БГ Лов Форум: A-tec - Супресори, които впечатляват с норвежко качество и чудесно представяне - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

A-tec - Супресори, които впечатляват с норвежко качество и чудесно представяне

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
От създаването си през 1999 г. A-tec взема под внимание важността на времето като фактор и ресурсите в изследванията и разработките, за да остане пред конкурентите си. Именно това и позиционира компанията като една от водещите в Европа.

Супресорите A-tec са налични вече и в България от Заримекс. В магазина винаги ще намерите компетентна препоръка, за това кой от моделите да изберете, какви са разликите между тях и всичко друго, което искате да знаете за супресорите.

В тази статия ще се спрем на основните препоръки, които дават от производителя:

1. Първоначалното поставяне на A-TEC супресорите трябва винаги да се извършва от опитен и компетентен оръжейник - дори ако пушката е с фабрична резба на цевта. Резбите и ръбовете трябва да са с гладка повърхност и да могат лесно да се напасват със супресора, така че последният да може да се поставя лесно, без прекалено забележимо провисване, преди завиването му плътно към цевта.

2. Супресорите A-TEC са проектирани с малък луфт между проектила и вътрешния диаметър, за да се постигне най-добрата възможна ефективност на заглушаване. Ето защо точната резба на цевта е от изключителна важност.

3. Уверете се, че използвате супресор, предназначен за вашия калибър, а ако използвате магнум калибър, уверете се, че заглушителят е проектиран и одобрен за това. Преснарадяванипатрони трябва да се използват с повишено внимание - и не трябва да се снарадяват повече от стандартнитe.

4. Уверете се, че супресорът е здраво прикрепен към цевта преди употреба. Винаги проверявайте супресора за повреди и дали нарезите и рамото са правилно почистени и гладки.

5. Когато приключите със стрелбата, свалете супресора и го оставете да се охлади, преди да го приберете в калъфа с пушката или другаде. Никога не стреляйте със супресора си, когато е твърде горещ. Различните супресори могат да се справят с различно количество последователни изстрели преди конструкцията да е в опасност. Като общо правило за предпазните мерки, ние ви призоваваме да изстрелвате не повече от 5 последователни изстрела, след което да оставитесупресора да се охлади.

Поддръжката е важна от съображения за безопасност:

· Неспазването на инструкциите за поддръжка може да доведе до корозия, която трайно да повреди цевта и да отслаби компонентите вътре в супресора. Това може да доведе до повреда и да компрометира безопасността!

· По време на стрелба се образува конденз вътре в супресора съдържащ амоняки други съединения. Препоръчваме супресора да се махне веднага след употреба и винаги преди пушката да бъде опакована за транспорт. НИКОГА не съхранявайте пушката с прикрепен супресор.

· След употреба съхранявайтесупресора на топло и сухо място, където въздухът може да минава свободно през него, за да може конденза да се изпари. Напръскайте малко аерозолна смазка в супресора, когато е сух. Поддържайте нарезите на супресора и пушката чисти и лекосмазании с малко масло или грес.

От производителя съветват да се информирате освен за видовете супресори, за правилната им употреба и подходящата последваща грижа, за да може да се радвате на покупката си дълго и качествено време.

Информация, относно кои калибри са подходящи за различните модели супресори A-tec, можете да намерите тук: https://zarimex.eu/a...ful-information

Различните модели супресори с техните характеристики можете да разгледате на сайта на Оръжеен магазин Заримекс - https://zarimex.eu/o...pressors/a-tec.


За супресори четете още тук: Нарезно оръжие

Публикувано изображение
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Взех си един, пък да видим...?
Прикачено изображение: IMG_20200327_200740.jpg
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.03.2020 - 20:10 :

Взех си един, пък да видим...?
Прикрепен файл IMG_20200327_200740.jpg

Честито, сподели впечатленията си, когато имаш възможност.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Монтиран на Brno 2 1958.
Супресора се състои от 3 части. Задна гайка от стомана, цилиндър от алуминии и вътрешно тяло ,което е отливка от алуминии или пресован титан(абе не съм сигурен точно от какво е ,а и производителя мълчи по темата). Камерите са 5 като се смаляват прогресивно към предния край. От вътре супресора е намазан с молибденов дисулфит(сив прах подобен на графит представлява суха смазка).

Изпробвах го със всички видове боеприпаси, до които се докопах:
1450fps 40gr - не бих казал ,че има заглушаване, а по-скоро промяна в шума на изстрела.
1200fps 40gr - усеща се заглушаване на шума ,но в далечина се чува гръм от куршума. Ако на близо има предмети от тях се чува ехо(много интерес ефект)
1050fps 40gr - тук понеже сме на границата на звуковата бариера има променливи резултати, предполагам заради разликата в началната скорост от патрон до патрон, но като цяло шума е доста заглушен и е много приятно за стрелба.
970fps 45gr - тук използвах боеприпас предназначен за супресор със специален капсул и тежък, бавен куршум. Шума е почти изцяло заглушен.
Забелязах само изместване на попаденията по вертикала спрямо без супресор, без влошаване на групата. На далечни разстояния 970fps се вижда как лети, през оптиката и не съм забелязал спираловидни траектории.

Много проблеми със КОС имах, голяма дъндания.
Първо ми обясняваха,че съм нямал право, защото оръжието нямало фабрична резба, но като им обясних, че това не е тяхна работа се съгласиха. Тук обаче явно гласеха да ме изработят, защото след като го закупиха ме накараха да им занеса пушката ,за да видят как ще го монтирам. Като им показах как съм го монтирал ми заявиха ,че ще анулират покупката ,защото съм извършил промяна в конструкцията на оръжието ,но след като не успяха да ми цитират точка от закона, където пише какво представлява промяна в конструкцията, и от ГДНП също им обясниха ,че не съм извършил промяна в конструкцията, се съгласиха "с особено мнение".
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#5
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 05.04.2020 - 03:55 :

Монтиран на Brno 2 1958.
Супресора се състои от 3 части. Задна гайка от стомана, цилиндър от алуминии и вътрешно тяло ,което е отливка от алуминии или пресован титан(абе не съм сигурен точно от какво е ,а и производителя мълчи по темата). Камерите са 5 като се смаляват прогресивно към предния край. От вътре супресора е намазан с молибденов дисулфит(сив прах подобен на графит представлява суха смазка).

Изпробвах го със всички видове боеприпаси, до които се докопах:
1450fps 40gr - не бих казал ,че има заглушаване, а по-скоро промяна в шума на изстрела.
1200fps 40gr - усеща се заглушаване на шума ,но в далечина се чува гръм от куршума. Ако на близо има предмети от тях се чува ехо(много интерес ефект)
1050fps 40gr - тук понеже сме на границата на звуковата бариера има променливи резултати, предполагам заради разликата в началната скорост от патрон до патрон, но като цяло шума е доста заглушен и е много приятно за стрелба.
970fps 45gr - тук използвах боеприпас предназначен за супресор със специален капсул и тежък, бавен куршум. Шума е почти изцяло заглушен.
Забелязах само изместване на попаденията по вертикала спрямо без супресор, без влошаване на групата. На далечни разстояния 970fps се вижда как лети, през оптиката и не съм забелязал спираловидни траектории.

Много проблеми със КОС имах, голяма дъндания.
Първо ми обясняваха,че съм нямал право, защото оръжието нямало фабрична резба, но като им обясних, че това не е тяхна работа се съгласиха. Тук обаче явно гласеха да ме изработят, защото след като го закупиха ме накараха да им занеса пушката ,за да видят как ще го монтирам. Като им показах как съм го монтирал ми заявиха ,че ще анулират покупката ,защото съм извършил промяна в конструкцията на оръжието ,но след като не успяха да ми цитират точка от закона, където пише какво представлява промяна в конструкцията, и от ГДНП също им обясниха ,че не съм извършил промяна в конструкцията, се съгласиха "с особено мнение".
Те се хващат за това
Чл. 144. Забраняват се:
1. извършването на ремонтна дейност на боеприпаси без предварителен инструктаж съгласно технологичните изисквания за правилата на безопасност при работа с тях, определени от производителя;
2. промяна в конструкцията и механизмите на оръжията и боеприпасите, свързани с тяхното действие. Но резбата не е свързана действието на оръжието. Много е не компетентно от тяхна страна.
0

#6
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
И аз все си мисля ако имаш документ, че оръжието годно за употреба господата от КОС нямат думата. Да не забравяме, че те са едни администратори, които приемат документи. Те нямат нужната компетенция да констатират кое оръжие е годно или не годно, кое има промяна на конструкция и т.н.А дали е промяна на конструкцията ако ми се раздуе цевта и по препоръка на квалифицирана оръжейна работилница ми я отрежат примерно 5 см направят ми резба и си сложа дулен компенсатор.
0

#7
Потребителя е офлайн   Andronos 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 224
  • Регистр: 10.05.08
И аз чакам разрешение за един A-TEC CMM-6.
Ще го пробвам на CZ 455 22LR и ще напиша отзив.
Даже мисля да замеря децибелите.
0

#8
Потребителя е офлайн   Andronos 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 224
  • Регистр: 10.05.08
Вече е монтиран. Чакам уикенда.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20201005_192453.jpg

0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни