да яхне вълната на недоволството, сценарият ми е ясен отсега. Имам един въпрос към така наречени алтернативни дружества извън системата на НЛРС - Защо толкова години досега не си направихте асоциация или някакъв съюз, ами карахте по ръба и чакахте последния момент след като закона се подготвяше от 2 години.


Ами ще ти отговоря бе готин,понеже си ме набарал.Не сме имали нужда да си правим асоциация
понеже нямахме шапка пълна с ............. на главите.И пак сме се отчитали където трябва и документи
са ни редовни и всичко ни е било на ред.Тоя закон го подготвяха такива като теб/без мисъл и съзнание/.
Защото след 1-2год. щяхме да станем над 50% и твоето НАЦИОНАЛНО щеше да бъде в историята.
АНАДЪМО?НЯМА СМИСЪЛ ДА ТИ ОБЯСНЯВАМ ПОВЕЧЕ, понеже виждам,че ...................
С най-добри чувства!

Този пост е редактиран от vater: 17.01.2009 - 08:59
Причина за редакцията: \\'моля без груби думи\\'

0

#82
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(stefan4087 @ Jan 17 2009, 04:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ами ще ти отговоря бе готин,понеже си ме набарал.Не сме имали нужда да си правим асоциация
понеже нямахме шапка пълна с ............. на главите.И пак сме се отчитали където трябва и документи
са ни редовни и всичко ни е било на ред.Тоя закон го подготвяха такива като теб/без мисъл и съзнание/.
Защото след 1-2год. щяхме да станем над 50% и твоето НАЦИОНАЛНО щеше да бъде в историята.
АНАДЪМО?НЯМА СМИСЪЛ ДА ТИ ОБЯСНЯВАМ ПОВЕЧЕ, понеже виждам,че ...................
С най-добри чувства!



А бе готин, аз питам къде спахте досега, а дали имате или нямате нужда от асоциация си е твой проблем, като си решил да се правиш на отворен поне не ми приписвай неща които не съм казал, явно не можеш да ми дадеш сносен отговор и само плюеш. Не защитавам никой но и не мога да си премълчавам когато някой само си чеше езика, факт е че националното е устояло над век и едва ли такива като теб ще го пратят в историята, както ти сам казваш болшинството мислят като мен. Факт е че дружествата като твоето бяха създадени изкуствено и като всяко изкуствено нещо си отиват, интересно какво те притеснява щом всичко ви е редовно и в ред. Ако решиш да ми отговаряш дай точни отговори и без злоба.
0

#83
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Факт е че дружествата като твоето бяха създадени изкуствено и като всяко изкуствено нещо си отиват, интересно какво те притеснява щом всичко ви е редовно и в ред. Ако решиш да ми отговаряш дай точни отговори и без злоба.
[/quote]


Първо ми кажи кои са тези,които са създали изкуствено дружества като моето?Отговор невярвам да имаш,затова ще ти отговоря.Създадоха се сами,защото не искаха да търпят тъпкането и скубането
на твоето Национално в този му вид.И не са си заминали сами,ами твоето Национално трябва да
прилапа и техните средства.Защо не се запиташ дали е законно насила да членуваш някъде?
В качеството на какви ще им се превежда част от тия 50лв.Какво ще стопанисват на жълтите павета
твоите Национални герой?Не е ли поредния обир?Или ти харесва и закона?Нещо да кажеш дали има правилник?Може ли толкова време да няма?Може.И ще ти кажа защо.Защото и него го гласят за няколко тикви да обслужва и трябва на всеки да се угоди.И той като излезе ще бъде пълен с противоречия
и простотий.Питаш какво ме притеснява,като всичко ни е наред?Ами това,че трябва насила да ставаме мазохисти а нали знаеш,че това е потологично болестно състояние.Също,че никой от националните
герои не сондира мнение надолу по веригата.Не сме против НЛС,а против тоталитарните функций,които му
дават по този закон.Ама сигурно не си го чел въобще.Като стане дума за лов от тук нататък,ще трябва
да се има в предвид НЛС,а надолу по веригата са шерпите,които са задължени по закон да слугуват,
плащат и да не задават въпроси.Казвал съм го много пъти-НЛС трябва да има само представителни ф-ий
и никакви други.Затова сме против членството в тоя съюз в този му вид.Хайде стига съм писал,че смисъл няма.Дано този път да не ти прозвучи пак злобно.
Наслука!

0

#84
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Цитат(stefan4087 @ Jan 19 2009, 05:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Факт е че дружествата като твоето бяха създадени изкуствено и като всяко изкуствено нещо си отиват, интересно какво те притеснява щом всичко ви е редовно и в ред. Ако решиш да ми отговаряш дай точни отговори и без злоба.



Първо ми кажи кои са тези,които са създали изкуствено дружества като моето?Отговор невярвам да имаш,затова ще ти отговоря.Създадоха се сами,защото не искаха да търпят тъпкането и скубането
на твоето Национално в този му вид.И не са си заминали сами,ами твоето Национално трябва да
прилапа и техните средства.Защо не се запиташ дали е законно насила да членуваш някъде?
В качеството на какви ще им се превежда част от тия 50лв.Какво ще стопанисват на жълтите павета
твоите Национални герой?Не е ли поредния обир?Или ти харесва и закона?Нещо да кажеш дали има правилник?Може ли толкова време да няма?Може.И ще ти кажа защо.Защото и него го гласят за няколко тикви да обслужва и трябва на всеки да се угоди.И той като излезе ще бъде пълен с противоречия
и простотий.Питаш какво ме притеснява,като всичко ни е наред?Ами това,че трябва насила да ставаме мазохисти а нали знаеш,че това е потологично болестно състояние.Също,че никой от националните
герои не сондира мнение надолу по веригата.Не сме против НЛС,а против тоталитарните функций,които му
дават по този закон.Ама сигурно не си го чел въобще.Като стане дума за лов от тук нататък,ще трябва
да се има в предвид НЛС,а надолу по веригата са шерпите,които са задължени по закон да слугуват,
плащат и да не задават въпроси.Казвал съм го много пъти-НЛС трябва да има само представителни ф-ий
и никакви други.Затова сме против членството в тоя съюз в този му вид.Хайде стига съм писал,че смисъл няма.Дано този път да не ти прозвучи пак злобно.
Наслука!


Интересна тактика имаш, на въпроса отговаряш с въпрос, откаде знаеш как ще се разпределят 50те лева ако имаш достъп до конкретна информация сподели/за правилника говоря/, ако не, не говори наизуст. Защо няма правилник можеш да попиташ в ДАГ - там го пишат, като си чел закона не ти ли светна кой стои над всичко /над националното/, и какви са последствията от това, погледни по ясно на нещата и ще разбереш кой командва. Спирам защото от тук трябва да намеся и политиката, а за политика не говоря.
Наслука !
0

#85
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Някой има ли информация, как е преминала сбирката на 15.01.09 и какво се е решило на нея?
0

#86
Потребителя е офлайн   stefan4087 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 12.08.08
Цитат(picea @ Jan 21 2009, 00:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Интересна тактика имаш, на въпроса отговаряш с въпрос, откаде знаеш как ще се разпределят 50те лева ако имаш достъп до конкретна информация сподели/за правилника говоря/, ако не, не говори наизуст. Защо няма правилник можеш да попиташ в ДАГ - там го пишат, като си чел закона не ти ли светна кой стои над всичко /над националното/, и какви са последствията от това, погледни по ясно на нещата и ще разбереш кой командва. Спирам защото от тук трябва да намеся и политиката, а за политика не говоря.
Наслука !



Този път пак ще ти отговоря/без злоба,ама за последно/След известно време ще се убедиш как ще
се разпределят.Ине говоря наизуст за разлика от теб.Изащо мислиш,че правилника го пишат в ДАГ?
На мен ми е светнало отдавна всичко за разлика от теб.И да избегна политиката щото дават бан
/не че не го заслужавам,като има такива подстрекатели като теб/айде ти ми отговори кой стой от горе
над НЛС?И ПРИЯТЕЛСКИ ТЕ СЪВЕТВАМ не всявяй раздори!
Жив и здрав!
0

#87
Потребителя е офлайн   mikewolf 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 49
  • Регистр: 31.05.08
Цитат(picea @ Jan 21 2009, 00:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Интересна тактика имаш, на въпроса отговаряш с въпрос, откаде знаеш как ще се разпределят 50те лева ако имаш достъп до конкретна информация сподели/за правилника говоря/, ако не, не говори наизуст. Защо няма правилник можеш да попиташ в ДАГ - там го пишат, като си чел закона не ти ли светна кой стои над всичко /над националното/, и какви са последствията от това, погледни по ясно на нещата и ще разбереш кой командва. Спирам защото от тук трябва да намеся и политиката, а за политика не говоря.
Наслука !


Извиняваи, а за какво говориш, ако не за политика????

И защо пишеш тук в тази тема?!

Доволен си от новия закон, радваи му се и не пълни темата с агитация.

Остави и другите да си имат мнение.

Аман от провокатори.
Много еколози и природозащитници се навъдиха в последно време. 99 % от тях не са си подали нослето от градския живот в природата. Ето какво им желая http://send2hell.net/idi/namainatasi.php
0

#88
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Истината.........истината е, че тези пари разпределени 60/40 в полза СЛРБ/ Местно Дружество ще запълнят поредната дупка в нечий кариес! Никога, никой няма да получи отчет за тяхното харчене, както никой не разбра с какви пари са закупени служебните коли с които с движат Михайлов и компания. Всъщност са платени от нас - редовите тъпанари, пълнещи бездънната им касичка!
И поредния тунеядец - Председател на дружество ще си вдигне заплатката, както и на солташака си - специалиста по лова. Е затова ни събират кинтите - да ни шкартират след 4-5 години с помощта на нашите пари! Е това ако не е цинизъм - здраве му кажи!
Ама Гоце да не се закача! Той си бракониерствува законно!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#89
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(lama69 @ Jan 25 2009, 01:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Истината.........истината е, че тези пари разпределени 60/40 в полза СЛРБ/ Местно Дружество ще запълнят поредната дупка в нечий кариес! Никога, никой няма да получи отчет за тяхното харчене, както никой не разбра с какви пари са закупени служебните коли с които с движат Михайлов и компания. Всъщност са платени от нас - редовите тъпанари, пълнещи бездънната им касичка!
И поредния тунеядец - Председател на дружество ще си вдигне заплатката, както и на солташака си - специалиста по лова. Е затова ни събират кинтите - да ни шкартират след 4-5 години с помощта на нашите пари! Е това ако не е цинизъм - здраве му кажи!
Ама Гоце да не се закача! Той си бракониерствува законно!


...да е само Гоце,като писано яйце ще го гледаме wink.gif
...лошото е като тръгнат хора,където нямат тайни за района и лова в него...касапница!!!
...и са тръгнали!!!
...хора,които до вчера са гледали същият този дивеч,като децата си...боли ги и тях!!!...но явно ловът изродите от националната организация са решили да го няма в списъка на обикновенният човек и ловец!!!
...а същият този обикновен човек и ловец,разбирай истински,е решил,че няма да има за него,но няма да остави и за хрантутниците!!!
...просто,ефективно и много грозно!!!
...и за всичко това може да благодарим първо на себе си,второ на депутатите и трето на родителите си,че са ни родили овце в това прекрасно пасбище/защото не е държава/,известно на малка част от света като България!!!

П.С. ...защото съм в Пловдивското дружество да ви кажа приказките на д-р Паница,нашият председател...50-то лева да ги дадем тази година и от догодина нямало да се дават cool.gif
...сори,ама ми звучи като: дай да те шибам днеска,пък утре вече няма biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
...винаги зора е да те наведат първият път...от там насетне все си педераст!!!

0

#90
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат
...сори,ама ми звучи като: дай да те шибам днеска,пък утре вече няма biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
...винаги зора е да те наведат първият път...от там насетне все си педераст!!!


То затова мъжко дупе веднъж се ебе - втория път вече не е мъжко biggrin.gif .
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#91
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(lama69 @ Jan 25 2009, 02:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
То затова мъжко дупе веднъж се ебе - втория път вече не е мъжко biggrin.gif .


...е тогава явно само чешем пръстите по клавиатурата...за жалост!!!
...работите описани в тази тема се правят принципно от организми с полюшкващи се кълбета под кръста...за жалост,пак се повтарям,нашите са закърнели!!!
...само от зад сме сменили калибъра от 22LR на 10х89!!!
...я по-добре някой от модераторите да затвори темата...и да донесе вазелина за цялата група!!!
0

#92
Потребителя е офлайн   mitio 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 12.09.08
Не се притеснявайте! Скоро изтича мандатчето на това ръководство, ако се осъзнае малко народа вече няма да са те и се надявам да си изберем пофесионалисти дето да мислят за ловеца, лова и дивеча, а не за ......
0

#93
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
[quote name='mikewolf' date='Jan 24 2009, 23:00 ' post='37160']
Извиняваи, а за какво говориш, ако не за политика????

И защо пишеш тук в тази тема?!

Доволен си от новия закон, радваи му се и не пълни темата с агитация.

Остави и другите да си имат мнение.

Аман от провокатори.
[/quote

всичко е политика и далавера в тая държава
http://www.lev.bg/view_article.php?article_id=2108
дано излезе нещо читаво от това което сте намислили, ще поживеем и ще видим.



0

#94
Потребителя е офлайн   Дидаки 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 64
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(mitio @ Jan 25 2009, 20:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се притеснявайте! Скоро изтича мандатчето на това ръководство, ако се осъзнае малко народа вече няма да са те и се надявам да си изберем пофесионалисти дето да мислят за ловеца, лова и дивеча, а не за ......

Когато наближи края на мандатчето е хубаво да се набележат ясни и конкретни разяснителни действия за осъзнаването на народа.Хората ползващи интернет в дружинките по селата са малко.Тези, които имат достъп трябва да се включат по- активно в обясняването и разясняването. Например заявлението което пусна , за което ти благодаря, го размножих и десетина човека се престрашиха да го пуснат.
0

#95
Потребителя е офлайн   Дидаки 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 64
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(mitio @ Dec 29 2008, 23:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
А стига бе, и по IP-то ли те ловят и ограничават?!?!?!?!
Заради теб ще направя това дето не го понася - копиране наедно и също нещо и на двете места...



За заверка (издаване на нов) на ловен билет в горскот, РГС или както го наречете се плащат 15 лв. и нито стотинка повече (на другото място имаше изказвания, че им взимали по 6 лева за обслужване, като ламиниране и други подобни). Който е дал пари за обслужване направо се е пре...., нищо де и тарикатите трябва да живеят.
Днес като отидох да ми вадят нов билет си направиха устата за някаква квитанция за платена такса за стопанисване на дивеча. От тяхна страна - грешка... голяма грешка, в такова приключение ги вкарах, че в чудо се видяха. Като започнаха едни справки със закони и заповеди, едни позвънявания до някакви регионални началници ... чудо на чудесата.
Зададох им няколко въпроса:
1. Да ми покажат документ, който ги задължава да проверяват, контролират, плащането на такса за стопанисване на дивеча; (Познайте какво ми показаха?)
2. Документ регламентиращ срока за събиране на такса за стопанисване на дивеча, съгласно член 37а точка 3; (Гипс, пълен гипс)
3. Кой ще плаща пропуснатите ползи, като изпълнителите нямат писмен документ, за да прехвърлят отговорността на началниците си? (смятайте - 3 излета на седмица, по броя и видовете разрешени за дневен отстрел, по пазарната стойност, по ОЛП+10 за периода на делото = Х 000, които ми дължат)

За резултата от действията ми се досетете сами.

За да е пълно разбиването, съм подготвил едно заявление до Върховният административен съд. Прикачам го, за да може който иска да го ползва и да го изпрати, не става по e-mail, трябва по пощата или лично, законодателството ни в това отношение е от края на XIX век. Адреса на ВАС е: град София 1301, бул "Александър Стамболийски" 18.

Това е отговора на заявлението което пратих.

Прикачени файлове


0

#96
Потребителя е офлайн   mitio 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 12.09.08
Вчера се обадих да проверя до къде са ми стигнали нещата.
Казаха, че заявлението ми е заведено и в момента чакат отговор от ДАГ и ще се заведе дело.
0

#97
Потребителя е офлайн   ПЪНЧО 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 108
  • Регистр: 16.12.08
чета и се сещам за: .... Бедни бедни Македонски защо не умря при Гредетин... и си викам .... К.уре, К.уре що си не пръцаше к.рвите, като хоби, ами се нахендри на проедния голям х.й в тая скапана държавица. АААММММА НЕ..... Да съм сред природата, краста било, успокоение на нервите.... Лайна във вентилатор. Пичове, колеги... докато БЪЛГАРИНЪТ не хване некастрена тояга и не почне да я върти... ама яко...
Ще си плащаме като абдали, ще ни е.б.а.т както са си ни е.., и ще си умираме като робове.
това е..
и въобще не е предизборно
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни