БГ Лов Форум: Флоберкови Патрони - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Флоберкови Патрони Оценка и мнения на всички флоберкови патрони

#1
Потребителя е офлайн   benchrest 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 301
  • Регистр: 19.12.08
Такаа, след като си имаме тема за флоберките, реших да пусна и тема за флоберковите патрони. Тук може да се дискотират различните марки, видове, цени и качество на флоберковите патрони.
А сега да сподела впечатлението ми от ето тези патрончета: Augila Super Colibri, те са без барут, а куршума е 1.3 грама. Цената им е около $3.5 Който знае да сподели ако и в БГ ги има и на каква цена са.

http://www.midwayusa.com/viewProduct/?productNumber=295321

Вчера реших да изпробвам каква сила имат тези Colibri, и да си призная, бях доста изненадан. Взех една шперплатова дъска (3 пластова) с от около 1см дебелина и я стрелях с тези патрончета от 10 метра. Първо, те са изключително тихи, много-по тихи от въздушна пушка, такаче е удоволствие да се стреля с тях. Куршума проби, навид доста здравата дъска, без никакви усилия. Също така стрелях и чамова дъска с дебелина 3см от 25 метра и куршума навлиза в дървесината около 1 см, такаче въобще не трябва да се подценява силата на тези супер тихи патрони. Те са доста точни, въпреки че не бих ги препоръчал за стрелба на повече от 25 метра, защото куршума пада прекалено много след 15 метра...
0

#2
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Хубаво, че подхвана разговора защото тъкмо имам въпрос по темата - CCI имат някакви патрони мини маг, които се продават по 100 бр. в кутийка... Но някъде бях срещал коментари, че мини маг не означава мини магнум, а нещо свързано с "магьосник"... някой умник на времето е решил да ги кръсти така! Както и да е - не ги купих, защото не бяха с кух връх, а с плътен... Но ще ми бъде интересно някой компетент да даде мнение по въпроса! И не свързвайте въпроса ми с кучета laugh.gif Това не е киноложка тема... CCI не е порода сетери tongue.gif laugh.gif

п.с. и мини маг и велоситор например са с по 40 грейна...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: WSProdLG_CCI0030.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#3
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 700
  • Регистр: 17.03.08
За 22 к. мисля че горе посочените от Катеначо с кух връх са номер 1(по-бързи са) и до 90 -100м. са невероятни. wink.gif
0

#4
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Katena4o @ Feb 27 2010, 08:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хубаво, че подхвана разговора защото тъкмо имам въпрос по темата - CCI имат някакви патрони мини маг, които се продават по 100 бр. в кутийка... Но някъде бях срещал коментари, че мини маг не означава мини магнум, а нещо свързано с "магьосник"... някой умник на времето е решил да ги кръсти така! Както и да е - не ги купих, защото не бяха с кух връх, а с плътен... Но ще ми бъде интересно някой компетент да даде мнение по въпроса! И не свързвайте въпроса ми с кучета laugh.gif Това не е киноложка тема... CCI не е порода сетери tongue.gif laugh.gif

п.с. и мини маг и велоситор например са с по 40 грейна...

Писъл за тези, моето Бърно-1 нещо не се погажда с тях, доста не точна стрелба! Значи стрелял съм със "Селиер и Белот" средна работа като точност едни руски от преди 20 и повече години, купих ги от оръжейния магазин в бившия Младежки дом. С тях е руска рулетка, един гръмне друг не, с метална гилза са. Като точност до 20м са добри доста са по тихи от другите, но цапат. Най-доволен съм от патрините на федерал, като на първо място "америкън игъл" помеднени с кух връх, след товаостаналите на федерал. Странното че с арсеналски, нова партида стряля много точно само където цапат цевта и заради греста след повече стрелба някой път гилзата залепва за патроника, и иска забърсане на патроника.
0

#5
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09
Цитат(Katena4o @ Feb 27 2010, 09:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
п.с. и мини маг и велоситор например са с по 40 грейна...


Това че не са с дупка не е за пренебрегване.Доста са силни тези патрончетаи съотношението цена качество е добро.Предвид това че мойта е 22wmr добре стреля с тези патрончета но докъм 50-60м.След това точността се влошава но може би с LR карабинка ще е по добре.
0

#6
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(benchrest @ Feb 26 2010, 23:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Такаа, след като си имаме тема за флоберките, реших да пусна и тема за флоберковите патрони. Тук може да се дискотират различните марки, видове, цени и качество на флоберковите патрони.
А сега да сподела впечатлението ми от ето тези патрончета: Augila Super Colibri, те са без барут, а куршума е 1.3 грама. Цената им е около $3.5 Който знае да сподели ако и в БГ ги има и на каква цена са.

http://www.midwayusa.com/viewProduct/?productNumber=295321

Вчера реших да изпробвам каква сила имат тези Colibri, и да си призная, бях доста изненадан. Взех една шперплатова дъска (3 пластова) с от около 1см дебелина и я стрелях с тези патрончета от 10 метра. Първо, те са изключително тихи, много-по тихи от въздушна пушка, такаче е удоволствие да се стреля с тях. Куршума проби, навид доста здравата дъска, без никакви усилия. Също така стрелях и чамова дъска с дебелина 3см от 25 метра и куршума навлиза в дървесината около 1 см, такаче въобще не трябва да се подценява силата на тези супер тихи патрони. Те са доста точни, въпреки че не бих ги препоръчал за стрелба на повече от 25 метра, защото куршума пада прекалено много след 15 метра...


Тия супер колибри само ти пълнят цевта със стъклото от праймера и я скапват. Не си играй с тях, освен ако не го правиш с някоя пушка за $75 за стрелба в къщи.
А аз Агила по принцип не купувам, от солидарност с мексиканците. В Мексико ги правят, а мексиканците нямат право да имат законно оръжие.
Но съм ги пробвал, де. Кутийката я изхвърлих почти пълна, защото никой наоколо не ги искаше, а още в началото един куршум заседна в цевта на една от пушките ми. Добре че се усетих.
Ако искаш да стреляш тихо, по-добре си купи Moderator 38 gr HP .22LR subsonics на PMC - пак ги прави Агила, но освен, че няма да ти развалят пушката, са и супер точни.
0

#7
Потребителя е офлайн   pilo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 73
  • Регистр: 29.09.08
Стрелял ли е някои с тези патрони и какво ще сподели за тях?
123
Преварително Ви благодаря колеги!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(pilo @ Mar 2 2010, 23:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стрелял ли е някои с тези патрони и какво ще сподели за тях?
123
Преварително Ви благодаря колеги!!!

Много колеги не са съгласни с мен, но аз продължавам да твърдя, че Yellow Jacket са най-мощни, най-точни и най-големи поражения правят.. Говоря от личен опит... Сравнявам ги с CCI и Федерал... както и с български и руски... Някъде в нета имаше опити със снимки, които потвърждават думите ми.. а там са сравнени дори с повече марки .22 калибър!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#9
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Katena4o @ Mar 2 2010, 16:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много колеги не са съгласни с мен, но аз продължавам да твърдя, че Yellow Jacket са най-мощни, най-точни и най-големи поражения правят.. Говоря от личен опит... Сравнявам ги с CCI и Федерал... както и с български и руски... Някъде в нета имаше опити със снимки, които потвърждават думите ми.. а там са сравнени дори с повече марки .22 калибър!


Стига, стига, само ремингтон не ми ги хвали, че тия верно не стават за нищо. Всичките им модели за .22LR са гола вода, виж от 12кал. не мога да се оплача чак толкова.
Мога да ти пусна на лични имейла, който Ремингтон ми прати преди време, когато им върнах една тухличка патрони Target. Купих я за експеримента, сам да се уверя колко са скапани. Освен, че си признаха, че около 5% от тях са неравномерно напълнени, ми се и извиниха и ми пратиха чек за да ми покрият разходите, при това двойно. С чека си купих федералки.
Хубавото е, че поне са сериозна фирма и знаят как да се отнасят с клиентите си. Защото можеха и да ми пратят друга партида, както ми се е случвало с едни Green Tag на CCI.
А CCI ми пратиха нови, след като веднъж им върнах и на тях продукцията, и новите бяха изключително точни. Само дето никъде не беше написана партидата на точните.
0

#10
Потребителя е офлайн   benchrest 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 301
  • Регистр: 19.12.08
Моето впечатление е че Winchester Wildcat са доста добри като качесто за цената по която вървят.
Може би не са най-добрите за лов, обаче като точност са доста добри, а и не цапат толкова много. Такаче за сега тях използвам за лов и стрелба по мишени...


А какво ще кажете за тези? Aguila SSS Sniper Subsonic Ammunition
Не са най точните, на по голями дистанции губят баланс ако се стрелят с обикновенна флоберка 1:16. Обаче са интересни, незнам колко са ефективни за лов, можеби ще поразяват дивеча --заек, лисица, и др. доста добре? Някой да ги е използвал за лов? Гадното на тях е че барутът мирише странно и дразни очите...


Имам и ето тези: CCI Stinger Ammunition, доста мощни са, но не съм стрелял с тях много. идеални са за лов, но и скъпи. Гилзата им е малко по-дълга от обикновенните патрончета, такаче не ги ползвайте в цеви за спортна стрелба по мишени...аз за малко да прецакам моята цев...

0

#11
Потребителя е офлайн   ICEBUL 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 161
  • Регистр: 02.04.08
Цитат(pilo @ Mar 2 2010, 23:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стрелял ли е някои с тези патрони и какво ще сподели за тях?
123
Преварително Ви благодаря колеги!!!


SUBSONIC много са тихи,по тихи са от БГ,и са много точни,не стават за големи разстояния-голям пад на траекторията и на енергията.Заслужават си цената!!

The show must go on
The car in Front is Always a TOYOTA
http://www.youtube.com/watch?v=EhoOkMccPZo
....and finally, you buy a TOYOTA....
0

#12
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Mar 3 2010, 01:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стига, стига, само ремингтон не ми ги хвали, че тия верно не стават за нищо. Всичките им модели за .22LR са гола вода, виж от 12кал. не мога да се оплача чак толкова.
Мога да ти пусна на лични имейла, който Ремингтон ми прати преди време, когато им върнах една тухличка патрони Target. Купих я за експеримента, сам да се уверя колко са скапани. Освен, че си признаха, че около 5% от тях са неравномерно напълнени, ми се и извиниха и ми пратиха чек за да ми покрият разходите, при това двойно. С чека си купих федералки.
Хубавото е, че поне са сериозна фирма и знаят как да се отнасят с клиентите си. Защото можеха и да ми пратят друга партида, както ми се е случвало с едни Green Tag на CCI.
А CCI ми пратиха нови, след като веднъж им върнах и на тях продукцията, и новите бяха изключително точни. Само дето никъде не беше написана партидата на точните.

Бъчи, може тия дето стрелям с тях да са ментета... тогава нищо чудно да са по-добри от оригинала! biggrin.gif Майтапа на страна - имам най-добри постижения на 110 м. с тях... с другите не успях..
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#13
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
колеги имам един въпрос когато си купувам патрони 22лр ми казват 4е имам право само на 50 бр а 4етох тук някаде как колеги си купували по някакви развасофки от по 500 бр разрешено ли е това за тия бпеприпаси или трябва някакво разрешително от КОС за закупка на по голямо коли4ество патрони.Благодаря предварително
0

#14
Потребителя е офлайн   benchrest 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 301
  • Регистр: 19.12.08
Ангеле, в БГ и аз така бях чувал, че по 50 на ден може да се копуват...може би си чел постове на хора извън БГ, примерно в САЩ може да си купиш и 5000 флоберкови патрона ако искаш...А това да искаш от КОС разрешение за закопуване на повече патрони (не че имам опит с тях) обаче имам чувството че ще си изгубиш времето и ще се почустваш унижен...
0

#15
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Мда, като се замисля и аз като пазарувам онлайн никога не купувам по по-малко от 5000, така хем излизат по-евтино, отколкото в магазина, хем имам за по-дълго, хем не ми се налага да ги мъкна.
Като се върна от работа и ги заваря пред вратата, само ги довличам в къщи и натиквам кашончето под леглото на долния етаж.
Сигурен съм, че и в България не всички търговци издребняват за тая тъпотия.
Един приятел ми каза как са определили лимита от 50бр. в закона - толкова съдържа една кутийка. Само жалко, че умникът, дето е гледал кутийките не се е съобразявал с кутийките на минимаг.
0

#16
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Да,май това е гор4ивата истина в България.Така и така диве4ът намалява защо поне не ни разрешат домашното преснарадяване или да измислят нещо как да си закупуваме патрони в пове4е когато става въпрос за спортни цели,аз сега като искам да пострелям за кеф трябва няколко дена преди това да по4на да се запасявам с патрони или да минавам през всеки магазин и да купувам по 1 опаковка.Но так се попада на разли4ни партиди,марки което не е много желателно с две думи все бг работа biggrin.gif laugh.gif
0

#17
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Аз съм доволен от Mini mag на CCI.Доста равномерна стрелба,и на 100на метра няма проблем.Малко са бавни,но са точни.
Stinger-ра са бързи и мощни,но наголямо разтояние неправат група.
Remington-а неми харесват коизнае колко.
В момента стрелям с Federal 510 и се представят много добре.Това е мое мнение и незаангажирам никои biggrin.gif
0

#18
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
айде да покажа и аз мойте biggrin.gif разтоянието е 70 метра стрелях легнал с подпряна пушка на раницата,оръжието е CZ 452 оптиката е СУТЕР 1,5-7х50

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00657__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00659__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00660__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00661__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00663__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00664__Small_.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00666__Small_.JPG

0

#19
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Eley и Selier Belot, като изключим флаера за вторите. Това са ти патроните, прилични групи.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#20
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Apr 13 2010, 17:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Eley и Selier Belot, като изключим флаера за вторите. Това са ти патроните, прилични групи.

аз се спрях на белота поради при4ината 4е се намират по лесно а и групата ми попадна в +3-4см,какво имаш предвид под флаер huh.gif
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни