БГ Лов Форум: Работа със спусъка и как да стреляме по-точно. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Работа със спусъка и как да стреляме по-точно. Споделете вашия опит.

#21
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Темата се поразля от (работа със спусъка),до изстрел по бягащ дивеч! По горе бях написал за елементарна техника със спусковия механизъм при спокойни условия,далечна цел и оптика! В интензивноста на истински (бягащ) дивеч,обстоятелствата се променят бързо и там вече никаква теория не важи! Всичко се примесва с адреналина,опита на ловеца а и не на последно място късмета....т.е. ловната слука ;) Иначе имам приятел,който чакаше антилопа (Прохорн) 10часа скрит до мястото на водопой с лък-със спусък и после ми сподели,че всички правила ги забравил и не ги помнел при появата на дивеча! :lol: Само беше сигурен,че от 30метра антилопата чула ритъма на сърцето му,когато той не дишал с опънат лък и преди да пусне стрелата,се обърнала и го погледнала в очите! Каза ми че сърцето му дрънкало като лагер в празна цинкова кофа! :lol: ......В такива ситуации,никой не помни точно как е прикладвал и как е дръпнал спусъка......в темата става въпрос за техниката със самия спуък въобще,доколкото си спомням! :D
0

#22
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

 Shibeka написа на 19.04.2011 - 20:18 :

Темата се поразля от (работа със спусъка),до изстрел по бягащ дивеч! По горе бях написал за елементарна техника със спусковия механизъм при спокойни условия,далечна цел и оптика! В интензивноста на истински (бягащ) дивеч,обстоятелствата се променят бързо и там вече никаква теория не важи! Всичко се примесва с адреналина,опита на ловеца а и не на последно място късмета....т.е. ловната слука ;) Иначе имам приятел,който чакаше антилопа (Прохорн) 10часа скрит до мястото на водопой с лък-със спусък и после ми сподели,че всички правила ги забравил и не ги помнел при появата на дивеча! :lol: Само беше сигурен,че от 30метра антилопата чула ритъма на сърцето му,когато той не дишал с опънат лък и преди да пусне стрелата,се обърнала и го погледнала в очите! Каза ми че сърцето му дрънкало като лагер в празна цинкова кофа! :lol: ......В такива ситуации,никой не помни точно как е прикладвал и как е дръпнал спусъка......в темата става въпрос за техниката със самия спуък въобще,доколкото си спомням! :D

Прав си ,но темата е всеобятна и ако се спрем само на спусъка ще започнат спорове за глупости.Пък и щом хората искат да говорят за по-различна част от темата да говорят.
Да ти напомня ,че темата е и "как да стреляме по-точно" което е широка тема на разговор. :lol: ;)

Не мислите ли ,че съм използвал прекалено много думата "тема"?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#23
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

 xaxaredbul написа на 19.04.2011 - 20:32 :

 Shibeka написа на 19.04.2011 - 20:18 :

Темата се поразля от (работа със спусъка),до изстрел по бягащ дивеч! По горе бях написал за елементарна техника със спусковия механизъм при спокойни условия,далечна цел и оптика! В интензивноста на истински (бягащ) дивеч,обстоятелствата се променят бързо и там вече никаква теория не важи! Всичко се примесва с адреналина,опита на ловеца а и не на последно място късмета....т.е. ловната слука ;) Иначе имам приятел,който чакаше антилопа (Прохорн) 10часа скрит до мястото на водопой с лък-със спусък и после ми сподели,че всички правила ги забравил и не ги помнел при появата на дивеча! :lol: Само беше сигурен,че от 30метра антилопата чула ритъма на сърцето му,когато той не дишал с опънат лък и преди да пусне стрелата,се обърнала и го погледнала в очите! Каза ми че сърцето му дрънкало като лагер в празна цинкова кофа! :lol: ......В такива ситуации,никой не помни точно как е прикладвал и как е дръпнал спусъка......в темата става въпрос за техниката със самия спуък въобще,доколкото си спомням! :D

Прав си ,но темата е всеобятна и ако се спрем само на спусъка ще започнат спорове за глупости.Пък и щом хората искат да говорят за по-различна част от темата да говорят.
Да ти напомня ,че темата е и "как да стреляме по-точно" което е широка тема на разговор. :lol: ;)

Не мислите ли ,че съм използвал прекалено много думата "тема"?

Охоооооо сега пък как да стреляме по точно??? Около 10.000 поста няма да стигнат! :D Става само с придобит опит от годините с много стрелба.....ама и пак си има кофти дни човек ;) :D
0

#24
Потребителя е офлайн   Swetoslav 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 509
  • Регистр: 24.02.08
По - точната стрелба се постига с много тренировки и изстреляни патрони, със стрепба с едно оръжие, с боеприпас от една марка и един грамаж :blink:
Чести смени на оръжието и другите свързани неща, не са препоръчителни /лично мнение и опит/

ПП. Говоря за карабина !
zkk
0

#25
Потребителя е офлайн   Христо Желев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 702
  • Регистр: 11.03.08

 Shibeka написа на 19.04.2011 - 20:40 :

 xaxaredbul написа на 19.04.2011 - 20:32 :

 Shibeka написа на 19.04.2011 - 20:18 :

Темата се поразля от (работа със спусъка),до изстрел по бягащ дивеч! По горе бях написал за елементарна техника със спусковия механизъм при спокойни условия,далечна цел и оптика! В интензивноста на истински (бягащ) дивеч,обстоятелствата се променят бързо и там вече никаква теория не важи! Всичко се примесва с адреналина,опита на ловеца а и не на последно място късмета....т.е. ловната слука ;) Иначе имам приятел,който чакаше антилопа (Прохорн) 10часа скрит до мястото на водопой с лък-със спусък и после ми сподели,че всички правила ги забравил и не ги помнел при появата на дивеча! :lol: Само беше сигурен,че от 30метра антилопата чула ритъма на сърцето му,когато той не дишал с опънат лък и преди да пусне стрелата,се обърнала и го погледнала в очите! Каза ми че сърцето му дрънкало като лагер в празна цинкова кофа! :lol: ......В такива ситуации,никой не помни точно как е прикладвал и как е дръпнал спусъка......в темата става въпрос за техниката със самия спуък въобще,доколкото си спомням! :D

Прав си ,но темата е всеобятна и ако се спрем само на спусъка ще започнат спорове за глупости.Пък и щом хората искат да говорят за по-различна част от темата да говорят.
Да ти напомня ,че темата е и "как да стреляме по-точно" което е широка тема на разговор. :lol: ;)

Не мислите ли ,че съм използвал прекалено много думата "тема"?

Охоооооо сега пък как да стреляме по точно??? Около 10.000 поста няма да стигнат! :D Става само с придобит опит от годините с много стрелба.....ама и пак си има кофти дни човек ;) :D

Само да добавя че стрелбата е от женски род. :D
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

#26
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
вчера си прострелях оптиката за СЛР и останах приятно изненадан от резултата.
групата е 3-5см(нямам фотоапарат да снимам),но по ми харесва,че е доста постоянна.
Оптиката е Barska 1.25-4.5х26 със скала 4А(много подходяща за гонка)
Оптиката ми легна 162лв монтажа 120лв.
Като цяло ми се струва,че са доста по-добро решение от SUTTER и като качество и като външен вид.
Специално за тази в един хамериканки форум някакъв пич я беше сложил .338L ей така за ташак и след около 100изстрела не е имал проблем с точността.(Е това не знам колко е вярно ,но и други хора казват ,че се държало добре и на 8мм).
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

 xaxaredbul написа на 23.04.2011 - 07:03 :

вчера си прострелях оптиката за СЛР и останах приятно изненадан от резултата.
групата е 3-5см(нямам фотоапарат да снимам),но по ми харесва,че е доста постоянна.
Оптиката е Barska 1.25-4.5х26 със скала 4А(много подходяща за гонка)
Оптиката ми легна 162лв монтажа 120лв.
Като цяло ми се струва,че са доста по-добро решение от SUTTER и като качество и като външен вид.
Специално за тази в един хамериканки форум някакъв пич я беше сложил .338L ей така за ташак и след около 100изстрела не е имал проблем с точността.(Е това не знам колко е вярно ,но и други хора казват ,че се държало добре и на 8мм).
Някаква по-специална техника за спусъка ползва ли? Иначе Барската е добра аз имам на флоберката и съм доволен ,на 80м гилзи от Мазалата падат една след друга.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#28
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Ми то със СЛР е доста сложно понеже спусъка е доста лош(или по точно не подходящ за бенчрест).и със доста трудности се постига точност.
За съжаление не мога да ти обясня как точно натискам спусъка защото е въпрос на усет.
Мисля като отворят сайта за релоадинг да си поръчам един спусък(цяла група де) със 1.5кг тежест и задно разположен спусък.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#29
Потребителя е офлайн   perok 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 04.03.11
Как да стреляме точно по време на лов е въпрос до отговора на който по един или друг начин всеки стига сам за себеси.Но според мен има четири неща които влиаят на стрелбата по дивеч.
1.Както казва колегата Светослав много стрелба с едно и също оръжие и боеприпас.
2.Поне малко природна дарба
3.Колкото и да си добър на мишените,ако не прегориш в лова и при всяка среща с дивеч пулса да ти става като на газела и сърцето в гърлото ще има лоши резултати
4.И не по малко важно е и самочуствието,просто да не ти пука от пропуски и бъзиците на колегите,все пак лова е и за това,да отстрелваме дивеч да пропускаме,маитапи и така,стрелба му е маиката!
Аколкото до натискането на спусака варианти наистина много,оръжия различни,твърдина на спусъка също.Един стреляш от опора друг път от рамо.Много важно е правилното прикладване за да може да се търси примерно плавното обиране на спусака и изненадата от истрела,обаче ако стреляш на просека за части от секундата просто няма време за мислене,тогава идва на помощ рутината ако я имаш и късмет.А на стрелбището нещата стоят по друг начин.
0

#30
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.06.09

 xaxaredbul написа на 23.04.2011 - 07:03 :

вчера си прострелях оптиката за СЛР и останах приятно изненадан от резултата.
групата е 3-5см(нямам фотоапарат да снимам),но по ми харесва,че е доста постоянна.
Оптиката е Barska 1.25-4.5х26 със скала 4А(много подходяща за гонка)
Оптиката ми легна 162лв монтажа 120лв.
Като цяло ми се струва,че са доста по-добро решение от SUTTER и като качество и като външен вид.
Специално за тази в един хамериканки форум някакъв пич я беше сложил .338L ей така за ташак и след около 100изстрела не е имал проблем с точността.(Е това не знам колко е вярно ,но и други хора казват ,че се държало добре и на 8мм).

 xaxaredbul написа на 19.04.2011 - 06:45 :

Поразрових се из форума и не открих такава тема(може и да има ама не съм я видял) и реших да поема инициативата ,понеже напоследък на стрелбището идват доста хора притежаващи карабини(и пистолети) от години ,а стрелят като "първолаци" и се ядосват ,че "пушката им е неточна" аз се опитвам да им обясня някои от основните похвати които на мен ми помагат ,но отсреща обикновено срещам думите: "Абе ти на мен не ми обяснявай..." , "Аз от толкова години имам пушка ти ще ми обясняваш как се стреля..." и още много подобни.Е те може и да са прави аз съм изстрелял 1-2 цинка патрони(600-700) а те къде къде повече това разбира не е показателно ,защото докато те се радват на групи от 7-10см на 100м аз успявам да направя 2-3см ,което за СЛР-а е напълно достатъчно.
въпреки ,че въпросните колеги не са участници във форума се надявам поне на някого да помогнем.
И така колеги дайте малко инфо за вашия начин на стреляне и работа не само със спусъка.



ШШШШШ , ко напрай бе ?????


2-3см на механика ги докарваше ,,, са с оптика се кефиш на 3-5 см ..
0

#31
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
това ми беше най-доброто иначе не съм ги правел се такива ,то иначе трябва да кандидатствам за снайперист при военните. :lol:
Нормалното ми беше около 5см,но чат пат съм слагал чужди оптики (преди да ги сложа на пушката на собственика) да вида кво може моя автоматчето.
Пък и нали знаеш ,че станеш ли ловец имаш право да преувеличаваш колкото си искаш.Разбира се аз не съм някакъв супер добър стрелец често се случва едвам да събирам групата в черното.
ТИ вероятно знаеш ,че стрелбата на механични и с оптика се различава от земята до небето и като си свикнал на едното ти е некомфортно с другото.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#32
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

 xaxaredbul написа на 23.04.2011 - 12:00 :

то иначе трябва да кандидатствам за снайперист при военните. :lol:

При военните снайперисти, стрелянето им е най-малкия проблем B)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#33
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

 Katena4o написа на 23.04.2011 - 12:28 :

 xaxaredbul написа на 23.04.2011 - 12:00 :

то иначе трябва да кандидатствам за снайперист при военните. :lol:

При военните снайперисти, стрелянето им е най-малкия проблем B)



.....когато се чудят какво друго да правят.
0

#34
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.06.09

 xaxaredbul написа на 23.04.2011 - 12:00 :

това ми беше най-доброто иначе не съм ги правел се такива ,то иначе трябва да кандидатствам за снайперист при военните. :lol:
Нормалното ми беше около 5см,но чат пат съм слагал чужди оптики (преди да ги сложа на пушката на собственика) да вида кво може моя автоматчето.
Пък и нали знаеш ,че станеш ли ловец имаш право да преувеличаваш колкото си искаш.Разбира се аз не съм някакъв супер добър стрелец често се случва едвам да събирам групата в черното.
ТИ вероятно знаеш ,че стрелбата на механични и с оптика се различава от земята до небето и като си свикнал на едното ти е некомфортно с другото.


Като гледам какви ги пишеш ,,, май даже си верваш ! :lol: :lol:

Тука е подфорума за "нарезно и комбинирано оръжие " , а не масата под навеса . Какви преувеличавания ???? Ти си ги драскаш "едно към гьотере" . Та даже ми намирисва и че послъгваш .

Гледам че четеш това-онова , къде разбрал , къде неразбрал след това почваш да учиш какво , как да се прави ! Има хора , от които може да се почерпи знания и съвети , ама ти не си от тия .

С най-добри чувства . :cheers2:
0

#35
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
абе кво да ти обяснявам.
Весели празници и със здраве.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#36
Потребителя е офлайн   Lovec X 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 99
  • Регистр: 02.03.10

 Бъчи написа на 19.04.2011 - 19:01 :

Като стана въпрос за пръстите и аз се сетих нещо.
Преди години прочетох, че снайперистите в морската пехота дърпат спусъка не с възглавничката на първата фаланга на показалеца, а със сгъвката между първата и втората фаланга. Пробвах и оттогава само така стрелям. Контрола върху спусъка е много по-предсказуем и дори и с твърд спусък се стреля много по-добре.
И другото, за кутрето е много важно, че само трябва да лежи на ръкохватката, без да упражнява никакъв натиск.

Изключително важен детайл. Знам го от личен опит.
Гарантира, че няма да "изпуснеш" изстрела.
Необходимо условие е оръжието да е паснато за стрелеца.
0

#37
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08

 Бъчи написа на 19.04.2011 - 19:01 :

Като стана въпрос за пръстите и аз се сетих нещо.
Преди години прочетох, че снайперистите в морската пехота дърпат спусъка не с възглавничката на първата фаланга на показалеца, а със сгъвката между първата и втората фаланга. Пробвах и оттогава само така стрелям. Контрола върху спусъка е много по-предсказуем и дори и с твърд спусък се стреля много по-добре.
И другото, за кутрето е много важно, че само трябва да лежи на ръкохватката, без да упражнява никакъв натиск.

За сгъвката си много прав. В спортната стрелба се натиска с възглавничката по две основни причини според мен: 1. Спусъкът на спортните пушки е толкова лек, че твърдата повърхност на сгъвката много по-трудно би го контролирала, и 2. Ръкохватката на спортните пушки е по-дебела и спусъка естествено ти идва възглавничката на първата фаланга. Нито едно от тези две неща обаче ги няма при ловните пушки, и затова по-добрият начин и според мен е да се натиска със сгъвката.
0

#38
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
За сгъвката, въобще не съм съгласен. Спусъка се натиска със средата на първата фаланга (възглавничката на показалеца). Също така добре е целият показалец по възможност да не контактува с друга част на оръжието.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#39
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
:yesnod:

 Olight написа на 09.06.2011 - 08:55 :

За сгъвката, въобще не съм съгласен. Спусъка се натиска със средата на първата фаланга (възглавничката на показалеца). Също така добре е целият показалец по възможност да не контактува с друга част на оръжието.

!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#40
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08

 xaxaredbul написа на 09.06.2011 - 10:55 :

:yesnod:

 Olight написа на 09.06.2011 - 08:55 :

За сгъвката, въобще не съм съгласен. Спусъка се натиска със средата на първата фаланга (възглавничката на показалеца). Също така добре е целият показалец по възможност да не контактува с друга част на оръжието.


Това за възглавничката, както вече писах, е вярно за стрелбата във възможно най-чистия й вид, ако така мога да се изразя, или с други думи - за спортната стрелба. НО за практиката (лов, война), нещата не стоят точно по този начин. Лично мнение, до което съм стигнал след много години стрелба.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни