БГ Лов Форум: Флоберкови Патрони - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Флоберкови Патрони Оценка и мнения на всички флоберкови патрони

#21
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(angel9999 @ Apr 13 2010, 09:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
айде да покажа и аз мойте biggrin.gif разтоянието е 70 метра стрелях легнал с подпряна пушка на раницата,оръжието е CZ 452 оптиката е СУТЕР 1,5-7х50


Ангел, разкажи, моля те, повече за Уинчестърите. Такива не съм виждал преди. Австралийски ли са или американски?
Флайър ще рече такъв, дето се е отклонил повече от средната група, отлетял демек, примерно поради грешка в прицелването или неравномерно качество на патроните.
Ако си си стрелял групите без да стреляш десетина поне преди петте за група за да се обмаже цевта на пушката ти, информацията, която ти дават мишените е подвеждаща. Така и групите ти ще бъдат по-разкрачени.
0

#22
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(Бъчи @ Apr 13 2010, 19:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ангел, разкажи, моля те, повече за Уинчестърите. Такива не съм виждал преди. Австралийски ли са или американски?
Флайър ще рече такъв, дето се е отклонил повече от средната група, отлетял демек, примерно поради грешка в прицелването или неравномерно качество на патроните.
Ако си си стрелял групите без да стреляш десетина поне преди петте за група за да се обмаже цевта на пушката ти, информацията, която ти дават мишените е подвеждаща. Така и групите ти ще бъдат по-разкрачени.

Winchester на опаковката пише 4е са Австралийски 2,6 грама 40gr преди стрелях само с тях дават добра група но магазина от които ги взимах ве4е затвори и затова направих прострелка наново за да се орентирам кам друг боеприпас.Аз мисля 4е този флаер се е полу4ил или от грешка в прицелването или от лекия вятър който имаше него ден но тия дни ще направя нова прострелка на поне 3 дистанции и ще коментираме пак
0

#23
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Американците са направо луди по австралийските уинчестъри: прецизни, безотказни и чисти.
И американските бяха хубави допреди няколко години, после преместиха завода някъде на Юг и вече не са чак толкоз добри. Докато нагласят производството имаше и проблеми - пръснати гилзи.
Флоберковите им патрони все пак стрелят учудващо добре, като се има предвид страшния им външен вид - изпомачкани гилзи, месингът е на петна, омазани са често и отвън с капсулен състав, а куршумите направо изглеждат като ритани и тъпкани.
И въпреки всичко досега патрон уинчестър на мен никога не ми е засичал.
0

#24
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(Бъчи @ Apr 13 2010, 19:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Американците са направо луди по австралийските уинчестъри: прецизни, безотказни и чисти.
И американските бяха хубави допреди няколко години, после преместиха завода някъде на Юг и вече не са чак толкоз добри. Докато нагласят производството имаше и проблеми - пръснати гилзи.
Флоберковите им патрони все пак стрелят учудващо добре, като се има предвид страшния им външен вид - изпомачкани гилзи, месингът е на петна, омазани са често и отвън с капсулен състав, а куршумите направо изглеждат като ритани и тъпкани.
И въпреки всичко досега патрон уинчестър на мен никога не ми е засичал.

тия на външен вид си бяха добри а и като ка4ество и цена също но ве4е немога да ги намеря,ако ги открия пак да се продават най вероятно ще се върна кам тях отново
0

#25
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(angel9999 @ Apr 13 2010, 20:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
тия на външен вид си бяха добри а и като ка4ество и цена също но ве4е немога да ги намеря,ако ги открия пак да се продават най вероятно ще се върна кам тях отново

Видях едни мишени на 70 м. Не бих казал,че групата е добра.Аз стрелям с Mini Mag CCI,а пушката ми е Бърно 2 неизвестно на колко години.Прострелял съм я на 120м.Минал съм през много пушки,някои добри,други не чак толкова.Групата която ми прави Бърното е 6,7 см. и то при 10,15 патрона.Така че за флоберка,която се слави с точността си на 70м. е недопустимо да има такива рзсейки.Не мисля,че причината е в пушката и в патроните,защото с моята съм стрелял и на по-близки разстояния с БГ патрони-няма разлика.Стрелял съм и с Ремингтон и със Стингер-групите са едни или почти еднакви.Може би причината е в това,че съм изстрелял една торба патрони,а и пушката си е класическото изпълнение.Аз си падам по класиката и мога да твърдя ,че истинското си струва,независимо на колко е години,стига да е поддържано.Затова ловната ми е успоредка Симсон със 76 см. цеви,а карабината ми е Зиг Зауер,ако ня нкой му говори нещо тази марка.
Успех

0

#26
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
А сега, да ни обясниш как така група от 20-25мм. ти се стори лоша, какво в пушката на колегата е некласическо и какво общо имат с тази тема цевите на Симсона и Зиг Зауера (тотално непозната за нас марка, впрочем biggrin.gif)?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#27
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(Бъчи @ Apr 13 2010, 19:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Американците са направо луди по австралийските уинчестъри: прецизни, безотказни и чисти.
И американските бяха хубави допреди няколко години, после преместиха завода някъде на Юг и вече не са чак толкоз добри. Докато нагласят производството имаше и проблеми - пръснати гилзи.
Флоберковите им патрони все пак стрелят учудващо добре, като се има предвид страшния им външен вид - изпомачкани гилзи, месингът е на петна, омазани са често и отвън с капсулен състав, а куршумите направо изглеждат като ритани и тъпкани.
И въпреки всичко досега патрон уинчестър на мен никога не ми е засичал.

Мисля,че познавам америнския пазар и мога да ти кажа,че такива патрони няма как да са произведени в Щатите поради простата причина,че няма как да бъдат пуснати на пазара.Вярно е,че 90% от стоките им са китайски само че другото китайско,истинското, дето в БГ не сме виждали.Произвеждат малко неща,но това което правят винаги е с доказано качество,така че тези патрони за които говориш един господ знае откъде са,независимо ,че на кутията пише ,че са произведено в щатите.Помисли малко ,прехвърли някоя и друга американска марка,независимо дали е кола,пушка,самолет или каквото друго се сетиш и ще се убедиш ,че съм прав.

0

#28
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Apr 14 2010, 11:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
А сега, да ни обясниш как така група от 20-25мм. ти се стори лоша, какво в пушката на колегата е некласическо и какво общо имат с тази тема цевите на Симсона и Зиг Зауера (тотално непозната за нас марка, впрочем biggrin.gif)?

Не става въпрос за 20-25м. а за групите на 70м.каквито снимки видях.А Симсона и Зизауера съм споменал просто така,защото и двете са класика,както и старото ми Бърно 2.Не съм искал да засегна никой,моля да бъда извинен
0

#29
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(marchela78 @ Apr 14 2010, 11:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не става въпрос за 20-25м. а за групите на 70м.каквито снимки видях.А Симсона и Зизауера съм споменал просто така,защото и двете са класика,както и старото ми Бърно 2.Не съм искал да засегна никой,моля да бъда извинен

Няма никой засегнат, мисълта ми беше, че групите на колегата не са лоши за тази дистанция. Сравнявайки ги с металния лев ми се струват около 20-25мм. , което не е никак зле за тази дистанция. А пушката на колегата е като твоята, но от по-новото производство на Бърно. Аз имах Бърно 1 от 1953г. и още ме е яд че я продадох.Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#30
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(Любо Димитров @ Apr 14 2010, 12:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Няма никой засегнат, мисълта ми беше, че групите на колегата не са лоши за тази дистанция. Сравнявайки ги с металния лев ми се струват около 20-25мм. , което не е никак зле за тази дистанция. А пушката на колегата е като твоята, но от по-новото производство на Бърно. Аз имах Бърно 1 от 1953г. и още ме е яд че я продадох.Поздрави!

Имах една флоберка Пипер Байард самозарядна и един ТОЗ който също не си знаеше годините.Направих същата грешка,и двете бяха перфектни,с дебели цеви.С тях действително съм вкарвал 3 в 1,е не винаги,но съм го правил.Сега не мога да намеря такива пушки.Не че Бърното е лошо,напротив,но е по-лека.

0

#31
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(marchela78 @ Apr 14 2010, 03:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Видях едни мишени на 70 м. Не бих казал,че групата е добра.Аз стрелям с Mini Mag CCI,а пушката ми е Бърно 2 неизвестно на колко години.Прострелял съм я на 120м.Минал съм през много пушки,някои добри,други не чак толкова.Групата която ми прави Бърното е 6,7 см. и то при 10,15 патрона.Така че за флоберка,която се слави с точността си на 70м. е недопустимо да има такива рзсейки.Не мисля,че причината е в пушката и в патроните,защото с моята съм стрелял и на по-близки разстояния с БГ патрони-няма разлика.Стрелял съм и с Ремингтон и със Стингер-групите са едни или почти еднакви.Може би причината е в това,че съм изстрелял една торба патрони,а и пушката си е класическото изпълнение.Аз си падам по класиката и мога да твърдя ,че истинското си струва,независимо на колко е години,стига да е поддържано.Затова ловната ми е успоредка Симсон със 76 см. цеви,а карабината ми е Зиг Зауер,ако ня нкой му говори нещо тази марка.
Успех


Е, чак пък да не знаеш на колко години е бърното не ми се вярва.
На цевта отляво, както и на цевната кутия, до клемото е щампована и годината на производство.
Явно не знеш чак толкова добре и американския пазар. Ще направя снимки на патроните и ще ги пусна тук.
За колите и пушките им няма какво да говорим, но те уверявам, че ако такава голяма фирма напише за нещо "Made in USA" на опаковката и някой, някога докаже, че не са произведени в САЩ, глобите ще ги разорят завинаги.
И друго - ако две еднакви стоки са на еднаква цена, и едната е китайска, а другата американска, американците най-вероятно ще предпочетат да купят китайската. Обяснимо е.
0

#32
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(marchela78 @ Apr 14 2010, 11:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не става въпрос за 20-25м. а за групите на 70м.каквито снимки видях.А Симсона и Зизауера съм споменал просто така,защото и двете са класика,както и старото ми Бърно 2.Не съм искал да засегна никой,моля да бъда извинен

тука се вижда по добре групата,незнам дали си колега или колежка но то ва е група направена с оптика монтирана ли4но от мен,стрелях легнал с подпряна пушка на раницата и лек вятър - мислиш ли 4е ако оптиката е монтирана от специалист и стрелям от стоика и във време без такав вятар групите ми няма да паднат на половина каквито дефакто са и твоите за групи се говори когато се стреля с оръжие на стоика а не като мен хамалската.понеже в града ми няма спец да монтира правилно оптиката си го правя сам мога след време като това мине намесата на спец и стрелям в подобро положение от стоика да ти покажа групите
0

#33
Потребителя е офлайн   angel9999 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 137
  • Регистр: 17.12.09
Цитат(marchela78 @ Apr 14 2010, 11:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Видях едни мишени на 70 м. Не бих казал,че групата е добра.Аз стрелям с Mini Mag CCI,а пушката ми е Бърно 2 неизвестно на колко години.Прострелял съм я на 120м.Минал съм през много пушки,някои добри,други не чак толкова.Групата която ми прави Бърното е 6,7 см. и то при 10,15 патрона.Така че за флоберка,която се слави с точността си на 70м. е недопустимо да има такива рзсейки.Не мисля,че причината е в пушката и в патроните,защото с моята съм стрелял и на по-близки разстояния с БГ патрони-няма разлика.Стрелял съм и с Ремингтон и със Стингер-групите са едни или почти еднакви.Може би причината е в това,че съм изстрелял една торба патрони,а и пушката си е класическото изпълнение.Аз си падам по класиката и мога да твърдя ,че истинското си струва,независимо на колко е години,стига да е поддържано.Затова ловната ми е успоредка Симсон със 76 см. цеви,а карабината ми е Зиг Зауер,ако ня нкой му говори нещо тази марка.
Успех

торби с патрони и аз сам изтрелвал но когато по4нах да ходя на лов тогава бях на 14 сега сам на 30 колко ли са станали торбите biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif а как сам трагнал толкова малък на лов ли ами то кръвта вода не става tongue.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(angel9999 @ Apr 14 2010, 19:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
тука се вижда по добре групата,незнам дали си колега или колежка но то ва е група направена с оптика монтирана ли4но от мен,стрелях легнал с подпряна пушка на раницата и лек вятър - мислиш ли 4е ако оптиката е монтирана от специалист и стрелям от стоика и във време без такав вятар групите ми няма да паднат на половина каквито дефакто са и твоите за групи се говори когато се стреля с оръжие на стоика а не като мен хамалската.понеже в града ми няма спец да монтира правилно оптиката си го правя сам мога след време като това мине намесата на спец и стрелям в подобро положение от стоика да ти покажа групите


Защо такава липса на самочувствие! Уверявам те, че така, както можеш да си монтираш оптиката сам, никой специалист не може да го направи вместо теб. Това са някакви местни легенди - за специалитите и оптиките. Трябват ти само хубави пръстени, примерно Burris Signature, един нивелир и импровизиран отвес. E, и добра оптика. Групите ти вярно са по-зле от групи без оптика въобще, ама ще се научиш как да го правиш.

0

#35
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Пускам малко снимки за специалиста по американския пазар. Патроните не съм ги подбирал да са лоши, кутията сега я отворих, има и много по-омачкани, има даже и със смачкани гилзи, а в предишната кутия намерих и две омачкани гилзи с капсулен състав, но ненапълнени.
Има за сравнение и снимка на кутийка американски уинчестъри, купена преди десетина години и дълго премятана по раници и джобове.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: patroni1.JPG
  • Прикачено изображение: patroni2.JPG
  • Прикачено изображение: patroni3.jpg
  • Прикачено изображение: kutia.jpg
  • Прикачено изображение: stari_patroi.JPG

0

#36
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(Бъчи @ Apr 15 2010, 05:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пускам малко снимки за специалиста по американския пазар. Патроните не съм ги подбирал да са лоши, кутията сега я отворих, има и много по-омачкани, има даже и със смачкани гилзи, а в предишната кутия намерих и две омачкани гилзи с капсулен състав, но ненапълнени.
Има за сравнение и снимка на кутийка американски уинчестъри, купена преди десетина години и дълго премятана по раници и джобове.

Колега,не съм специалист,просто съм живял там и имам наблюдения,а и там започнах да стрелям с по-големи калибри.Стрелял съм с много и най-различни патрони,американско производство и мнението ми е ,че не правят компромиси с качеството.Пак ти казвам,не вярвай какво пише на кутията,а прецени качеството.Същото се отнася и за оптиките.Втази връзка ще ти дам един друг пример.Имам приятел който внася авточасти от Турция за Ауди,БМВ и Мерцедес.Споделял е с мен,че от момента в който е намерил някакви гаражни изпълнения,на които е пишело -произведено в Германия,печалбата му е скочила двойно.Надявам се разбираш какво искам да ти кажа.
0

#37
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08
Цитат(angel9999 @ Apr 15 2010, 03:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
тука се вижда по добре групата,незнам дали си колега или колежка но то ва е група направена с оптика монтирана ли4но от мен,стрелях легнал с подпряна пушка на раницата и лек вятър - мислиш ли 4е ако оптиката е монтирана от специалист и стрелям от стоика и във време без такав вятар групите ми няма да паднат на половина каквито дефакто са и твоите за групи се говори когато се стреля с оръжие на стоика а не като мен хамалската.понеже в града ми няма спец да монтира правилно оптиката си го правя сам мога след време като това мине намесата на спец и стрелям в подобро положение от стоика да ти покажа групите

Когато в града няма спец повикай неволята.Все някой с нещо ще ти помогне,но ще ти се наложи малко ходене по разни майстори. biggrin.gif
0

#38
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09
Цитат(angel9999 @ Apr 15 2010, 03:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
тука се вижда по добре групата,незнам дали си колега или колежка но то ва е група направена с оптика монтирана ли4но от мен,стрелях легнал с подпряна пушка на раницата и лек вятър - мислиш ли 4е ако оптиката е монтирана от специалист и стрелям от стоика и във време без такав вятар групите ми няма да паднат на половина каквито дефакто са и твоите за групи се говори когато се стреля с оръжие на стоика а не като мен хамалската.понеже в града ми няма спец да монтира правилно оптиката си го правя сам мога след време като това мине намесата на спец и стрелям в подобро положение от стоика да ти покажа групите

Извини ме ако съм те засегнал,не съм такъв човек.Просто споделих как стоят нещата при мен.Убеден съм,че и при теб ще се получат,а и действително не мисли,че някой специалист ще я направи по-добре от теб.Моята оптика аз съм си я слагал и сам съм си прострелвал пушката,с часове съм лежал и аз .Карабината също сам съм си я прострелвал.Всичко е въпрос на време и на опит,поне при мен е така.Колкото повече стреляш,толкова по-добър ставаш.

0

#39
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(marchela78 @ Apr 15 2010, 02:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега,не съм специалист,просто съм живял там и имам наблюдения,а и там започнах да стрелям с по-големи калибри.Стрелял съм с много и най-различни патрони,американско производство и мнението ми е ,че не правят компромиси с качеството.Пак ти казвам,не вярвай какво пише на кутията,а прецени качеството.Същото се отнася и за оптиките.Втази връзка ще ти дам един друг пример.Имам приятел който внася авточасти от Турция за Ауди,БМВ и Мерцедес.Споделял е с мен,че от момента в който е намерил някакви гаражни изпълнения,на които е пишело -произведено в Германия,печалбата му е скочила двойно.Надявам се разбираш какво искам да ти кажа.


Да, разбирам за какво говориш, ама приятелят ти ще печели само до един момент, после ще си загуби клиентите. Случва ми се да пращам части за немски коли от Америка на приятели в България, защото в БГ за лошо качество им искат тройна цена от цената при дилър тук. И много от частите са произведени в Китай и си им го пише.
Сам знаеш, че да се организира производство на патрони е доста скъпо начинание и не е по силите на гаражните специалисти. Явно, просто не им пука в Уинчестър как им изглеждат патроните, още повече, че за разлика от Ремингтон, са добри като стрелба.
Инак, да, в Америка хората държат на качеството, но по друг начин - ако им пратя обратно патроните на Уинчестър, ще ги сменят или ще ми върнат парите с обезщетение без да го правят на въпрос.
Но лошокачествени стоки има, колкото искаш. Не ми се е случвало да си купя компютър и да не се наложи да ми го сменят поради дефект, а си купувам Епъл и би трябвало при лаптоп за $2500 качеството да е безупречно, нали.
0

#40
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Какво щекажете за тези,някои пробваллие и каквиса отзивите

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _______35_.jpg

0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни