БГ Лов Форум: Cz 550 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Cz 550

#1
Потребителя е офлайн   div gligan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 149
  • Регистр: 17.11.15
Колеги притежатели на тази марка карабина дайте мнение за пушката като цяло ме интересуват постигнати групи на големи дистанции.
0

#2
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

 div gligan написа на 12.07.2017 - 11:51 :

Колеги притежатели на тази марка карабина дайте мнение за пушката като цяло ме интересуват постигнати групи на големи дистанции.


Пушката е страхотна.

Ползвам ЧЗ-550, кал. 30-06, само, че модела "FS", поради по-късата цев и от там по-практичното и приложение. Най-далечната ми слука по дивеч е на около 250 метра и около 220 метра. При спокоен дивеч, изстрел до към 200 метра не е кой знае каква философия. Вероятно с други параметри на оптика могат да се постигнат и по-далечни попадения, но при моите параметри на оптиката 1,5х6х42 с подсветка за мен това е максимума. Стрелям със "S&B" 11,7гр., SP, оказа се, че от бюджетните марки и модели тези патрони най-много се харесват на цевта, чешка пушка с чешки патрон. В оръжието единствено донякъде не ми харесва, че предпазителя е шумен, при бързо спускане се чува отчетливо щракане при освобождаването му преди изстрел. Не, че е чак такъв проблем, но при притихнала гора прасето го чува отдалеч, та в реален лов го придържам и забавям при спускането му.

За групи на големи дистанции не мога да кажа, при мен е простреляна на 100 метра, горе-долу това са групите:

Прикачено изображение: 20132514_1546783078706461_1244336491_o.jpg Прикачено изображение: 20132500_1546783065373129_290371683_o.jpg

Със сигурност пушката може още, ама аз не съм от най-спокойните и прецизни стрелци при прострелка, определено предпочитам стрелба по динамична цел.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#3
Потребителя е офлайн   Hunter1 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 26.10.08
Здравей колега! Притежавам ЧЗ 550 Стандарт и съм изключително доволен от възможностите на оръжието. Най далечното животно по което съм стрелял е една лисица на 120 метра , а най добрата ми група е 28 мм на 200 метра. Оптиката ми е 2,5 -10 x 56 , патроните ,които използвах са Геко плюс 11 грама , а по време на стралбата отсъстваше какъвто и да е вятър. Вероятно оръжието може и повече , но аз нямам претенциите да съм добър стрелец и за мен това постижение е достатъчно. Не съм я пробвал на по голяма дистанция заради липса на безопасно място. Предпазителя е наистина шумен при рязко спускане както казва колегата ,но ако се задържи леко не се чува звук. Няколко пъти по време на лов ме мокри дъжд , но ръжда не видях , въпреки ,че не я почистих веднага ,а след два дни.
0

#4
Потребителя е офлайн   niko9591 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 03.03.10
Здравейте колеги понеже съм се насочил към CZ550 в калибър 308WIN някой може ли да сподели своите виждания за 60 сантиметровата цев с този калибър? Благодаря предварително и Наслука!!!
0

#5
Потребителя е офлайн   Artus67 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 11.08.14

 niko9591 написа на 16.10.2017 - 15:45 :

Здравейте колеги понеже съм се насочил към CZ550 в калибър 308WIN някой може ли да сподели своите виждания за 60 сантиметровата цев с този калибър? Благодаря предварително и Наслука!!!

моята е 550 Лукс с 60 см цев и е в калибър 308 Win...Много съм доволен....
0

#6
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Колеги защо изчезна от пазара чз 550 лукс кал.30-06
0

#7
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12
ЧЗ 557 кал. 308 цев 52см. супер карабина.
0

#8
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Става ли за по дълечни изтрели 557
0

#9
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

 Forest Man написа на 31.03.2018 - 20:51 :

Става ли за по дълечни изтрели 557


Дай ориентири за разстояние ?
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#10
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
До към 450 м.
0

#11
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

 Forest Man написа на 01.04.2018 - 07:18 :

До към 450 м.


С подходяща оптика и съответната лична, както и балистична подготовка ще свърши работа, но все пак ЧЗ-то е стандартна ловна карабина.
Това обаче не е типична ловна дистанция, най-далечната ми успешна стрелба беше на около 250 метра, но това са инцидентни случаи при масовият лов.

Пушката за лов ли ще ти трябва или за longrange стрелба по мишени?
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#12
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Пушката ми трябва предимно за варда ловувам в равнинен район и с браунинга кал.30-06 съм имал слука на подобни дистанций но вече е подарък на синът ми. За това се ориентирах към чз 550 лукс кал.30-06 но го няма в цяла България и питам за други чз
0

#13
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Ако ще ползваш оръжието за варда и имаш по-големи дистанции на разположение може да се замислиш за карабима в стил варминт или нещо подобно, тоест по-дълга и по-дебела цев, която осигурява по-сигурна стрелба на големи дистанции. Също така може да преминеш на калибър с по-добра балистика: 7х64,300wm,7mmrm
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#14
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Ще я ползувам и за гонки на края на гората и при стрелба на по близка дистанция магнум калибрите пронизват дивеча и много често се налага да търсим а и мисля че 30-06 на тази дистанция до450-500 метра с добра оптика ще справи
0

#15
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

 Forest Man написа на 04.04.2018 - 11:43 :

Ще я ползувам и за гонки на края на гората и при стрелба на по близка дистанция магнум калибрите пронизват дивеча и много често се налага да търсим а и мисля че 30-06 на тази дистанция до450-500 метра с добра оптика ще справи

Аз ти предложих Магнум ,ако ще стреляш на по-големи дистанции.,Но щом ще ловуваш и на гонка ,то тогава магнумите не са нужни.Може да по-големи дистанции да си намериш куршум с голям балистичен коефициент ,който да ползваш за лов на по-далече.По принцип добрия балистичен коефициент и лова не са съвсем съвместими неща, но се намират и добри комбинации.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#16
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

 Forest Man написа на 04.04.2018 - 11:43 :

Ще я ползувам и за гонки на края на гората и при стрелба на по близка дистанция магнум калибрите пронизват дивеча и много често се налага да търсим а и мисля че 30-06 на тази дистанция до450-500 метра с добра оптика ще справи


Разстоянието не е толкова проблем, проблема ще ти е оптиката - единият вариант почти изключва другия /близка дистанция и/или стрелба на 500 метра/.
За мен засега съм намерил компромисен вариант с оптиката - 1,5х6х44, става и за близо, а с някой уговорки и малко късмет става и за малко по-далеч. ;)/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#17
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Мисля за бърз монтаж и оптика от 2.5 до 10 по 50 но още не мога да намеря чз550 лукс а за чз555 и чз 557 не съм събрал бостатъчно информация и се триумя
0

#18
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Колеги ще ви бъда много благодарен ако някой може да сподели за чз550 лукс sibirian edition
0

#19
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 888
  • Регистр: 14.11.08
Лукс та Лукс при условие,че само приклада е разлика ми се губи някъде смисъла.
И къде по добри и мазни затвори има на близки цени.
0

#20
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

 Forest Man написа на 05.04.2018 - 06:54 :

Колеги ще ви бъда много благодарен ако някой може да сподели за чз550 лукс sibirian edition


Този конкретен модел продава ли се в БГ ?

Иначе ЧЗ-550 си е доказан модел от много години, изключително надеждно и сигурно оръжие. Аз съм предоволен от моето ЧЗ-550 FS, много практична пушка и с голям кеф ловувам с нея от хищник до дива свиня.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни