БГ Лов Форум: Въпроси относно курса и изпитите за придобиване право на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпроси относно курса и изпитите за придобиване право на лов

Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Регистр: 17.02.08

vvassilev написа на 19.12.2017 - 10:50 :

Здравейте

Исках да попитам как точно се провежда курса за лов, през седмицата ли са лекциите, в работно време ли са? Изкам да се запиша, но в София не намирам курс, а в друг град ако се запиша няма да мога да присъствам на лекциите ако са през седмицата.

В София мисля, че няма да има курсове, най-близо ти е гр. Елин Пелин, виж за курса там: http://www.bglov.com...showtopic=71584

Има обявен телефон, звънни и попитай затова което те интересува.

Наслука.
0

Потребителят е онлайн   spartneg 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 17.01.19

Vasil Terziyski написа на 19.12.2017 - 10:55 :

vvassilev написа на 19.12.2017 - 10:50 :

Здравейте

Исках да попитам как точно се провежда курса за лов, през седмицата ли са лекциите, в работно време ли са? Изкам да се запиша, но в София не намирам курс, а в друг град ако се запиша няма да мога да присъствам на лекциите ако са през седмицата.

В София мисля, че няма да има курсове, най-близо ти е гр. Елин Пелин, виж за курса там: http://www.bglov.com...showtopic=71584

Има обявен телефон, звънни и попитай затова което те интересува.

Наслука.

Здравейте, г-н Терзиев,
Карам в момента курс, чакам дата за изпитите и до колкото последно време следя сайт, форум, различни публикации, ако ще и клипове по youtube - мисля, че Вашите отговори като редактор или препратка към препоръчан от Вас сайт/публикация ще са най-акуратни. Ще се раздвам да получа изчерпателен такъв. Може въпросите да са общи, но честно казано няма какво да се лъжем, курсовете не такива каквито са описани в ППЗЛОД като часове, стрелби и т.н., надявам се аз да не съм попаднал на максимално отдадени обучаващи. Лекции за боравене с оръжие особено, устройство, боеприпаси, стрелба, БЕЗОПАСНОСТ... са крайно недостатъчни.

1. Материали по курса има, тестът онлайн го решаваме... трябва си четене. Но какви са примерните писмени въпроси и устното препитване след това. На какво трябва да се обърне внимание и по-скоро някакви примери.
2. Правила за безопасност при боравене с оръжие има доста публикувани, дори такива и в сайта на МВР. Но при стрелба на практическия изпит има ли някакви конкретни такива, които биха ни забили в земята. Повече съвети получих от човека на стрелбище Диана_Л в Лозен отколкото на пробни стрелби с по 4-5 патрона.
3. След взимане на изпитите успешно, надявамс е, следва да се почне "оправянето на документите", което е доооста мътна работа мисля за всички тук четящи - "намирането на дружинка" поне според мен и общите ми познания означава намиране на група/дружинка членуваща в ловно сдружение, като за влизане в нея трябва да им първо място, след това решение на събрание на сдружението предполагам, получаване на някаквооо... да го нарека уверение, бележка, прието заявление и т.н. Така ли е? Има ли срокове за това, моя инициатива за свикване на събрание и т.н. ?? Като много тук, предполагам, и на мен ми е обещано, че ще "те уредим", което са си все пак само думи :).
4. След издаване на членска карта какво следва? Ловен билет, разрешително от КОС?

Моля за изчерпателен отговор ако е възможно и ненахално, като мисля, че така ще я обобщим и приключим тази тема за много сегашни и бъдещи колеги! А от хората които са го минали най-добре може да се научи - това си е практика.
В допълнение, ако всичко което съм запитал /освен т. 1, което е разяснено в ППЗЛОД/ има допълнителни подзаконови нормативни актове за процедрите, направо ги назовете и да се ровим :)

Поздрави!
0

Потребителя е офлайн   andrei P226R 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 02.02.14
Днес 12.06.2019г. успешно мина теоретичния ми изпит за придобиване право на лов. След седмица е практическият изпит. Все още не бързам да се радвам, макар, че първото препятствие вече е преминато, стрелбата п панички ме притеснява.Дано всичко бъде наред!
0

Потребителя е офлайн   andrei P226R 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 02.02.14
Придобих право на лов. Изкарах изпитите, де.
0

Потребителя е офлайн   Док 

• ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 31.12.09

andrei P226R написа на 19.06.2019 - 20:09 :

А честито ... и добре дошъл ! :cheers2:
0

Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Регистр: 17.02.08

Честито Колега. Много слука желая.
0

Потребителя е офлайн   g.milianov 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 06.03.15

Честито много слука.
0

Потребителя е офлайн   Валето Петров 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 29.11.19
Здравейте. Решил съм да ви ставам колега. Но преди курсовете и всичко имам едно питане. Ще се радвам да ме светнете по въпроса и има ли смисъл да ходя да се записвам. Не виждам добре с дясното око немога да се прицелвам с него лявото око ми компенсира и с него виждам като орел. Ще имам ли проблеми относно стрелбата ако се целя с лявото око. За издаване на разрешително от полицията за оръжие бе изобщо проблем ли е? Има доста възрастни ловци в дружинките съмнява ме да виждат перфектно! Аз съм на 30 години, та някой знаели за подобен случай. Има ли смисъл да се записвам ако това е проблем? Чакам мнения.. (не нося очила и с въздушната пушка съм доста точен) :) Поздрави.!
0

Потребителя е офлайн   Иж-54 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 22.06.19
Не смятам че ще е проблем много хора съм виждал да се прицелват с лявото
0

Потребителя е офлайн   krasram 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 02.05.20
Здравейте,

може ли за по подробна информация относно курсовете за лов които се провеждат в страната

Прочетох учебника, там има разписани времена за лекции, стрелба и правила за провеждане на изпита

Сега заради епидемията ми казаха - чети си учебника, решавай тестовете , няма да има обучение като лекции
Ще дойдеш да гръмнеш няколко пъти и си готов за изпита

Аз лично не разбирам нещата толкова .. хвърковато

Платил съм определена сума за курса в София
Очаквам да получа и адекватно обучение с обяснения и примери, както и да имам възможност да задавам въпроси по време на лекциите
Боравенето с оръжие е важна тема, както и Стрелбата и тренировките с инструктор , което според мен не се изчерпва с "гръмването" , както ми обявиха

Във всички ли градове се провеждат по този начин курсовете или аз съм изтеглил късата клечка

Имате ли някакви препоръки?

Ако поради извънредните мерки не е възможно провеждането на адекватен курс
Мога ли да заявя отлагане на курса с 1 година и с какви документи и обосновка , може да стане това

Поздрави и предварително благодаря за коментарите
0

Потребителя е офлайн   S40 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 13.12.18
Спокойно! Чети си теорията, наблегни на теста /има го в сайта на форума/, затова решавай го по няколко пъти на ден /минимум/!
Хубаво е и да стреляш, но, според обстоятелствата на конкретния курС!
Успех ти желая!
0

Потребителя е офлайн   krasram 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 02.05.20
Здравейте ,

можете ли да ми кажете какви въпроси ( примерно на вас са се паднали) се падат на Писмения изпит.
Тестовия - вече го научих и минавам със 100-102 верни ( от книжката с тестовете и от теста тук в сайта - (принципно има разлики ..., някои въпроси ги няма в теста в сайта и обратното ) ) , но за писмения не разбрах какво да очаквам.

Само животни ли се падат или и тероия за норамативните документи или за кинология и т.н.
Може ли да дадете примери от вашите изпити - за да сме си полезни с колегите, които също ще се явяват

Благодаря предварително
0

Потребителят е онлайн   Чичо Стефчо 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 07.01.18

krasram написа на 24.05.2020 - 12:56 :

Здравейте ,

можете ли да ми кажете какви въпроси ( примерно на вас са се паднали) се падат на Писмения изпит.
Тестовия - вече го научих и минавам със 100-102 верни ( от книжката с тестовете и от теста тук в сайта - (принципно има разлики ..., някои въпроси ги няма в теста в сайта и обратното ) ) , но за писмения не разбрах какво да очаквам.

Само животни ли се падат или и тероия за норамативните документи или за кинология и т.н.
Може ли да дадете примери от вашите изпити - за да сме си полезни с колегите, които също ще се явяват

Благодаря предварително

На мен ми се падна див заек. А на един съсед с който заедно карахме калибри и патрони. И въпрос ми зададоха защо искам да стана ловец.
0

Сподели темата:

• (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни