БГ Лов Форум: Търся метални гилзи - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Търся метални гилзи

#21
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоaxiles11 написа на 06.03.2020 - 20:20 :

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 15.02.2020 - 17:46 :

Колеги, търся да закупя 10-15 метални гилзи за многократна употреба 12/70. Ако някой има такива залежали се по шкафовете моля пишете ми. Няма проблем ако са използвани стига да не са повредени.
Ще ти ги пратя подарък даже за моя сметка но при едно условие!Да приложиш снимков материал на това как и с какво ги снаредяваш също и някакви резултати!Може и клипче да направиш!Ей тъй да си направим кефа и ние да погледаме за развлечение!Имам гилзи но никога няма да ги ползвам.Чисто нови ще се радвам ако някой ги ползва по предназначение!Прати адрес на лични и Успех!

Поздравления, за решението да подарите метални гилзи на колегата. Благородно и колегиално.
0

#22
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 07.03.2020 - 13:52 :

Супер колега, много благодаря предварително за отзива. Само че няма да е веднага снимковия материал и теста, защото в момента съм малко ангажиран с доста задачи. Ще се постарая в рамките на две седмици да покажа резултат. Аз все още се уча да снарядявам, но мисля че ще се представя добре. Искам да видя какво ще постигна като резултат и аз, дори мисля да ги пробвам с ловен автомат, не само с надцевка. Затова търся няколко 10-тина, колкото за проба. От любопитство е целия зор, не че са скъпи патроните в магазина. Искам да се науча.

Мисля, че за автомат ще е проблем острия ръб на гилзата при презареждане и може да заклини. Иначе за първи патрон няма да е проблем.
0

#23
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Човека "собственика" на автомата "Бенели" за справка казва, че "това стреля с всичко". Та ми е интересно какво е това "всичко" , защото чувам много неща, но практиката се разминава с чутото. Затова мисля да му дам 3 правени с метални гилзи и да видим какво ще стане.
0

#24
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
https://forum.guns.r.../11/269632.html



0

#25
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 08.03.2020 - 11:57 :


С руска филология съм ще го изчета с кеф. Направи ми силно впечатление това : ****"контейнер" состоит из двух свёрнутых полосок фотоплёнки и расположенных встречно. Снаряжается просто и быстро*****
*********
Човека използва филм от фотоапарат за контейнер. Гледах един руснак в ютуб , който преди да снарядява набива в метален цилиндър изстреляните гилзи за с цел да ги върне в първоначалния размер. Един в форума от линка пък пишеше , че ги намалява до около 67мм и ги стреля с помпа Мосберг..... Зарибих се още повече да ви кажа тая тема се оказа доста по-дълбоко отколкото предполагах. То може цял научен труд да се състави.
0

#26
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 08.03.2020 - 20:50 :

Виж мнениетоStanislav Todorov написа на 08.03.2020 - 11:57 :


С руска филология съм ще го изчета с кеф. Направи ми силно впечатление това : ****"контейнер" состоит из двух свёрнутых полосок фотоплёнки и расположенных встречно. Снаряжается просто и быстро*****
*********
Човека използва филм от фотоапарат за контейнер. Гледах един руснак в ютуб , който преди да снарядява набива в метален цилиндър изстреляните гилзи за с цел да ги върне в първоначалния размер. Един в форума от линка пък пишеше , че ги намалява до около 67мм и ги стреля с помпа Мосберг..... Зарибих се още повече да ви кажа тая тема се оказа доста по-дълбоко отколкото предполагах. То може цял научен труд да се състави.


Здравейте, добре е гилзите да се калиброват, аз съм си направил такъв инструмент, но не винаги е задължително, ако се стрелят с една и съща пушка, която е здрава тази операция отпада. Иначе и пластмасовите леко се раздуват точно при екстрактора там е по- хлабаво и като им сложиш инструмента ги калибрира идеално. Инструмента е просто втулкяа на точн размер нищо повече.
Може да се намалят малко, че са дълги, но ако се ползва по- обемен барут пък може да станат къси така са си добре.

Някой дали знае дали освен руснаците някой здруг ги произвежда тези гилзи?
0

#27
Потребителя е офлайн   axiles11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 21.02.16
https://www.grauwolf...inghuelsen.html Има и такива матрици!
0

#28
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоaxiles11 написа на 09.03.2020 - 21:06 :

https://www.grauwolf...inghuelsen.html Има и такива матрици!

Аз имам бутала от камион. Буталните болтове ще ги дооформя при стругар на точния вътрешен диаметър. С подобен "уред" работи момчето във видеото. Набива ги в цилиндъра за да постигне нужния размер.
0

#29
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Имам преса и ще ги вкарвам полека и внимателно да не ги изкривя или смачкам. Но се надявам да не се налагат подобни операции.
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Полуавтомат сайга 12 си ги гърми без проблем, най-вероятно и друг полуавтомат ако е читав ще си ги гърми, единствения проблем е ако си в някви треви и храсти ще ги хвърли след изстрела някъде където не можеш ги намери и де факто си ги загубил тези метални гилзи ако е по време на лов където не можеш да си избираш мястото където ще падат гилзите.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#31
Потребителя е офлайн   Stanislav Todorov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 367
  • Регистр: 02.09.10
https://www.brownell...N-245-100013035








0

#32
Потребителя е офлайн   ohotnick 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 96
  • Регистр: 04.07.09
хубаво е човек да си чеше крастата
и аз имам около 45-50 броя латунни гилзи 12 ти калибър по голямата част са за жевело има и десетина за центробой каня се да ги преработя всичките за унчестър
иначе съм се снабдил с дзъмби за тях и ги ползвам от време на време на лов за пътпъдък , даже си купих специално за целта един ИЖ-18 СССР внесен от eGun в ново състояние
намират ми се и известно количество такива гилзи в 28 и 32 калибър
Лос- 9,3х53R
Сайга - 9,3х53R
ZKK-600- 7х64
Mossberg-308 Win
SA-93
БИ-4
БИ-6
ИЖ-18
ТОЗ-БМ
Сайга - 20х76
Yildiz Becassier
0

#33
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
В понеделник почвам да експериментирам. Ще се постарая да кача и снимки както обещах. Благодаря още веднъж за съдействието на колега axiles11.
0

#34
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Има ли вече резултат с лутанните гилзи
0

#35
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Има направен един патрон само , защото съм ограничен в пътуването и не мога да се снабдя с материали и да ида на стрелбището да направя тест. Не ми хареса резултата.Претупана работа стана, направен е патрона от купешки патрон (за материал). Използвах съчми 4.5мм и барута от патрона за да го дозирам правилно. Не съм оставил работата така , просто искам да направя няколко и да заснема процеса и резултатите. Всичко ще го кача в сайт и ще сложа линк към него ( в алле.бг платформа за безплатни сайтове). Там ще опиша в галерия какво съм направил и какъв резултат се е получил. Да се махне извънредното положение за мога да се движа свободно до стрелбището и го правя.
0

#36
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Аз си правя в метални гилзи но в 16 к за пилешки лов от няколко години за мен това ми е достатъчно капса центробой сокол 1,7 надбарутна капачка книжна тапа 12 к съчми /9 28 г капачка 12 к и запечатвам с восък
0

#37
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
И аз запечатах с восък.
0

#38
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Имаш лични обади се
0

#39
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Утре ще ви се обадя че чак сега видях съобщението.
0

#40
Потребителя е офлайн   ohotnick 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 96
  • Регистр: 04.07.09
Привет на всички!
Преработих всички гилзи ,направих ги за капсул Уинчестър, вчера нарочно пробвах едната като я зареждах последователно шест пъти , няма проблем с разхлабване на капсулното гнездо.
Имам замба 10-ти калибър и с нея си режа тапи и капачки но забелязах че "компресията" на патрона е слаба , особено когато ползвам барут Сокол
Вчера за пръв път заредих патрон с опилки вместо тапа - резултата ме учуди , много плътен и рязък изтрел нито една частица неизгорял барут ,така че с тапите за метални гилзи приключих завинаги, затварям гилзите с капачка залята по ръба с разтопена смес на парафин и колофон.
Лос- 9,3х53R
Сайга - 9,3х53R
ZKK-600- 7х64
Mossberg-308 Win
SA-93
БИ-4
БИ-6
ИЖ-18
ТОЗ-БМ
Сайга - 20х76
Yildiz Becassier
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни