БГ Лов Форум: Пъдпъдъци 2018 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пъдпъдъци 2018

#1
Потребителя е офлайн   Perpeliev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 30.01.13
Колеги, дойдоха ли пъдпъдъците? Аз досега не съм чул...
0

#2
Потребителя е офлайн   div gligan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 149
  • Регистр: 17.11.15
При нас в Дунавската равнина ги има от Велик ден
0

#3
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13

Виж мнениетоdiv gligan написа на 27.04.2018 - 17:46 :

При нас в Дунавската равнина ги има от Велик ден

И при нас ги имаше, но ги нарпъскаха и работа се оправи.
0

#4
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоKiril Kirilov написа на 28.04.2018 - 09:50 :

Виж мнениетоdiv gligan написа на 27.04.2018 - 17:46 :

При нас в Дунавската равнина ги има от Велик ден

И при нас ги имаше, но ги нарпъскаха и работа се оправи.

Ма кой го интересува това??? Нали се е оправила работата :D !
0

#5
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоВеско написа на 28.04.2018 - 11:21 :

Виж мнениетоKiril Kirilov написа на 28.04.2018 - 09:50 :

Виж мнениетоdiv gligan написа на 27.04.2018 - 17:46 :

При нас в Дунавската равнина ги има от Велик ден

И при нас ги имаше, но ги нарпъскаха и работа се оправи.

Ма кой го интересува това??? Нали се е оправила работата :D/>/>/>/> !

Тя работата се оправя по същият начин и за яребиците и за заека.Тези ''Огромни'' запаси ги дължим на моно културно земеделие и на гладните арендатори!!!
Пръскат с каквото им падне ,с най евтиното,и вредно разбира се,препарати внесени по полу криминален начин,препарати които са забранени дори за производство в Германия ,препарати които ОПРАВЯТ работата. :D :D :D
0

#6
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Природата си знае работата - не бързайте! 2020 г. е след още една и субсидиите свършват. Тея колхозници от сега търсят да дават под наем техника и да преарендуват - сиреч риска си е за наемателите. Сигурно ще се върже някой - има гладници има и умници, но май отново ще се ширнат поля с трева и бурени. А на измислителите в Националния ловен съвет, ИАГ, НЛРС и прочее образи, трябва да им се напомнят текстове с поуките от дивеча в България!...аз лично вече съм приключил с напътствията, доколкото мога и карам както си трябва!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#7
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
По югозапада също не съм чул още пъдпъдък, а ми се струва миналата година по това време пееха. Също така трябва да отбележа, че се изораха нови площи които от десетки години не бяха обработвани и се засяха с пролетни култури (ечемик, овес). Поне слънчоглед или царевица да бяха за гургуличка ама....не.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#8
Потребителя е офлайн   gsaram 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 14.05.08
Пъдпъдък при нас няма. Всяка година е отзле по зле. Арендаторите с тия отрови ги довършиха. Да не говорим, че след жътвата веднага дисковат. Като застанеш от единя край на слънчогледа до другия имаш видимост, няма един бурен. Та убиват му храната с отрови, унищожават му местообитанието. как да има пъдпъдък ?! И какво стана от 86 хил. дка землище предимно поле са убити има няма 100 бр. от цялата дружина. Просто тоя лов трябва да го забранят! Пък тия земеделци незнам какво трябва да ги направят.
0

#9
Потребителя е офлайн   Танас 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 176
  • Регистр: 12.10.15

Виж мнениетоanelin написа на 28.04.2018 - 14:05 :

Природата си знае работата - не бързайте! 2020 г. е след още една и субсидиите свършват. Тея колхозници от сега търсят да дават под наем техника и да преарендуват - сиреч риска си е за наемателите. Сигурно ще се върже някой - има гладници има и умници, но май отново ще се ширнат поля с трева и бурени. А на измислителите в Националния ловен съвет, ИАГ, НЛРС и прочее образи, трябва да им се напомнят текстове с поуките от дивеча в България!...аз лично вече съм приключил с напътствията, доколкото мога и карам както си трябва!


Tебе те имам за умен човек.Харесвам и разказите ти,ама я си задай въпроса защо ще разваляме корана като сме си направили караджейка.За малко ще е със много последствия за хората не можещи да обработват собствената си земя.Нищо няма да намажем ловците от тая работа.Ще се разделим със земята си,която отдавна не е наша и толкоз.
Демокрация е, когато два Вълка и един ДрЪт ПрЪч гласуват какво ще вечерят.
Конституционна Свобода е, когато добре въоръженият ПрЪч яростно оспорва резултата от избора,печели вота и за финиш успява да ЗапрЪчи и двамата гласоподаватели.
0

#10
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоTanatos написа на 01.05.2018 - 22:12 :

Виж мнениетоanelin написа на 28.04.2018 - 14:05 :

Природата си знае работата - не бързайте! 2020 г. е след още една и субсидиите свършват. Тея колхозници от сега търсят да дават под наем техника и да преарендуват - сиреч риска си е за наемателите. Сигурно ще се върже някой - има гладници има и умници, но май отново ще се ширнат поля с трева и бурени. А на измислителите в Националния ловен съвет, ИАГ, НЛРС и прочее образи, трябва да им се напомнят текстове с поуките от дивеча в България!...аз лично вече съм приключил с напътствията, доколкото мога и карам както си трябва!


Tебе те имам за умен човек.Харесвам и разказите ти,ама я си задай въпроса защо ще разваляме корана като сме си направили караджейка.За малко ще е със много последствия за хората не можещи да обработват собствената си земя.Нищо няма да намажем ловците от тая работа.Ще се разделим със земята си,която отдавна не е наша и толкоз.


Не си задавам въпроси Танатос! Отбелязвам реалностите! Не казвам, че всички ще го направят, но тези които за съжаление познавам по силата на своята работа в голямата си част са негодници! Докарахме я до там, че да чакаме на природата да ни реши въпроса! Така мисля! Сигурно греша, а не знам кое е правилното!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#11
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоTanatos написа на 01.05.2018 - 22:12 :

Виж мнениетоanelin написа на 28.04.2018 - 14:05 :

Природата си знае работата - не бързайте! 2020 г. е след още една и субсидиите свършват. Тея колхозници от сега търсят да дават под наем техника и да преарендуват - сиреч риска си е за наемателите. Сигурно ще се върже някой - има гладници има и умници, но май отново ще се ширнат поля с трева и бурени. А на измислителите в Националния ловен съвет, ИАГ, НЛРС и прочее образи, трябва да им се напомнят текстове с поуките от дивеча в България!...аз лично вече съм приключил с напътствията, доколкото мога и карам както си трябва!


Tебе те имам за умен човек.Харесвам и разказите ти,ама я си задай въпроса защо ще разваляме корана като сме си направили караджейка.За малко ще е със много последствия за хората не можещи да обработват собствената си земя.Нищо няма да намажем ловците от тая работа.Ще се разделим със земята си,която отдавна не е наша и толкоз.

Мисля , че грешно схваща нещата.Само глупак би застанал на пътя на прогреса, в която и да е област от живота.Никой не иска да се върне времето на Боне Крайненеца,НО не смятам за нормално това което е днес.
Хора/арендатори/ чиято единствена ценност и идеология са парите, с варварско отношение към всичко друго което не са засели, с напълно изгладени от алчност мозъци. Пръскат безогледно,един път не оставиха неизоран , деретата,поясите и горички ги напълниха с найлонови чували от торове и семена.

П.П. Смятам , че може и е задължително дори да се намери баланса и нещата да придобият по човешки измерения!!!
0

#12
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоPerpeliev написа на 27.04.2018 - 13:04 :

Колеги, дойдоха ли пъдпъдъците? Аз досега не съм чул...

Около София вече пеят. :D

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   Танас 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 176
  • Регистр: 12.10.15

Виж мнениетоanelin написа на 02.05.2018 - 07:08 :

Виж мнениетоTanatos написа на 01.05.2018 - 22:12 :

Виж мнениетоanelin написа на 28.04.2018 - 14:05 :

Природата си знае работата - не бързайте! 2020 г. е след още една и субсидиите свършват. Тея колхозници от сега търсят да дават под наем техника и да преарендуват - сиреч риска си е за наемателите. Сигурно ще се върже някой - има гладници има и умници, но май отново ще се ширнат поля с трева и бурени. А на измислителите в Националния ловен съвет, ИАГ, НЛРС и прочее образи, трябва да им се напомнят текстове с поуките от дивеча в България!...аз лично вече съм приключил с напътствията, доколкото мога и карам както си трябва!


Tебе те имам за умен човек.Харесвам и разказите ти,ама я си задай въпроса защо ще разваляме корана като сме си направили караджейка.За малко ще е със много последствия за хората не можещи да обработват собствената си земя.Нищо няма да намажем ловците от тая работа.Ще се разделим със земята си,която отдавна не е наша и толкоз.


Не си задавам въпроси Танатос! Отбелязвам реалностите! Не казвам, че всички ще го направят, но тези които за съжаление познавам по силата на своята работа в голямата си част са негодници! Докарахме я до там, че да чакаме на природата да ни реши въпроса! Така мисля! Сигурно греша, а не знам кое е правилното!


Анелине,аз съм зависим от хората които описваш.Мъкна тежести на гърба си и търся сеялката да е изтървала някой ред та да вървя нормално в слънчогледа.Път не оставиха неизоран и суста неосрана.Ще се прежаля някой ден за курбана дет съм го писал и на други места и ще оставя курвите да им харчат парите.Поздрави и да си жив и здрав приятeлю....
Демокрация е, когато два Вълка и един ДрЪт ПрЪч гласуват какво ще вечерят.
Конституционна Свобода е, когато добре въоръженият ПрЪч яростно оспорва резултата от избора,печели вота и за финиш успява да ЗапрЪчи и двамата гласоподаватели.
0

#14
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08
По данни от Монсанто,България е страната в Европа с най много поръчки за пестициди!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
И въпреки песимистичните прогнози днес все пак чух благата песен на пъдпъдъка, дори късокосместия ми другар вдигна един. Обаче традиционната разходка беше на малко по висока надморска височина от там където шетаме обикновено. Може би сравнително високите температури тази пролет ще ги изтласка по високите полета!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#16
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
И по Плисковско пеят и то в добри количества ама то там си има винаги!!! <_<
0

#17
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Кво става бре нямали ги или си ги пазите за вас? :D :D :D
0

#18
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
По драгоманско чух един преди около седмица към 4 сутринта.
0

#19
Потребителя е офлайн   Samuyl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 09.01.13

Виж мнениетоAno написа на 07.05.2018 - 20:48 :

И въпреки песимистичните прогнози днес все пак чух благата песен на пъдпъдъка, дори късокосместия ми другар вдигна един. Обаче традиционната разходка беше на малко по висока надморска височина от там където шетаме обикновено. Може би сравнително високите температури тази пролет ще ги изтласка по високите полета!

Колега, по високите полета ги изтласква не температурата, а арендаторите...
0

#20
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоSamuyl написа на 05.06.2018 - 19:50 :

Виж мнениетоAno написа на 07.05.2018 - 20:48 :

И въпреки песимистичните прогнози днес все пак чух благата песен на пъдпъдъка, дори късокосместия ми другар вдигна един. Обаче традиционната разходка беше на малко по висока надморска височина от там където шетаме обикновено. Може би сравнително високите температури тази пролет ще ги изтласка по високите полета!

Колега, по високите полета ги изтласква не температурата, а арендаторите...

Всички така мислим но нищо не можем да направим!!! ;)
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни