БГ Лов Форум: 22 Long Rifle-или за нагара - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

22 Long Rifle-или за нагара Защо толко цапа Federal

#1
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Колеги,изкам да се обърна към по-вещите отмен по въпроса.А тои е ;
Защо един патрон от споменатата фирма изцапафлоберката повече от 15 -зтреляни Mini Mag. на CCI
Качвам няколко парцалки прекарани през цевта на пушката цлед един изтрел с High Welociti на Federal?
Сега потемата чакам да се включи и Бъчи

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _______14_.jpg
  • Прикачено изображение: _______18_.jpg

0

#2
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Здравей, Снайпер.
Отговорът на въпроса ти е в самия ти въпрос.
Винаги след чистене или дори след смяна на типа патрони с които пукаш, първият изстрелян през цевта оставя много боклук, и аз съм го забелязал това. Няма значение с какво стреляш, винаги се получава. Обяснявам си го с несработената с конкретната смазка цев. На това явление често се дължи и т.нар. "first flier-ефект", но за това друг път. Ако почистиш цевта и стреляш един на CCI, мръсотията ще бъде същата. CCI/Federal са всъщност обединени под ATK и кой какво произвежда вече е трудно да се каже, но федерал, всички модели, май отдавна са по-чисти от CCI и от още по-отдавна показват по-добра групирност на сравними модели патрони.
И обратно - ако изстреляш 10, 20 или 100 на федерал и след това избършеш цевта с бяло парцалче, ще се учудиш колко е по-малко мръсотията отколкото след само един изстрел.
Видях ти снощи въпроса и почистих пушката, с която вчера изпуках около 150 федералки, модел 714 (това е всъшност 711b, които не са минали на тестовете за да ги продадат като такива).
Прилагам и снимка на първото парцалче върху мишена стреляна с открит мерник, както и на една от добрите групи стреляни с оптика. Не е перфектна, знам, но имаше доста вятър, на пориви. И двете са от 50м. , 5 изстрела с чешка збройовка мод. 452 специал, а квадратчетата са по един инч.
И закачка за теб - посочи кой край на парцалчето е бил от долнта страна, в началото на цевта след патронника.
Жокер - пушката вече е на около 50 хиляди патрона от най-различни породи.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: nagar_ot_federal_714.jpg
  • Прикачено изображение: grupa_fed_714_50m.jpg

0

#3
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Бъчи @ Feb 8 2010, 20:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей, Снайпер.
Отговорът на въпроса ти е в самия ти въпрос.
Винаги след чистене или дори след смяна на типа патрони с които пукаш, първият изстрелян през цевта оставя много боклук, и аз съм го забелязал това. Няма значение с какво стреляш, винаги се получава. Обяснявам си го с несработената с конкретната смазка цев. На това явление често се дължи и т.нар. "first flier-ефект", но за това друг път. Ако почистиш цевта и стреляш един на CCI, мръсотията ще бъде същата. CCI/Federal са всъщност обединени под ATK и кой какво произвежда вече е трудно да се каже, но федерал, всички модели, май отдавна са по-чисти от CCI и от още по-отдавна показват по-добра групирност на сравними модели патрони.
И обратно - ако изстреляш 10, 20 или 100 на федерал и след това избършеш цевта с бяло парцалче, ще се учудиш колко е по-малко мръсотията отколкото след само един изстрел.
Видях ти снощи въпроса и почистих пушката, с която вчера изпуках около 150 федералки, модел 714 (това е всъшност 711b, които не са минали на тестовете за да ги продадат като такива).
Прилагам и снимка на първото парцалче върху мишена стреляна с открит мерник, както и на една от добрите групи стреляни с оптика. Не е перфектна, знам, но имаше доста вятър, на пориви. И двете са от 50м. , 5 изстрела с чешка збройовка мод. 452 специал, а квадратчетата са по един инч.
И закачка за теб - посочи кой край на парцалчето е бил от долнта страна, в началото на цевта след патронника.
Жокер - пушката вече е на около 50 хиляди патрона от най-различни породи.

Несъм сигорен,но с риск да се изложа мисля чее тазичас дето се вижда huh.gif biggrin.gif
Иначе очаквах че отговора ти щее интересен.Благодаря thumbsup.gif
В събота или неделя като излезна,и ако няма по какво да стрелям ще пукна един на друга фирма.
После пак ще почистя със същата смазка.Предишното чистене беше с Балистол,защото стрелях с CCI помеднени biggrin.gif
Иначе от кой на Федерал си най-доволен?
0

#4
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
И аз ползвам балистол, смесвам го 1/1 с ремойл и чисти много добре.
Федерал 714 ме задоволява напълно, но не отказвам и високоскоростните Фед.510
Качеството на всички американски патрони напоследък се срива, с изключение на Федерал.
Новите им партиди учудващо са по-добри от всичко старо, което ми е попадало, а и са по-чисти от всичко останало, дори и от немските SK и RWS, които винаги съм уважавал най-много.
711 и 714 стрелят също толкова добре колкото и немските R50, a са тройно по-евтини.
CCI вече почти спрях да си купувам. Пускам две снимки: федерал 711b и 711

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 711b.JPG
  • Прикачено изображение: 711.JPG

0

#5
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Бъчи @ Feb 9 2010, 21:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз ползвам балистол, смесвам го 1/1 с ремойл и чисти много добре.
Федерал 714 ме задоволява напълно, но не отказвам и високоскоростните Фед.510
Качеството на всички американски патрони напоследък се срива, с изключение на Федерал.
Новите им партиди учудващо са по-добри от всичко старо, което ми е попадало, а и са по-чисти от всичко останало, дори и от немските SK и RWS, които винаги съм уважавал най-много.
711 и 714 стрелят също толкова добре колкото и немските R50, a са тройно по-евтини.
CCI вече почти спрях да си купувам. Пускам две снимки: федерал 711b и 711

Благодаря за инфото,щего взема под внимание.Иначе последния път чистих с тази военната смазка,дето чистехме "Калашниците"в казармата biggrin.gif
Междо оругото там,притеб колко е часа в момента.Несили на работа biggrin.gif ?
0

#6
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
На работа съм, разбира се smile.gif
Ама аз съм си мултитаск, като многомашинничките от кинопрегледите навремето...
0

#7
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Бъчи @ Feb 9 2010, 20:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
На работа съм, разбира се smile.gif
Ама аз съм си мултитаск, като многомашинничките от кинопрегледите навремето...

biggrin.gif Ок.Бъди здрав,и ни радваи все така с изчерпателнитеси отговори.Иначе това са патроните.Мисля чеса 510

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _______13_.jpg

0

#8
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Позволих си да ти направя малко снимки на патрони, от които съм доволен за да знаеш на кое как да гледаш като идеш в магазина:

1. Фед. 714 - най-доброто като прецизност и повтаряемост за малко пари, стандартноскоростен, непреминал тестовете във фабриката за 711b и поради това и цената му е двойно по-ниска.

2. Фед. 711 - предшественикът на 711b, това е последната кутийка от една тухличка от 500, която купих от един спортен магазин навремето само за $3. Разпродаваха всичко, сега е магазин за мебели. Удивително добри и много фино направени.

3. Фед. 510 - Надзвукови, все още неприлично евтини и за стрелба на 100м нямат равни като групирност.

4. Фед. 510b Lightning- Същите като 510, само, че с безупречно полирани гилзи и поради това с 20 цента на кутийка по-скъпи smile.gif. Сега са по $1.60 за 50, цени на дребно.

5. Winchester T22 от 80-те. И тях ги купих случайно от разоряващия се магазин преди 10 години и не знаех, че са толкова добри. Последна кутийка от кашонче от 5000 патрона. Цялото нещо ми го подариха $50.

6 и 7 Същото като точка 5 - ама ново производство. Не мога да кажа, че са боклук, но...абе...стават, за лов. Стандартноскоростни, тихи. Една такава кутийка от 500 тук е $24.99. Хората разказват, че същите, ама австралийски са страхотни за зайци-подземници. В Австралия професионалистите-трепачи на зайци твърдят, че най-добрата комбинация е уинчестър патрони и Брно2. За една нощ от 100 до 300 "чифта крака" - така ги брояли там. Прави сметка.

8. Най-доброто за малко повече пари от Фед.714, немските патрони на SK/Lapua. Тук вървят най-често подбрани високо качество и се продават под руската марка WOLF. Както и да го погледнеш, това е най-старателно и най-прецизно направения малокалибрен патрон, поне на външен вид. Дори финишът на Eley Match EPS e като на Фед.711 от едно време, а тук погледни за какво иде реч. Тия ги купих онлайн миналата година $460 за 10 000 патрона. Сега на дребно тук-таме ги пускат разни обирджии 3 пъти по-скъпо и хората пак ги купуват. Оставят сравнително повече нагар от Федерал и са доста мазни на пипане, но са по-прецизни.
WOLF Rimfire Ammo

Забележка: Гледам, не излизат в реда, в който ги качих, нито имената на файловете се показват. Ако някой знае как се прави това, нека сподели.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Winchester_T22.jpg
  • Прикачено изображение: Win_GT_22.jpg
  • Прикачено изображение: Federal_711.jpg
  • Прикачено изображение: Federal_510.jpg
  • Прикачено изображение: federal_510b.jpg
  • Прикачено изображение: Wolf_MT.jpg
  • Прикачено изображение: Win_GT22_close.jpg
  • Прикачено изображение: Federal_714.jpg

0

#9
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
......Еееее,нямам думи.Благодаряти за подробното описание на качените патрони thumbsup.gif Щемина да си взема още една кутиика,и щеси пострелям малко повече biggrin.gif Казваш 510-ките са добри.Тука са по7,50лв.кутииката huh.gif
Щесе радвам ако продължаваш да качваш информация за този калибър thumbsup.gif
0

#10
Потребителя е офлайн   JEMiliov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 23.06.09
Здравей Бъчи, а ползвал ли си Федерал 712 (синя кутийка), днес си купих 50 бр. за проба.Кажи си мнението за тях.
0

#11
Потребителят е онлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2426
  • Регистр: 07.10.09
Привет на любителите на 22 lr -a !
Аз ползвам от години с автоматична 22 -ка (Walther G22) два припаса - CCI и RWS - определено преди да ги"филтрирам" тези две марки патрони изпострелях де що има 22lr но най добре работят горепосочените припаси (е ..според моите условия!) ,като напоследък забелязвам че RWS -а High Velocity ми дава уникално добра групираност при бърза стрелба по мишена на 50 м .
А що се отнася до нагара (основата на темата ) - поначало съм забелязал че американските амуниции са доста по отделящи нагар - и за други калибри .Първо това го забелязах на .308 -та по едно време бех полудял на тема American ammo - Hornady,Federal,Remington,Winchester .Честно казано аз нямам някакво обяснение и не го смятам че е болка за умиралка .
В крайна сметка опитай RWS-a - ако стреляш по животно High Velocity HP е супер патрон (ако си с "тапичка" Subsonic HP ) ako практикуваш прецизна стрелба тогава твоя патрон е RWS Super Match - с него стрелят най-вече спортистите - биатлонци,спортна стрелба и др.подобни .
Гарантирам че ще останете и супер доволни от цените !

Айде на слука че петък иде !
0

#12
Потребителя е офлайн   gorianov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 07.03.13
RWS за мен са най добрите които съм пробвал.Никакъв нагар,уникална група.
0

#13
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Здравейте, не знам дали има тема специално за скъсяване на цевите на малокалибрени пушки, затова пускам въпроса си тук. Имам CZ 452 ZKM или нещо подобно беше - с една дума стандартна чешка флоберка. Иска ми се да ? резна цевта с около 20 см, но не съм сигурен ще си запази ли боя. Ако някой го е правил, моля да сподели.
0

#14
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Колега най-добре да се консултираш с някои оръжеиник.Различните цеви имат различен "туист" някои са subsonic други са бързи.Аз също имах такива мераци. Засега скъсих цевта на една въздушна пушка 22кал.5,5мм. Резултата е че скороста на проектила е по-висока,точноста и групата останаха същите.При въздушните пушки обаче полета на проектила се стабилизира от формата на проектила а при 22LR от оборотите на въртене. Сигурен съм че ако скъсиш цевта ще вдигнеш началната скорост на проектила.При 22LR барута е напълно изгорял и газовете не увеличават скороста си когато куршума е изминал 26-27см./по спомен не можах да открия тази статия/ така че от тук на татък има загуби на скорост от триенето. Друго обаче е групираноста за това нищо не мога да кажа.
0

#15
Потребителя е офлайн   buffalo_gt 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 16.01.21

Виж мнениетоStrelez написа на 11.02.2021 - 21:07 :

Здравейте, не знам дали има тема специално за скъсяване на цевите на малокалибрени пушки, затова пускам въпроса си тук. Имам CZ 452 ZKM или нещо подобно беше - с една дума стандартна чешка флоберка. Иска ми се да ? резна цевта с около 20 см, но не съм сигурен ще си запази ли боя. Ако някой го е правил, моля да сподели.


http://www.thegunman...hp?f=51&t=20320
0

#16
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Благодаря на колегите за полезната информация.
0

#17
Потребителя е офлайн   Temelkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 02.12.13
Някои да продава cz 452 22lr
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни