БГ Лов Форум: Мазалат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Мазалат

#1
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Здравейте колеги. Поинтересувах се каква е цената на нов Мазалат от завода с чешката хромирана цев и чешка оптика и като получих отговора от тях бях супер изненадан. ЛК с оптика Fomei 2,5…10х50 хромирана - 1807,20 лв.
2. ЛК с оптика Fomei 1…4х24 хромирана - 1734,00 лв.
Какво е вашето мнение
0

#2
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Как мислите колеги заслужава ли си офертата
0

#3
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Колега,

Оптиката Фомей струва около 450-500 лв. от магазин. Монтажът за Мазалат нов е около 190 лв. Дотук към 700 лв. Значи карабината без монтаж и оптика идва към 1000-1100 лв.

Само ти можеш да решиш дали си струва. Аз имам Мазалат с чешка хромирана цев и съм много доволен. Няма да ти препоръчвам, за да не каже някой - всеки хвали своето гардже.

Всичко зависи какво искаш, очакваш, харесваш и т.н.
0

#4
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Нз и аз вече. Бях се спрял на savage axis camo в калибър 308, но вече и аз нз с тия форуми
0

#5
Потребителя е офлайн   Ивайло Желязков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 19.12.10
Явно искат да приключат с това си производство! Цената е прекалена, 2017 като си взех моя беше около 1200 С оптиката. В момента за тази сума могат да се намерят доста добри оръжия.
0

#6
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
И аз така бях чул, че е около 1200 и реших да питам, но 1800лв ми се видя прекалено
0

#7
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоИж-54 написа на 27.04.2020 - 16:24 :

Здравейте колеги. Поинтересувах се каква е цената на нов Мазалат от завода с чешката хромирана цев и чешка оптика и като получих отговора от тях бях супер изненадан. ЛК с оптика Fomei 2,5…10х50 хромирана - 1807,20 лв.
2. ЛК с оптика Fomei 1…4х24 хромирана - 1734,00 лв.
Какво е вашето мнение

Много по- добър вариант е да си вземеш карабина за около 1500лв и след известно време да си вземеш и оптика.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Имам Мазалат със старата цев и е една от първите произведени в България - остава си и за лов, а като цяло е здрава като фронтова карабина, но...тези пари вече са много - според мен карабината с тази нова цев и монтаж с уивър база спокойно може да се приравни на американските лего продукти, които също не са от лошите, та до към 800.00 лв. - не повече и без оптиката!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#9
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоИж-54 написа на 27.04.2020 - 16:24 :

Здравейте колеги. Поинтересувах се каква е цената на нов Мазалат от завода с чешката хромирана цев и чешка оптика и като получих отговора от тях бях супер изненадан. ЛК с оптика Fomei 2,5…10х50 хромирана - 1807,20 лв.
2. ЛК с оптика Fomei 1…4х24 хромирана - 1734,00 лв.
Какво е вашето мнение


За тези пари - категорично НЕ!

Единствен плюс е хромираната цев /не за всеки/, но е добър вариант за някой, който не е много редовен в чистенето на цевта.
Иначе си е съвсем нормална пушка, въпреки, че с чешката 64 см. цев ми идва малко дълга за ловни цели, но всеки си има предпочитания.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#10
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Благодаря за мненията колеги. Живи и здрави
0

#11
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Колега за 1000лв.си купи уинчестър xpr за 400лв.вортех 1-4*24 за 100лв.пикатина и за140лв пръстени на вая и ти остават 150лв за патрони...... Уинчестър е с много добър затвор на 60градуса а цевта е бранд на браунинг изобщо е много над преправиния мосин с дърт и стържешт затвор а вортекс е класи над фомей и като качество и като гаранциони условия
0

#12
Потребителя е офлайн   lve 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 16.11.14
Къде се продават уинчестера и вортекса на тия цени
0

#13
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
straikar благодаря. Аз още разглеждам и ще си разглеждам доста сигурно, че ми се закучи работата с подборния покрай тия извънредни положения. Ама важното дс сме живи и здрави
0

#14
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоstraikar написа на 28.04.2020 - 21:42 :

Колега за 1000лв.си купи уинчестър xpr за 400лв.вортех 1-4*24 за 100лв.пикатина и за140лв пръстени на вая и ти остават 150лв за патрони...... Уинчестър е с много добър затвор на 60градуса а цевта е бранд на браунинг изобщо е много над преправиния мосин с дърт и стържешт затвор а вортекс е класи над фомей и като качество и като гаранциони условия


Колега добре си го описал и пожелал...само дето със стържещия затвор на мазалата лееко си се изложил - но не фатално. Но иначе да - така е - макар, че Vortex 1-4x24 не е на точно тази цена вортекс ...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#15
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Колега аз нямам мазалат но армейските мосини с които съм стрелял в сравнение с моята тика затвора не стържешт.. а стържещо ужасен....!!!!!
А а вортекс 1-4*24 е 400лв. в дефенс може да провериш.
0

#16
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Тази тема от запитване за Мазалат върви към тема за цени на карабините.

И не знам дали забелязвате, но цените на карабините вървят нагоре. СЛР и САР гонят и са над 1000 лв, американските Ремингтон, Рюгер, Савидж и те прехвърлят 1000 лв, сръбските застави също. Май само Мосберг имат по някоя карабина до 1000 лв и без механични мерници.

Та като включим монтаж и оптика за поне 700 лв и все стигаме до 1700 и нагоре лева. Тук таме може да има изключения - мосберг, иж-18 мн. Пиша за нови карабини.

Може някои да добави още за някои по-евтини карабини.
0

#17
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоddd_dancho написа на 28.04.2020 - 14:15 :

Виж мнениетоИж-54 написа на 27.04.2020 - 16:24 :

Здравейте колеги. Поинтересувах се каква е цената на нов Мазалат от завода с чешката хромирана цев и чешка оптика и като получих отговора от тях бях супер изненадан. ЛК с оптика Fomei 2,5…10х50 хромирана - 1807,20 лв.
2. ЛК с оптика Fomei 1…4х24 хромирана - 1734,00 лв.
Какво е вашето мнение


За тези пари - категорично НЕ!

Единствен плюс е хромираната цев /не за всеки/, но е добър вариант за някой, който не е много редовен в чистенето на цевта.
Иначе си е съвсем нормална пушка, въпреки, че с чешката 64 см. цев ми идва малко дълга за ловни цели, но всеки си има предпочитания.


При мен хромираната цев я смених и беше на добра цена. Много лесно се чисти. Вярно е, че цевта е дълга и относително дебела - 18-24 мм. Май това се води полутежка цев. Съответно, карабината е по-дълга и тежка, но балансът е добър и с оптиката. Откатът също е малък. Добре се стреля прав от рамо по неподвижни и подвижни мишени.

Другият плюс е стрелбата с открити мерници, без да се сваля оптиката. Също лесно се проверява дали не е разстроена или разместена оптиката. Много хора са против страничния монтаж, но на мен ми харесва и си го ползвам.
0

#18
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоwinterhunter написа на 29.04.2020 - 11:38 :

Тази тема от запитване за Мазалат върви към тема за цени на карабините.

И не знам дали забелязвате, но цените на карабините вървят нагоре. СЛР и САР гонят и са над 1000 лв, американските Ремингтон, Рюгер, Савидж и те прехвърлят 1000 лв, сръбските застави също. Май само Мосберг имат по някоя карабина до 1000 лв и без механични мерници.

Та като включим монтаж и оптика за поне 700 лв и все стигаме до 1700 и нагоре лева. Тук таме може да има изключения - мосберг, иж-18 мн. Пиша за нови карабини.

Може някои да добави още за някои по-евтини карабини.


Моого си прав, ама няма кой да чете ...
0

#19
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Ако трябваше сега да я купувам - щеше да е с "черна" цев на Browning с .308, а не .310, с мех. мерни прибори, монтажа с уивър база...и да думкам с 7,62х53R Sako, но не трябва да купувам, нито ще купувам...търсех си ПВЦ приклад, имаше в ISD , ама вече нямало - здраве да е, че с тези ковити напоследък ми минава мерака даже да излизам от в къщи!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#20
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоanelin написа на 29.04.2020 - 17:48 :

Ако трябваше сега да я купувам - щеше да е с "черна" цев на Browning с .308, а не .310, с мех. мерни прибори, монтажа с уивър база...и да думкам с 7,62х53R Sako, но не трябва да купувам, нито ще купувам...търсех си ПВЦ приклад, имаше в ISD , ама вече нямало - здраве да е, че с тези ковити напоследък ми минава мерака даже да излизам от в къщи!


Черната цев с диаметър за .308 има смисъл, ако релоудваш и ползваш големия избор на куршуми .30. Но ... и с хромираната цев .311 можеш да канибализираш арсеналски или руски куршуми или да си купиш куршуми .303/.311, и пак да релоудваш. Примерно Спиър 180 грейна .303/.311 за 80 ст. Вярно, по-малък избор, но достатъчно.

Уивър база за монтаж на мазалат има Шамана, а в сайта налов има дадена схема и може стругар да ти изработи.

ПВЦ приклади за мосин може да поръчаш от чужбина. Даже няма да излизаш от вкъщи!
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни