БГ Лов Форум: Областният управител на Русе иска удължаване на лова на диви свине заради африканската чума (видео) - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Областният управител на Русе иска удължаване на лова на диви свине заради африканската чума (видео)

#41
Потребителя е офлайн   Калибърчето 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 06.01.11
Публикувано изображение

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 16.01.2019 - 13:33 :

Виж мнениетоmoric74 написа на 16.01.2019 - 11:20 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 16.01.2019 - 09:42 :

Виж мнениетоmoric74 написа на 16.01.2019 - 08:54 :

Подкрепях извънредния летен групов лов, подкрепям и всяко предложение за извънредно удължаване на груповия лов на дива свиня до края на януари, дори и повече, заради АЧС. Популацията е голяма и е добре да се намали- Това са Ваши думи г-н Терзийски, става въпрос за груповия лов.

Да, и продължавам да подкрепям. Като съм уточнил, че става въпрос за извънредни мерки заради АЧС.
Ясно..... Надявам се, че разумните ловци са болшинство,иначе олеле майко.

Ето какво казва болшинството:

0

#42
Потребителя е офлайн   Калибърчето 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 06.01.11
Не се карайте удължаване на груповия НЯМА ДА ИМА. За жалост на някой ловци в """"""""""""""Публикувано изображение
0

#43
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
АЧС, намериха септември около Гюргево / Румъния .. Болестта се движила с 3км. на ден . Гюргево е на северната ни границата . Е, как аджеба от септември, до средата на януари, тая болест на мина Дунав ... или може би хвана в противоположна посока ...
М/у другото, още помня истериите около инфлуенцата преди години .. Още я чакаме с прелетния юрдек по реката ..
Аз на дива свиня, сега няма да изляза, няма да излезе и дружината ... Не излязохме и лятос ... Който иска - моля, да му сладко с малките прасенца в майките ...
0

#44
Потребителя е офлайн   alexandro31 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 378
  • Регистр: 19.02.08

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 14.01.2019 - 19:53 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.01.2019 - 11:32 :

3. Въпрос към Васил Терзийски-
Ще върнете ли правата за участие във форума на Жоро ,Иво ,Еди

Жоро не е лишен изобщо, Иво е доживот, Еди не знам кой е.

Ти това с доживотно забрани вЕрно ли го мислиш ? В смисъл смЕташ ли, че на нЕкой му дреме. Не бях влизал тук с години и като гледам то вече няма какво да прочетеш.. Нали го осъзнаваш това.
Извиних ти се лично за мое отношение към теб, защото първо мен не си ме обидил лично с нищо, а като глупак се подведох по думите на разни усерковци . Та затова ти се извиних лично. Но разбери не бива така доживотно банове и прочие - ставаш смешен !


Ловът без Курцхаар е възможен ,но безмислен...
0

#45
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Еееее... Г-н Терзийски разбира от всичко. Който е на различно мнение е тъп. На много места писах, но още нямам отговор. ЗА ГОСПОД ЛИ СЕ МИСЛИ, ЧЕ ЗАРАДИ АЧС ИСКА ЛОВ ДО КРАЯ НА ФЕВРУАРИ? ГОТОВ Е ДА СТРЕЛЯ ПО БРЕМЕННИТЕ ПРАСЕТА, ДАЖЕ И ДА НЯМА ЕДНА ПРОБА ЗА АЧС НА 30 000 ПРАСЕТА С ПРОБИ ПРЕЗ СЕЗОН 2018-2019 Г.
0

#46
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
То добре, че такива като него нямат власт. Браво на министъра, че не се вслуша в такива, като него да удължи лова. Г-н Терзийски, ако нямаш месо за дома, дай ми адрес, ще ти изпратя, свинско, пилешко, риба. Нищо лично, но това разбиране за лова е.........
0

#47
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Не мога да разбера, как от 2500 ЛОВЦИ ЗА УДЪЛЖАВАНЕ НА СРОКА НА ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ , няма един КОМЕНТАР. МНОГО МИ Е ИНТЕРЕСНО, ДАЛИ ВСИЧКИ ПРЕДСЕДАТЕЛИ НА ЛОВНИ ДРУЖИНКИ СПОДЕЛЯТ ТОВА МНЕНИЕ НА Г-Н ВАСИЛ ТЕРЗИЙСКИ.
0

#48
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Види се много сериозен аргумента бременни майки не,че декември не са. И кой и къде казва ,че ще бие майки? Ние например ги пропускаме и рядко гътаме майка,на 2-3 години веднъж.Те са водачките,няма как да се сбъркат. В гъстото нямало как да се определят. А стрелбата по ясно видима цел къде е? Зачернило му нещо и дай. Несериозен аргумент. Мисълта за бъдещето е железен аргумент но стига да не беше АЧС. А има ли я или не аз не знам? Толкова страх от нея,а за сега нищо сериозно. Горе знаят истината и да се надяваме,че знаят какво правят! Инак бях за удължаване без стрелба по майки,което при нас е вечно правило.
0

#49
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Това е добре, че наистина знаят. Ти докога искаш да ловуваш на диво прасе?
0

#50
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
Г-н Цвятков, за колко диви прасета знаете, от взети проби за АЧС са болни? Малко ловна етика трябва. НИЕ ЛОВЦИТЕ НЕ СМЕ УБИЙЦИ. НИЕ ПОЛАГАМЕ И ГРИЖИ ЗА ДИВИТЕ ЖИВОТНИ. САМ НЕ ЗНАЕТЕ ИМА ЛИ АЧС, НО СТЕ ГОТОВ ЛОВУВАТЕ, В РАЗМНОЖИТЕЛНИЯТ ПЕРИОД НА ЖИВОТНИТЕ.
0

#51
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Ловна етика? Тази извънземна думичка ми хареса! А нима тя е неприложима по време на лов? Пропускането на майки какво е?
0

#52
Потребителя е офлайн   moric74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 25.07.14
За съжаление, ловна етика, за много ловци е извънземна. Не искам да обидя никого, просто излагам мои принципи. Ако бяха удължили лова, всеки който иска може да излезе и да стреля, да законно, но дали е етично, всеки знае за себе си.
0

#53
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
За четене: Протокол от дискусията: „Африканска чума по свинете - превенция и тенденции в ЕС“
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#54
Потребителя е офлайн   borislav123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 01.11.11
Индивидуалния лов си остава разрешен целогодишно. Така,че на който му се ловува може да го практикува.
0

#55
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 21.01.2019 - 08:30 :




За всички трябва отдавна да е станало ясно, че единственото нещо, за което иде реч на такива седянки, е отчитането на дейност, за която ако може да се вземат едни пари...идеално!!!

Яд ме е само за запалените колеги, които все още се опитват да обяснят каква е точно реалната ситуация в "буферната" зона, ама кой ли ги слуша...

Иначе свините това, свините онова...Да се избият...

Като имаше чума по чифтокопитните в Странджа, що не избием елените и сърните??? Щото в ЛС от това се хранят, а свинките отдавна не са интересни...Даже ако може да ги няма - по-добре...

А аз току що се връщам от Румъния. Минах моста в 11:15 - дезинфекция на Дунав мост няма!!! Никой не ме попита какво возя в комбито, камо ли да провери... Може пък да съм помъкнал еФтино свинско с АЧС от Джурджу или от къде си искам в Румънско...

Пародия...на всички нива...
0

#56
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоDanny_Nikolov написа на 21.01.2019 - 11:45 :

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 21.01.2019 - 08:30 :




За всички трябва отдавна да е станало ясно, че единственото нещо, за което иде реч на такива седянки, е отчитането на дейност, за която ако може да се вземат едни пари...идеално!!!

Яд ме е само за запалените колеги, които все още се опитват да обяснят каква е точно реалната ситуация в "буферната" зона, ама кой ли ги слуша...

Иначе свините това, свините онова...Да се избият...

Като имаше чума по чифтокопитните в Странджа, що не избием елените и сърните??? Щото в ЛС от това се хранят, а свинките отдавна не са интересни...Даже ако може да ги няма - по-добре...

А аз току що се връщам от Румъния. Минах моста в 11:15 - дезинфекция на Дунав мост няма!!! Никой не ме попита какво возя в комбито, камо ли да провери... Може пък да съм помъкнал еФтино свинско с АЧС от Джурджу или от къде си искам в Румънско...

Пародия...на всички нива...


Ти па що ша търчиш за румънско свинско у Румъния . В Кауфланд го има същото ...
0

#57
Потребителя е офлайн   LR110 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 13.02.11
Много се извинявам за въпроса по-долу, дано да не го намерите за провокативен.

Само преди това, за да не си помислите, че питам защото съм кръвожаден и безчувстевен звяр-консуматор, да кажа: в очите на повечето колеги съм ужасен "еколог". А според мен просто се старая да ползвам приородните ресурси (в частност - упражнявайки хобито си на ловец - дивечовите запаси) - УСТОЙЧИВО.

Но на въпроса. Да приемем, че дивата свиня е полезен дивеч, не вреди на популацията на дребния местен дивеч, общо взето искаме да запазим (или увеличаваме) числеността й.

И поради това и изключително остро се реагира срещу лов на дива свиня до края на януари. Защото тогава женските масово вече са бременни.

Добре, в този ред на мисли ме мъчи следния върпрос: Къде е разликата за числеността на популацията между това да убиеш небременна елитна женска на 24 декември 2018 и да я убиеш вече бременна на 20 януари 2019 г.?! И в двата случая елитната женска няма да роди и води поколение през 2019-та. Или която и да е следваща.

Та, по-сбитичко, има ли здрава логика зад това - женски в сезона караме на караминиьол, ама като са бременни сакън?! Или е в плоскостта "бог вижда", "хора сме, не сме животни", ходим на баячка като няма слука и т.н.
0

#58
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12
Във въпроса ти се съдържа и отговора - ако ги карате всичко коз до януари, то е все тая...Но виж иначе, ако се случва някак да падне женска, то в януари е хептен грозно...
Иначе отиваме в крайност с въпроси като ..."от кой ден на развитието си зиготата е със статут на отделен индивид"...
0

#59
Потребителя е офлайн   LR110 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 13.02.11
Да де. Аз за това питам. Щото ако искаш да намаляш популацията е ясно.

Но, нали, приемаме, че не искаш.

И като не искаш, ако врещиш като вдовица за к@р, че януари свинките били бременни, ама до края на декември ги биеш "през рогите" без оглед на цвят, възраст и политическа принадлежност...малко ми е шизофренно! Не ли?
0

#60
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоLR110 написа на 21.01.2019 - 15:27 :

Да де. Аз за това питам. Щото ако искаш да намаляш популацията е ясно.

Но, нали, приемаме, че не искаш.

И като не искаш, ако врещиш като вдовица за к@р, че януари свинките били бременни, ама до края на декември ги биеш "през рогите" без оглед на цвят, възраст и политическа принадлежност...малко ми е шизофренно! Не ли?

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни