БГ Лов Форум: Вкладна нарезна цев-законна ли е? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Вкладна нарезна цев-законна ли е?

#21
Потребителя е офлайн   zaks1984 

  • 223355
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1984
  • Регистр: 25.01.11

Виж мнениетоКапитана написа на 09.02.2014 - 22:30 :

Виж мнениетоsnipi написа на 09.02.2014 - 08:03 :

И в краина сметка имаш " ЕКО" пушка ,един път гръмне,един път не.Щото там ударници,съосие,луфтове........

Е, защо ме караш да се съмнявам в познанията ти. :angry:/>
Всичко, което изброяваш се регулира за 1-2 дни. Както знаеш, вкладната цев е с пръстени с тефлонови или други полимерни напластявания, така че съосието и луфтовете се нулират за 2-3 часа. Ударниците /по-точно жилата или иглите/ си остават. При централно възпламенямане те си удрят в центъра. Проблемът с периферното /флоберовото/ възпламеняване се решава с една планка с пружинка, фабрично монтирана на вкладната цев. Мога да ти демонстрирам 100 точни изстрела от 100 м без засечка.
За луфтовете, въпросът е друг. По принцип ги няма. Обаче ако сложиш примерно .308 или 30-06, гарантирано след стотина изстрела ще се появят. При 7,62х39 са гарантирани поне 10 000 изстрела при магнум оръжие и монтиране в долната цев /при тек няма значение/. При по-слаби калибри - вечен живот.

10-тина години бях с надцевка иж 12 и едната и цев горната беше с вкладна 7,62х39 с една измислена мушка ,бая дивеч съм убил с тая вкладнярка , пушката не мръдна нито луфт нито нищо ,
от некадърно монтиране на вкладната цев съм виждал разцепени приклади счупени ударници (игли) разхлопани ложи , даже и разлепени цеви ,всичко зависи от това кой я монтира и трябва да е направено така че да няма никакав луфт.абе майсторска работа си е , в Руските форумите има бая способи и похвати за направата на вкладни цеви или по точно начина на монтаж на такъв вид вложка във гладкоцевно оражие.
0

#22
Потребителя е офлайн   mishoni 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 21.10.12

Виж мнениетоКапитана написа на 05.02.2014 - 22:12 :

Ако си решил да си тунинговаш така оръжието, законно е. За вкладна цев ти трябва разрешително от КОС, нарезната цев се вписва като отделно оръжие. Ако пасва точно, можеш сам да се оправиш. Иначе ти трябва оржеен майстор. Препоръчително е пушката да е магнум, задължително надцевка или тек. Калибъра... Най-много 7,62х39 (калашник). Ако е по-мощен, след 200-250 изстрела заключващият механизъм се скапва и не може да се поправи. Пушката се разхлопва и не се затваря нормално. Цевта от калашник се слага в долната цев, ако е по-слаб калибър-може и в горната. Задължително се монтират мерник и мушка, може и бързомерец. Прострелва се по правилата за комбинирано оръжие.
Аз имам 2 вкладни цеви - калашник и .22wmr. Тъй като гладката цев е с 30-35см по-дълга, действа като заглушител.
Абе - за малко пари - добра работа. Но от КОС понякога правят сериозни спънки.



Благодаря за чудесните разяснения но аз разполагам с успоредка и бих се радвал да коментираме монтаж в такъв вид оръжие.
0

#23
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
На успоредка не става.
0

#24
Потребителя е офлайн   1И-1Ц 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 29.12.13

Виж мнениетоzaks1984 написа на 10.02.2014 - 20:06 :

Виж мнениетоКапитана написа на 09.02.2014 - 22:30 :

Виж мнениетоsnipi написа на 09.02.2014 - 08:03 :

И в краина сметка имаш " ЕКО" пушка ,един път гръмне,един път не.Щото там ударници,съосие,луфтове........

Е, защо ме караш да се съмнявам в познанията ти. :angry:/>/>
Всичко, което изброяваш се регулира за 1-2 дни. Както знаеш, вкладната цев е с пръстени с тефлонови или други полимерни напластявания, така че съосието и луфтовете се нулират за 2-3 часа. Ударниците /по-точно жилата или иглите/ си остават. При централно възпламенямане те си удрят в центъра. Проблемът с периферното /флоберовото/ възпламеняване се решава с една планка с пружинка, фабрично монтирана на вкладната цев. Мога да ти демонстрирам 100 точни изстрела от 100 м без засечка.
За луфтовете, въпросът е друг. По принцип ги няма. Обаче ако сложиш примерно .308 или 30-06, гарантирано след стотина изстрела ще се появят. При 7,62х39 са гарантирани поне 10 000 изстрела при магнум оръжие и монтиране в долната цев /при тек няма значение/. При по-слаби калибри - вечен живот.

10-тина години бях с надцевка иж 12 и едната и цев горната беше с вкладна 7,62х39 с една измислена мушка ,бая дивеч съм убил с тая вкладнярка , пушката не мръдна нито луфт нито нищо ,
от некадърно монтиране на вкладната цев съм виждал разцепени приклади счупени ударници (игли) разхлопани ложи , даже и разлепени цеви ,всичко зависи от това кой я монтира и трябва да е направено така че да няма никакав луфт.абе майсторска работа си е , в Руските форумите има бая способи и похвати за направата на вкладни цеви или по точно начина на монтаж на такъв вид вложка във гладкоцевно оражие.

Колега, много моля дай ми руските форуми за да видя способите и похватите за вкладните цеви. Благодаря.
Всяко оръжие заслужава собственик, но не всеки собственик заслужава оръжие.
0

#25
Потребителя е офлайн   ge0rg11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 428
  • Регистр: 02.12.09
Защо тези интервенции не стават на успоредка ?
0

#26
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Според мене става и на успоредка. Няма разлика.Но не сме опитвали.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#27
Потребителя е офлайн   1И-1Ц 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 29.12.13

Виж мнениетоКапитана написа на 24.02.2014 - 11:55 :

На успоредка не става.

Здравей колега , с риск да те ядосам искам да те попитам. Аз имам ИЖ 54 ,която както е известно е с ключ на Гринер и се чудя не е ли надеждно това заключване колкото заключването на ИЖ 18 -7.62x54р. Ако имаш отговор на този въпрос моля те да ми обясниш разбираемо. И въобще какво имаш предвид под думите ; на успоредка не става;.Питам защото ако аргументите ти са достатъчно убедителни да не полагам излишни усилия по този въпрос. Дано получа разяснения. Поздрави.
Всяко оръжие заслужава собственик, но не всеки собственик заслужава оръжие.
0

#28
Потребителя е офлайн   fishermaniac1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 09.10.14
Може ли някой с вкладна цев да хвърли светлина как се записва в разрешителното,че не ми е ясно.Благодаря предварително
0

#29
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоfishermaniac1 написа на 06.11.2017 - 21:07 :

Може ли някой с вкладна цев да хвърли светлина как се записва в разрешителното,че не ми е ясно.Благодаря предварително


Нямам такава, но би трябвало да се впише, като отделно оръжие, в съответния калибър, с пояснение - вкладна цев ..
0

#30
Потребителя е офлайн   fishermaniac1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 09.10.14
И аз си мисля,че трябва да е... Вкладна цев еди какъв си калибър,но май не е така
0

#31
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоfishermaniac1 написа на 06.11.2017 - 21:18 :

И аз си мисля,че трябва да е... Вкладна цев еди какъв си калибър,но май не е така


а как е ?
0

#32
Потребителя е офлайн   ICEBUL 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 161
  • Регистр: 02.04.08

Виж мнениетоДок написа на 06.11.2017 - 21:19 :

Виж мнениетоfishermaniac1 написа на 06.11.2017 - 21:18 :

И аз си мисля,че трябва да е... Вкладна цев еди какъв си калибър,но май не е така


а как е ?



те така:

МАРКА/МОДЕЛ КАЛИБЪР НОМЕР
The show must go on
The car in Front is Always a TOYOTA
http://www.youtube.com/watch?v=EhoOkMccPZo
....and finally, you buy a TOYOTA....
0

#33
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоICEBUL написа на 06.11.2017 - 21:37 :

Виж мнениетоДок написа на 06.11.2017 - 21:19 :

Виж мнениетоfishermaniac1 написа на 06.11.2017 - 21:18 :

И аз си мисля,че трябва да е... Вкладна цев еди какъв си калибър,но май не е така


а как е ?



те така:

МАРКА/МОДЕЛ КАЛИБЪР НОМЕР


Аз знам как е, питам, как е в конкретния случай ..
0

#34
Потребителя е офлайн   fishermaniac1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 09.10.14
Цев от калашник,не вярвам да пишат ак47 в разрешителното
0

#35
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоfishermaniac1 написа на 06.11.2017 - 21:46 :

Цев от калашник,не вярвам да пишат ак47 в разрешителното


Не, ще я впишат, примерно - Арсенал ..
0

#36
Потребителя е офлайн   Bat Vanko 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3000
  • Регистр: 30.12.14

Виж мнениетоКапитана написа на 24.02.2014 - 11:55 :

На успоредка не става.


Колега сериозно грешиш. Аз притежавам вкл. цев 7,62Х39 от 20 и кусур години. Монтирана е на ИЖ-54 /успоредка/, 12 кал. На мерната линия съм монтирал допълнително мерник и мушка, които са простреляни по нарезната цев. Тогава не се използваха така масово съвременните днешни мерни прибори /бързомерци и др./, а и не бяхме толкова глезени както сега, затова останах само на механични мерници. При прицелване с гладката цев ползвах левия край на мерника.
На приложението към разрешителното е вписано за вкладната цев: Тип-3; Вид-С; марка/модел-вкладна цев; калибър-7,62Х39; номер-----.
Наслука!
0

#37
Потребителя е офлайн   Тоци 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 23.08.12
Здравейте,имам въпрос за тези вкладни цеви.Имам Тула 16 калибър,дясната цев се е раздула в патроника, малко но заяжда патрона след изстрел.Та въпроса е каква вкладна цев може да се монтира.Или да нося на оръжейник , да ми я поправя.Не ми е основната пушка.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни