БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#1641
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Здравей Гънтехник.
Купих си едно текче ИЖ 18 съветско производство 12/70.
При напълно затворена пушка няма луфт и всичко е нормално /лоста за отваряне е напълно до долу/.
Притеснява ме, че лоста за отваряне се натиска с много малко усилие и при един сантиметър от хода му вече се появява луфт. Това при лов ако се пипне някъде по дрехите или по храсти, клони и т.н. пушката няма да е плътно затворена и при изстрел да кажем, че няма да се отвори, ама за пушката няма да е добре.
Дали това си е така конструктивно или е омекнала някоя пружина по заключващия механизъм?
0

#1642
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоda_ne написа на 21.10.2015 - 08:56 :

Здравей Гънтехник.
Купих си едно текче ИЖ 18 съветско производство 12/70.
При напълно затворена пушка няма луфт и всичко е нормално /лоста за отваряне е напълно до долу/.
Притеснява ме, че лоста за отваряне се натиска с много малко усилие и при един сантиметър от хода му вече се появява луфт. Това при лов ако се пипне някъде по дрехите или по храсти, клони и т.н. пушката няма да е плътно затворена и при изстрел да кажем, че няма да се отвори, ама за пушката няма да е добре.
Дали това си е така конструктивно или е омекнала някоя пружина по заключващия механизъм?
Пружината едва ли е омекнала, по скоро не е припаснат ключовия механизъм. Ако не е заключена както трябва с лоста, по вероятно е да откаже изстрел.
0

#1643
Потребителя е офлайн   Adrian Petrov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 468
  • Регистр: 27.06.08
Здравейте!
Имам Силма и ми се струват доста лъскави цевите. Има ли начин да намаля отблясъците- без да лепя ленти по цевите?
0

#1644
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоAdrian Petrov написа на 29.10.2015 - 21:05 :

Здравейте!
Имам Силма и ми се струват доста лъскави цевите. Има ли начин да намаля отблясъците- без да лепя ленти по цевите?
Лъскави от вън ли? Някои хора пари дават за лакова оксидация. Единствения начин е преоксидиране и да се направи с матова оксидация, ама тогава наистина ще заприлича на ЪЖЕ. :angry:
0

#1645
Потребителя е офлайн   jmrac 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 27.12.11
Здравей,интересувам се имаш ли от тези хубавките бойни пружини за ТОЗ 34 за които писа по-напред в темата,ако имаш искам един комплект.
или го можеш......или НЕ.............
0

#1646
Потребителя е офлайн   Tihomir Nenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 10.12.10
Здравей, имам пушка Browning maxus, харесах си за нея този бързомер: http://www.dx.com/p/...x-cr1632-169462

Въпроса е: Може ли да се монтира на нея, ако отговора е ДА, какво ще ми е необходимо за монтажа му?

Благодаря предварително!
0

#1647
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоjmrac написа на 30.10.2015 - 16:51 :

Здравей,интересувам се имаш ли от тези хубавките бойни пружини за ТОЗ 34 за които писа по-напред в темата,ако имаш искам един комплект.
Свършиха.
0

#1648
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоTihomir Nenov написа на 06.11.2015 - 09:14 :

Здравей, имам пушка Browning maxus, харесах си за нея този бързомер: http://www.dx.com/p/...x-cr1632-169462

Въпроса е: Може ли да се монтира на нея, ако отговора е ДА, какво ще ми е необходимо за монтажа му?

Благодаря предварително!
Имате ли канали на цевната кутия. Но и да има те са тесни , а бързомера който сте избрали е уивър. За целта най добре е да си вземете от базите на Васил Иванов за вентилирана мерна линия и ще стане.
0

#1649
Потребителя е офлайн   Tihomir Nenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 10.12.10
Имам тези канали:

Прикачено изображение: 222222222.png


Това ли е уивър монтаж:

Прикачено изображение: 33333.png
0

#1650
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоTihomir Nenov написа на 06.11.2015 - 16:20 :

Имам тези канали:

Прикрепен файл 222222222.png


Това ли е уивър монтаж:

Прикрепен файл 33333.png
Ето това имам предвид:

Прикачени файлове


0

#1651
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоguntechnic написа на 06.11.2015 - 18:36 :

Виж мнениетоTihomir Nenov написа на 06.11.2015 - 16:20 :

Имам тези канали:

Прикрепен файл 222222222.png


Това ли е уивър монтаж:

Прикрепен файл 33333.png
Ето това имам предвид:
Да тези канали имах предвид, но те са тясни /11 мм/, докато пикатини /уивър/, какъвто е захвата на посочения от вас бързомер е 21 мм. Затова ви предлагам решение за този бързомер - монтаж на мерната линия. Вие преценете дали е удачно и ще ви върши ли работа.
0

#1652
Потребителя е офлайн   Tihomir Nenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 10.12.10
Благодаря за компетентния отговор!

Още един въпрос :)

Няма ли някакви планки/преходници с които да монтирам бързомера на цевната кутия? Мисля, че там ще е по удачно
0

#1653
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоTihomir Nenov написа на 06.11.2015 - 21:50 :

Благодаря за компетентния отговор!

Още един въпрос Публикувано изображение

Няма ли някакви планки/преходници с които да монтирам бързомера на цевната кутия? Мисля, че там ще е по удачно


Не е по-удачно решение за полуавтоматично оръжие. Там са най-сериозните вибрации - УСМ, затвор блъскащ напред-назад......
Ако държиш бързомера да е на цевната кутия си е необходимо дупчене и винтове - тоест здрав и стабилен захват, предвид липсата на противооткатен зъб в тази зона.
И другия минус - колкото повече планки и преходници добавяш, толкова повече намаляваш сигурността на системата. Послушай Ники Серкеджиев и няма да сгрешиш!

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#1654
Потребителя е офлайн   Tihomir Nenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 10.12.10
Благодаря за отговора и съветите!
0

#1655
Потребителя е офлайн   uazuaz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 394
  • Регистр: 11.05.11
Здравейте, искам да попитам колко висока е мушката на ИЖ 27 2010 година, колко е резбата на мушката?
Мога ли да намеря фиброоптична мушка която да завия на нейно място, нещо като на ИЖ 18 спортинг предната мушка?
Как се отвива мушката, лепена ли е?
Някакви други съвети в тази насока ако може, нещо не ми е удобна стандартната мушка, имам чувството, че е голяма и закрива целта.
Благодаря предварително за съветите.
0

#1656
Потребителя е офлайн   uazuaz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 394
  • Регистр: 11.05.11
Здравейте, искам да попитам колко висока е мушката на ИЖ 27 2010 година, колко е резбата на мушката?
Мога ли да намеря фиброоптична мушка която да завия на нейно място, нещо като на ИЖ 18 спортинг предната мушка?
Как се отвива мушката, лепена ли е?
Някакви други съвети в тази насока ако може, нещо не ми е удобна стандартната мушка, имам чувството, че е голяма и закрива целта.
Благодаря предварително за съветите.
0

#1657
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоuazuaz написа на 24.11.2015 - 11:33 :

Здравейте, искам да попитам колко висока е мушката на ИЖ 27 2010 година, колко е резбата на мушката?
Мога ли да намеря фиброоптична мушка която да завия на нейно място, нещо като на ИЖ 18 спортинг предната мушка?
Как се отвива мушката, лепена ли е?
Някакви други съвети в тази насока ако може, нещо не ми е удобна стандартната мушка, имам чувството, че е голяма и закрива целта.
Благодаря предварително за съветите.
Мушки бол. Избора е огромен. Резбата на всички руски пушки е М3 /стандартна 3 мм резба/. Гледайте да изберете мушка с височина близка до тази на оригиналната на вашата пушка, освен ако не искате корекции.
0

#1658
Потребителя е офлайн   Владимир Костадинов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 06.03.15
Здравейте
гледах вашето предаване за иж 27
та мисълта ми е да ме насочите кам правилния модел за мен
ще я ползвам предимно зо гонка.
Искам съвет каква да е
С енжектори или без
с фиксирани шокове или мобилни
кои модел или по точно коя комбинация ще ми препорачате.
благодаря ви предварително.
0

#1659
Потребителя е офлайн   SStoyanov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 55
  • Регистр: 18.01.09
Здравейте Guntechnic, имам Fabarm H35 titan, на който загубих винтчетата на затилака на приглада (№ А55 от схемата). Търсих да си ги закупя, но няма никаде. Молбата ми към вас е ако може да ми ги изработите или към другите колеги, имащи същото оръжие, да ми снемат размерите и да ми ги пратят. Благодаря!

Прикачени файлове


0

#1660
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоSStoyanov написа на 14.12.2015 - 11:35 :

Здравейте Guntechnic, имам Fabarm H35 titan, на който загубих винтчетата на затилака на приглада (№ А55 от схемата). Търсих да си ги закупя, но няма никаде. Молбата ми към вас е ако може да ми ги изработите или към другите колеги, имащи същото оръжие, да ми снемат размерите и да ми ги пратят. Благодаря!
Това са най обикновени винтове за дърво. Виж кой се завива плътно на приклада и го вкарай в затилъка и готово. Не се вижда, така че няма значение дали е черен или жълт.
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни