БГ Лов Форум: Почистване и опазване на ловното поле и водоеми - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Почистване и опазване на ловното поле и водоеми как трябва да се процедира

#1
Потребителя е офлайн   LiQuIfY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 153
  • Регистр: 18.02.08
Колеги според вас как трябва да се почиства ловното поле и водоемите .Искам да дам един пример всяка година ходя на я.Белмикен за няколко дена и съм много очарован от голямата чистота на язовира .Как става това всички рибари си събират боклуците в найлонови торбички и ги остават на някое дърво или точно определено място което е обявено с табела за изхвърляне на боклука местни хора (овчари ) и горските събират боклука и го изхвърлят в голям контейнер за отпадъци които се изхвърля 1 път в месеца . Защо е не възможно да се направят такива места за отпадъци и на ловните полета където ловуваме и хора да минават и да ги събират или да ги изгарят пот тяхен надзор .
ИДЕАЛНИЯ МЪЖ НЕ ПИЕ , НЕ ПУШИ ,НЕ ИГРАЕ ХАЗАРТ ,НЕ СПОРИ И НЕ СЪЩЕСТВУВА
0

#2
Потребителя е офлайн   ares 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 118
  • Регистр: 21.02.08
Преди две години ходих на риболов на яз. Въча.Там от сутрин до вечер един много голям остров от мизерия
(пластмасови бутилки,чаши найлони,дървета и др.)плува нагоре - надолу из водоема,абе УЖАС.Давам друг пример.Всяка година посещавах яз.Доспат, лятото по десетина дни изкарвах на палатка с жена ми и впоследствие и с детето.Сега това не може да се случи,защото от стената до опашката язовира е усран.
Не може само такси да се събират, а трябва да се създават и условия на летуващите на брега.Хората по света са измислили подвижни тоалетни,контейнери(които на Доспат са 3-4 за цялата ивица и се изхвърлят "редовно")и много др.приспособления услесняващи опазването на околната среда.
Трети и последен пример за да не ставам досаден.Бях от първите българи посещаващи язовира при село Потами в Гърция.Брега беше чист като огледало.Още повече,на устието където се влива една от рекичките в
в язовира са засяти и отгледани огромни чинари.Под техните сенки гърците са направирли барбекюта,чешма,
масички и детски кът за общо ползване.Непосредствено до мястото за отдих има едно православно параклисче отключено денонощно за посещение.След нашествието на нашата нация брега е неузнаваем.
Бутилки от минерална вода,пакети от захранка,найлонови пликове,обелки от салами и кренвирши,косенрвени кутий,шишета от бира и много друг битов отпадак разхвърлян навсякъде.
Мястото за отдих се превърна в кочина.И най-лошото изчезнаха 400 евро от параклиса, оставяни от
гръцките миряни за здраве пред иконата.
Отправял съм забележки към колеги да си събират боклука след риболов и отговора беше
"ЕБАВАЙ ГИ ГЪРЦИТЕ".Сега се носи слух че, кметът на общината Като Неврокопис предвижда да гласуват
на общинска сесия временна забрана за риболов на язовира.Е .... кой е виновен според вас-ебавай ги гърците или НИЕ.Крайно време е не само да сме в европейския съюз а да вземем да живеем и мислим наистина като европейци и да мислим с переспектива.В противен случай ще си боксуваме на едно и също място 10-ки години до не кажа стотици.



П.П. Апел към всички съфорумци.ПАЗЕТЕ ОКОЛНАТА СРЕДА ЧИСТА ТЯ Е НАШИЯТ ДОМ И ДОМЪТ НА НАШИТЕ
ИДНИ ПОКОЛЕНИЯ.
0

#3
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
На нашето ловно поле имаше бунище на селото, преди една година то беше засипано с пръс изравнено и засято с млади акациеви дървета, бяха поставени из селото кофи за боклук. Бунището беше обознчено с табели да не се изхвърля вече на него. Е, познайте сега как, е да не ви мъча първо табелите изчезнаха, следтова тайно, а впоследстви и явно изхвърлянето на смет и строителни отпадаци от селото продължи и продължава. Сега нека се питаме защо ни е мръсно навсякъде из държавата!?
0

#4
Потребителя е офлайн   Vesi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 75
  • Регистр: 19.02.08
В Пирин, на заслона "Спано поле", на първото бунгало с блажна боя пише:
"Културните хора не замърсяват! На останалите е забранено!"
Този израз, подхърлен лекичко около огъня, кара хората тихомълком да си приберат найлончетата и консервените кутии.

Аз не замърсявам. И въпреки ироничните подмятания на мои колеги си събирам и гилзите, и всичкия си боклук набутвам по джобовете и раницата. Ходя гонач и много се нервя, когато видя празна кутия от цигари и станиолче от нечия закуска. Прибирам и тях - та нали следващия път като мина оттам пак ще се подразня.
На сборното място, преди да си тръгнем изгарям всичко .... И е едно такова тихооо, "гузно" тихо....
0

#5
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
Изчетох горните писания,запретнах ръкави и ето...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Picture_468___________1.JPG

0

#6
Потребителя е офлайн   rum75 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(LiQuIfY @ Feb 25 2008, 20:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги според вас как трябва да се почиства ловното поле и водоемите .Искам да дам един пример всяка година ходя на я.Белмикен за няколко дена и съм много очарован от голямата чистота на язовира .Как става това всички рибари си събират боклуците в найлонови торбички и ги остават на някое дърво или точно определено място което е обявено с табела за изхвърляне на боклука местни хора (овчари ) и горските събират боклука и го изхвърлят в голям контейнер за отпадъци които се изхвърля 1 път в месеца . Защо е не възможно да се направят такива места за отпадъци и на ловните полета където ловуваме и хора да минават и да ги събират или да ги изгарят пот тяхен надзор .

колега не ти тябват контеинеи в полето всеки носи раница и битрябвало там да си пребере боклука и после в парвото село в контеинера и готово
0

#7
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(rum75 @ Mar 19 2008, 17:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега не ти тябват контеинеи в полето всеки носи раница и битрябвало там да си пребере боклука и после в парвото село в контеинера и готово

точно така!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#8
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(rum75 @ Mar 19 2008, 17:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега не ти тябват контеинеи в полето всеки носи раница и битрябвало там да си пребере боклука и после в парвото село в контеинера и готово

Носете го при мен -ще почерпя...
0

#9
Потребителя е офлайн   Арчи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 180
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(n960 @ Mar 19 2008, 19:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
Носете го при мен -ще почерпя...


За почерпка и баба на дедо не дава,дай оферти.
0

#10
Потребителя е офлайн   HeSS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 364
  • Регистр: 25.03.08
има инициатива или програма по точно.... на министерството на горите и продоволствието
за "засъди дравче"

може да се свърже към месния РУГ и да се даде повече инфо и въпроси
...и да направим нещо

примерно едно мероприятие в Пловдив... за почистване на дадено поле от боклук и после залесяване, а след това ще измислим нещо др biggrin.gif

и същото в пазарджик примерно
АВЖЪЛЪКА Е КАТО СЕКСОЛЪКА, ПАДА... АМА ИМА БЛАСКАНЕ
0

#11
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(rum75 @ Mar 19 2008, 18:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега не ти тябват контеинеи в полето всеки носи раница и битрябвало там да си пребере боклука и после в парвото село в контеинера и готово



НЕЗНАМ КОЛЕГИ НО ЗА ТОВА НЕЩО НИ РАНИЦИ НИТО КОНТЕЙНИРИ МОГАТ ДА ПОМОГНАТ.
Просто ловните полета са заприличали на сметища.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851814.JPG
  • Прикачено изображение: SS851815.JPG
  • Прикачено изображение: SS851816.JPG
  • Прикачено изображение: SS851817.JPG
  • Прикачено изображение: SS851818.JPG
  • Прикачено изображение: SS851819.JPG
  • Прикачено изображение: SS851820.JPG

0

#12
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(valko nedev @ Sep 21 2009, 09:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
НЕЗНАМ КОЛЕГИ НО ЗА ТОВА НЕЩО НИ РАНИЦИ НИТО КОНТЕЙНИРИ МОГАТ ДА ПОМОГНАТ.
Просто ловните полета са заприличали на сметища.

хубава тревичка е изникнала до тия гуми laugh.gif laugh.gif laugh.gif
0

#13
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Незнам гумите но мирезмата от разлагащо месо беше отвратителна yikes.gif puke.gif o15.gif
0

#14
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Цитат(valko nedev @ Sep 21 2009, 08:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
НЕЗНАМ КОЛЕГИ НО ЗА ТОВА НЕЩО НИ РАНИЦИ НИТО КОНТЕЙНИРИ МОГАТ ДА ПОМОГНАТ.
Просто ловните полета са заприличали на сметища.



ТОВА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧВА САМО В БЪЛГАРИЯ.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SS851909.JPG
  • Прикачено изображение: SS851910.JPG
  • Прикачено изображение: SS851911.JPG
  • Прикачено изображение: SS851912.JPG

0

#15
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(valko nedev @ Feb 2 2010, 20:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
ТОВА МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧВА САМО В БЪЛГАРИЯ.

Бой бракониерите по кратуните, мамка има ненаситна беззаконна!

Този пост е редактиран от lama69: 03.02.2010 - 16:43
Причина за редакцията: Ползуване на думи с етническа насоченост

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(lama69 @ Feb 2 2010, 20:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Бой мангалите по кратуните, мамка има ненаситна беззаконна!

Люво имах друго мнение , но с това изказване ....... cool.gif Майка им баце не е виновна , май си се поубуркал.
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(gsp @ Feb 3 2010, 15:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Люво имах друго мнение , но с това изказване ....... cool.gif Майка им баце не е виновна , май си се поубуркал.

Подхождаш към проблема с много.....сантимент, да го наречем.
Аз съм много толерантен човек по принцип и смятай колко много ми е били нужно, за да стигна дотук.Не е ксенофобия, има и много читави между тях, както и много мърша измежду нашего брата, но нали знаеш - парен каша духа. Към този проблем съм с Особено Мнение.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Цитат(lama69 @ Feb 3 2010, 15:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Подхождаш към проблема с много.....сантимент, да го наречем.
Аз съм много толерантен човек по принцип и смятай колко много ми е били нужно, за да стигна дотук.Не е ксенофобия, има и много читави между тях, както и много мърша измежду нашего брата, но нали знаеш - парен каша духа. Към този проблем съм с Особено Мнение.

Мърша има навсякаде
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(LiQuIfY @ Feb 25 2008, 20:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги според вас как трябва да се почиства ловното поле и водоемите .Искам да дам един пример всяка година ходя на я.Белмикен за няколко дена и съм много очарован от голямата чистота на язовира .Как става това всички рибари си събират боклуците в найлонови торбички и ги остават на някое дърво или точно определено място което е обявено с табела за изхвърляне на боклука местни хора (овчари ) и горските събират боклука и го изхвърлят в голям контейнер за отпадъци които се изхвърля 1 път в месеца . Защо е не възможно да се направят такива места за отпадъци и на ловните полета където ловуваме и хора да минават и да ги събират или да ги изгарят пот тяхен надзор .
Миналата седмица излязохме с лодка във Варненското ''езеро''....Брегът буквално не се вижда от пластмасови отпадъци и като слезеш стъпваш по стабилен килим от пластмаси и бутилки. А на едно място бликаше голям фонтан от някакъв канал с отходни води... смраааад .Вътре в самото ''езеро'' е пълно с плуващи бутилки и торбички.Жалко че нямах фотоапарат ...как има толкова птици там още се чудя а с какво са натровени мога само да гадая.

Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#20
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(gsp @ Feb 3 2010, 15:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Люво имах друго мнение , но с това изказване ....... cool.gif Майка им баце не е виновна , май си се поубуркал.

Но имаш право де, насочеността и духът на Форума не толерират етническия подход, затова се самосезирах и редактирах поста си. А и както казах, не съм ксенофоб, прослойките, които аз не харесвам не са етнос, а социален проблем.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни