БГ Лов Форум: ПОДМЯНА на цев/пушка в КОС - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ПОДМЯНА на цев/пушка в КОС

#1
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Привет,
купувам цев за Блазер от магазин, попълваме разрешителни и т.н., отивам в КОС, регистриам си я в седмичния срок. На 6-я ден обаче ми се открива възможност да я видя отвътре/нарези, състояние - цевта е дроб използвана, с набраздявания в началото на нарезите + ЯЗВИ. Висчко точно - отивам в магазина, виждат всичко това, няма ядове - сменяме я. Ама как да я сменим сега??!
- купувам нова, а те ми "купуват" вече дадената;
- с някакъв протокол за установени забележки от гаранцията ми я сменят?

НЯкаква идея в КОС какво искат за замяна, поради установени забележки покрити от гаранцията. Става дума за идентична цев и калибър, ще се сменя само екземпляра.

В 6-то София съм.
0

#2
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Цевите имат серийни номера, нали?
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#3
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Това изобщо не трябва да е твой проблем, отиваш в магазина и им казваш да се оправят и да те информират, ако нещо трябва да направиш от твоя страна.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#4
Потребителя е офлайн   Дичо Дичев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 158
  • Регистр: 01.03.08
Аз минах по този път с проблем в цевта. Пушката беше в гаранция. Извадих си ново разрешително за придобиване на цев в съответния калибър като повредената цев ми я върнаха, т.к. проблема не беше фатален и в разрешителното ми беше вписана и втората цев. Казаха ми, че ако искам мога да бракувам повредената цев , но за моя сметка.
0

#5
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоДичо Дичев написа на 05.06.2023 - 15:47 :

Аз минах по този път с проблем в цевта. Пушката беше в гаранция. Извадих си ново разрешително за придобиване на цев в съответния калибър като повредената цев ми я върнаха, т.к. проблема не беше фатален и в разрешителното ми беше вписана и втората цев. Казаха ми, че ако искам мога да бракувам повредената цев , но за моя сметка.


Нещо такова искат да се направи.
Но първата няма да остане в мен... ще я заменят, но не и да ми дават двете на цената на една един вид. "Компрометираната" се връща
Но, да, КОС казаха - с ново разрешително.
0

#6
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 05.06.2023 - 12:36 :

Това изобщо не трябва да е твой проблем, отиваш в магазина и им казваш да се оправят и да те информират, ако нещо трябва да направиш от твоя страна.


Ама е, цевта ми е в талона вече и да я сменя, не трябва някой друг вместо мен да иска купуване/замняне на цев. Щом искат да ми я заменят... Иначе документално - да, те ще оправят и протоколират забележката, ще я подменят, но да я имам новата законно трябва да имам и за нея ново разрешително, а не в предходното да се замянят номера. Тя си ми е вече в досието, в талона и т.н.
0

#7
Потребителят е онлайн   dewey 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 363
  • Регистр: 24.02.08
Малко оф топик ама, я разкажи малко по-подробно относно неприятната случка с тази блазерова цев, понеже и аз подочувам за сходни шашми, но никой нищо конкретно не споделя.
Поздрави и Наслука!
0

#8
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоdewey написа на 05.06.2023 - 22:58 :

Малко оф топик ама, я разкажи малко по-подробно относно неприятната случка с тази блазерова цев, понеже и аз подочувам за сходни шашми, но никой нищо конкретно не споделя.
Поздрави и Наслука!


Всеки случай си е индивидуален.
Затова най-важното - преди да я избереш цевта, отиваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С БОРОСКОП в магазина да си я видиш!!! Другото вече е според видяното...
качеството за България е ужасно за Р8, мн рядко има екземпляри с качествена изработка отвътре. И като казвам забележки, нямам предвид някоя друга деруга или една линийка мед от пробата в завода. Говоря за сантиметрови следи от коването на цевта в началото на каналите, перпендикулярни на нареза ивици, мед по канал от по 10 см, плътно в нарезите, след изчистване на която отдолу има ЯЗВИ, неполирана цев или дори патроник. и т.н. Много колеги са с мнение, че някой си ги стреля в магазините за пробата и не се продава абсолютно нова цев. Скоро имаше колега с пост в интернет със снимки и клипове... абе... две/три наум трябва да се има! Много колеги вземат на доверие, щом е Блазер ще е топ качество, а се оказва обратното. Имам и Маузер и Тикка, които са огледало...
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни