БГ Лов Форум: Фен клуб Байкал МР-153 и МР-155 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Байкал МР-153 и МР-155

#21
Потребителя е офлайн   b.borisov77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 02.02.10
Ицо, ти кво реши ? Хвърляш ли се в боя ?

:cheers2:/>
0

#22
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 21.05.2014 - 16:16 :

Ицо, ти кво реши ? Хвърляш ли се в боя ?

:cheers2:/>/>/>

Oooo да!Дадох си поръчката!До края на юни ще съм с новия приклад!А,който е решил да минава на този тип приклад нека си направи сега поръчката,защото не се знае кога ще е следващата заявка!Поздрави ; Захариев
0

#23
Потребителя е офлайн   b.borisov77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 02.02.10

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 21.05.2014 - 18:02 :

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 21.05.2014 - 16:16 :

Ицо, ти кво реши ? Хвърляш ли се в боя ?

:cheers2:/>/>/>/>

Oooo да!Дадох си поръчката!До края на юни ще съм с новия приклад!А,който е решил да минава на този тип приклад нека си направи сега поръчката,защото не се знае кога ще е следващата заявка!Поздрави ; Захариев


Поздравления и да качиш снимки. И октомври да ги избиеш свинюгите.:skeet-shooting:/>
0

#24
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 23.05.2014 - 08:35 :

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 21.05.2014 - 18:02 :

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 21.05.2014 - 16:16 :

Ицо, ти кво реши ? Хвърляш ли се в боя ?

:cheers2:/>/>/>/>/>

Oooo да!Дадох си поръчката!До края на юни ще съм с новия приклад!А,който е решил да минава на този тип приклад нека си направи сега поръчката,защото не се знае кога ще е следващата заявка!Поздрави ; Захариев


Поздравления и да качиш снимки. И октомври да ги избиеш свинюгите.:skeet-shooting:/>/>

Благодаря!Непременно ще кача снимки!На слука и на теб през целия сезон!
0

#25
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
колко върви новото мп 155 и какви вариянти на приклад полимер или орех и цени
0

#26
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоKROMANIONECA написа на 12.07.2014 - 06:20 :

колко върви новото мп 155 и какви вариянти на приклад полимер или орех и цени


Около 930 - 950 лева + - някой лев още.
Кал. 12х76. Има го и в двата варианта.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#27
Потребителя е офлайн   b.borisov77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 02.02.10

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 21.05.2014 - 18:02 :

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 21.05.2014 - 16:16 :

Ицо, ти кво реши ? Хвърляш ли се в боя ?

Публикувано изображение/>/>/>

Oooo да!Дадох си поръчката!До края на юни ще съм с новия приклад!А,който е решил да минава на този тип приклад нека си направи сега поръчката,защото не се знае кога ще е следващата заявка!Поздрави ; Захариев


Ицо, аре че дойде откриването, кво стана с приклада ?
0

#28
Потребителя е офлайн   Niikolov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 12.01.11
Преди няколко дни се сдобих с 155, и днес ще ми бъде първият ловен ден с него... очаквам следобеда с нетърпение, а относно парите колега на мен ми излезе 980 лева всичко :) (30 лева такси към КОС и 950 оръжието) 12/76 със 75-сантиметровата цев, пластмаса. Много ми допадна как ляга пушката, а днеска ще я пробвам и на стрелба
0

#29
Потребителя е офлайн   Марти 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 10.08.14

Виж мнениетоNiikolov написа на 18.10.2014 - 08:07 :

Преди няколко дни се сдобих с 155, и днес ще ми бъде първият ловен ден с него... очаквам следобеда с нетърпение, а относно парите колега на мен ми излезе 980 лева всичко :)/> (30 лева такси към КОС и 950 оръжието) 12/76 със 75-сантиметровата цев, пластмаса. Много ми допадна как ляга пушката, а днеска ще я пробвам и на стрелба

Колега, кажи какви впечатления остави пушката от първия ловен излет? Мераклия съм на една такава, но не намирам мнения от колеги които са я ползвали.
0

#30
Потребителя е офлайн   Orliooo 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 28.04.14

Виж мнениетоМарти написа на 05.11.2014 - 18:48 :

Виж мнениетоNiikolov написа на 18.10.2014 - 08:07 :

Преди няколко дни се сдобих с 155, и днес ще ми бъде първият ловен ден с него... очаквам следобеда с нетърпение, а относно парите колега на мен ми излезе 980 лева всичко :)/>/> (30 лева такси към КОС и 950 оръжието) 12/76 със 75-сантиметровата цев, пластмаса. Много ми допадна как ляга пушката, а днеска ще я пробвам и на стрелба

Колега, кажи какви впечатления остави пушката от първия ловен излет? Мераклия съм на една такава, но не намирам мнения от колеги които са я ползвали.


От този сезон имам такава пушка МП 155 и за сега съм доволен ...точна е няма го този проблем с втулките като при МП 153 и рита доста по малко от стандартни пушки
Засече ми 2 пъти отначало,но вината беше в мен защото не махнах консервиращата смазка...от както съм я махнал не е засичал....сега се чудя дали да си сложа някой евтин бързомер...има си място пригодено на пушката...
Някой колега може ли да каже има ли смисъл от тези бързомери на точно тази пушка....става въпрос за лов на хишник и свински лов малко по рядко
Един колега си сложил на ИЖ 27 и я пробвах съкаш по бързо можеш да се прицелиш но все пак искам мнение от някой който си е сложил и какви впечатления има
Колега с 2 думи пушката е добра по лека е от предходния модел за тези пари си е добре ... аз лично съм доволен
0

#31
Потребителя е офлайн   vandala 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 136
  • Регистр: 25.12.09
Колеги един въпрос?
Какво ви е мнението за мп-153 от първите с цялата планчица от долу където се пълни магазина дължина на цевта 660мм /модел 2001г./кскво ви е мнението за дължината на цевта дистнции групи с бреникета и с какви?
0

#32
Потребителя е офлайн   vandala 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 136
  • Регистр: 25.12.09
Колеги няма ли притежател/и на мп153 с 660мм цев плюсове и минуси дистанция за групираност на съчми и група с бреникета видове патрони
0

#33
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
да питам притежателите на МП153 ще ме приемат ли и в тяхния клуб
и веднага имам въпрос :
има ли разлика между външните и вътрешните втулки
едните се навиват наравно с цевта а другите стърчът около 2см на пред???
0

#34
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09

Виж мнениетоKROMANIONECA написа на 12.02.2015 - 17:10 :

да питам притежателите на МП153 ще ме приемат ли и в тяхния клуб
и веднага имам въпрос :
има ли разлика между външните и вътрешните втулки
едните се навиват наравно с цевта а другите стърчът около 2см на пред???

Има разлика. Външните шокове са за стоманени сачми и са по широки от другите. За оловни сачми си вземи вътрешни шокове. И добре дошъл в клуба. Правилен избор си направил.
0

#35
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
[quote name='KROMANIONECA' timestamp='1423753802' post='566068']
да питам притежателите на МП153 как ви кара бреникетата вашето МП и кой какви исползва ???защото мойто на около30м ги кара с близо 45,50см над центъра възможни причини патроните бяха: балиста бп слиг/червеното.яваш челар с медната съчма от 10 патрона само три влязаха в мишена с диаметър 45см.но не и в центъра
0

#36
Потребителя е офлайн   BORIS-TRQVNA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 26.03.14
Здравейте,колеги от 20-дена съм собственик на мп-155-синтетика (лява ръка),за сега съм доволен от пушлето!!!Прострелвах,го най-различни бренекета и съчми,за сега се представя много-добре...Най-много харесва братан(куршум-е)с тях дава най-голяма точност на 0коло 50м,иначе от съчмите уинчестър 13/0,магнум.От 50м,мишена 50/50см вкарва от 9до13 съчми,с 0,5мм шок ,много добра групираност,ремингтон и федерал също се справят добре.бг патроните не ги кара както трябва,но всяка пушка си иска нейното,особено руските!!!!Ще видим как ще се представи през сезона.....
trapera
0

#37
Потребителя е офлайн   D3NiS40 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 06.08.14
Здравейте и от мен колеги!

от миналия септември съм горд собственик на МП 155 12/76 - орех. Дълго четох из нета, търсих ревюта и накрая се реших и я взех, въпреки че нямаше кой знае какво инфо.
Искам да споделя с вас какви са ми впечатленията от тази пушка. На първо място е много балансирана, още при първо прикладване се усеща че е доста лека и удобна. Изработката е малко ... по руски, но пък това не винаги е минус - пушкалото се оказа доста здраво и за един ловен сезон, в който съм ходил предимно за пернати и хищник, нямам нито една засечка с различни патрони. Четох, че ако ще се стреля с леки патрони примерно 24 гр, трябва да се развие газовото бутало, но до сега не ми се е налагало - стрелях с 28 гр и нямаше засечки. Единсвено съм недоволен от това, че мерната линия хваща бързо ръждичка, ако я оставите влажна. Като цяло много добра пушка - здрава, непретенциозна и надежднам, а е буквално без пари за това, което предлага!
0

#38
Потребителя е офлайн   Петър А Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 286
  • Регистр: 08.06.08
да питам притежателите на МП153 как ви кара бреникетата вашето МП и кой какви исползва ???защото мойто на около30м ги кара с близо 45,50см над центъра възможни причини патроните бяха: балиста бп слиг/червеното.яваш челар с медната съчма от 10 патрона само три влязаха в мишена с диаметър 45см.но не и в центъра
[/quote]
Добър вечер,колега аз притежамам МП-153 12/89 и ИЖ27ЕМ-1С 12/76.Първо си бях закупил ИЖ ловувах 4г. и след това си взех МП-153.След което прострелка на МП по боеприпас да видя кой патрони ще си хареса.Това упражнение бях го направил и с ИЖ и имах едно на ум какви патрони си хареса ижовката.Но бях взел шоковете втулки от ИЖ да видя дали ще има разлика със другите шокове.След прострелката отвих шоковата втулка на МП и на него беше написано за стоманени съчми ,а на цевта имат клеймо за стоманени съчми и завих от ИЖ а на тях си пише оловни.Разлика нямаше в стрелбата ,разликата се състоеше че едните можеха да срелят със стоманени съчми и оловни а другите само с оловни съчми.На МП стърчат 1см. на вънка а другите на ИЖ са на равно и само с оловни.След което отвих и завих 0,25 втулка на МП и снего си стрелям всичко,бренекета ,нули ,монолити.На ИЖсъщо съм завил 0,25 и на двете цеви като едната си е закупих допълнително.Монтирал ми е оръжеиник допълнително на ИЖ и МП втора мушка която е по малка и при вдигане и прицелване и като се препокрият двете мушки бреникето е там където се мериш.ИЖ си хареса мини магнум патрони а МП магнум патрони. Използвам български патрони на Балиста с концентратор за оловните и тяхните бреникета с месингов връх.След пробата отивам и се запасявам от същата партида за цялия сезон.Дори и да артисат нищо им нама съхраняваш на сухо и ги изпролзвам през другия ловен сезон.
0

#39
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
да питам притежателите на МП153 как ви кара бреникетата вашето МП и кой какви исползва ???защото мойто на около30м ги кара с близо 45,50см над центъра възможни причини патроните бяха: балиста бп слиг/червеното.яваш челар с медната съчма от 10 патрона само три влязаха в мишена с диаметър 45см.но не и в центъра
[/quote]

Здравей, колега
знам че при доста мп-та го има този момент с лошата стрелба с бренекета. Въпреки ,че при моето няма проблем ,на колегата с който си ги купихме заедо има същия проблем. Оправя се много лесно,слагаш един бързомер и си решаваш въпроса. И двамата сложихме по един бушнел trs25 и сега на 50 м ,от стоеж е право в десетката. Много е интересно като погледнеш през бързомера, вижда се мушката как бяга в страни от червената точка.
поздрави и наслука
0

#40
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
това за бързомера го знам а като излезем за пернато какво правим?????
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни