БГ Лов Форум: Карабини - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Карабини

#41
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
напълно си прав - 30 - 06 е царят
0

#42
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(lobo @ Nov 18 2010, 10:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
И какво Шибек да не би да кажеш че там при вас не стрелят с AR-15 по елени и прасета ?! wink.gif

Зависи кои елени! По дребните -да....а най много антилопи "Прохорн"! Прсета,Елк,Карибу,Лос,Кугар,Муфлон.......30-06,308,300уин-маг......и тнн.....
0

#43
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 10:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Зависи кои елени! По дребните -да....а най много антилопи "Прохорн"! Прсета,Елк,Карибу,Лос,Кугар,Муфлон.......30-06,308,300уин-маг......и тнн.....


Добре ... ама си ходят на лов с него и никой не казва че не става за ловна пушка ... е не е ли каквото е за тях АR-15 за нас да е АК - СЛР ?! biggrin.gif
0

#44
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(lobo @ Nov 18 2010, 11:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре ... ама си ходят на лов с него и никой не казва че не става за ловна пушка ... е не е ли каквото е за тях АR-15 за нас да е АК - СЛР ?! biggrin.gif

Ми то ако ти е кеф...може и с 22кал. да ходиш за прасета...пак си е пушка wink.gif ...От 100на метра с оптиката -прецизна стрелба в окото или зад ухото biggrin.gif ! Имам приятел тук който обича прецизните малки калибри.....стреля "Прохорн антилопа в прерията на 300-400метра винаги или в сърцето...или сърдечната област....прави му кеф да я улучи с "химикалката" и да я остави на място biggrin.gif ....Амаааа 30-06 и в бута да срещне нещо.......с бърза стрелба,пък и от пояс-ако си добър ..и край...."нещото" от неправилната страна на цевта,гушва букета със сигурност! biggrin.gif
0

#45
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 10:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ми то ако ти е кеф...може и с 22кал. да ходиш за прасета...пак си е пушка wink.gif ...От 100на метра с оптиката -прецизна стрелба в окото или зад ухото biggrin.gif ! Имам приятел тук който обича прецизните малки калибри.....стреля "Прохорн антилопа в прерията на 300-400метра винаги или в сърцето...или сърдечната област....прави му кеф да я улучи с "химикалката" и да я остави на място biggrin.gif ....Амаааа 30-06 и в бута да срещне нещо.......с бърза стрелба,пък и от пояс-ако си добър ..и край...."нещото" от неправилната страна на цевта,гушва букета със сигурност! biggrin.gif


И половината месо на нещото се изхвърля а бут си купуваш от магазина и всичко е окей biggrin.gif ... сега ще кажат че съм и месар ! biggrin.gif

0

#46
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(lobo @ Nov 18 2010, 11:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
И половината месо на нещото се изхвърля а бут си купуваш от магазина и всичко е окей biggrin.gif ... сега ще кажат че съм и месар ! biggrin.gif

Е....това го написах персонално за мен де....щото аз ям само плешки wink.gif .....Бутовете са за готвене,много са сухи и не ги преглъщам лесно tongue.gif
0

#47
Потребителя е офлайн   mehura 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 08.06.10
http://www.youtube.com/watch?v=oVOvKWYFVX0
Ах тези американци големи калпазани СКС и много патрони кефффф.
0

#48
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.06.09
Цитат(lobo @ Nov 18 2010, 10:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
И половината месо на нещото се изхвърля а бут си купуваш от магазина и всичко е окей biggrin.gif ... сега ще кажат че съм и месар ! biggrin.gif



Ти па Любо "ОРЕОЛ" му сложи на твоя СЛР и на тоя 223 ... Не спре да дрънкаш и да се самонадъхваш за "твоя СЛР" и колко бил печен , щото еди си кво . Пуай си по свинйе , сърни , падпадъци ако щеш стреляй с него .. Ама се съпри малко . Извади ни очите с " ТВОЯ СЛР"

" тояга за 500 лв . Е те толко е убав .
0

#49
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Noah @ Nov 18 2010, 11:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ти па Любо "ОРЕОЛ" му сложи на твоя СЛР и на тоя 223 ... Не спре да дрънкаш и да се самонадъхваш за "твоя СЛР" и колко бил печен , щото еди си кво . Пуай си по свинйе , сърни , падпадъци ако щеш стреляй с него .. Ама се съпри малко . Извади ни очите с " ТВОЯ СЛР"

" тояга за 500 лв . Е те толко е убав .


630 лева колега ... моя е малко по скъп щото е специално изпълнение. cool.gif
0

#50
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Да бе ПИЧ продъни ни очите с този СЛР ние знем че става за лов в БГ ама ти се каза ,че е далеч от перфектната комбинация.
Като искаш хубава пушка с евтин патрон(7.62х39) си вземи CZ 527 за 1000 лв ,даже ти го дават с подарък оптика и си перфектен.

П.С.: Сега да не почнат да ми пишат некви ,че това CZ не е 1000 лв и ,че не е с оптика в комплект щото аз вече си го капарирах и чакам бюрокрацията. ИИИИ ВИПа не е единствения магазин в страната ,слава богу още има други вносители.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#51
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(xaxaredbul @ Dec 1 2010, 08:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да бе ПИЧ продъни ни очите с този СЛР ние знем че става за лов в БГ ама ти се каза ,че е далеч от перфектната комбинация.
Като искаш хубава пушка с евтин патрон(7.62х39) си вземи CZ 527 за 1000 лв ,даже ти го дават с подарък оптика и си перфектен.

П.С.: Сега да не почнат да ми пишат некви ,че това CZ не е 1000 лв и ,че не е с оптика в комплект щото аз вече си го капарирах и чакам бюрокрацията. ИИИИ ВИПа не е единствения магазин в страната ,слава богу още има други вносители.


Не знам какво съм ви продънил с този СЛР ама да ви напомня че темата е за точно за СЛР , СКС и Мазалат ! biggrin.gif

0

#52
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Цитат(lobo @ Dec 1 2010, 09:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не знам какво съм ви продънил с този СЛР ама да ви напомня че темата е за точно за СЛР , СКС и Мазалат ! biggrin.gif

А извинявай не бях сетил за МАЗАЛАТА той също е добър. mad2.gif
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#53
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(xaxaredbul @ Dec 1 2010, 11:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
А извинявай не бях сетил за МАЗАЛАТА той също е добър. mad2.gif


Не ми се извинявай на мене , темата не е моя , иначе аз съм работил и с трите а две от тях ги имам и сега така че знам кое е добро и колко е добро! tongue.gif

0

#54
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
от трите единствено мазалата може да се нарече ловно оръжие другите две особено " изделието " слр са абсолютно непригодни за лов по сокоро с тях се чустваш като във джунглите на виетнам или камбоджа отколкото на лов а да не забравяме че сме все пак ловци - това го казвам особено за притежателите на слр със 30 зарядните пълнители
0

#55
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Док Холидей @ Dec 1 2010, 15:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
от трите единствено мазалата може да се нарече ловно оръжие другите две особено " изделието " слр са абсолютно непригодни за лов по сокоро с тях се чустваш като във джунглите на виетнам или камбоджа отколкото на лов а да не забравяме че сме все пак ловци - това го казвам особено за притежателите на слр със 30 зарядните пълнители


Мосин Наганта / Мазалат / е пушка създадена за войни през 19-ти век колега ... a сега сме 21 век ! ohmy.gif biggrin.gif

0

#56
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
то и маузера е създаден тогава също за войни ама .........но да не се отклоняваме сравнямахме трите модела мазалат скс и слр и кво се оказва че оръжие от 19 век е по пригодно за лов от другите " модерни " железа нищо че е 21 сега
0

#57
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Док Холидей @ Dec 1 2010, 15:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
то и маузера е създаден тогава също за войни ама .........но да не се отклоняваме сравнямахме трите модела мазалат скс и слр и кво се оказва че оръжие от 19 век е по пригодно за лов от другите " модерни " железа нищо че е 21 сега


Еее това че ти казваш така не значи че всички са на това мнение ... biggrin.gif

0

#58
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
ами май само в бг сме на това мнение
0

#59
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Док Холидей @ Dec 1 2010, 15:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
ами май само в бг сме на това мнение


Виж колега , със всичките му там условности и специфика всяко оръжие става за лов ... включително и тези трите от тази тема ... кое по добре и кое по зле за такъв или инакъв лов ... аз лично ги слагам в следния ред:

1.СЛР : калибър 223 с дълга цев
2.СКС
3.Мазалат

Логиката ми за това е следната : Купуваш СЛР - купуваш чисто нова пушка , купуваш СКС - купуваш стара пушка на 50 години , купуваш Мазалат - купуваш стара пушка поне на 70 години ... за мене има значение дали пушката ми е на 5 дена или на 70 години ... Купуваш СЛР 223 - имаш богат избор на ловни патрони от всички производители и на всякакви цени , купуваш СКС - имаш много ограничен избор на патрони за лов , Купуваш Мазалат - същото като СКС относно избора.И т.н и т.н. С две думи нова пушка със истински ловни патрониbiggrin.gif

0

#60
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
за новото оръжие съм съгласеен но на мен лично формата на слр не ми харесва по скоро ми прилима на права лопага с този приклад аз търся естетика в оръжието с което ходя на лов за това писах това за виетнам и камбоджа а относно калибъра 223 или 7,621х 39 и двата са неудачни за едри животни докато " мазалатския " калибър е достатъчно мощен , друг е въпростът че изборът на куршуми е ограничен , все пак в световната практика са се наложили калибри като 3006 , 308 , 300 win mag и др.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни