БГ Лов Форум: Подготовка за ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Подготовка за ловец

#1
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Здравейте приятели.Наричам Ви така поради причината че съм малък и още не съм Ви колега.На 15 години съм..Имам огромно желание да стана ловец.Просто обичам да ходя в гората,да стрелям и т.н...Остават ми още 3 години...Тези така 3 мъчителни и дълги години..От родителите ми ,никой не е ловец и нямам от кого да се уча и от кого да поискам съвети..Затова питам тук..Ходя на лов със дружинката във моето село като викач(гонач)...Със някои от по-опитните колеги..Попринцип не ме е страх от почти нищо,смело момче съм..Започнах лека полека да събирам необходимата екипировка,макар че има още време..Не ми дава мира това..Закупих си Кожен Патрондаш на фирмата Берета..Купих си оранжева светлоотразителна жилетка,оранжева зимна шапка,..Със дрехите не бързам да взимам защото както се вика раста като краставица..По лова се запалих поради постоянното следене и гледане на филмите на Робърт Атанасов..И закупуването на всеки един брой на списание "Български Ловец"..Запалих се и по това че един ловец от дружинката ми даде да стрелям с гладкоцевна пушка със бренеке и нули...Беше уникално,друг ловец ми даде да стрелям с карабина 30-06...Също голямо удоволствие..Но за карабината ще почакам доста време...Защото трябва и стаж..И сега искам да Ви попитам,добре ли е че започнах от сега да си набавям дребните неща,сега обмислям покупката на нож...и искам да попитам няколко въпроса...Един ловец ми подари патрон 12кал..Ако го пазя от времето нещо ще му стане ли...?И още един въпрос...Аз си купих патрондаш,но виждам че има и паласки за ловни патрони за гладкоцевно ловно оръжие...Кое е по-добро..Аз си мисля че 2 паласки по 5 патрона..Ще са по леки и удобни от цял патрондаш,примерно за лов на прасета...А патрондаша за пернати...И сега понеже знам че ще кажете че ми е рано да го мисля..Да разбирам Ви,но тази мисъл не ми дава мира...Искам да стана ловец...Ходя всяка събота и неделя с огромно удоволствие като гонач,ставам час по-рано отколкото ще се събираме да тръгваме...Просто от петък вечер нататък не мога да спя..до последната минута в Неделя..Незнам Вие кажете..Добре ли е още от сега да си набавям тези дребни неща ?
0

#2
Потребителят е онлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
Добре е,стига да не ти пречи на училището и на нормалното общуване с връстници те ти.Желая ти много положителни емоции в лова и не само! ;)
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоК.Фирков написа на 19.11.2014 - 23:03 :

Искам да стана ловец...Ходя всяка събота и неделя с огромно удоволствие като гонач,ставам час по-рано отколкото ще се събираме да тръгваме...Просто от петък вечер нататък не мога да спя..до последната минута в Неделя.

Ти вече си Ловец! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Браво ПРИЯТЕЛ ти си един от нас, лова е състояние на духа но както написа колегата по горе не се откъсвай от връстниците си не залитай само в тази посока, учи за да се реализираш възможно най добре в обществото за да имаш възможност да упражняваш пълноценно хобито си и да бъдеш щастлив. УСПЕХ приятелю :thumbsup:
0

#5
Потребителя е офлайн   Bulgar 79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 01.10.13
Браво бъдещ колега само такива момчета като теб харесвам,повечето които съм чувал стават курбанжии а не ловжии.Бъди още по нахъсан,но не забравяй учението ,както каза колегата затова че всичко ще си дойде на мястото.И аз като теб бях и съм още надъхан,но на първо място учението семейството ,работата и тогава ЛОВА .Наслука
0

#6
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 19.11.2014 - 23:32 :

Виж мнениетоК.Фирков написа на 19.11.2014 - 23:03 :

Искам да стана ловец...Ходя всяка събота и неделя с огромно удоволствие като гонач,ставам час по-рано отколкото ще се събираме да тръгваме...Просто от петък вечер нататък не мога да спя..до последната минута в Неделя.

Ти вече си Ловец! Наслука.



Както каза колегата Терзийски - ти вече си ловец !
Със закупуването не прибързвай....макар че мерак с парА се гаси . До след 3 г. има бая време .... ;)
Но каквото и да си си купил , то ще ти остане като най-скъп и най-ярък спомен защото ти е първото , и едва ли ще го продадеш някога.
Първи патрондаш....първи нож....първа пушка...
Но страстта ти към лова , не бива и не трябва да ти се отразява негативно към сегашните ти преоритети.
Завърши образованието си , и продължи да се развиваш като човек и професионалис със същият хъс и страст !
Поздрави , и да вдигнеш най-големият нерез тази седмица.
0

#7
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Здравейте приятели..Искам да кажа че лова по никакъв начин не ми влияе на успеха..Уча Химия и Биология..Мисля да кандидатствам стоматология..Просто като науча ,излизам навън с приятелката ми на кафе или разходка,прибирам се и почвам да се ровя в ловни форуми и чета много ловна литература,чета за видовете калибри,начини на стреляне,уважаване и пазене на дивеча..Направил съм си едно местенце във моето село..До една наша изоставена плевня...Съм направил хранилка и съм сложил каменна сол..Хранилката съм е направил от една цилиндрична пластмасова тръба с диаметър около 10-12см...Която съм е запушил в двата края със тапи от дебела ламарина...Единия край се отваря от където пълня жито,царевица и овес...ПО дължината на цилиндъра съм разпробил отвори с бормашината така че да могат да излизат зърната когато прасето е побутва със устата си...Сложил съм и каменна сол..С цел елени и сръндаци..Лятно време аз и един приятел ходим там вечерно време да наблюдаваме дивеча..Стоим горе на плевнята и от там наблюдаваме..Просто чувството е неописуемо...И ако може да Ви попитам,решил съм да си закупувам сега нож..До около 80-100лв..Има ли подхощ за случая...Всичко си го пазя като очите си както се вика..Прибрал съм си всичко и тези неща чакат завършването на ловния курс...И понеже няма кого да попитам ,нашите ми дават съвети ,но от тяхна гледна точка..Искам да попитам вас..Какви материали да си взимам да чета така че да изкарам ловния курс..И какви са въпросите..Във този сайт има един ловен тест за ловци..Реших го и изкарах 87 точки..От това което съм слушал от ловците и каквото съм прочел във интернет..Със тези точки ще ме приемат ли за практически изпит?
0

#8
Потребителя е офлайн   eternityz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 242
  • Регистр: 04.03.12
Браво,и аз преди курса бях така знаех повече отколкото научих на курса.Продължаваи така но да не заебеш училището еи....

1 да паласките според мен са по удобни за едър патрондаша за дребен лов,но аз лично на едър 6-8 патрона в джоба и готово
2 С дрехи и обувки не бързаи-ще ти умалеят.
3 За 80-100лв има добри ловни ножове в магазинната мрежа иди в някои магазин в твоя град обясни за какво искаш ножа и ще те посъветват
0

#9
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Да,това мисля и да направя,сега привърших с ученето,и мисля да отида до ловния магазин да разгледам..Нека тази тема бъде обща,за подготовката на младите и запалени ловци като мен!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Приятели,ходих до ловния магазин,но не открих това което тъсех,Имаше ножове обикновени за по 25лв...Дето се намират от местните пазари за по 10-12лв...Не си купих никакъв нож..Попитах за по-хубави..Показаха ми ножа на Беър Грилс..Оранжев със черно.“За около 60лв...Но някакъв мини вариант с острие около 10см...Не ми хареса и изработката и това че беше единствен...Предложете от линкове какъв нож да си взема..До около 100лв..И предложете и фенер...За да не питам отново!!!
0

#11
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Колеги,за два дни,никой ли не го видя..Или никой незнае...Ще можете ли да ми препоръчате добър нож до около 100лв..И добър фенер също до около 100лв!!!!
0

#12
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 17:49 :

Колеги,за два дни,никой ли не го видя..Или никой незнае...Ще можете ли да ми препоръчате добър нож до около 100лв..И добър фенер също до около 100лв!!!!


Добър нож в България за тия пари няма да намериш.
Или събери още пари , или ....на лични ще ти обясня как да се обзаведеш с качествен нож в тоя бюджет. ;)
0

#13
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Млади колега или кандидат колега, както по ти харесва . :D
Щом имаш бюджет до 100лв.един такъв - Bear HunterII, или по малкото му братче / Антилопата / ще ти върши идеална работа . Без да твърдя, че разбирам от ножове, то това което изчетох, не само на кирилица, Мечока или Антилопата са с много добро съотношение - цена/качество ..., ако и да са под 100лв.
Успех !
ПС За мен нещата трябва да започнат от по-ниско ....
0

#14
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоК.Фирков написа на 20.11.2014 - 13:16 :

Здравейте приятели..Искам да кажа че лова по никакъв начин не ми влияе на успеха..Уча Химия и Биология..Мисля да кандидатствам стоматология..Просто като науча ,излизам навън с приятелката ми на кафе или разходка,прибирам се и почвам да се ровя в ловни форуми и чета много ловна литература,чета за видовете калибри,начини на стреляне,уважаване и пазене на дивеча..Направил съм си едно местенце във моето село..До една наша изоставена плевня...Съм направил хранилка и съм сложил каменна сол..Хранилката съм е направил от една цилиндрична пластмасова тръба с диаметър около 10-12см...Която съм е запушил в двата края със тапи от дебела ламарина...Единия край се отваря от където пълня жито,царевица и овес...ПО дължината на цилиндъра съм разпробил отвори с бормашината така че да могат да излизат зърната когато прасето е побутва със устата си...Сложил съм и каменна сол..С цел елени и сръндаци..Лятно време аз и един приятел ходим там вечерно време да наблюдаваме дивеча..Стоим горе на плевнята и от там наблюдаваме..Просто чувството е неописуемо...И ако може да Ви попитам,решил съм да си закупувам сега нож..До около 80-100лв..Има ли подхощ за случая...Всичко си го пазя като очите си както се вика..Прибрал съм си всичко и тези неща чакат завършването на ловния курс...И понеже няма кого да попитам ,нашите ми дават съвети ,но от тяхна гледна точка..Искам да попитам вас..Какви материали да си взимам да чета така че да изкарам ловния курс..И какви са въпросите..Във този сайт има един ловен тест за ловци..Реших го и изкарах 87 точки..От това което съм слушал от ловците и каквото съм прочел във интернет..Със тези точки ще ме приемат ли за практически изпит?

Здравей колега,радвам се на такива момчета като теб.С годините всичко ще си купиш и хубав нож и хубава пушка и всичко останало Не бързай, всяка година излизат все по хубави неща,но както си решиш.Единственото скъпо и ценно нещо,което ще ти служи цял живот, е наученото и съветите от старите и опитни ловци,а виждам,че си започнал да ходиш с тях на лов.Това е много важно,защото когато видят,че от теб става ловец и те приемат, те самите ще ти помогнат и за всичко останало.Бъди жив и здрав и успех.
0

#15
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Благодаря Ви,Аз съм на село в къщата...Вечерям и пиша от I-pod-a..Утре сме на лов...Ще се събираме в 7 часа на площада...И в 7:30 ще тръгваме..Купил съм си 1 кутия пиратки и една кутия бурета да хвърлям да дигам прасетата..днес следобяд направихме обход на района и видяхме че има доста следи на диви свине,по думите на старите ловци са няколко групи от по 10-12 прасета..Дано успея утре да вдигна някои нерез..Пожелавам Ви на утрешния ден толкова прасета да вдигнете,че да Ви свършат патроните...А относно ножовете,ще разгледам още по-обстойно..Днес ходих в един друг магазин в моя град...Там ми казаха че ми е рано да си закупувам такива неща...Незнам,доста се почудих,кой бяга от някой лев,но факт е че така ми казаха...Ще разгледам още...А за фенер,предложете нещо..И понеже все съм неразбран аз..Да попитам каква е разликата във калибрите
12/70
12/76-за този калибър знам че е магнум...Каква е разликата..На горепосоченият калибър цевта е 70мм..А на този 76мм..Или се бъркам?
0

#16
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 21:50 :

Благодаря Ви,Аз съм на село в къщата...Вечерям и пиша от I-pod-a..Утре сме на лов...Ще се събираме в 7 часа на площада...И в 7:30 ще тръгваме..Купил съм си 1 кутия пиратки и една кутия бурета да хвърлям да дигам прасетата..днес следобяд направихме обход на района и видяхме че има доста следи на диви свине,по думите на старите ловци са няколко групи от по 10-12 прасета..Дано успея утре да вдигна някои нерез..Пожелавам Ви на утрешния ден толкова прасета да вдигнете,че да Ви свършат патроните...А относно ножовете,ще разгледам още по-обстойно..Днес ходих в един друг магазин в моя град...Там ми казаха че ми е рано да си закупувам такива неща...Незнам,доста се почудих,кой бяга от някой лев,но факт е че така ми казаха...Ще разгледам още...А за фенер,предложете нещо..И понеже все съм неразбран аз..Да попитам каква е разликата във калибрите
12/70
12/76-за този калибър знам че е магнум...Каква е разликата..На горепосоченият калибър цевта е 70мм..А на този 76мм..Или се бъркам?


Разликата е ,че при 12/70 патронника в който влиза патрона е с дължина 70 мм. а при другите,12/76 дължината на патронника е 76мм.Разликата е и в дължината на самите гилзи на патрона.Гилза 70мм можеш да изстреляш с пушка 12/76, но обратното не става,а и е опасно.
0

#17
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Много точен и правилен отговор..!Благодаря ти...И искам да те попитам нещо друго..Грешка ли ще е ако почна от сега да си накупувам патрони...И със времето нещо става ли им...
0

#18
Потребителя е офлайн   К.Фирков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 16.11.14
Значи аз разбрах следното нещо..Патроните за 12/70..С тях може да се стреля и с 12/76...Значи по-довре да си взимам патрони 70мм!!!
0

#19
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 22:29 :

Значи аз разбрах следното нещо..Патроните за 12/70..С тях може да се стреля и с 12/76...Значи по-довре да си взимам патрони 70мм!!!


Може но няма смисъл.Всяка пушка стреля най добре с предназначените за нея патрони.А пушките 12/76 са предназначени за патрони магнум,което значи с по голяма убойна сила.Ако искаш съвет от мен просто не бързай да купуваш нищо, докато не изкараш курса и вземеш изпита.А до тогава имаш още три години.Предстоят промени в закона за лова и да не стане така,че да се разочароваш и да се откажеш.След като станеш ловец всичко се купува за един ден,разбира се при наличие на парички,така,че почвай да ги къташ,защото лова става все по скъпо удоволствие.За сега ти стига,че колегите те вземат на лов,просто се учи от тях и бъди много внимателен.Лова е не само удоволствие и тръпка,но е и опасен,защото се борави с огнестрелно оръжие , а и те среща с дивите животни.Така, че като ходиш гонач, гледай да си до някой колега,защото ранен глиган напада и убива.:D/>Май се отплеснах със съветите.
0

#20
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоДерсу Узала написа на 22.11.2014 - 07:18 :

Виж мнениетоК.Фирков написа на 21.11.2014 - 22:29 :

Значи аз разбрах следното нещо..Патроните за 12/70..С тях може да се стреля и с 12/76...Значи по-довре да си взимам патрони 70мм!!!


Може но няма смисъл.Всяка пушка стреля най добре с предназначените за нея патрони.А пушките 12/76 са предназначени за патрони магнум,което значи с по голяма убойна сила.Ако искаш съвет от мен просто не бързай да купуваш нищо, докато не изкараш курса и вземеш изпита.А до тогава имаш още три години.Предстоят промени в закона за лова и да не стане така,че да се разочароваш и да се откажеш.След като станеш ловец всичко се купува за един ден,разбира се при наличие на парички,така,че почвай да ги къташ,защото лова става все по скъпо удоволствие.За сега ти стига,че колегите те вземат на лов,просто се учи от тях и бъди много внимателен.Лова е не само удоволствие и тръпка,но е и опасен,защото се борави с огнестрелно оръжие , а и те среща с дивите животни.Така, че като ходиш гонач, гледай да си до някой колега,защото ранен глиган напада и убива.:D/>/>Май се отплеснах със съветите.


B)
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни