БГ Лов Форум: Лов с лък! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов с лък!

#21
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
на фазан с лък...

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#22
Потребителя е офлайн   hatamoto 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 30.10.08
Голяма мъка! Голям разход на стрели! Пернатите са за майстори. Особено по - дребните.


@ niko_71:
Гризлито до Бг ще ти дойде около 750 лева. Транспортни разходи, застраховки, мито и ДДС.
По междудругото ти стрелял ли си някога с лък? В смисъл по-сериозно занимавал ли си се? Щото ако не си се , потърси си някое по-евтино предложение, разгледай из нета, поне докато свикнеш, и докато разбереш искаш ли да се занимаваш сериозно с това. Защото срелбата си е сериозно капиталовложение.
Йотов Арчъри, техномотор, както и един куп ловно-рибарски магазини имат евтини тайвандски, италиански и корейски лъкове. Имай в предвид, че стрелите в началото се губят/чупат сериозно. а най-евтиният вариянт е около 3 лева за брой!!! И то не със завидно качество!!!
В кой район на България си локализиран?
"He who shoots with a bow, puts his life's energy into it. The force behind the flying shaft must be placed there by the archer. At the moment of greatest strain he must draw every sinew to the utmost; his hand must be steady; his nerves under absolute control; his eye keen and clear."

www.outdooractivebg.com
0

#23
Потребителя е офлайн   Kristian Ninov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 872
  • Регистр: 26.03.08
малиииии тея са много до4ни с льк а камоли с пушка та huh.gif
0

#24
Потребителя е офлайн   hatamoto 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 30.10.08






Лов на мечка wink.gif
"He who shoots with a bow, puts his life's energy into it. The force behind the flying shaft must be placed there by the archer. At the moment of greatest strain he must draw every sinew to the utmost; his hand must be steady; his nerves under absolute control; his eye keen and clear."

www.outdooractivebg.com
0

#25
Потребителя е офлайн   г-н фазан 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 27.11.08
6te ima li lovni kyrsove prez 2009g

Този пост е редактиран от vater: 27.11.2008 - 18:47
Причина за редакцията: \\'Колега, пиши на кирилица\\'

0

#26
Потребителя е офлайн   hatamoto 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 30.10.08
Към момента в БГ нямам инфо ловът с лък да е разрешен. Говори се за промяна... но....
"He who shoots with a bow, puts his life's energy into it. The force behind the flying shaft must be placed there by the archer. At the moment of greatest strain he must draw every sinew to the utmost; his hand must be steady; his nerves under absolute control; his eye keen and clear."

www.outdooractivebg.com
0

#27
Потребителя е офлайн   г-н фазан 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 27.11.08
ще има ли ловни курсове през 2009г
0

#28
Потребителя е офлайн   niko_71 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 23.10.08
живея в троян имам таиландско лък4е но нещо ме вле4е към традиционните
0

#29
Потребителя е офлайн   г-н фазан 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 27.11.08
един приятел миналата година си купи лък,но не го ползва защото от лрс казаха 4е е забранен!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Задравеи те.

Само лова е забранен, тренировките не са и за сега ще тренираме тъкмо като разрешат лова ще сме добре подготвени. Аз имам полиспастен лък и от 12 години тренирам с него.
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#31
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
Горещо се надявам, лова с лък НИКОГА да не бъде разрешен, боже опази ловните полета да се напълнят с индиенци, що опропастен дивеч ще има не ми се мисли, пък и някои друг индиенец може да даде фира
0

#32
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Има доста хора които стрелят по-зле с пушки от тезе с лъковете, а и сега стават доста инциденти със закони ловци. Присъстал съм на страшни излагаций проблема е във възпитанието и отношението към дивеча не в оръжието. За опропастяване на дивеча пак си зависи от ловците дали с пушка или с лък няма значение и сега неподготвени, пияни и лакоми ловци съсипват доста дивеч.
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#33
Потребителя е офлайн   Тонката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 232
  • Регистр: 17.09.08
Цитат(shootera @ Jan 16 2009, 10:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Горещо се надявам, лова с лък НИКОГА да не бъде разрешен, боже опази ловните полета да се напълнят с индиенци, що опропастен дивеч ще има не ми се мисли, пък и някои друг индиенец може да даде фира


Защо това негативно отношение колега.??Ти като излезеш с пушката извършваш ли подбор при отстрела на дивеча ??Тия юнаци ,които стрелят с лък са доста обвързани с околната среда и са достатъчно интелигентни за да не опропастяват дивеча....
...пък може и някой бледолик да даде фира wink.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
За това, че калпазанина с пушка в ръка е много по опасен от този с лък сте абсолютно прави.Извинявайте за провокацията ,но ми беше интересно да видя как ще се защитят любителите на лъка. В интерес на истината очаквах доста по-сериозна и масова реакция, ей индиенци САБУДЕТЕ СЕ без да се шуми по темата не става.
0

#35
Потребителя е офлайн   Тонката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 232
  • Регистр: 17.09.08
Цитат(shootera @ Jan 19 2009, 14:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
За това, че калпазанина с пушка в ръка е много по опасен от този с лък сте абсолютно прави.Извинявайте за провокацията ,но ми беше интересно да видя как ще се защитят любителите на лъка. В интерес на истината очаквах доста по-сериозна и масова реакция, ей индиенци САБУДЕТЕ СЕ без да се шуми по темата не става.

абе аз ако знаех ,че е провокация какви щях да ти ги наговоря ама biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif айде поздрав cool.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Стрелците с лък са търпеливи и възпитани хора.
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#37
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Анани Любенов @ Jan 16 2009, 15:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Има доста хора които стрелят по-зле с пушки от тезе с лъковете, а и сега стават доста инциденти със закони ловци. Присъстал съм на страшни излагаций проблема е във възпитанието и отношението към дивеча не в оръжието. За опропастяване на дивеча пак си зависи от ловците дали с пушка или с лък няма значение и сега неподготвени, пияни и лакоми ловци съсипват доста дивеч.


Споделям мнението ти напълно и бих те помолил за консултация при избор на лък за интуитивна стрелба по птици от стойка с птичар. Какво трябва да търся? Намира ли се на нашия пазар или трябва от чужбина да поръчвам?
0

#38
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Не съм добре запознат за да давам пълноцени съвети за марки и модели. Когато си взех лъка дори стрели си намирах много трудно сега има всичко, освен тези по магазините съм чувал, че има и много добри наши изработки. Ако го ползваш за пернати някои лек, опростен лък щети свърши чудесна работо. В Казанлък има магазин в които има качествени стоки от USA, от там си вземам стрели като идват на изложения имат и интернет магазин. С лъка са най-важни тренировките за да не губиш форма какъвто и да земеш ако те влече стрелбата ще свикнеш с него.

Поздрави!
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#39
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Анани Любенов @ Jan 26 2009, 21:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не съм добре запознат за да давам пълноцени съвети за марки и модели. Когато си взех лъка дори стрели си намирах много трудно сега има всичко, освен тези по магазините съм чувал, че има и много добри наши изработки. Ако го ползваш за пернати някои лек, опростен лък щети свърши чудесна работо. В Казанлък има магазин в които има качествени стоки от USA, от там си вземам стрели като идват на изложения имат и интернет магазин. С лъка са най-важни тренировките за да не губиш форма какъвто и да земеш ако те влече стрелбата ще свикнеш с него.

Поздрави!


Благодаря ти, че ме насочваш конкретно.Ще се поинтересувам какво предлагат в Казанлък. Този лов ми е интересен защото ангажира безусловни рефлекси , различни от стандартната техника за стрелба с гладкоцевна пушка. Ловът в края на краищата не е резултат, а естетика, мотивирана от инстинкти. Поздрави и на теб!
0

#40
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
В един форум пуснаха този адрес http://www.huntersfriend.com има всичко.
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни