БГ Лов Форум: Украсено оръжие от Евгени - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Украсено оръжие от Евгени

#41
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
И аз гледах клипа! Браво за трудът и мерака,браво и за познанията.........Но мисля че дърворезбата и металната гравировка са съвсем различни изкуства-първо,второ -може би съвсем локално е предпочитанието за сериозна и широко-планова дърворезба върху почти цялата площ на приклада! Хареса ми метало гравюрата,със старият стил и на ръка с чукчето........моделите които бяха показани в клипа,бяха наистина добре направени но не видях изпълнени панели на глава на гладкоцевна пушка! Евгени гледам че се интересува от историята на това изкуство....и може би трябва да погледне стилът "Болино"-щом итал.майстори са му приоритетни! Поздрави!
0

#42
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
"Bolino".....Разбира се трябват клиенти за такава работа,но все пак може би някой някога ще плати нали? :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: b1.jpg
  • Прикачено изображение: Bighorn-sheep-bulino-engrav.jpg
  • Прикачено изображение: LeftLockElephA.jpg
  • Прикачено изображение: a+s-582-right-lockplate.jpg

0

#43
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Благодаря за коментарите :)

Виж мнениетоShibeka написа на 21.06.2013 - 20:08 :

...Но мисля че дърворезбата и металната гравировка са съвсем различни изкуства-първо,второ -може би съвсем локално е предпочитанието за сериозна и широко-планова дърворезба върху почти цялата площ на приклада! .....

Да, съвсем различни са като подход и синтез на изображение, във филма съм загатнал защо е така според мен.

За второто- предпочитанието не е съвсем локално, тъй като професионално правената дърворезба по ловно оръжие е развита и се практикува в страни като нашата, Македония, Сърбия, Хърватска, Австрия, Чехия, Унгария, Германия, Белгия, Сащ, Русия, за изтока да не изброявам.
Чувствам се горд да заявя, че в нашата страна се прави оръжейна дърворезба от най-висок клас, със собствен облик и стил. И това не е мое мнение.
Що се отнася до голямата площ - това се отнася най-вече за колекционния клас украси на оръжия, където това е съвсем в реда на нещата.

Аз пък не мога да се съглася че заготовка (не приклад, а само заготовката) с шарено дръвце, понякога излиза в пъти по-скъпа от това някой майстор да изпъстри целия приклад.
Тук не говоря за личен вкус, естетика и предпочитания, а единствено за пари.
Все пак- състоянието на пазара е такова- след като цената е такава, значи има кой да я плати ;)

Италианците наистина са основен генератор в бранша и признавам че тяхния маниер на работа ми е любим.
Разбира се- не приемам всичко, да речем техния "spagetti style" не ми е по вкуса, въпреки своята прецизност и наситеност.
Техниката Bulino ( в директен превод от италиански- "щихел") е изключителна като изразни средства и позволява укракаса както класически, така и в чисто арт аспект. Изисква не само добро рисуване, но и голямо майсторство, иначе си личи. Скъпа е като крайна цена, защото е изключително наситена с маски, щрихи и точки . Работи се под голямо увеличение, до 40, 60 че и 80 кратно. За информация- при 80 кратно увеличение, зрителното поле в окулярите е с размери 1.5 - 2.0 mm
Като недостатъци - нетрайност в сравнение с класическата металогравюра. При продължителна интензивна употреба на оръжието има оплаквания че се "изтрива"
Но при едно добро отношение към оръжието няма никакъв проблем
Още- нерядко изисква поддръжка и преоксидиране от майстора който я е правил, тъй като оксидацията със своите нюанси и плътности в случая е доста умело ползвано " оръжие" в ръцете на гравьора и трябва да се повтори.

Иска ми се лично на мен да се гмурна в тази техника, но за сега упражненията ми не са за показване :lol:

От показаните образци на Булино, които виждам горе- първият вероятно е английски, вторият и третият със сигурност са американски, четвъртата работа ми прилича на италианско булино
Публикувано изображение
0

#44
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Евгени...ето ти още малко Булино,изпълнено от Маестро Галеази,върху "Пин-лес,сайд лок" на Пиоти!......Разминават се разбиранията ни за естествената красота на тур.орех и дърворезба върху него....но все пак ти от това си вадиш хляба,пък и вкусове различни....особено нашенските ;) Според мен най ценна е гравировката на металните части.....остават за винаги а и носят инициали и спомени от фамилията! Поздрави!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: galeazzi20-01.jpg
  • Прикачено изображение: galeazzi12-05.jpg
  • Прикачено изображение: galeazzi20-02.jpg
  • Прикачено изображение: galeazzi20-03.jpg

0

#45
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Благодаря за снимките на този наистина невероятен гравьор, без който съвременната металогравюра със сигурност щеше да е друга


За друго искам да пиша.
Навярно някои знаят, че освен работата, успоредно се занимавам с преподаване на занаят в школа "МайсторчЕта"
Малко снимки:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

За повече подробности как започна всичко и как се развива, ето филма "Деца в работилницата", дело на екип на TV+ :



Кръжока е абсолютно безплатен за децата и техните родители и набавя материали, инструменти и консумативи единствено от дарения на колеги и родолюбиви българи.

Искам да дам линк към един благотворителен търг във форум "НожБГ" в който колегите даряват труда си в полза на нашия кръжок.
В търга се продават ножове от конкурса "Български нож" и той е на адрес:

http://knivesbg.com/...php?f=10&t=5282


Моля ако администраторите решат че не е редно да публикувам препратка към друг форум, да изтрият поста ми и да приемат моите извинения.
Позволих си да направя това, защото провеждането на този търг е наистина с чисти помисли
Публикувано изображение
0

#46
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 27.06.2013 - 10:17 :

Благодаря за снимките на този наистина невероятен гравьор, без който съвременната металогравюра със сигурност щеше да е друга


За друго искам да пиша.
Навярно някои знаят, че освен работата, успоредно се занимавам с преподаване на занаят в школа "МайсторчЕта"
Малко снимки:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

За повече подробности как започна всичко и как се развива, ето филма "Деца в работилницата", дело на екип на TV+ :



Кръжока е абсолютно безплатен за децата и техните родители и набавя материали, инструменти и консумативи единствено от дарения на колеги и родолюбиви българи.

Искам да дам линк към един благотворителен търг във форум "НожБГ" в който колегите даряват труда си в полза на нашия кръжок.
В търга се продават ножове от конкурса "Български нож" и той е на адрес:

http://knivesbg.com/...php?f=10&t=5282


Моля ако администраторите решат че не е редно да публикувам препратка към друг форум, да изтрият поста ми и да приемат моите извинения.
Позволих си да направя това, защото провеждането на този търг е наистина с чисти помисли

Починът ти е благороден и никой нищо няма да премести! Още повече че самата тема е за работата на Евгени Димов! Мисля си че можеш и да ги въведеш децата в металната инкрустация......аз самият бих те посетил,когато съм в БГто! :D
0

#47
Потребителя е офлайн   emil2807 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 696
  • Регистр: 01.02.13

Виж мнениетоev_dimov написа на 27.06.2013 - 10:17 :

Благодаря за снимките на този наистина невероятен гравьор, без който съвременната металогравюра със сигурност щеше да е друга


За друго искам да пиша.
Навярно някои знаят, че освен работата, успоредно се занимавам с преподаване на занаят в школа "МайсторчЕта"
Малко снимки:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

За повече подробности как започна всичко и как се развива, ето филма "Деца в работилницата", дело на екип на TV+ :



Кръжока е абсолютно безплатен за децата и техните родители и набавя материали, инструменти и консумативи единствено от дарения на колеги и родолюбиви българи.

Искам да дам линк към един благотворителен търг във форум "НожБГ" в който колегите даряват труда си в полза на нашия кръжок.
В търга се продават ножове от конкурса "Български нож" и той е на адрес:

http://knivesbg.com/...php?f=10&t=5282


Моля ако администраторите решат че не е редно да публикувам препратка към друг форум, да изтрият поста ми и да приемат моите извинения.
Позволих си да направя това, защото провеждането на този търг е наистина с чисти помисли

Браво Евгени!Освен страхотен майстор си и голям човек!
0

#48
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10

Виж мнениетоemil2807 написа на 27.06.2013 - 18:57 :


Браво Евгени!Освен страхотен майстор си и голям човек!


Благодаря, тези думи ми галят егото, но истината е че аз и колегите ми не правим кой знае какво- отделяме 3-4 часа седмично, нито ще се преработим, нито ще се охарчосаме толкоз за някоя друга изрезка и стотинки за разпечатване на дипломи. Схемата е проста и ефтина, не ще проекти и финансиране от "просвета", министерство на нещо си , и тям подобни.
Друг е въпроса че ако майсторите по места го правят това , ако пускат децата в работилниците си ... картинката щеше да е друга

Голяма работа в случая са малчуганите. След часовете едвам ги пъдя от ателието :D
Публикувано изображение
0

#49
Потребителя е офлайн   emil2807 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 696
  • Регистр: 01.02.13

Виж мнениетоev_dimov написа на 27.06.2013 - 21:31 :

Виж мнениетоemil2807 написа на 27.06.2013 - 18:57 :


Браво Евгени!Освен страхотен майстор си и голям човек!


Благодаря, тези думи ми галят егото, но истината е че аз и колегите ми не правим кой знае какво- отделяме 3-4 часа седмично, нито ще се преработим, нито ще се охарчосаме толкоз за някоя друга изрезка и стотинки за разпечатване на дипломи. Схемата е проста и ефтина, не ще проекти и финансиране от "просвета", министерство на нещо си , и тям подобни.
Друг е въпроса че ако майсторите по места го правят това , ако пускат децата в работилниците си ... картинката щеше да е друга

Голяма работа в случая са малчуганите. След часовете едвам ги пъдя от ателието :D/>/>

Вашето изкуство трябва да се запази за поколенията а съм сигурен че нищо не спестявате на малчуганите от тайните на майсторлъка си пък и какво по хубаво от това децата да имат алтернатива на уличните пороци.
Поздрави и успех!
0

#50
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Последната работа:

Украса на Blaser R93 на сафари тематика - Big Five

Публикувано изображение

Техники,- обичайно заподозрените - фина дърворезба, металогравюра, инкрустации метал, чимшир и слонова кост
финиш- восъци, Tru oil , French polish


голяма снимка (2000рх) :

Публикувано изображение



малко снимки от тук там по приклада:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение



и разбира се, кратко видео с някои работни моменти:


Ако някой иска да види оръжието в натура, известно време ще бъде изложено във VIP оръжейния комплекс в София
Публикувано изображение
0

#51
Потребителя е офлайн   StanimirS 

  • Станимир Стоянов - майстор на приклади
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 27.04.09
Браво Евгени, невероятно изпълнение, макар, че част от нещата да ги видях на живо, пак с удоволствие разглеждах всеки детайл.Още веднъж Браво Майсторе !
0

#52
Потребителя е офлайн   w.krumoff 

  • Майстор на приклади
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 462
  • Регистр: 25.10.08

Виж мнениетоStanimirS написа на 07.07.2013 - 13:13 :

Браво Евгени, невероятно изпълнение, макар, че част от нещата да ги видях на живо, пак с удоволствие разглеждах всеки детайл.Още веднъж Браво Майсторе !


И от мен 6+!!!

Имах възможността преди няколко дни да се видим с Евгени и срещата бе повече от ползотворна.
ГОЛЯМ МАЙСТОР с главно "Г"!
Желая ти здраве и успех, Евгени!
0

#53
Потребителя е офлайн   Ники Дончев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 12.06.13
Невероятни красоти,прегледах темата няколко пъти.
0

#54
Потребителя е офлайн   Теодор Хайдутов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 21.05.09

Виж мнениетоShibeka написа на 22.06.2013 - 14:15 :

Евгени...ето ти още малко Булино,изпълнено от Маестро Галеази,върху "Пин-лес,сайд лок" на Пиоти!......Разминават се разбиранията ни за естествената красота на тур.орех и дърворезба върху него....но все пак ти от това си вадиш хляба,пък и вкусове различни....особено нашенските ;)/> Според мен най ценна е гравировката на металните части.....остават за винаги а и носят инициали и спомени от фамилията! Поздрави!

Висока топка!!!!!
0

#55
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10

Виж мнениетоТеодор Хайдутов написа на 28.07.2013 - 00:12 :

Висока топка!!!!!

Да така е, сред най-високите
Публикувано изображение
0

#56
Потребителя е офлайн   ev_dimov 

  • Евгени Димов - ръчна гравировка
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 06.09.10
Една дреболийка, но с отношение към този форум:

Публикувано изображение

Емблемата на "БГ Лов" върху прилад на ИЖ 27 , собственост на администратора на форума Васил Терзийски

Прикладът и накатката са дело на Венци Крумов , показан е в неговата тема
Моя милост направи емблемата и финиша.
Още някорко снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Финиша е мат - ленено масло, восъци , Tru Oil
Емблемата - дърворезба с инкрустирана картинка върху чимшир. Получи се нещо като скримшоу. Има възможности тая техника, трябва да я разработя

За пореден път да отбележа прекрасната работа на Венци. Много удобен приклад без никакви забележки

На Васил Терзийски - честита подновена пушка( че вече и "фирмена :D ) и наслука през новия сезон :skeet-shooting:/

Разбира се, наслука на всички форумници !
Публикувано изображение
0

#57
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10

Виж мнениетоev_dimov написа на 08.08.2013 - 23:18 :

Една дреболийка, но с отношение към този форум:

Публикувано изображение

Емблемата на "БГ Лов" върху прилад на ИЖ 27 , собственост на администратора на форума Васил Терзийски

Прикладът и накатката са дело на Венци Крумов , показан е в неговата тема
Моя милост направи емблемата и финиша.
Още някорко снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Финиша е мат - ленено масло, восъци , Tru Oil
Емблемата - дърворезба с инкрустирана картинка върху чимшир. Получи се нещо като скримшоу. Има възможности тая техника, трябва да я разработя

За пореден път да отбележа прекрасната работа на Венци. Много удобен приклад без никакви забележки

На Васил Терзийски - честита подновена пушка( че вече и "фирмена Публикувано изображение ) и наслука през новия сезон Публикувано изображение/

Разбира се, наслука на всички форумници !


Леле,леле шедьовър.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#58
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоev_dimov написа на 08.08.2013 - 23:18 :

На Васил Терзийски - честита подновена пушка( че вече и "фирмена :D/> ) и наслука през новия сезон

Благодаря Евгени, много е красива. От утре пак ще е по ловните полета... :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#59
Потребителя е офлайн   al_mitov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 259
  • Регистр: 07.08.11
Пожелавам много слука на г-н Терзийски с новия приклад!Голямо браво и на двамата майстори за майсторлъка :-1-trophy:
0

#60
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09

Виж мнениетоev_dimov написа на 08.08.2013 - 23:18 :

Една дреболийка, но с отношение към този форум:

Публикувано изображение

Емблемата на "БГ Лов" върху прилад на ИЖ 27 , собственост на администратора на форума Васил Терзийски

Прикладът и накатката са дело на Венци Крумов , показан е в неговата тема
Моя милост направи емблемата и финиша.
Още някорко снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Финиша е мат - ленено масло, восъци , Tru Oil
Емблемата - дърворезба с инкрустирана картинка върху чимшир. Получи се нещо като скримшоу. Има възможности тая техника, трябва да я разработя

За пореден път да отбележа прекрасната работа на Венци. Много удобен приклад без никакви забележки

На Васил Терзийски - честита подновена пушка( че вече и "фирмена Публикувано изображение ) и наслука през новия сезон Публикувано изображение/

Разбира се, наслука на всички форумници !


Красота!Публикувано изображение Просто нямам думи..... Васко дано ти носи много слука и да те радва много!
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни