БГ Лов Форум: Право върху трофея - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

Право върху трофея кой има право да го получи

Анкета: Право върху трофея на паднало животно, стреляно от двама или повече ловци (145 потребител(и) са гласували)

Кой има право върху трофея на паднало животно при групов лов?

  1. Пусналия първа кръв на животното, независимо че не е паднало при него! (6 глас(а) [4.14%] - Виж)

    Процент гласували: 4.14%

  2. Последния стрелял по животното и то е паднало при него! (58 глас(а) [40.00%] - Виж)

    Процент гласували: 40.00%

  3. Гласувал Първия нанесъл смъртоносна рана, независимо, че не е паднало при него! (81 глас(а) [55.86%] - Виж)

    Процент гласували: 55.86%

Глас

#21
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Ами колеги за мен лично правилното е номер 3, само защото имам подобна случка: След 2 изстрела с бренеке по дива свиня, локви кръв и падане от кръвозагуба на 30 метра от мен, колега от съседна пусия "пресегна" с карабина и каза, че той го е убил,а то фактически беше легнало на 1 пътека, когато го улучи и в крайна сметка взе главата, понеже аз не исках да споря и да излиза, че съм дребнав. Но до ден днешен съжалявам за това!
Ако го бях ранил или нещо подобно не бих имал претенции, но в конкретния случай се получи кофти и наистина се помнят такива неща доста дълго и ги премисляш отново и отново :D/> :D/>
0

#22
Потребителя е офлайн   jager aus kurpfalz 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 31
  • Регистр: 19.05.15

Виж мнениетоВалентин Димитров написа на 21.08.2017 - 15:03 :

А добре де, ако някой го рани не смъртоно в гъза в крака или съчмите само са му пробили кожата да кажем и то мине със 100км, през пусията на друг и гой го убие на кой е трофея. Трепани са много прасета с намерени в тях калцирани съчми, трябва да се търси стария стрелец ли.
ЕТИКА колегата и прав.

Всичко ще звучи като отопия, докато се стреля на едър лов със сачми. Не се търсят ранените и се затварят очите пред простотията наречена български лов. В името на добрия тон.
Нещата трябва да се наричат с истинските им имена! Но това е друга тема.
0

#23
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Последния прибира трофея. Предишните да са стреляли така, че да е паднало близо до тях. :P
0

#24
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоogoogo написа на 22.08.2017 - 09:06 :

Последния прибира трофея. Предишните да са стреляли така, че да е паднало близо до тях.


:D :thumbsup:
0

#25
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоjager aus kurpfalz написа на 22.08.2017 - 08:45 :

Всичко ще звучи като отопия, докато се стреля на едър лов със сачми. Не се търсят ранените и се затварят очите пред простотията наречена български лов. В името на добрия тон.
Нещата трябва да се наричат с истинските им имена! Но това е друга тема.

Не виждам никаква Утопия ... освен в тов "простотията наречена български лов". :idea: барон фон еди кой си !
В този форум никой не е против ... нещата трябва да се наричат с истинските им имена !
Портала БГ Лов е платформата от която всеки може да изкаже мнение и разобличи колеги незачитащи закона .
В повечето случаи се оказва , че сте чули , че някой друг е коментирал и не сте очевидци и участници , в простотията наречена български лов
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#26
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Ще помоля спамаджиите поне първо да гласуват, после да се аргументират и след това да разтягат локуми!
Има си специална тема за локумите!
В тази ми се иска да обсъдим един много щекотлив (деликатен) въпрос, относно етиката в лова и правото на трофея от отстреляното животно!

Спама ще си го намерите ТУК !
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#27
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 12:59 :

Ще помоля спамаджиите поне първо да гласуват, после да се аргументират и след това да разтягат локуми!
Има си специална тема за локумите!
В тази ми се иска да обсъдим един много щекотлив (деликатен) въпрос, относно етиката в лова и правото на трофея от отстреляното животно!

Спама ще си го намерите ТУК !

Арно де , и кЪк ти не беше жал с един замах да преместиш толкова труд и спомени на колегите в спа санаториума ?! Тъкмо Пано предлагаше родопска мечка ( аз имам един брой такава трофейна , тресках я точно 6 пъти ) и ти хоп , и от интересна тема я превърна в сухар .
Няма повече да пиша ТУК
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#28
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15
Дадох моя глас,за отговор # 3.Така или иначе,поради ред причини това в нашата дружина,е Закон!За причините,предполагам,ще се досещате:)/>Имаме си колеги,който почти винаги изпреварват кучетата,в смисъл,че са при падналото животно,още преди кучетата да са стигнали до него:)/>:):)/>
Лично аз,имам следния куриозен случай:Зима е,хубаво побеляло на всякъде....мен,като "карабинер" ме сложиха в една нива,намираща се между две гори.Лавнаха кучетата,аз се подострих.....,по едно време гледам как едно глиганче,препуска към мен през снега.Изчаках го да ме подмине леко,бум и туп,малко зад плешката.......пробяга още около 50-60 м.и падна.Интересното,стана малко по-късно.Седя си аз на пусията,и по едно време,забелязвам движение в края на гората.Поглеждам през оптиката,и виждам бай......еди кой си.В тоя момент,бай....вижда прасето което аз съборих,и със завидна за годините му пъргавина,стига на няколко метра от него,вдига старата Тула,прави едно бързо дубле и после пак се върна в гората-мен не видя,което беше много добре,щото и аз съм малко зевзек,та се заформяше интересна комедия.Свърши гонката,натоварихме падналите животни.....Като се събрахме вече да ги оправяме,бай......развълнувано разказва,как съборил нереза.Част от хората,знаеха каква е работата,ама си мълчаха,и едвам сдържаха смеха си.Почнахме да оправяме ние нереза на бай....и хппаааа,моя куршум,минал малко зад дясната плешка,минава през лявата,и се спрял в кожата.А на "майстора"бренекетата,гинамерихме едното в калкана,другото в корема.
И го почнахме тънко тънко....,абе бай....я кажи сега,как стана работата,туй прасе,дан е дошло при тебе ударено?
-Ние ва,ка шай било ударено ва,то кат сърна доди,ей лапешка работа!Ударено ли било,нам како било,нъл гу събориу?
-Ами това какво е,и му показваме куршума от моята карабина:)/>- Ам де ша го знам како е,някой стар калай е сякаш!През това време,всички се превиват от смях.
Викам му:-Слушай сега бай.....така и така стана работата,ами що не си признаеш сега?
Като зашлевен с мокър парцал остана горкия,седна на едно столче,и повече не се обади.Трябва да ви кажа,че целия този цирк се разигра,не толкова заради радостта от слуката и добрия трофей,а заради главата,и месото по нея.За жалост има още няколко като него,и заради това животното,е на този който първи го е ранил.Редно е обаче да кажа,че при определени обстоятелства,това правило се променя.
0

#29
Потребителя е офлайн   evgstroy 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 224
  • Регистр: 13.09.13
B)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_2432.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_2434.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_2435.JPG

0

#30
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 12:59 :

Ще помоля спамаджиите поне първо да гласуват, после да се аргументират и след това да разтягат локуми!
Има си специална тема за локумите!
В тази ми се иска да обсъдим един много щекотлив (деликатен) въпрос, относно етиката в лова и правото на трофея от отстреляното животно!

Спама ще си го намерите ТУК !


Най-големия Локум ,който битува е ,че в БГ лова има Етика и Морал ! :lol:
Абсолютна лъжа и да вземеш ,да го пратиш на Онова място... :angry:
Ако имаше нещо такова ,тази и някоя други теми нямаше да съществуват. ;)

Б.С.Б.
пп
Забравяте една вълшебна дума и тя е Джентълменство...и най-много пасва за ,,правото на трофея от отстреляно животно'' !
Тук е мястото,да спомена пак, какво ми рече през 80-те години/като ставах ловец/ един от най -големите ловци в България - Ловът е курвенска работа !
Жоро Махалото е жив и здрав и ако искате питайте го,какво е имал предвид ?!
Аз знам,че за него ловът е в Култ и не е причината ,да каже това в недолюбването или неглежирането МУ...
Тогава каква е ,а ???
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#31
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
  • Публикувано изображение
  • Публикувано изображение
  • Публикувано изображение

Виж мнениетоevgstroy написа на 22.08.2017 - 14:47 :

Публикувано изображение


Е...Това е .Кратко точно и ясно !
мЪ. Що ни махнаха примерите ?
0

#32
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоevgstroy написа на 22.08.2017 - 14:47 :

B)

Колега, напиши от къде е извадката, за да могат и други да си я потърсят!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#33
Потребителя е офлайн   evgstroy 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 224
  • Регистр: 13.09.13
От книга която е наследствена,от дядо.
0

#34
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 22.08.2017 - 13:30 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 12:59 :

Ще помоля спамаджиите поне първо да гласуват, после да се аргументират и след това да разтягат локуми!
Има си специална тема за локумите!
В тази ми се иска да обсъдим един много щекотлив (деликатен) въпрос, относно етиката в лова и правото на трофея от отстреляното животно!

Спама ще си го намерите ТУК !

Арно де , и кЪк ти не беше жал с един замах да преместиш толкова труд и спомени на колегите в спа санаториума ?! Тъкмо Пано предлагаше родопска мечка ( аз имам един брой такава трофейна , тресках я точно 6 пъти ) и ти хоп , и от интересна тема я превърна в сухар .
Няма повече да пиша ТУК


И аз няма повече да пиша ТУК.
.....и Хънти , вица си беше баш по темата.
0

#35
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 15:47 :

Виж мнениетоevgstroy написа на 22.08.2017 - 14:47 :

B)/>

Колега, напиши от къде е извадката, за да могат и други да си я потърсят!

Ловен алманах ограничен брой и едва ли някой ще има къдмет да си го купи .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#36
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 22.08.2017 - 13:30 :

Арно де , и кЪк ти не беше жал с един замах да преместиш толкова труд и спомени на колегите в спа санаториума ?! Тъкмо Пано предлагаше родопска мечка ( аз имам един брой такава трофейна , тресках я точно 6 пъти ) и ти хоп , и от интересна тема я превърна в сухар .
Няма повече да пиша ТУК


Виж мнениетоИво Михайлов написа на 22.08.2017 - 16:25 :

И аз няма повече да пиша ТУК.
.....и Хънти , вица си беше баш по темата.


Я не ми се правете на стари ощипани моми! :P
Никой не ви кара да пишете ТУК , демек в "Спам" темата!
Пишете си в тази тема, но ПО ТЕМАТА !
И темата е сериозна и затова не искам да я разводняваме с вицове и "бисери" от ловната ни практика!
Бъдете малко по сериозни, другото го оставете или за други теми или за на маса, като се видим! B)
Поздрави и наслука!

п.п. Това е и отговора на въпроса на колегата ogoogo !
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#37
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Според Ловния алманах, когато има паднал дивеч при стрелба от повече от един ловец :
- при лов на дребен дивеч, отстреляното животно принадлежи на този който го е доубил;
- при лов на едър дъвеч, отстреляното животно (разбирай трофея) принадлежи на този, който го е наранил пръв, т.е. правото на първа кръв!

Аз поне го разбирам така, има ли други мнения!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#38
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 18:06 :

Според Ловния алманах, когато има паднал дивеч при стрелба от повече от един ловец :
- при лов на дребен дивеч, отстреляното животно принадлежи на този който го е доубил;
- при лов на едър дъвеч, отстреляното животно (разбирай трофея) принадлежи на този, който го е наранил пръв, т.е. правото на първа кръв!

Аз поне го разбирам така, има ли други мнения!

Ще опитам да го взема от приятел , малко е труден на даване , но ще опитам .
Книжката е стара , но в нея има доста истини .
Возиш ли се ти , вози и кучето си !
С чужди патрони , като с чужди обуща!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#39
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 22.08.2017 - 18:16 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 18:06 :

Според Ловния алманах, когато има паднал дивеч при стрелба от повече от един ловец :
- при лов на дребен дивеч, отстреляното животно принадлежи на този който го е доубил;
- при лов на едър дъвеч, отстреляното животно (разбирай трофея) принадлежи на този, който го е наранил пръв, т.е. правото на първа кръв!

Аз поне го разбирам така, има ли други мнения!

Ще опитам да го взема от приятел , малко е труден на даване , но ще опитам .
Книжката е стара , но в нея има доста истини .
Возиш ли се ти , вози и кучето си !
С чужди патрони , като с чужди обуща!

:thumbsup:
:iagree:
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#40
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12

Виж мнениетоHuntermen написа на 22.08.2017 - 18:06 :

Според Ловния алманах, когато има паднал дивеч при стрелба от повече от един ловец :
- при лов на дребен дивеч, отстреляното животно принадлежи на този който го е доубил;
- при лов на едър дъвеч, отстреляното животно (разбирай трофея) принадлежи на този, който го е наранил пръв, т.е. правото на първа кръв!

Аз поне го разбирам така, има ли други мнения!


Дивечът е на тогова ,който го е заставил да остане на място, да лежи,седи, или най много да пълзи /2стр./
Демек моят пример си беше точен. Да тичаш да гърмиш по паднало животно /макар и живо/ за да си последен......си е чиста лакомийка.
Според мен.
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни