БГ Лов Форум: Нов ловен съюз - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Нов ловен съюз как ще коментирате това

#61
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоlobo написа на 29.01.2019 - 14:53 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:37 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.01.2019 - 13:30 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 13:04 :

Не искам да се извиняваш и няма какво да доказвам. Кажи нещо оптимистично и предложи нещо по твоите разбирания и възможности да направиш ти лично. Не знам какви факти за теб са важни и още повече не разбирам какво искаш или по добре е я да напиша нещо само ей така.
Поздрави.


Моето лично мнение и на много мои колеги е че съюзите и сдруженията в този си вид са паразитни безполезни и дори вредни структури. Законите да се променят така че всеки ловец да не е задължен да членува в сдружение и съюз. Ловеца да заверява ловния си билет в ИАГ и там да заплаща изискваните такси и това да му осигурява упражняването на правото му на лов което държавата му дава в съответствие със законите и правилниците които пак държавата е създала. Що се отнася за дружинките по места нека те да се създават като местни ловни клубове без никаква стопанска дейност с доброволно участие на членовете им. Членовете им да ползват известни преференции при лова на местен дивеч но по никакъв начин да не ограничават правата на нечленуващите в тях. Освен това всеки ловец да има право да членува в повече от една дружинка по избор.

Поздрави

Нали това поисках, твоето лично мнение а и на твоите колеги които не знам и не познавам нямат никаква стойност ако не кажете как да стане и кой ще предприеме необходимите действия и нещата да се случат. Всичко останало са празни приказки.
Дайте формулата и хората които да се справят със ситуацията и нещата да се променят. Сещам се за Григор Вачков, който казваше "Едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш." Огледай се със твоите колеги предложете нещо сериозно и осъществимо.
Поздрави.


Искаш да ти кажа как да стане ? Добре . Начините са два. Единият които е по малко вероятен е да се намерят достойни и умни хора от управляващите които да са заинтересувани от тази проблематика и по законодателен път да променят нещата. Вторият начин е един малко по дълъг еволюционен път които вече върви ... справка напускането на съюза на най голямото дрружество Пловдив. Отбелязвам че то не е единственото , има и други напуснали още по отдавна. Ще последват и други. Те са разбрали а и другите също ще разберат че съюзите са вредни и съществуването им е безсмислено и безполезно. А и дружинки вече напускат дружествата ! И следващата стъпка ще бъде прекратяване на съществуването на самите дружества ... защото те също са безполезни и дори вредни и самото им съществуване е в противоречие със смислената икономическа логика. Накратко казано те ще фалират. (Предстоят такива фалити въпрос на съвсем близко бъдеще). Така общо взето вървят нещата към разруха. След това всичко ще се изгради наново ... по начина по които ти представих нещата в предишния пост. Колелото се върти ... въпреки такива като тебе дето слагат клечки в него и опитват да го спрат нямат шанс ... :D/> :cheers2:/>

Проклет да съм ако съм поставил и една клечка. Като пишеш не е зле да прочетеш всичко което съм написал а не да се включваш по някое време. Написах, че бъдещето е в ловните
клубове и това ще стане на няма да е утре. Да имат ловни райони и отговорности по стопанисване и ползване.
Не харесвам думата разруха и не знам защо я използваш. Пак те съветвам прочети написаното до тук и след това и аз ще ти помогна да търсим както каза умни хора, но ще е нужно и да имат власт за да станат нещата. Според мен бъдещето е в младите и ще се случи, но и за тава трябва време.
По отношение на правата писах по горе, и ако някой иска да се сдружава няма да пита нито теб нето мен.
Поздрави.
0

#62
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 16:05 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.01.2019 - 14:53 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:37 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.01.2019 - 13:30 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 13:04 :

Не искам да се извиняваш и няма какво да доказвам. Кажи нещо оптимистично и предложи нещо по твоите разбирания и възможности да направиш ти лично. Не знам какви факти за теб са важни и още повече не разбирам какво искаш или по добре е я да напиша нещо само ей така.
Поздрави.


Моето лично мнение и на много мои колеги е че съюзите и сдруженията в този си вид са паразитни безполезни и дори вредни структури. Законите да се променят така че всеки ловец да не е задължен да членува в сдружение и съюз. Ловеца да заверява ловния си билет в ИАГ и там да заплаща изискваните такси и това да му осигурява упражняването на правото му на лов което държавата му дава в съответствие със законите и правилниците които пак държавата е създала. Що се отнася за дружинките по места нека те да се създават като местни ловни клубове без никаква стопанска дейност с доброволно участие на членовете им. Членовете им да ползват известни преференции при лова на местен дивеч но по никакъв начин да не ограничават правата на нечленуващите в тях. Освен това всеки ловец да има право да членува в повече от една дружинка по избор.

Поздрави

Нали това поисках, твоето лично мнение а и на твоите колеги които не знам и не познавам нямат никаква стойност ако не кажете как да стане и кой ще предприеме необходимите действия и нещата да се случат. Всичко останало са празни приказки.
Дайте формулата и хората които да се справят със ситуацията и нещата да се променят. Сещам се за Григор Вачков, който казваше "Едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш." Огледай се със твоите колеги предложете нещо сериозно и осъществимо.
Поздрави.


Искаш да ти кажа как да стане ? Добре . Начините са два. Единият които е по малко вероятен е да се намерят достойни и умни хора от управляващите които да са заинтересувани от тази проблематика и по законодателен път да променят нещата. Вторият начин е един малко по дълъг еволюционен път които вече върви ... справка напускането на съюза на най голямото дрружество Пловдив. Отбелязвам че то не е единственото , има и други напуснали още по отдавна. Ще последват и други. Те са разбрали а и другите също ще разберат че съюзите са вредни и съществуването им е безсмислено и безполезно. А и дружинки вече напускат дружествата ! И следващата стъпка ще бъде прекратяване на съществуването на самите дружества ... защото те също са безполезни и дори вредни и самото им съществуване е в противоречие със смислената икономическа логика. Накратко казано те ще фалират. (Предстоят такива фалити въпрос на съвсем близко бъдеще). Така общо взето вървят нещата към разруха. След това всичко ще се изгради наново ... по начина по които ти представих нещата в предишния пост. Колелото се върти ... въпреки такива като тебе дето слагат клечки в него и опитват да го спрат нямат шанс ... :D/>/>/>/>/>/> :cheers2:/>/>/>/>/>/>

Проклет да съм ако съм поставил и една клечка. Като пишеш не е зле да прочетеш всичко което съм написал а не да се включваш по някое време. Написах, че бъдещето е в ловните
клубове и това ще стане на няма да е утре. Да имат ловни райони и отговорности по стопанисване и ползване.
Не харесвам думата разруха и не знам защо я използваш. Пак те съветвам прочети написаното до тук и след това и аз ще ти помогна да търсим както каза умни хора, но ще е нужно и да имат власт за да станат нещата. Според мен бъдещето е в младите и ще се случи, но и за тава трябва време.
По отношение на правата писах по горе, и ако някой иска да се сдружава няма да пита нито теб нето мен.
Поздрави.


Лъчо,след като претендираш,че не сме те разбрали и заставаш/те/зад каузата,единствения начин да постигнем някакви резултати е да бъде насочено вниманието на определени властимащи към проблема.Вие като съюз можехте да направите много неща,още когато полагахте основите си,ако искахте разбира се,но не го направихте,просто защото нямате интерес да отрежете клона на който седите.Извинявай но според мен твоето си чист популизъм и поради тази причина имам силни съмнения,че действително искаш промяна.Извинявай,но вие сте ловен съюз,нали уж защитавате интересите на ловците,що за сдружение сте след като хем взимате на хората парите,хем питаш нас как да оправим бакиите,не те разбирам ! :o/>/>/>Ако искаш моята рецепта ,тя е проста-напишете едно писмо до Винету,НС,Омбудсман и т.н. в което излагате съображенията ни за искане на промяна на закона,правите една подписка,събирате няколко хиляди подписа и внасяте.Да не са хиляди,нека са стотици,пак ще свърши работа,но на някой обаче трябва да му стиска да го направи.Ти би ли го направил?! ;)/>Аз бих-ако бях на твоето место!
0

#63
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08

Виж мнениетоVelasco написа на 29.01.2019 - 16:00 :

Както беше посочено по-горе, ловните дружини в сегашния си вид са остаряла и вредна форма на организация. Latcho подхвърля уж революционни идеи за промяна, ама удобно се позовава на "традицията", когато се засегне темата.

В момента законът дефакто лъже, че право на лов имат всички граждани, отговарящи на едикои си условия. Правото на лов на практика се дава от малки, сплотени, и нездравословно хомогенни групички от хора с притеснително сходен манталитет. Не мирише ли дупето ти като техните, забрави за лова - поне доколкото се отнася за конкретния географски район.

Шуробаджанащина, корупция, гъзолизане (с извинение) - трябва да имате наклонности или възможности за поне едно от тия за да упражнявате хобито.

Природата е разделена на късчета, предоставени на въпросните групички еднаквомислещи, със сходно IQ и чувство за морал индивиди. При тоя модел ефективната саморегулация е изключена, а катастрофите са повече от вероятни. Край наше село пуцаме само прасета; за останалото имаме капани, ако почне да ми яде кокошките!

:thumbsup:/>
Конкретният геогравски район се нарича България. ;)
0

#64
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)

Поздрави.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#65
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 29.01.2019 - 18:31 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)/>

Поздрави.



Може ли по-подробно - подчертаното?! Откога е това и какъв е размера на чл. внос?
0

#66
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 29.01.2019 - 18:31 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)/>

Поздрави.

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.
0

#67
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 09:45 :

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.


Колега Лачо , не искам да те обвинявам в нищо.

Задавам ти съвсем конкретен въпрос :

Трябва ли според теб в един бъдещ закон да отпадне задължителното членство в дружинки и в сдружения и в съюзи ?

Поздрави
0

#68
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 09:45 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 29.01.2019 - 18:31 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)/>/>/>

Поздрави.

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.


Когато човек иска да свърши една работа ,той я върши,когато не иска да я свърши,търси причина.Споменаваш политическа воля.Досега имало ли е случай някой бранш да е предявил своите искания и да не го е постигнал-енергетици,тютюнопроизводители,животновъди,еколози и т.н.? ;)/> Ако някой искаше да отстоява интересите на ловците щеше да намери начин,дори този начин да е улицата.ЕДИН ЛОВЕН СЪЮЗ Е В СЪСТОЯНИЕ ДА ОРГАНИЗИРА СВОИТЕ ЧЛЕНОВЕ!Ако иска разбира се!Няма как да ме убедиш,че ако сте искали някой е можел да ви попречи,вие просто сте си едни послушковци,които с нищо не се различавате от тези на Витошка.Извинявай,но каквото и да обясняваш,няма кой да ти повярва.БЛРС не е по-добрата организацията,тя е същата като НЛРС,разликата е само в името,нищо друго.Ако действително искате да сте по-добрата организация и хората да ви повярват,инициирайте промените в закона за които пишем,това е единственния начин да докажете,че сте организация на ловците.
0

#69
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоlobo написа на 30.01.2019 - 10:00 :

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 09:45 :

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.


Колега Лачо , не искам да те обвинявам в нищо.

Задавам ти съвсем конкретен въпрос :

Трябва ли според теб в един бъдещ закон да отпадне задължителното членство в дружинки и в сдружения и в съюзи ?

Поздрави

Лобо, аз съм за да има свободни ловци, които да не са длъжни да членуват в ловна дружина. Може бе се спомняш, че такъв опит беше направен и много хора изкараха курсовете и станаха ловци. Какво стана после. Същите нямаха ловни площи и можеха да ловуват като гости. Поставиха въпроса пред горите и получиха отговор да се оправят сами. Последва това, че всички започнаха да си търсят дружини и така приключи опита да има свободни ловци. Такава ни е системата в момента и трябва да си признаем, че не е толкова лоша и с някои подобрения много неща ще се подобрят.
Говоря за нов закон и веднага се поставя въпроса кой ще го пише този нов закон. Ти заговори за умни хора. Давай аз съм насреща да умуваме.
Поздрави.
0

#70
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоivanpetrov55 написа на 30.01.2019 - 10:32 :

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 09:45 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 29.01.2019 - 18:31 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)/>/>/>/>

Поздрави.

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.


Когато човек иска да свърши една работа ,той я върши,когато не иска да я свърши,търси причина.Споменаваш политическа воля.Досега имало ли е случай някой бранш да е предявил своите искания и да не го е постигнал-енергетици,тютюнопроизводители,животновъди,еколози и т.н.? ;)/>/> Ако някой искаше да отстоява интересите на ловците щеше да намери начин,дори този начин да е улицата.ЕДИН ЛОВЕН СЪЮЗ Е В СЪСТОЯНИЕ ДА ОРГАНИЗИРА СВОИТЕ ЧЛЕНОВЕ!Ако иска разбира се!Няма как да ме убедиш,че ако сте искали някой е можел да ви попречи,вие просто сте си едни послушковци,които с нищо не се различавате от тези на Витошка.Извинявай,но каквото и да обясняваш,няма кой да ти повярва.БЛРС не е по-добрата организацията,тя е същата като НЛРС,разликата е само в името,нищо друго.Ако действително искате да сте по-добрата организация и хората да ви повярват,инициирайте промените в закона за които пишем,това е единственния начин да докажете,че сте организация на ловците.

Съжалявам, че не ми вярваш и това си е твой проблем. Внимавай с определенията като послушковци, защото сигурно не се познаваме и не знаеш с кого си пишеш.
Поздрави.
0

#71
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 11:17 :

Виж мнениетоivanpetrov55 написа на 30.01.2019 - 10:32 :

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 09:45 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 29.01.2019 - 18:31 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:56 :

Преди години писахме до ВКС да отпадне ежегодното плащане на ловен билет по причина на това че е придобито право и не следва да се плаща ежегодно по подобие на шофьорската книжка. От всичко това постигнахме резултата да отпадне единствено административната такса от 2 лв. На министъра на финансите му трябват тези пари и не стана.
Всичко ме устройва господин Петров. Когато някой иска нещо, хубаво е да знае не само какво иска а и как да го постигне и па тази причина намирам понякога безмислие да си чешем езиците с празни приказки.
Поздрави.

Мисля, че ВКС трябва да бъде попитан конкретно за задължителното членство в НПО-та нарушение ли е на правата на хората, както и подвъпроса за задължителното заплащане на членски внос към НПО за да завериш ловния си билет!!! Не се знае, може би пък след отговора на ВКС може да се наложи спешна промяна на закона... ;)/>/>/>/>/>/>/>/>

Поздрави.

Васко, говорено е че трябва да бъде направен нов закон за лова който да стъпи на съвсем нови принципи а не да се правят само безмислени промени и то всяка година. За съжаление когато се заговореше се изтъкваше причината, че няма политическа воля. Честно казано не знам какво е това животно политическа воля, но явно то ни пречи.Същото стана и с възможността за стопанисване на рибните ресурси във водоемите публична държавна собственост.
Когато стане въпрос за ЗИД на ЗЛОД сме длъжни да реагираме, както го правим и на парче да променяме към по добро.На този етап някак се справяме.
Започва да ми става неприятно колеги като Иван Петров и Лобо да ме обвиняват в популизъм и в грехове които не са мои и трябва да се оправдавам.
Моето виждане е нов закон за лова и каквото зависи от мен ще го направя.
БЛРС е по добрата организация и за това има много дружини които се присъединяват към нас.
Поздрави.


Когато човек иска да свърши една работа ,той я върши,когато не иска да я свърши,търси причина.Споменаваш политическа воля.Досега имало ли е случай някой бранш да е предявил своите искания и да не го е постигнал-енергетици,тютюнопроизводители,животновъди,еколози и т.н.? ;)/>/>/>/>/>/> Ако някой искаше да отстоява интересите на ловците щеше да намери начин,дори този начин да е улицата.ЕДИН ЛОВЕН СЪЮЗ Е В СЪСТОЯНИЕ ДА ОРГАНИЗИРА СВОИТЕ ЧЛЕНОВЕ!Ако иска разбира се!Няма как да ме убедиш,че ако сте искали някой е можел да ви попречи,вие просто сте си едни послушковци,които с нищо не се различавате от тези на Витошка.Извинявай,но каквото и да обясняваш,няма кой да ти повярва.БЛРС не е по-добрата организацията,тя е същата като НЛРС,разликата е само в името,нищо друго.Ако действително искате да сте по-добрата организация и хората да ви повярват,инициирайте промените в закона за които пишем,това е единственния начин да докажете,че сте организация на ловците.

Съжалявам, че не ми вярваш и това си е твой проблем. Внимавай с определенията като послушковци, защото сигурно не се познаваме и не знаеш с кого си пишеш.
Поздрави.


Извини ме ако съм те обидил,но когато в продължение на години не се върши нищо,какъв може да бъде извода.Съюзите и дружествата са за това,да отстояват интересите на ловците.От години си повтаряме едно и също и резултата е никакъв.Някакъв коментар за останалото?И понеже искаш конкретни предложения,без да имам претенции за компетентност,ето някои от моите:
1.Чл.29/1/-Български граждани,придобили право на лов,МОГАТ да се обединяват в ловни дружини/комуни/................
...................................
3.Един ловец МОЖЕ да членува в повече от една дружина/комуна/.
чл.30.1......Ловните дружини/комуни/ МОГАТ да учредяват ловно сдружение......................
т.2,3,4,5,6,7 отпадат
чл.31 и 32 отпадат
чл.23А отпада
чл.23т.4 от ППЗЛОД-Презаверката на ловните билети се извършва в ДГС и ДЛС след представяне на документ за платена годишна такса за ползване и опазване на дивеча.
Отпада -след представяне на заверена членска карта от ловното сдружение.

Това на пръв прочит,естественно,че тези промени ще доведат до много други корекции,но те са козметични.
0

#72
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 11:10 :

Лобо, аз съм за да има свободни ловци, които да не са длъжни да членуват в ловна дружина. Може бе се спомняш, че такъв опит беше направен и много хора изкараха курсовете и станаха ловци. Какво стана после. Същите нямаха ловни площи и можеха да ловуват като гости. Поставиха въпроса пред горите и получиха отговор да се оправят сами. Последва това, че всички започнаха да си търсят дружини и така приключи опита да има свободни ловци. Такава ни е системата в момента и трябва да си признаем, че не е толкова лоша и с някои подобрения много неща ще се подобрят.
Говоря за нов закон и веднага се поставя въпроса кой ще го пише този нов закон. Ти заговори за умни хора. Давай аз съм насреща да умуваме.
Поздрави.


Да спомням си за това. Системата ни сега ако не е толкова лоша както ти казваш все пак е лоша и наистина има много неща да се подобряват. Най лошото според мен е че нещата са така устроени че субективния фактор в нея е определящ. А това е предпоставка за самоуправство , шуробаджанащина , произвол и корупция ... и всичкото това е както на ниво дружинка така и на ниво сдружение и на ниво съюз. Примери хиляди. А всичкото това е така заради закона и структурата на системата която е: дружинки в сдружения и сдруженията в съюз. А освен гореспоменатите кусури ще добавя и че тая схема чисто икономически погледнато сдруженията и съюзите се явяват паразитиращи елементи в схемата. Най просто казано ... защо след като ИАГ издава разрешителните за лов те достигат до ловците чрез посредник (сдруженията) като това би могло да бъде директно ?! И това си е чист паразитизъм. В него няма никакъв икономически смисъл. Закона трябва да се промени така че ловците да имат комуникация директно с държавата. Нали и дивеча е държавна собственост и всички искаме такъв да си остане. А колкото до дружинките ... нека те да си ги има но да са доброволни и наистина да станат ловни клубове. А не както е сега разни председатели да си правят какъвто си искат произвол. Не е нормално примерно един ловец произхождащ от някое село но работещ в града да е третиран като "гост" и да му се вземат незаконно "такси гост" и да му се отказават разрешителни за лов в родното му място при положение че тои си знае рода там до 200 - 300 години назад. Аз това разбирам под свободен ловец а не другото с "таксите гост" и ловностопанските райони. Мога да ти опиша всички проблеми и недостатъци на тая система . И да ти дам примери за всичко. То и без това доста е писано в тия форуми. Аз лично писах на двама министри в предишни правителства и на един бивш омбудсман и на един бивш депутат председател на комисия в предишен парламент. Министрите ми отговориха че предложенията ми ще бъдат взети под внимание ... депутата не отговори ... а от отговора на омбудсмана бях втрещен от неразбирането му на проблематиката. Ами да умуваме. Ако искаш да инициираш промени аз лично бих помогнал с всичко каквото мога. И много колеги ще го направят.
0

#73
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08
:thumbsup:/>/>

Виж мнениетоlobo написа на 30.01.2019 - 12:22 :

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 11:10 :

Лобо, аз съм за да има свободни ловци, които да не са длъжни да членуват в ловна дружина. Може бе се спомняш, че такъв опит беше направен и много хора изкараха курсовете и станаха ловци. Какво стана после. Същите нямаха ловни площи и можеха да ловуват като гости. Поставиха въпроса пред горите и получиха отговор да се оправят сами. Последва това, че всички започнаха да си търсят дружини и така приключи опита да има свободни ловци. Такава ни е системата в момента и трябва да си признаем, че не е толкова лоша и с някои подобрения много неща ще се подобрят.
Говоря за нов закон и веднага се поставя въпроса кой ще го пише този нов закон. Ти заговори за умни хора. Давай аз съм насреща да умуваме.
Поздрави.


Да спомням си за това. Системата ни сега ако не е толкова лоша както ти казваш все пак е лоша и наистина има много неща да се подобряват. Най лошото според мен е че нещата са така устроени че субективния фактор в нея е определящ. А това е предпоставка за самоуправство , шуробаджанащина , произвол и корупция ... и всичкото това е както на ниво дружинка така и на ниво сдружение и на ниво съюз. Примери хиляди. А всичкото това е така заради закона и структурата на системата която е: дружинки в сдружения и сдруженията в съюз. А освен гореспоменатите кусури ще добавя и че тая схема чисто икономически погледнато сдруженията и съюзите се явяват паразитиращи елементи в схемата. Най просто казано ... защо след като ИАГ издава разрешителните за лов те достигат до ловците чрез посредник (сдруженията) като това би могло да бъде директно ?! И това си е чист паразитизъм. В него няма никакъв икономически смисъл. Закона трябва да се промени така че ловците да имат комуникация директно с държавата. Нали и дивеча е държавна собственост и всички искаме такъв да си остане. А колкото до дружинките ... нека те да си ги има но да са доброволни и наистина да станат ловни клубове. А не както е сега разни председатели да си правят какъвто си искат произвол. Не е нормално примерно един ловец произхождащ от някое село но работещ в града да е третиран като "гост" и да му се вземат незаконно "такси гост" и да му се отказават разрешителни за лов в родното му място при положение че тои си знае рода там до 200 - 300 години назад. Аз това разбирам под свободен ловец а не другото с "таксите гост" и ловностопанските райони. Мога да ти опиша всички проблеми и недостатъци на тая система . И да ти дам примери за всичко. То и без това доста е писано в тия форуми. Аз лично писах на двама министри в предишни правителства и на един бивш омбудсман и на един бивш депутат председател на комисия в предишен парламент. Министрите ми отговориха че предложенията ми ще бъдат взети под внимание ... депутата не отговори ... а от отговора на омбудсмана бях втрещен от неразбирането му на проблематиката. Ами да умуваме. Ако искаш да инициираш промени аз лично бих помогнал с всичко каквото мога. И много колеги ще го направят.

:thumbsup:/>/>
Предполагам какво пише в отговора на Омбудсмана,аз също останах разочарован от некомпетентността му.Тогава.Обмислям ново питане до сегашния,тя е по-дейна и надявам се по-компетентна.Проблемът е,че след като вече имам подадена жалба на тази тема,дали би допуснали нова.
0

#74
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 14:37 :

Виж мнениетоlobo написа на 29.01.2019 - 13:30 :

Виж мнениетоLatcho написа на 29.01.2019 - 13:04 :

Не искам да се извиняваш и няма какво да доказвам. Кажи нещо оптимистично и предложи нещо по твоите разбирания и възможности да направиш ти лично. Не знам какви факти за теб са важни и още повече не разбирам какво искаш или по добре е я да напиша нещо само ей така.
Поздрави.


Моето лично мнение и на много мои колеги е че съюзите и сдруженията в този си вид са паразитни безполезни и дори вредни структури. Законите да се променят така че всеки ловец да не е задължен да членува в сдружение и съюз. Ловеца да заверява ловния си билет в ИАГ и там да заплаща изискваните такси и това да му осигурява упражняването на правото му на лов което държавата му дава в съответствие със законите и правилниците които пак държавата е създала. Що се отнася за дружинките по места нека те да се създават като местни ловни клубове без никаква стопанска дейност с доброволно участие на членовете им. Членовете им да ползват известни преференции при лова на местен дивеч но по никакъв начин да не ограничават правата на нечленуващите в тях. Освен това всеки ловец да има право да членува в повече от една дружинка по избор.

Поздрави

Нали това поисках, твоето лично мнение а и на твоите колеги които не знам и не познавам нямат никаква стойност ако не кажете как да стане и кой ще предприеме необходимите действия и нещата да се случат. Всичко останало са празни приказки.
Дайте формулата и хората които да се справят със ситуацията и нещата да се променят. Сещам се за Григор Вачков, който казваше "Едно е да искаш, друго е да можеш и трето и четвърто е да го направиш." Огледай се със твоите колеги предложете нещо сериозно и осъществимо.
Поздрави.


Колега, Лъчо по казаното от теб до момента разбирам, че националният съюз могат, но не искат да направят промени, а вашият съюз иска, но не може! Какъв е процента на ловците които членуват във Вашия съюз? На всички ни е ясно, че за да станат промени някой трябва да се нагърби с тази работа, но кои трябва да са тези хора!? В България системата е такава, че големи промени се правят с лобизъм, пари се отпускат по партийна линия, всичко останало е илюзия! Ако от националният съюз са бивши комунисти и деца на такива е ясно защо нищо не се прави по въпроса с промените! Вие кои сте?
0

#75
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоlobo написа на 30.01.2019 - 12:22 :

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 11:10 :

Лобо, аз съм за да има свободни ловци, които да не са длъжни да членуват в ловна дружина. Може бе се спомняш, че такъв опит беше направен и много хора изкараха курсовете и станаха ловци. Какво стана после. Същите нямаха ловни площи и можеха да ловуват като гости. Поставиха въпроса пред горите и получиха отговор да се оправят сами. Последва това, че всички започнаха да си търсят дружини и така приключи опита да има свободни ловци. Такава ни е системата в момента и трябва да си признаем, че не е толкова лоша и с някои подобрения много неща ще се подобрят.
Говоря за нов закон и веднага се поставя въпроса кой ще го пише този нов закон. Ти заговори за умни хора. Давай аз съм насреща да умуваме.
Поздрави.


Да спомням си за това. Системата ни сега ако не е толкова лоша както ти казваш все пак е лоша и наистина има много неща да се подобряват. Най лошото според мен е че нещата са така устроени че субективния фактор в нея е определящ. А това е предпоставка за самоуправство , шуробаджанащина , произвол и корупция ... и всичкото това е както на ниво дружинка така и на ниво сдружение и на ниво съюз. Примери хиляди. А всичкото това е така заради закона и структурата на системата която е: дружинки в сдружения и сдруженията в съюз. А освен гореспоменатите кусури ще добавя и че тая схема чисто икономически погледнато сдруженията и съюзите се явяват паразитиращи елементи в схемата. Най просто казано ... защо след като ИАГ издава разрешителните за лов те достигат до ловците чрез посредник (сдруженията) като това би могло да бъде директно ?! И това си е чист паразитизъм. В него няма никакъв икономически смисъл. Закона трябва да се промени така че ловците да имат комуникация директно с държавата. Нали и дивеча е държавна собственост и всички искаме такъв да си остане. А колкото до дружинките ... нека те да си ги има но да са доброволни и наистина да станат ловни клубове. А не както е сега разни председатели да си правят какъвто си искат произвол. Не е нормално примерно един ловец произхождащ от някое село но работещ в града да е третиран като "гост" и да му се вземат незаконно "такси гост" и да му се отказават разрешителни за лов в родното му място при положение че тои си знае рода там до 200 - 300 години назад. Аз това разбирам под свободен ловец а не другото с "таксите гост" и ловностопанските райони. Мога да ти опиша всички проблеми и недостатъци на тая система . И да ти дам примери за всичко. То и без това доста е писано в тия форуми. Аз лично писах на двама министри в предишни правителства и на един бивш омбудсман и на един бивш депутат председател на комисия в предишен парламент. Министрите ми отговориха че предложенията ми ще бъдат взети под внимание ... депутата не отговори ... а от отговора на омбудсмана бях втрещен от неразбирането му на проблематиката. Ами да умуваме. Ако искаш да инициираш промени аз лично бих помогнал с всичко каквото мога. И много колеги ще го направят.

Лобо, ще започна от това, че имаш хиляди примери. Моля те, дай ми един пример където ние в БЛРС и сдруженията при нас сме създали проблем и не сме защитили ловците и дружините.
Това на страна, трябва да се започне от някъде. Ние имаме ЗЛОД, закон за лова и опазване на дивеча. Тези две неща са коренно различни и следва да бъдат разграничени.
Разрови се в западното законодателство и ще видиш, такива закони няма.Като започнеш от щатите, Канада, Испания, Франция, Англия, Германия и други ще видиш, че там всички тези въпроси са решени в различни нормативни актове, прилагат се и се спазват от гражданите. Всичко това при тях е постигнато в рамките на 200 - 300 години, а ние искаме да го направим най общо казано още утре. Пак казвам, аз съм оптимист.
Благодаря ти за подадена ръка и нека сме живи и здрави и ще видим какво може да стане.
Поздрави.
0

#76
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08
Мисля,че темата е изчерпана,коментарите не касаят ,,нов ловен съюз".
0

#77
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоivanpetrov55 написа на 30.01.2019 - 15:25 :

Мисля,че темата е изчерпана,коментарите не касаят ,,нов ловен съюз".

Страхотно е когато си безсилен!
Да си жив и здрав.
Наслука.
0

#78
Потребителя е офлайн   ivanpetrov55 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 25.08.08

Виж мнениетоLatcho написа на 30.01.2019 - 15:43 :

Виж мнениетоivanpetrov55 написа на 30.01.2019 - 15:25 :

Мисля,че темата е изчерпана,коментарите не касаят ,,нов ловен съюз".

Страхотно е когато си безсилен!
Да си жив и здрав.
Наслука.

,,Безсилен"относно какво?Ако искаше някакъв конкретен дебат поне трябваше да коментираш ,,предложенията"които нахвърлях, ти мълчиш.За какво да говорим,да повтаряме десетки пъти едно и също за да ни минава времето,няма смисъл.А и това за което говориш не става тук ,а на кръгла маса,но и на нея не вярвам нещо да се случи.Така или иначе промяна ще има,със или без вашето участие,а за нов съюз- мисля,че трябва да забравиш.
Желая ти успех
0

#79
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоlobo написа на 30.01.2019 - 12:22 :

Закона трябва да се промени така че ловците да имат комуникация директно с държавата. Нали и дивеча е държавна собственост и всички искаме такъв да си остане. А колкото до дружинките ... нека те да си ги има но да са доброволни и наистина да станат ловни клубове. А не както е сега разни председатели да си правят какъвто си искат произвол

Ловен клуб , добре ... но според закона и той е СНЦ B) струкурата на управлени , правата и задълженията си остават
Дори да ни сложат директно шапката ИАГ онези пари за които Иван го боли ще са отново на нашата сметка .
Напоследък се правят предположение и фантасмагорични умозаключения как е ловът в Германия , Франция , как частните стопани стопанисват ... и няма лошо де :D но никой не казва колко са арендаторите и колоко са арендованите площи в неговата община, колко са реалните наследници за земеделски земи и гори , и дали въобще модела на разпределение и управление индигиран от ЕU e подходящ за BG
Има начини за справяне на проблема "преЦедател" и с произвола на "спеца по лова " , но едва ли ще стане с местене на някакви си пионки.
Наслука ! :cheers2:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#80
Потребителя е офлайн   Velasco 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 12.04.18
На един "съюз" са му неободими дружинките, за да оперира ефективно.

Едно е да таргетираш маркетинговата си политика към неколкостотин единици (председателя/дружинки), и съвсем друго - към десетки или стотици хиляди индивида. Във втория случай може да се наложи да поработиш и да похарчиш доста повече - примерно за реклама по Планета ТВ, писане и убеждаване по форуми, и т.н.

Ей го Лъчо се измори и вдигна ръце. За какво да се обясняваш с отделния ловец, като в реалността всеки ловец си има председателче да го държи изкъсо и да го пази да не се отклонява от правия път?
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни