БГ Лов Форум: Юлиян Русев: Старите пушки носят смъртен риск за околните по време на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Юлиян Русев: Старите пушки носят смъртен риск за околните по време на лов

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Най-често сакатлъците стават на групов лов.

Авджии най-често се отстрелват със стари пушки, които гърмят сами. Немалка част от оръжията на родните ловци са стари и носят смъртен риск за околните по време на лов. Според Юлиян Русев, началник на дирекция „Ловно стопанство“ към Изпълнителна агенция по горите (ИАГ), на тези пушки при студено време предпазителите им се отключват много трудно.„Затова и ловджиите не ги спускат, особено като стоят в очакване на пусия“, обяснява той, цитиран от "Монитор".

По думите му обикновено само най-старите и опитни ловци спазват неписаното правило оръжието да е празно или поне със спуснат предпазител, когато няма да се стреля. Така дори при подхлъзване и неволно натискане на спусъка не може да се произведе изстрел.

blitz.bg
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Яяяя .... каква приятна темичка съм пропуснал :angry:
Според Юлиян Русев, началник на дирекция „Ловно стопанство“ към Изпълнителна агенция по горите (ИАГ), на тези пушки при студено време предпазителите им се отключват много трудно.
Както всички мислят за здравето на нацията , така и от ИАГ ... правилно господин начални ! Всички едно зарядни и двуцевни ловни пушки произведени преди 2015 год. и всички полуавтомати и карабини без значение на годината на производство да се конфискуват в полза на държавата !!! От цевите стават перфекти длета с които дъжавата ни многокрратно ще подпомага строго профилираните ни училища за дърводелци .
Господин началин , предлагам на всяко презаверяване на разрешителното за носене и съхранение на ловно оръжие , употребяваните оръжия да се конфискуват , а презаверяващия да бъде така добър и пред служба КОС да се яви с новата си пушка, с фактура , кръщело и документ , че доброволно е бил поне 6 (шест) месеца в психиатрична клиника и е освидетелстван подобаващо .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   vis65 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 26.11.11
някои трябва да си скъса дипломата и да си потърси друга работа
0

#4
Потребителя е офлайн   g2g 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 19.09.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.06.2017 - 09:13 :

Яяяя .... каква приятна темичка съм пропуснал :angry:/>
Според Юлиян Русев, началник на дирекция „Ловно стопанство“ към Изпълнителна агенция по горите (ИАГ), на тези пушки при студено време предпазителите им се отключват много трудно.
Както всички мислят за здравето на нацията , така и от ИАГ ... правилно господин начални ! Всички едно зарядни и двуцевни ловни пушки произведени преди 2015 год. и всички полуавтомати и карабини без значение на годината на производство да се конфискуват в полза на държавата !!! От цевите стават перфекти длета с които дъжавата ни многокрратно ще подпомага строго профилираните ни училища за дърводелци .
Господин началин , предлагам на всяко презаверяване на разрешителното за носене и съхранение на ловно оръжие , употребяваните оръжия да се конфискуват , а презаверяващия да бъде така добър и пред служба КОС да се яви с новата си пушка, с фактура , кръщело и документ , че доброволно е бил поне 6 (шест) месеца в психиатрична клиника и е освидетелстван подобаващо .

А не. Презаверката е през 5 години. Много остарява оръжието за това време и става страшно опасно. По-добре със заверката на билета. И фактурата да е поне за 1000 лв.
0

#5
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Братлета простотията е повсеместна напоследък - аз имам текче ижак 17, той предпазител няма, нито е имал от както е произведен по средата на 50 те години! Въпросното сечиво е фирясало много души - вечна им памет, вкусни бяха - и трудно си представям нещо по-точно при гладкоцевните пушки. Та пробата за работещ предпазител ще да е пускане на заредено оръжие от известна височина и евентуално спускане на чукчето...ще стане ако съм опънал "курока", както и всички с открити ударници чифтета...
Лобизма е страшна сила - българския ловец масово ловува със стари съветски и чешки пушки - пазара на новите трудно върви, и времената са трудни...
Айнщайн е казал: "Две неща в познатият ни свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, като за първото не съм сигурен"... аз пък вече съм сигурен че е визирал България в бъдещето...за жалост наша!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#6
Потребителя е офлайн   Borizanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 350
  • Регистр: 13.10.11

Виж мнениетоanelin написа на 29.06.2017 - 20:58 :

Братлета простотията е повсеместна напоследък - аз имам текче ижак 17, той предпазител няма, нито е имал от както е произведен по средата на 50 те години! Въпросното сечиво е фирясало много души - вечна им памет, вкусни бяха - и трудно си представям нещо по-точно при гладкоцевните пушки. Та пробата за работещ предпазител ще да е пускане на заредено оръжие от известна височина и евентуално спускане на чукчето...ще стане ако съм опънал "курока", както и всички с открити ударници чифтета...
Лобизма е страшна сила - българския ловец масово ловува със стари съветски и чешки пушки - пазара на новите трудно върви, и времената са трудни...
Айнщайн е казал: "Две неща в познатият ни свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, като за първото не съм сигурен"... аз пък вече съм сигурен че е визирал България в бъдещето...за жалост наша!


Трагедията в случая е, че същата тази простотия, за която пишеш е на бая ми ти ръководен пост... щеше да е смешно ако не беше.... не знам каква дума да напиша.... А още по-отчайващо е, че с такива капацитети пълна цялата администрация.
0

#7
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10
Добре поддържана пушка се отключва еднакво и зиме и лете. Някога стара пушка може и да гръмне, но нови по-бюджетни, го правят от сега.
0

#8
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоanelin написа на 29.06.2017 - 20:58 :

Братлета простотията е повсеместна напоследък - аз имам текче ижак 17, той предпазител няма, нито е имал от както е произведен по средата на 50 те години! Въпросното сечиво е фирясало много души - вечна им памет, вкусни бяха - и трудно си представям нещо по-точно при гладкоцевните пушки. Та пробата за работещ предпазител ще да е пускане на заредено оръжие от известна височина и евентуално спускане на чукчето...ще стане ако съм опънал "курока", както и всички с открити ударници чифтета...
Лобизма е страшна сила - българския ловец масово ловува със стари съветски и чешки пушки - пазара на новите трудно върви, и времената са трудни...
Айнщайн е казал: "Две неща в познатият ни свят са безкрайни - Вселената и човешката простотия, като за първото не съм сигурен"... аз пък вече съм сигурен че е визирал България в бъдещето...за жалост наша!

Аз ходя на лов с туловка(ТОЗ-66) наследена от баща ми,и смятам,че няма по-сигурна пушка от нея по отношение на предпазителя.При нея не си ли дръпнал спусъка ударникът не стига до жилото.Някои профани(като Ю.Р.)си изкарват по някой лев като пишат глупости.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ТОЗ-66 2.JPG
  • Прикачено изображение: тоз-66.JPG

0

#9
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Абсолютно правилно от страна на г-н Русев !
Вие ,какво си мислите...че можете да се разкарвате със чифтета - реликви ,насам-натам,а ?????!!!!!!
Да застрашавате собствения си и на колегите си животи ???

Безопасноста в лова е на първо място !
Пушката веднъж гърми празна ,пък ако е по стара ,какво става ?!
Подобни дърти кранти трябва да се Утилизират и ... който иска на стената,над камината ,да си ги гледа ,колкото си иска...
Идете в чужбина да видите хората с какви пушки гърмят...
Що за хора сте ?!

Петрофф,ти пък направо заслужаваш да ти вземат билета, заради това менение !

Б.С.Б.

пп
Г-н Русев,от едно известно време правя усилени опити да сменя жена ми с Арменката/Ким Кардашиан/,ама не ми се получава...
Всички условия съм спазил- жена ми е вече дърта/на 35 г./,отслабна и гъза,пребоядиса се,малко тунинг,това онова... и дето се вика...ще пресъхне след някоя друга година и ще спусне предпазителя завинаги...
Моля бъдете така любезен да и обясните/на жена ми/,че е време за СМЯНА !!!
Аз не мога, защото е от службите,тренира ММА ,спи с пищов под възглавницата и освен това е луда...
Предварително благодаря!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#10
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Жегата Данчо не прощава ...стой на сянка по това време...щото иначе се получава доста интересно...приказки в които нямам желание да участвам!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#11
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоanelin написа на 02.07.2017 - 16:49 :

Жегата Данчо не прощава ...стой на сянка по това време...щото иначе се получава доста интересно...приказки в които нямам желание да участвам!


100 пъти ти казах,че е от мастиката...оня Жоро няма друга работа...ама и на мене ми е слаб ангела,к'во ли го слушам... :rolleyes5:

Ама, иначе имаш страшно чувство за хумор...
Как иначе, щеше да покажеш ,,ТАКОВА РАЗБИРАНЕ'' на поста ми ?! :banghead:
Или четеш само до средата...ама ,то е от жегата сигурно...фаща те канапа,май ?!
Ама и аз пиша ,ей... не си играя...
К'о кат' не чете никой ?!

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#12
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Не знам какъв му е опита на Русев, ама за негово сведение мене два пъти са ме гърмяля, без да искат (поне така твърдяха де :D ), и все с нови пушкала!
Но както казват хората : Мнението е като задника - всеки го има и си го пази! B)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#13
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Е технически прегледи в БГ - ако не минеш и те върнат после не ходиш вече там, че и кажеш на още сто...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#14
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 02.07.2017 - 16:16 :

Абсолютно правилно от страна на г-н Русев !
Вие ,какво си мислите...че можете да се разкарвате със чифтета - реликви ,насам-натам,а ?????!!!!!!
Да застрашавате собствения си и на колегите си животи ???

Безопасноста в лова е на първо място !
Пушката веднъж гърми празна ,пък ако е по стара ,какво става ?!
Подобни дърти кранти трябва да се Утилизират и ... който иска на стената,над камината ,да си ги гледа ,колкото си иска...
Идете в чужбина да видите хората с какви пушки гърмят...
Що за хора сте ?!

Петрофф,ти пък направо заслужаваш да ти вземат билета, заради това менение !

Б.С.Б.

пп
Г-н Русев,от едно известно време правя усилени опити да сменя жена ми с Арменката/Ким Кардашиан/,ама не ми се получава...
Всички условия съм спазил- жена ми е вече дърта/на 35 г./,отслабна и гъза,пребоядиса се,малко тунинг,това онова... и дето се вика...ще пресъхне след някоя друга година и ще спусне предпазителя завинаги...
Моля бъдете така любезен да и обясните/на жена ми/,че е време за СМЯНА !!!
Аз не мога, защото е от службите,тренира ММА ,спи с пищов под възглавницата и освен това е луда...
Предварително благодаря!


Аделине,какво не му хареса на тоя пост,бе ???!!!
Гледам ,гледам сега по хладното ...бива...

Сега отивам да си Утилизирам старата пушка и ще я покажа после по телевизора...
Призовавам всички ловци:
НОСЕТЕ СИ НОВИТЕ ДРЕХИ,ЗАЩОТО МУ СЕ ВИЖДА КРАЯ !
Продайте лозето,къщата,колата,жената...и си купете по една пушка за 20-30 хиляди евра и гръмнете няколко пъти с нея ,докато все още може...
После ,на люлеещия се стол, с родопското одеало...пред камината,ще разказвате на внуците, през какви ,,карачилии'' е минал БГ ловеца !!!
,,Старите пушки'' трябва да си заминат,защото ,, Уморените коне ги убиват,нали ?!''
Амин !

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#15
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Наистина съм сгрешил - не е от времето....
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#16
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоanelin написа на 03.07.2017 - 12:16 :

Наистина съм сгрешил - не е от времето....

Може да е от Седмиците,ти знаеш... B)

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#17
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 02.07.2017 - 16:16 :



Петрофф,ти пък направо заслужаваш да ти вземат билета, заради това менение !

Б.С.Б.


Времената на усвояването на Дивия Запад отдавна са отминали, но траперите продължават да бродят из гори в търсене на животни с ценна кожа. В Европа остават все по-малко страни, в които капаните все още не са абсолютно забранени, специални закони разрешават използването на капани за траперски лов, така че ... билета за самолета , две чаши шампанско попътно и съм там !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#18
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 03.07.2017 - 13:40 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 02.07.2017 - 16:16 :



Петрофф,ти пък направо заслужаваш да ти вземат билета, заради това менение !

Б.С.Б.


Времената на усвояването на Дивия Запад отдавна са отминали, но траперите продължават да бродят из гори в търсене на животни с ценна кожа. В Европа остават все по-малко страни, в които капаните все още не са абсолютно забранени, специални закони разрешават използването на капани за траперски лов, така че ... билета за самолета , две чаши шампанско попътно и съм там !!!


Да дойда и аз ,бе ...
Ше сложим капани за фльорци и ше си питаме ... патките/Хънти ,как си ?! ;) /

Б.С.Б.
пп
Пробвах да си заваря дулмите,ама цеото не бачка - ше им туря чепове от келяв габър,да видим...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#19
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 06.07.2017 - 17:16 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 03.07.2017 - 13:40 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 02.07.2017 - 16:16 :



Петрофф,ти пък направо заслужаваш да ти вземат билета, заради това менение !

Б.С.Б.


Времената на усвояването на Дивия Запад отдавна са отминали, но траперите продължават да бродят из гори в търсене на животни с ценна кожа. В Европа остават все по-малко страни, в които капаните все още не са абсолютно забранени, специални закони разрешават използването на капани за траперски лов, така че ... билета за самолета , две чаши шампанско попътно и съм там !!!


Да дойда и аз ,бе ...
Ше сложим капани за фльорци и ше си питаме ... патките/Хънти ,как си ?! ;)/> /

Б.С.Б.
пп
Пробвах да си заваря дулмите,ама цеото не бачка - ше им туря чепове от келяв габър,да видим...

Заповядай !
Фльорци , пиленца , катерички , зайчете , сърнички и т. н. Абе волна програма , едните отпред , другите отзад , то нали гора , знае ли трапера кое и как ще предпочете да падне в капана .
Хънти , Хънти няма работа в резервата , той е примерно момче и едва ли ще му издържи психиката да гледа ужасиите , как фльорца сама си сваля кожухчето и скача в капана или пък , как някой друг вид хищник ти скача на раменете с намерение да се докопа до arteria carotis externa и да ти изпие кръвчицата , абе .... крайно време е да направиз Задруга на траперите
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#20
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
Данчо, а'м че то трътлестата таман с два лазанника по-дърта от булчето ти! Направо е на прага на спаружването. Избери си друга блян!

Една стара история. навемето един съученик събираше всичко, където излизаше за Сандра. Лягаше и ставаше с мисълта за нея. Беше си я кръстил Капчица. Обаче една сутрин гледа интервю с нея по „Добро утро“, където е дадоха недогримирана, а бе направо си без грим. От тогава я забрави. Да не стане нещо подобно и с Кимчето?
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни