БГ Лов Форум: Гладкоцевни патрони ТАХО - за първи път в България! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Гладкоцевни патрони ТАХО - за първи път в България!

#21
Потребителя е офлайн   miro.vasilev stamenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 13.01.11
Благодаря и наслука
0

#22
Потребителя е офлайн   miro.vasilev stamenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 13.01.11
Благодаря и наслука
0

#23
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колеги дали има тахо бренекета 16 калибър.какви номерации на сачми имат интересуват ме едри 10/0 13/0 поздрави.
0

#24
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... ;)

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#25
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.11.2014 - 11:21 :

Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... Публикувано изображение

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??


По принцип тежките куршуми със сравнително ниска скорост са стабилни в такива условия, а когато се добави и плоско чело - още повече.

В конкретния случай куршумът ТАХО-12 е също плосък и с формата на макара /тип Блондо/ с фиксиран стабилизатор. Производителя си го е написал в сайта си:ТУК

Ето и малко по-детайлна снимка на куршума:
Публикувано изображение
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#26
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Армада Понтика ЕООД обяви поредния конкурс за всички членове на БГ ЛОВ за наградите на ТАХО - украински патрони с куршум от премиум клас.
Условията на конкурса можете да видите в темата за него : КОНКУРС НА АРМАДА И ТАХО


По-късно днес ще публикувам и списък на магазините в които са налични патроните по градове. Броят им расте......
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#27
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, успях да направя пробна стрелба с два от видовете куршуми на фирма "Тахо" - "Тахо-12" и "Ураган" в кал. 12х70.

Стрелба на 35 метра с полуавтомат МР-153, 12х89, мобилен шок "М" /полушок/. Стрелбата водех подпрян на капака на колата по мишена лист формат А4 с голям черен кръг в средата.

Пет изстрела с "Тахо-12". Нещо куршума не се сработи с цевта на пушката, попадения извън черния кръг, два от изстрелите ги нямаше въобще на листа. Хората са казали, че "всяка цев си избира куршума". Много се надявах, че ще имам добри попадения, по спецификации го дават куршум за трудни условия на лов - тръстики, драки и т.н., а като постоянен гонач би ми вършил работа. При изстрел от рамо от около 15 метра всички попадения бяха в черния кръг, т. е за стрелба от близо няма да имам проблем.

Пет изстрела с "Ураган", дистанция 35 метра. Много точен куршум, петте попадения в черния кръг на листа, на около 1-2 см. един от друг в група. Рязък изстрел, като цяло много ми хареса.

Направи ми впечатление, че цевта беше доста замърсена след стрелбата, с доста неизгорял барут.
П. П. Това не е реклама или антиреклама, единствено са мои преки лични впечатления, а патрона "Ураган" се надявам, че съвсем скоро ще ми покаже истинските си възможности по истинска цел. :automatic-weapon:/>/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#28
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоddd_dancho написа на 11.11.2014 - 19:55 :

Колеги, успях да направя пробна стрелба с два от видовете куршуми на фирма "Тахо" - "Тахо-12" и "Ураган" в кал. 12х70.

Стрелба на 35 метра с полуавтомат МР-153, 12х89, мобилен шок "М" /полушок/. Стрелбата водех подпрян на капака на колата по мишена лист формат А4 с голям черен кръг в средата.

Пет изстрела с "Тахо-12". Нещо куршума не се сработи с цевта на пушката, попадения извън черния кръг, два от изстрелите ги нямаше въобще на листа. Хората са казали, че "всяка цев си избира куршума". Много се надявах, че ще имам добри попадения, по спецификации го дават куршум за трудни условия на лов - тръстики, драки и т.н., а като постоянен гонач би ми вършил работа. При изстрел от рамо от около 15 метра всички попадения бяха в черния кръг, т. е за стрелба от близо няма да имам проблем.

Пет изстрела с "Ураган", дистанция 35 метра. Много точен куршум, петте попадения в черния кръг на листа, на около 1-2 см. един от друг в група. Рязък изстрел, като цяло много ми хареса.

Направи ми впечатление, че цевта беше доста замърсена след стрелбата, с доста неизгорял барут.
П. П. Това не е реклама или антиреклама, единствено са мои преки лични впечатления, а патрона "Ураган" се надявам, че съвсем скоро ще ми покаже истинските си възможности по истинска цел. Публикувано изображение/>/>


Колега, много благодарности от мен за тези тестове!

Идеята не е само за реклама, а и за да бъдем полезни на всички колеги. Куршумът Ураган е нова разработка на ТАХО и отзивите за него са отлични отвсякъде. ТАХО 12 е създаден върху концепцията на Блондо и по тази причина е по-плътен като куршум и съответно се държи по-добре при по-отворени шокови стеснения. Идеята му е за стрелба през храсти от по-къси дистанции и според собственика на ТАХО (много опитен и ерудиран Ловец!) е идеалният куршум за гоначи и пусии разположени в гъсталака.
Впрочем Ураган вече доказа как работи, ето линк: Конкурс на Армада и ТАХО в който има много добри отзиви за стопиращия ефект на този куршум.

Поздрави и наслука!


Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#29
Потребителя е офлайн   Р.Светецов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 527
  • Регистр: 30.04.10
Ще качители информация в, кои градове има вече от тези куршуми. :)
0

#30
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
На мен ми харесва модела Братахо. :D Много е точен, далекобоен и дава групиран брой, цената също е перфектна
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#31
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоР.Светецов написа на 11.11.2014 - 20:51 :

Ще качители информация в, кои градове има вече от тези куршуми. Публикувано изображение


В момента колегата Явор Боцин съставя и публикува списъка в темата. Още малко търпение само.
И тук ще добавя следното - ние не можем и не желаем, да натрапваме продуктите си на никой, ако някой ловен магазин откаже да работи с този продукт, единствено търсенето може да промени нагласата му.

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#32
Потребителя е офлайн   Боцин 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 29.07.11
Колеги, патроните на този етап са налични в следните магазини в страната:

гр. Левски и гр. Свищов - ЕТ Москов - Георги Георгиев.

гр. Н Загора - ЕТ Вили (Милен),

гр. Ст Загора - Рами 5 и НИС,

гр. Хасково - Корморан,

гр. Пловдив - Супермагнум,

гр. Асеновград - новия магазин на Васил Юруков,

гр. Пазарджик - Фоерверкс,

гр. Костенец - ЕТ Мария Танчева (при Георги),

гр. Ловеч - Дидо 98 Пламен Янков (Димчо Иванов),

гр. Червен бряг и гр. Луковит - ЕТ Максим Михайлов - Маримакс (Петьо).

Скоро във всички по-добри магазини ще има налични патрони ТАХО!

Наслука!!!!
0

#33
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Трябва да се вземе сериозно предвид и факта, че ТАХО произвеждат 531 модела гладкоцевни патрони във многообразни номера, грамажи и компоненти и в това число и спортни патрони - всичко с безкомпромисно качество и под висок контрол.

Ненапразно фирмата е генерален спонсор на отбора по спортна стрелба на Украйна и това е напълно закономерно - през 2000 година на Олимпиадата в Сидни именно с техния патрон ОЛИМП е спечелен златния медал в дисциплината Скийт - Мъже от Николай Милчев - украински гражданин но всъщност истински Българин - към момента Заслужил Майстор на спорта и треньор на националния отбор по спортна стрелба на Украйна. Това е и човекът, който е консултант и основен изпитател на патроните на ТАХО, както и участник в разработването на много от тях.

Ето и едно видео показващо тестове на патрони за обсип и пробивност на 20 и 40м. през различни дулни стеснения:




както и един клип с много добри обяснения на Николай Милчев и състезатели от отбора, относно търсените качества в един спортен патрон, на които отлично отговарят патроните на ТАХО :





Смятам че ще се получи една интересна тема.....с интересно продължениеПубликувано изображение.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#34
Потребителя е офлайн   А.Драганов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 17.02.11
В Кюстендил ги има..
Наслука
0

#35
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.11.2014 - 11:21 :

Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... ;)/>

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??



Монолит е от стомана, от такава, а също от месинг или бронз са Рубейкин, пуля Иванова и т.н все производни на Блондо. Тези метали са доста по твърди от оловото, от каквото маи е произведен този ... Не мисля, че той ще мине по същия начин през храсти и клони, както изброените по-горе ...
ПС Да се чете правилно, написах - Не мисля, че ще мине, а не - Няма да мине ....
0

#36
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоДок написа на 14.11.2014 - 19:25 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.11.2014 - 11:21 :

Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... Публикувано изображение/>

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??



Монолит е от стомана, от такава, а също от месинг или бронз са Рубейкин, пуля Иванова и т.н все производни на Блондо. Тези метали са доста по твърди от оловото, от каквото маи е произведен този ... Не мисля, че той ще мине по същия начин през храсти и клони, както изброените по-горе ...
ПС Да се чете правилно, написах - Не мисля, че ще мине, а не - Няма да мине ....


Този куршум го правят отдавна и лично собственикът на ТАХО - истински стар Ловец , препоръча именно ТАХО 12 за подобни ситуации - гоначи, пусии в гъсталака с лоши условия за стрелба и т.нт. Сега чакаме и мнения от България с нетърпение.

Поздрави!


Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#37
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 15.11.2014 - 16:21 :

Виж мнениетоДок написа на 14.11.2014 - 19:25 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.11.2014 - 11:21 :

Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... Публикувано изображение/>

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??



Монолит е от стомана, от такава, а също от месинг или бронз са Рубейкин, пуля Иванова и т.н все производни на Блондо. Тези метали са доста по твърди от оловото, от каквото маи е произведен този ... Не мисля, че той ще мине по същия начин през храсти и клони, както изброените по-горе ...
ПС Да се чете правилно, написах - Не мисля, че ще мине, а не - Няма да мине ....


Този куршум го правят отдавна и лично собственикът на ТАХО - истински стар Ловец , препоръча именно ТАХО 12 за подобни ситуации - гоначи, пусии в гъсталака с лоши условия за стрелба и т.нт. Сега чакаме и мнения от България с нетърпение.

Поздрави!



Така е, прав си, без проби няма как да стане ясно колко е чер дявола ... :D
0

#38
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоДок написа на 15.11.2014 - 18:43 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 15.11.2014 - 16:21 :

Виж мнениетоДок написа на 14.11.2014 - 19:25 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.11.2014 - 11:21 :

Уникално, Страхотно, Велико... много радват окото!!

Любопитно ми е какво става ако срещне клонче по пътя си?? ще се деформира ли??
Това би трябвало да е голямата разлика с монолитите, които режат всичко по пътя си като лазерен лъч... Публикувано изображение/>

Нетърпеливо чакам експертните ви мнения??



Монолит е от стомана, от такава, а също от месинг или бронз са Рубейкин, пуля Иванова и т.н все производни на Блондо. Тези метали са доста по твърди от оловото, от каквото маи е произведен този ... Не мисля, че той ще мине по същия начин през храсти и клони, както изброените по-горе ...
ПС Да се чете правилно, написах - Не мисля, че ще мине, а не - Няма да мине ....


Този куршум го правят отдавна и лично собственикът на ТАХО - истински стар Ловец , препоръча именно ТАХО 12 за подобни ситуации - гоначи, пусии в гъсталака с лоши условия за стрелба и т.нт. Сега чакаме и мнения от България с нетърпение.

Поздрави!



Така е, прав си, без проби няма как да стане ясно колко е чер дявола ... Публикувано изображение


Не знам, колега, засега не мога да се включа, защото съм с 16-ти калибър, но моделът Ураган вече се доказа при стрелба на чисто - уникален стопер! Виж в темата за конкурса на ТАХО.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#39
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоБоцин написа на 11.11.2014 - 21:17 :

Колеги, патроните на този етап са налични в следните магазини в страната:

гр. Левски и гр. Свищов - ЕТ Москов - Георги Георгиев.

гр. Н Загора - ЕТ Вили (Милен),

гр. Ст Загора - Рами 5 и НИС,

гр. Хасково - Корморан,

гр. Пловдив - Супермагнум,

гр. Асеновград - новия магазин на Васил Юруков,

гр. Пазарджик - Фоерверкс,

гр. Костенец - ЕТ Мария Танчева (при Георги),

гр. Ловеч - Дидо 98 Пламен Янков (Димчо Иванов),

гр. Червен бряг и гр. Луковит - ЕТ Максим Михайлов - Маримакс (Петьо).

Скоро във всички по-добри магазини ще има налични патрони ТАХО!

Наслука!!!!


Да добавим в списъка и още няколко магазина, които заредиха патрони ТАХО:

гр.Монтана - ДИАНА 95 /Илиан/

гр.Благоевград - новия магазин на Митко от Сандански

гр.Сандански - МОНИК-2014 ЕООД
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#40
Потребителя е офлайн   Kostadin Kostadinov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 34
  • Регистр: 17.03.12
аз с нетърпение очаквам да навлязат и патрони 16-кал,особено триото... ето и сайта http://takho.ua/eng/production/
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни