БГ Лов Форум: Ферайн дойч дратхаар България (ГРУПАТА Е ЗАКРИТА) - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (74 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ферайн дойч дратхаар България (ГРУПАТА Е ЗАКРИТА) VEREIN DEUTSCH DRAHTHAAR BULGARIEN

#101
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Честито Хекторе, задграничните командировки са приятна работа. Пожелавам ти като участник на такова мероприятие като Хегевалд,да се завърнеш с добро класиране.В предвид на обстоятелствата това е трудно,но не и недостижимо. Приятна работа по подготовката,и тя е дълъг и труден процес,няма да го сравнявам с други производствени процеси,защото ще отнеме време. Пътят е труден,но славен, сложи едни сандали,че по пътя има тръни,да не си бос през тях. Честито и успех. Ще усетиш ти накрая ,коя е породата. biggrin.gif и други неща ще усетиш tongue.gif трайлирани laugh.gif
0

#102
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Молбата за членство в ФДД-БГ на немски език:
Aufnahmeantrag an den Verein Deutsch-Drahthaar e.V.

Прикачени файлове


Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#103
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Ферайн дойч дратхаар България /VDD-BG/ уведомява своите членове, че на 9, 10 и 11.11.2009г. ще бъдат проведени:

1. HZP - изпит за разплодна пригодност

2. VGP - майсторски изпит

Съдийски състав: 6ма съдии от Германия

Място на провеждане: ловните полета около гр. Пазарджик

Сборен пункт: хотел Фазанарията - 8ми вечерта или на 9ти в 8ч. сутринта.
сайт на хотела: http://avtoservizi.informator.bg/cgi-bin/i...Info&ID=602

Организатор на мероприятието: Димитър Тодоров - 0888 34 17 17

Всеки който желае е поканен да присъства на мероприятията!

Васил Терзийски - връзки с обществеността на VDD-BG
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#104
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(vater @ Nov 3 2009, 19:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ферайн дойч дратхаар България /VDD-BG/ уведомява своите членове, че на 9, 10 и 11.11.2009г. ще бъдат проведени:

1. HZP - изпит за разплодна пригодност

2. VGP - майсторски изпит

Съдийски състав: 6ма съдии от Германия

Място на провеждане: ловните полета около гр. Пазарджик

Сборен пункт: хотел Фазанарията - 8ми вечерта или на 9ти в 8ч. сутринта.
сайт на хотела: http://avtoservizi.informator.bg/cgi-bin/i...Info&ID=602

Организатор на мероприятието: Димитър Тодоров - 0888 34 17 17

Всеки който желае е поканен да присъства на мероприятията!

Васил Терзийски - връзки с обществеността на VDD-BG

Резултатите:
http://www.bglov.com/index.php?categoryid=...2_articleid=558

подробности и снимки тук:
http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=5485&st=0
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#105
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Щастлив съм да съобщя на всички наши членове и любители на породата курцхаар , че по молба на част от членовете на VDD-BG бе направено официално запитване до президента на Германския курцхаар клуб, свързано с възможността кучета от България да бъдат изпитвани на изпитания на VDD-BG и от съдиите които съдят тези изпитания !
Тази опция по-принцип е нормална практика в Германия и ако обърнете внимание на изпитните документи на коя и да е група в Германия ще забележите, че там освен дратхаари се допускат до изпитите и всички други породи от седма група . Тъй като VDD-BГ не се намира в Германия, а тук във България ние поискахме от нашия представител в Германия - уважаемия Franc-Clemens Hoff да се срещне с президента на германският курцхаар клуб и да отправи официално запитване за тази опция .

След проведената среща и водените дискусии по темата, двамата са стигнали до извода, че това ще е само в полза за породата курцхаар и нейното развитие във България и на балканите !
Тъй като, мисля, че не на всички им е ясно за какво точно става дума и какво ще се промени при тази порода с дадената и възможност за развитие ще се опитам да ви го разясня с няколко реда !

Кучета които отговарят на изискванията на Германския Курцхаар клуб, внесени от Германия или друга държава работеща по изискванията на Германския курцхаар клуб. Ще бъдат тествани във VDD-BG и ще имат възможността да бъдат записани в Развъдните книги на германският курцхаар клуб и да бъдат използвани за разплод от същия. Като документите на техните потомства, ще могат да бъдат издавани от същия при желание от страна на собствениците им !
Този факт дава възможност на всички желаещи да работят правилно с породата,да го правят и техните кучета да бъдат признати в цял свят и пред всички организации !
Както знаете още миналата година бяха направени някой подобни постъпки от страна на нашите приятели в Германия, но те бяха по-скоро изключения и в знак на воля за сътрудничество със всички любители на германските ловни породи ! Сега това е вече нещо постоянно !

Поздравявам всички любители на германския курцхаар във България с възможността която им се предоставя...!

0

#106
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Саше, тва е много хубаво като идея, ма нали знаеш кво става в Румъния преди време. Ако Литов изрази недоволство и сезира ФЦИ, кой ше им възтановява съдийските права на немците не ми е ясно. Що не го съгласувате с БРФК първо, та та е мирлък!? biggrin.gif
0

#107
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Dec 2 2009, 13:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Саше, тва е много хубаво като идея, ма нали знаеш кво става в Румъния преди време. Ако Литов изрази недоволство и сезира ФЦИ, кой ше им възтановява съдийските права на немците не ми е ясно. Що не го съгласувате с БРФК първо, та та е мирлък!? biggrin.gif

коцак защо ни е съгласие от брфк biggrin.gif ние не сме подразделение и не членуваме в брфк ,а чрез фдд-бг ние членуваме в немската федерация за ловни кучета ,която е член на фци ,така че споразумението би следвало да не е пречка на брфк или проблем за тях ,ние си работим вътре във федерацията за ловни кучета ,vdd i vdk какъв е проблема за камен литов wink.gif
за брфк ще е проблем ,ако създадем българска федерация за ловни кучета ,ама още не сме създали ,не че и това няма някой ден да стане ама до тогава ,не би следвало да е проблем за брфк какво си правим ,ние от немското клубче wink.gif така ,че не се притеснявай ще е мирлък laugh.gif
0

#108
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Dec 2 2009, 13:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Саше, тва е много хубаво като идея, ма нали знаеш кво става в Румъния преди време. Ако Литов изрази недоволство и сезира ФЦИ, кой ше им възтановява съдийските права на немците не ми е ясно. Що не го съгласувате с БРФК първо, та та е мирлък!? biggrin.gif


И ние можем да недоволстваме, бе Коцак! И стига вече с тая Румъния, че станахте банални! Първо разберете как точно стоят нещата и нека тогава да си говорим! Като напише Литов до ФЦИ и те като го попитат - кои са ви квалифицираните съдии, тогава какво ще правим, Коцак! Тогава да не стане да се изземат права на разни клубчета!
0

#109
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Не знам..........., дано знаете какво правите момчета.
0

#110
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Dec 2 2009, 14:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам..........., дано знаете какво правите момчета.

и ний не знаем biggrin.gif ама поне правим biggrin.gif нещо

0

#111
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(хектор @ Dec 2 2009, 13:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
коцак защо ни е съгласие от брфк biggrin.gif ние не сме подразделение и не членуваме в брфк ,а чрез фдд-бг ние членуваме в немската федерация за ловни кучета ,която е член на фци ,така че споразумението би следвало да не е пречка на брфк или проблем за тях ,ние си работим вътре във федерацията за ловни кучета ,vdd i vdk какъв е проблема за камен литов wink.gif
за брфк ще е проблем ,ако създадем българска федерация за ловни кучета ,ама още не сме създали ,не че и това няма някой ден да стане ама до тогава ,не би следвало да е проблем за брфк какво си правим ,ние от немското клубче wink.gif така ,че не се притеснявай ще е мирлък laugh.gif

Проблемът на Камен Литов е, че създавате немска група в БГ, което само по себе си не е нищо лошо, но засенчвате българския клуб и възможността за развитие в БГ. Знам какво ще започнете да ми обяснявате и донякъде сте прави, но не съвсем.
А вашето положение и вашата група са АБСОЛЮТНО изключение! И това ми го каза лично г-н Хоф, така че по този въпрос нека не спорим. Затова и нещата с ягдтериер клуба не станаха, както при вас, защото просто не може!!!
При положение, че има действащи федерация и клубове, които членуват във ФЦИ в една страна, не е коректно да има чужди групи.
Публикувано изображение
0

#112
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
При положение, че има действащи федерация и клубове
от тази глупост скоро не беше писала по голяма biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif от действащия клуб и федерация ми покажи един дратхаар признат извън българия cool.gif
0

#113
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(HERZLE @ Dec 2 2009, 17:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Проблемът на Камен Литов е, че създавате немска група в БГ, което само по себе си не е нищо лошо, но засенчвате българския клуб и възможността за развитие в БГ. Знам какво ще започнете да ми обяснявате и донякъде сте прави, но не съвсем.
А вашето положение и вашата група са АБСОЛЮТНО изключение! И това ми го каза лично г-н Хоф, така че по този въпрос нека не спорим. Затова и нещата с ягдтериер клуба не станаха, както при вас, защото просто не може!!!
При положение, че има действащи федерация и клубове, които членуват във ФЦИ в една страна, не е коректно да има чужди групи.

мила не знам какво не е станало с ягд клуба,и дали сме някакво изключение ,,абсолютно,,нищо не засенчваме,даже им чистим шумата стига да искат да работят,нито сме им пречили за нищо,както те правиха ,
то по тази логика,половината членове на Българския клуб членуват в група ,,хесен,, това що не е проблем за г-н литов ohmy.gif
0

#114
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Защото всеки има право да си членува, където иска, ако ще и на Луната! Ако разбира се и тя беше дружество - член във ФЦИ tongue.gif
Но когато всичко останало се върши на територията на страната, нещата стоят по малко по-друг начин.
Изключение сте и още как. Думите на Хоф към териерджиите бяха: "Не става, защото си нямата Хер Хоф" wink.gif
Само и единствено благодарение на него, неговата подкрепа и това, че се е застъпил за вас сега се радвате на група ВДД в БГ. Затова сте изключение, защото принципно такова нещо не се допуска. Затова и вие не трябва да допускате грешки!

А по другия въпрос, че федерацията и клубовете в БГ не са особено действащи - това е отделен въпрос. Помогнете да станат!
Публикувано изображение
0

#115
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(HERZLE @ Dec 3 2009, 09:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Защото всеки има право да си членува, където иска, ако ще и на Луната! Ако разбира се и тя беше дружество - член във ФЦИ tongue.gif
Но когато всичко останало се върши на територията на страната, нещата стоят по малко по-друг начин.
Изключение сте и още как. Думите на Хоф към териерджиите бяха: "Не става, защото си нямата Хер Хоф" wink.gif
Само и единствено благодарение на него, неговата подкрепа и това, че се е застъпил за вас сега се радвате на група ВДД в БГ. Затова сте изключение, защото принципно такова нещо не се допуска. Затова и вие не трябва да допускате грешки!

А по другия въпрос, че федерацията и клубовете в БГ не са особено действащи - това е отделен въпрос. Помогнете да станат!

Силве, за последното написано ще пушат комините яко! Вярвай ми, баджанашките клубове ще работят и ушите ще им пукат!
0

#116
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Сашо Райчев @ Dec 3 2009, 09:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Силве, за последното написано ще пушат комините яко! Вярвай ми, баджанашките клубове ще работят и ушите ще им пукат!

Аз се надявам да работят. Да започнат да работят за породите си!
Публикувано изображение
0

#117
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(HERZLE @ Dec 3 2009, 09:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Защото всеки има право да си членува, където иска, ако ще и на Луната! Ако разбира се и тя беше дружество - член във ФЦИ tongue.gif
Но когато всичко останало се върши на територията на страната, нещата стоят по малко по-друг начин.
Изключение сте и още как. Думите на Хоф към териерджиите бяха: "Не става, защото си нямата Хер Хоф" wink.gif
Само и единствено благодарение на него, неговата подкрепа и това, че се е застъпил за вас сега се радвате на група ВДД в БГ. Затова сте изключение, защото принципно такова нещо не се допуска. Затова и вие не трябва да допускате грешки!

А по другия въпрос, че федерацията и клубовете в БГ не са особено действащи - това е отделен въпрос. Помогнете да станат!

кое ,не се допуска бе херцле,как я има група америка,канада,и те си имат национални клубове,ние искаме да работим ,така както работят в германия,като не се предлага в българия ,какъв е проблема че ние работим като немска група в,,територията на българия ,, нещо не разбирам ,значи щом съм българин трябва да викам с цяло гърло БРФК ,това и при бай тошо го нямаше,за кое да внимаваме и кви грешки да допускаме,имаме си правилници и ги спазваме,имаме си подкрепа и хора ,които ни помагат да работим в полза на ловното куче,
на мен лично ми се струва ,най правилно ловните породи при ловците в ловното ,една работеща федерация за ловното куче ,сериозна работа и селекция ,нямаща нищо с брфк, в момента там има двама трима човека знаещи за ловните кучета всичко друго е декорации и молосовидни,овчарки и др,
пък и от 95 година никой не е направил нищо хубаво и градивно до сега брфк само задоволява личностни интереси ,вярваш ли ,че нещо ще се промени в момента има някакво раздвижване но то май се дължи на приемането им като член на фци и ще е нещо времено прах в очите и пак затишие,ще поживеем ще видим
0

#118
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Малко по-спокойно, че нещо се нервира май tongue.gif
Група Америка, група Канада са съвсем различно нещо. Не ги намесвай. Там няма ФЦИ!!! И това е разликата. Както и да е ....
***
Никой не те кара с пълно гърло да викаш БРФК. И аз съм за много, мнооого неща недоволна от БРФК. Но избягвайки от проблемите, те няма да се решат, нито нещо ще се промени!

За работеща федерация за ловните породи - съм категорично ЗА! Масово по света има такива федерации, които обединяват различните ловни породи и там се провеждат напълно легални и зачитани изпитания, а не като в нащо ловно-рибарско, което е в 9-та глуха! Но тази федерация пак ще е член на БРФК и ФЦИ - такава е системата biggrin.gif Но пък в това аз не виждам нищо лошо.

Публикувано изображение
0

#119
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Аз не мога да разбера защо спорите ?!?!!? Това което пишете и двамата е съвсем вярно . Трябва да си доста наивен за да си мислиш че без подкрепата на г-н Hoff можехме да направим нещо . От друга страна никой не подкрепя загубени каузи ! Ако този човек не беше видял желание за работа, а някакви задкулисни игри в нашите намерения, никога нямаше да си и помръдне пръста. Сега той е горд с това че ни помогна !Сега е щастлив, че ни се довери, когато водихме преговорите и че не е сбъркал в преценката си за нас - а това е много важно ! Защото и за напред лично аз очаквам да ни помага много, ама наистина много !

Нашият случай наистина е изключение, просто се срещнаха две взаимно допълващи се страни - едната желаеща да работи, а другата желаеща да помага на такива като нас с цел презентацията на породата в целия свят !
Не си мислете, че има германец които ще си постави името на карта ако не е видял нещо заради което да си струва, особено човек като г-н Hoff..! Положението а този човек в германското общество е такова, че едвали би рискувал доброто си име дори и при най-малко съмнение за некоректност от наша страна !

Това естествено е още една отговорност която ние трябва да поемем, тези групи и този начин на селекция и работа не се правят за един ден и се изисква постоянство и поемане на все повече нови отговорности .
Надявам се, че нашите членове са си дали сметка за това и всички заедно ще продължим да работим в посоката която сме предначертали, а именно: все подобрите представяния на нашите кучета по изпитанията и все повече любители на породата лично ангажирани с разрастването на групата и популяризирането на породата и нейните уникални качества...

пс: Така, че Силве - ДА, права си ! Вярно е, че без г-н Hoff нямаше ад има VDD-BG, но да не забравяме, че на човек на сила можеш да му вземеш, но не и да му дадеш !!!!!!
Тоше и ти си прав, вярно е, че при заявено желание от страна на нашите членове и липсващи условия за това във България е нормално да ни се даде възможност от клуба в Германия, но без Franc-Clemens Hoff, това щеше да се случи след много дълги години, евентуално ............
0

#120
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
VDD-BG вече си има профил във Facebook!

http://www.facebook.com/topic.php?topic=12...BG/189137223358
0

Сподели темата:


  • (74 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни