БГ Лов Форум: Поденко - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Поденко всички породи

#21
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Понеже нямам снимки на различните типове поденки,ще ползвам снимки от нета за да мога да покажа нагледно.
най распространено на полуострова е поденкото андалуз,малко голямо и средно.Като и в трите големини три разновидности на косъма,къс дълаг и груб.
Няма да побликувам снимки на всичките че сега не мога да намеря но ще потърся.

Едно голямо късокосместо.

Прикачено изображение: Podenco-andaluz1.jpg

Средни.

Прикачено изображение: andaluz1.jpg.Прикачено изображение: xol8podencos1.jpg
0

#22
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
За лова на едър дивеч ,Кампанеро и Патерна
Кампанеро
Прикачено изображение: Neron1.jpg.Прикачено изображение: Pluto%2021.jpg.Прикачено изображение: Telemaco1.jpg
0

#23
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Патерна

Прикачено изображение: 939908pt1.jpg.Прикачено изображение: DSCF0185_11.jpg.Прикачено изображение: P53004031.JPG
0

#24
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Поденко мането ,много добро за лов на подземници в сухите обрасли с къпини дерета.
Прикачено изображение: 20130103-maneto1.jpg.Прикачено изображение: 1274052602_93680986_2-Venta-Podenco-Andaluz-y-Maneto-Casares-12740526021.jpg
0

#25
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Също като кампанерото и манетото,една друга разновидност на иберииското поденко е и Орито(черен плащ с подпалки .

Вляво едно Орито.Прикачено изображение: FC316831.jpg
И още едно. Прикачено изображение: podenco-andaluz-talla-chica_31.jpg
0

#26
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
И от островните,Ибисенко
Прикачено изображение: Podenco_Ibicenco_84931.jpg.Прикачено изображение: fotos-podenco-ibicenco_31.jpg.[attachment=180890:podencosibicenb938mlpwyc1.jpg

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: podencosibicenb938mlpwyc1.jpg

0

#27
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Поденкото ловува със зрение обуняние и слух,това го прави много ефективен ловец.
Много добре работи в група,има отлична ориентация и винаги знае къде е водача и останалите от групата.Много интелигентно и не се увлича по дивеча ,като гончетата,ако дивеча не падне до един два километра се връща при водача.
Поденкото е основното куче за лов в Испания,в районите където ловувам поне 50% от ловните кучета са поденки.

Прикачено изображение: -_20110816_19561011681.jpg.Прикачено изображение: 99692232764313461.jpg.Прикачено изображение: 48150803871265851.jpg
0

#28
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
;)/>
Прикачено изображение: DSCF0043.JPG

Прикачено изображение: Jaraiseco1.jpg
0

#29
Потребителя е офлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 606
  • Регистр: 26.05.08
Тези и трите са произведени от мен. Женски са, от една майка - Кимба, но от две различни кучила, като бялото е от гладкия ми мъжкар Бланк, който за съжаление вече ловува във вечните ловни полета..., а другите са от рошавия Пеут. Собсвеничката редовно ми изпраща снимки и контактуваме по телефона, за което сърдечно и благодаря!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: The crew - Copy.jpg

0

#30
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
[quote name='ORHi78' timestamp='1374401533' post='414173']
Тези и трите са произведени от мен. Женски са, от една майка - Кимба, но от две различни кучила, като бялото е от гладкия ми мъжкар Бланк, който за съжаление вече ловува във вечните ловни полета..., а другите са от рошавия Пеут. Собсвеничката редовно ми изпраща снимки и контактуваме по телефона, за което сърдечно и благодаря!

Адмирации за прекрасните Поденки, а като гледам са случили и със собственички, което също е от голямо значение.Може ли телефона на собственичката /на ЛС/, защото имам някой въпроси относно кучетата... :D
0

#31
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Поденкото ловува със зрение обуняние и слух,това го прави много ефективен ловец.
Много добре работи в група,има отлична ориентация и винаги знае къде е водача и останалите от групата.Много интелигентно и не се увлича по дивеча ,като гончетата,ако дивеча не падне до един два километра се връща при водача.
Поденкото е основното куче за лов в Испания,в районите където ловувам поне 50% от ловните кучета са поденки.

Колега Ивор, първо едно голямо благодаря за материала , който си пуснал.Много красиви и атлетични кучета са тези Поденки.Патерната много приличат на нашите мелези, даже и ушите им са изрязани, но професионално.За разлика от останалите са малко по-тежък тип и вероятно се ползват и за задържане.Ако можеш давай и данни за ръста и теглото на кучетата, за да придобием по-пълна представа.
Начина им на работа /къси гонки, не разрайват по диря и т.н./ ги прави пригодни и много ефективни за българския терен,поради което броя им ще се увеличава.
0

#32
Потребителя е офлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 606
  • Регистр: 26.05.08
Айде бат Пешо...Кучето е младо и редовно ходи на паша с козите... Не знам само дали е чувало изстрел, но ще го пробвам.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20130919_180904.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20130919_181120.jpg

0

#33
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
[quote name='ORHi78' timestamp='1379698509' post='430579']
Айде бат Пешо...Кучето е младо и редовно ходи на паша с козите... Не знам само дали е чувало изстрел, но ще го пробвам.

Привет Орхи.Пробвай го не само на изстрел, ако има възможност на прасе / може и в гатер / или язовец и да идвам да го вземам... :cheers2:/>
0

#34
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Айде бат Пешо...Кучето е младо и редовно ходи на паша с козите... Не знам само дали е чувало изстрел, но ще го пробвам.

Привет Орхи.Пробвай го не само на изстрел, ако има възможност на прасе / може и в гатер / или язовец и да идвам да го вземам... :cheers2:/>



Докато се наканя и разбрах ,че са ме изправарили.Явно ми е писано да взема Поденко от теб, Орхи.Първия път не можах да се вредя, ама този път ме пиши първи в списъка.
0

#35
Потребителя е офлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 606
  • Регистр: 26.05.08
Ще ти се обадя веднага като я заплодя, но ако се разгони до януари няма да я куча, за да я ползвам пълноценно през сезона. Поздрави и много слука на всички!
0

#36
Потребителя е офлайн   ivanfilipo 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 03.09.13
доста добри са за каси и барзи гонки,ходя от тази година в ра?она на валенсиа,преди бях доста скептично настроен спрямо поденкото,но си промених мнението,тук ги ползват заедно с някое дого аржентино
0

#37
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоivanfilipo написа на 06.10.2013 - 14:15 :

доста добри са за каси и барзи гонки,ходя от тази година в ра?она на валенсиа,преди бях доста скептично настроен спрямо поденкото,но си промених мнението,тук ги ползват заедно с някое дого аржентино



Колега разкажи повече за работата на породата и ако може да уточниш за какво Поденко става на въпрос.
Моя приятел също се казва Иван и живее и ловува в района на гр.Алжира Валенсия.Снощи се чух с него и разбрах , че при Вас от днес се открива груповия лов на диви свине.Той ще ходи в събота и неделя.Но като говорихме за организацията на лова при Вас в Испания нещата стоят по друг начин.Другото което ми каза е, че в Испания забраняват лова с кучета тип "Presa" т.н. бойни кучета...
Явно в Бг Поденкото не много разпространено, за това те моля, ако имаш възможност качвай снимки от лов в Испания на диви свине с Поденко.

Наслука на теб и на всички любители на Поденкото.
0

#38
Потребителя е офлайн   ivanfilipo 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 03.09.13
аз сам на 30 км от Алзира селото се казва Чея,до Наварес.Ако имаме слука тази седмица ште се опитам да направя клип.Колкото до дого аржентино не сам чул такова нешто,ако няма догове когато намерят по голямо прасе то 6те ги остави без кучета,този кадето са негови кучетата даже си носи един медицински телбод,та да ги шие в гората,често се случва някое да е ударено.Груповя лов почва тук от септември до незнам кои точно януари.Почват да лаят когато намерят животното,не лаят на следа,когато попитах зашто не води някое гонче ми казаха че неставали за тези ра?они тук,че трябва после да ги чакат много време.Не е популярна породата в БГ ,но мисля че ште се популяризира малко помалко.Но трябва да се избират кученца от добрите родители само,че като гледам една част от глутницата стоят и чакат другите да намерят животното.За свинскиа лов се ползват по едрите поденко/ибисенко/и крастоските с тях та да могат да задаржат животните,тези с които ходя ги крастосват с което повече гони.Не взимаите кученце без да сте сигурни 4е родителите гонят та да не казваме че породата не става и някое дого за да им помага да задаржат
0

#39
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Моя познат живее в гр.Алжира, но не знам къде ловува.Казах му и той обеща да влезе във форума и да ти пише на ЛС и да сподели нещо за Поденкото и лова на диви свине.
0

#40
Потребителя е офлайн   stariq 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 06.12.13
Ще кача малко снимки на моите!



http://prikachi.com/...28/6827028m.jpg


http://prikachi.com/...09/6825709b.jpg

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_0058.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0051.JPG
  • Прикачено изображение: Снимка0157.jpg

0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни