БГ Лов Форум: ШОКОЛАДОВО ГОНЧЕ - мелези или порода са шоколадониге гончета - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ШОКОЛАДОВО ГОНЧЕ - мелези или порода са шоколадониге гончета

#1
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10
По повод последните коментари в темата за Българско Трицветно Гонче отварям въпросът за това като какви се третират родените шоколадови кутрета от породите Българско и Трицветно гонче а вероятно и от други породи гончета - породни или не породни кучета имайки впредвид че в стандарта на породите не е спомената въобще тяхната разцветка . Знам че тези кучета обикновено се ценят доста посъвместно в България но има ли някои които да ги е развъждал с поколения и да иска да сподели резултатите от такова развъждане или след раждането си те минават в графата мелези .
0

#2
Потребителя е офлайн   baigana.75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 770
  • Регистр: 29.08.12

Виж мнениетоpetkata007 написа на 01.09.2013 - 13:16 :

По повод последните коментари в темата за Българско Трицветно Гонче отварям въпросът за това като какви се третират родените шоколадови кутрета от породите Българско и Трицветно гонче а вероятно и от други породи гончета - породни или не породни кучета имайки впредвид че в стандарта на породите не е спомената въобще тяхната разцветка . Знам че тези кучета обикновено се ценят доста посъвместно в България но има ли някои които да ги е развъждал с поколения и да иска да сподели резултатите от такова развъждане или след раждането си те минават в графата мелези .

В тази тема трябва да се включи собственика на най извесния шоколад в България тъй наречиния СИБИР г-н. Валентин Атанасов.
АЗ СЪМ КУЧКАР А ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА...
0

#3
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Интересна тема,Петка би ли ни споделил какъв е стимулът ти за създаването й?
Една идея защо не започнеш да развъждаш такива кучета,докоментирай практиката в случая развъждането си,след някоя и друга година обобщи опитът си и го систематизирай и аргументирай и ето ти приносът към тези породи,целият ти примерен труд,всъщност вече е ясен.
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#4
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08

Виж мнениетоbaigana.75 написа на 01.09.2013 - 16:01 :

Виж мнениетоpetkata007 написа на 01.09.2013 - 13:16 :

По повод последните коментари в темата за Българско Трицветно Гонче отварям въпросът за това като какви се третират родените шоколадови кутрета от породите Българско и Трицветно гонче а вероятно и от други породи гончета - породни или не породни кучета имайки впредвид че в стандарта на породите не е спомената въобще тяхната разцветка . Знам че тези кучета обикновено се ценят доста посъвместно в България но има ли някои които да ги е развъждал с поколения и да иска да сподели резултатите от такова развъждане или след раждането си те минават в графата мелези .

В тази тема трябва да се включи собственика на най извесния шоколад в България тъй наречиния СИБИР г-н. Валентин Атанасов.
Тук има много за писане и много снимки за качване но сега нямам време за това.Мога да кажа само както и в другата тема ЦВЯТ ЛЕСНО СЕ ПРАВИ. Друг е въпроса да постигнеш структура визия и работа ако успееш и постигнеш това тогава може да кажеш че си направил нещо .Аз до някъде успявам но това е много тънък лед .Имам описани доста кучета който са излязли с такава цвят от скачки на Сибира и на негови синове и дъщери.Има случаи дори син на Сибира закача кафява кучка и всичките са кафяви с бели лапи с бяло на опашките и гърдите с бели муцуни чакалести . Една такова кучка вече е при мен внучка на моя Сибир която също изкара кафяви кучета при скачка с Испанско сабоезо .Ще къча снимки някой ден като съм по свободен.
0

#5
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Колега със сигурност не са отделна порода.Но ако бройката им беше 2000 бр. и има 6 различни линии, биха се регистрирали много по-лесно от отколкото останалите български породи.За причините се досещаш така ,че няма да ги коментирам.
0

#6
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоspartak888 написа на 01.09.2013 - 16:37 :

Интересна тема,Петка би ли ни споделил какъв е стимулът ти за създаването й?
Една идея защо не започнеш да развъждаш такива кучета,докоментирай практиката в случая развъждането си,след някоя и друга година обобщи опитът си и го систематизирай и аргументирай и ето ти приносът към тези породи,целият ти примерен труд,всъщност вече е ясен.

Стимул за създаване - последните коментари в другата тема и наличието на такива кучета които знам че се ценят от колеги с опит в лова , парвият ми пост е мисля доста ясен като мотив . Да развъждам - НЕ темата е за хората който имат такива кучета ако искат да общуват и споделят своя опит в развъждането им и емоциите от лова . След като всичко вече е ясно и имаш познания - Може да ги споделиш предполагам ако има други участници ще им е интересно . Съгласен съм с колегата Атанасов че цвят най лесно се прави но по важно е на какво е опънат цвета както и темперамент , здраве ,работни качества , наследственост и привързаност към стопанина .
0

#7
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10
Може би пропуснах нещо . Дразня се от обявите за кръстоски между дого булдози и не знам какво с чистокръвни гончета . Мисля че ако хората които си губят времето с тези кръстоски не търсеха с тях под вола теле обърнеха внимание на ловните ни породи въдени от години по земите ни , тези породи биха били отдавна известни и признати от света .Може би нас Българите ни привлича да създаваме хаос . За да не мислят някои че съм предубеден преди години имах перфектно работеща кръстоска между питбул и трицветно гонче много добро куче но само за себеси посредата между двете породи нито кон нито магаре . В същото време шоколадовите гончета са от признати и традиционни породи но стандартите и методиката на развъждането по стандартите на тези породи ги отхвърля автоматично заради цвета . Добре родило се е такова а сега накъде - след като маиката не си признава детето ?
0

#8
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
Аз разбирам какво ти е в главата Но това е едно обширно понятие .Кафяви кучета излизат от много кръстоски .Не само от трицветни и гончета твърдя от опит.Но не може да се каже че са чистопородни по простата причина че се мешат различни породи.
0

#9
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
Ето една малка част.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изобр.0010.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 049.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 074.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 073.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 057.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 071.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 047.jpg
  • Прикачено изображение: gsm 044.jpg
  • Прикачено изображение: 30112008.jpg

0

#10
Потребителя е офлайн   zico 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 160
  • Регистр: 18.03.12
и

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: phprxUEmjAM.jpg
  • Прикачено изображение: phpi67tQ2AM.jpg
  • Прикачено изображение: phpkuuRd9AM.jpg
  • Прикачено изображение: phpG1MAKEAM.jpg

0

#11
Потребителя е офлайн   nachkovsk 

  • nachkov.sk
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1051
  • Регистр: 29.06.11

Виж мнениетоpetkata007 написа на 02.09.2013 - 09:13 :

Може би пропуснах нещо . Дразня се от обявите за кръстоски между дого булдози и не знам какво с чистокръвни гончета . Мисля че ако хората които си губят времето с тези кръстоски не търсеха с тях под вола теле обърнеха внимание на ловните ни породи въдени от години по земите ни , тези породи биха били отдавна известни и признати от света .Може би нас Българите ни привлича да създаваме хаос . За да не мислят някои че съм предубеден преди години имах перфектно работеща кръстоска между питбул и трицветно гонче много добро куче но само за себеси посредата между двете породи нито кон нито магаре . В същото време шоколадовите гончета са от признати и традиционни породи но стандартите и методиката на развъждането по стандартите на тези породи ги отхвърля автоматично заради цвета . Добре родило се е такова а сега накъде - след като маиката не си признава детето ?

всеки сам подбира кучетата с които да ловува ловът с мелези хапачи е доста интересен и емоционален стига районът в който ловуваш да е подходящ
аз лично ловувам в силно пресечен район и ловът с хапачи не е оправдан ако задържат прасе на 200м от мен по въздух може да ми се наложи да обикалям 1 2км което отнема време и животното може да се премести още по в стани и така цял ден гонене а и по тези места трудно го задържат
но и този лов си е голям кеф а и на мелезите им трябва откривател така че има хляб и за едните и за другите
0

#12
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
Ето и още едно ново поколение

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изображение0430.jpg

0

#13
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
Ето я и мама.Новата придобивка

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 02092013(006).jpg
  • Прикачено изображение: 02092013(005).jpg
  • Прикачено изображение: 02092013(004).jpg
  • Прикачено изображение: 02092013(001).jpg

0

#14
Потребителя е офлайн   nachkovsk 

  • nachkov.sk
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1051
  • Регистр: 29.06.11

Виж мнениетоВалентин Атанасов написа на 02.09.2013 - 17:55 :

Ето и още едно ново поколение

това малкото много арно
да ти е живо и здраво
0

#15
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
И още един който се издирва.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Бък.jpg

0

#16
Потребителя е офлайн   nachkovsk 

  • nachkov.sk
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1051
  • Регистр: 29.06.11

Виж мнениетоzico написа на 02.09.2013 - 13:31 :

и

и тези са супер
0

#17
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
А иде и още едно

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 04102011(001).jpg

0

#18
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
И още няколко предполагам че Приятелчето няма да се сърди.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: index.jpg

0

#19
Потребителя е офлайн   Валентин Атанасов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 19.12.08
Прикачено изображение: 04052013(002).jpgПрикачено изображение: 04052013(002).jpgИ още две с лошо качество .Това пале идва по майчина линия от Кушленския Хитлер на Свилен а бащата е моя Сибир

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 02092013(013).jpg
  • Прикачено изображение: 02092013(010).jpg

0

#20
Потребителя е офлайн   baigana.75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 770
  • Регистр: 29.08.12

Виж мнениетоВалентин Атанасов написа на 02.09.2013 - 10:24 :

Ето една малка част.


Ех Вальо страхотна стока човек направо да ти завиди продалжавай все така да не радваш с тез качествени шоколади и брадаре качи някои шоколад с отработен шопар.
АЗ СЪМ КУЧКАР А ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА...
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни