БГ Лов Форум: Как трябва да изглежда един развъдник - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Как трябва да изглежда един развъдник

#21
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
дайте български развъдници как изглеждат който имат ръзвъдници
0

#22
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(kaljas @ Jan 29 2009, 09:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
дайте български развъдници как изглеждат който имат ръзвъдници

Аз лично не бих сложила снимки - има много недобросъвестни и злонамерени хора, които биха могли да се възползват. Та за това! Парен каша духа - нали знаеш.
0

#23
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(farcheto @ Jan 28 2009, 22:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз защо не виждам снимка


Може би не си логнат.
(потребителско име и парола)
0

#24
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Valentino @ Jan 30 2009, 13:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Може би не си логнат.
(потребителско име и парола)


Ако не е "логнат", как ще пише коментар? Ей ама не мислите.
0

#25
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Vesko @ Jan 30 2009, 13:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако не е "логнат", как ще пише коментар? Ей ама не мислите.


Не мислим, глупави сме, всеки не може да е мислител, въпреки че си прав и това въобще не ми мина през главата, въртеше ми се само проблема със снимките и.....изключих.
0

#26
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(Modena @ Jan 25 2009, 15:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хъм, не съм се замисляла!
Хората имат този развъдник от 30 години, сигурно професионализма им е "избягал" някъде през годините.
п.п - само да добавя, че на снимките по-горе е показана къщата за кучета biggrin.gif , а не тази в която живее г-жа Реско, нейната къща е в съседство!

Запо4вам да гледам САМО БИГЪЛИ!!!Щом си имат собствена фурна в къщата,зна4и могат и да я използват biggrin.gif !Един път в седмицата им носиш провизиите,а през ловните дни само отиваш,свиркаш и на лов biggrin.gif ! МММММММММ ФАНТАЗИЯ biggrin.gif !!!

пс.Шега колежке tongue.gif !!!Да не се засегнеш wink.gif !!!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(bobi4 @ Feb 3 2009, 19:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Запо4вам да гледам САМО БИГЪЛИ!!!Щом си имат собствена фурна в къщата,зна4и могат и да я използват biggrin.gif !Един път в седмицата им носиш провизиите,а през ловните дни само отиваш,свиркаш и на лов biggrin.gif ! МММММММММ ФАНТАЗИЯ biggrin.gif !!!

пс.Шега колежке tongue.gif !!!Да не се засегнеш wink.gif !!!


Въпроса е дали като свирнеш нещо ще излезе от този уют за да тръгне на лов rolleyes.gif biggrin.gif biggrin.gif

0

#28
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(kaljas @ Jan 29 2009, 09:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
дайте български развъдници как изглеждат който имат ръзвъдници


Аз още нямам, обаче много ми хареса този !!!
Типично BG изпълнение !

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2601_thumb.jpg

Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#29
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Джони @ Feb 4 2009, 23:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз още нямам, обаче много ми хареса този !!!
Типично BG изпълнение !


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Еий, уникално българско. Нямам думи. Остава на пералнята да бачка и цинтруфугата.

0

#30
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Следя тази тема с интерес и научавам интересни неща с инженерна и естетическа стойност. Това което ми прави впечатление е , че терминът "развъдник"в смисъла, който се употребява в кинологията означава административно регламентирана дейност на целенасочена селекция.Тази дейност на практика няма много общо с грандиозните строителни постижения и оригинални хрумвания при строежа на помещения за кучета.
Същественото за един развъдник е наличието на животни с определени качества и тяхното съзнателно усъвършенствуване. Без налични на конкретни животни с характерните за развъдника качества и най- грандиозния и зашеметяващ комплекс от боксове е най-обикновен "овчарник".Обикновено най-добрите кенели възникват спонтанно и по-необходимост при поява дори на едно единствено куче с необходимите за това качества. Количествените резултати нямат нищо общо с просперитета на един развъдник и неговата класа. Има доста от най-добрите, в които кучетата си живеят в домашна среда, ако естествено породата го позволява. Но българина си свикнал и иска кучеферма, защото когато отсъствуват качества, икономически се компенсират от количества. Тези помещения се правят след като вечи съществуват еталоните а не преди това. Когато се представя един развъдник се дискутира върху схемата и основанията на селекцията в него и никой не се интересува от боксовете и вида на решетките.
0

#31
Потребителя е офлайн   Воден Чаиров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1299
  • Регистр: 29.03.08
Да ама ... в общия случай, който е особено валиден за България ...
... сиуацията - качествени животни, газещи в изпражненията си ...
... е повече от невъзможна ...!? wink.gif

Аз не виждам нищо лошо в това ...
... първо да се тръгне от добрите условия за кучетата ...?
А който има ищах и средства, да създаде добри условия ...
... може би ще се изучи някой ден, какво да купи и как да го отглежда ...!?
Както знаем ... никой не се е родил научен ...!?! biggrin.gif
0

#32
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(воден чаиров @ Feb 9 2009, 21:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да ама ... в общия случай, който е особено валиден за България ...
... сиуацията - качествени животни, газещи в изпражненията си ...
... е повече от невъзможна ...!? wink.gif

Аз не виждам нищо лошо в това ...
... първо да се тръгне от добрите условия за кучетата ...?
А който има ищах и средства, да създаде добри условия ...
... може би ще се изучи някой ден, какво да купи и как да го отглежда ...!?
Както знаем ... никой не се е родил научен ...!?! biggrin.gif

...сухо,канализация,двор и слънце,здрава храна и много тичане,в гората и полето ,разбира се...
...като видя вързано куче,със синджира на кравата ,евентуално и ... angry.gif ...и варел... angry.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Feb 9 2009, 17:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Следя тази тема с интерес и научавам интересни неща с инженерна и естетическа стойност. Това което ми прави впечатление е , че терминът "развъдник"в смисъла, който се употребява в кинологията означава административно регламентирана дейност на целенасочена селекция.Тази дейност на практика няма много общо с грандиозните строителни постижения и оригинални хрумвания при строежа на помещения за кучета.
Същественото за един развъдник е наличието на животни с определени качества и тяхното съзнателно усъвършенствуване. Без налични на конкретни животни с характерните за развъдника качества и най- грандиозния и зашеметяващ комплекс от боксове е най-обикновен "овчарник".Обикновено най-добрите кенели възникват спонтанно и по-необходимост при поява дори на едно единствено куче с необходимите за това качества. Количествените резултати нямат нищо общо с просперитета на един развъдник и неговата класа. Има доста от най-добрите, в които кучетата си живеят в домашна среда, ако естествено породата го позволява. Но българина си свикнал и иска кучеферма, защото когато отсъствуват качества, икономически се компенсират от количества. Тези помещения се правят след като вечи съществуват еталоните а не преди това. Когато се представя един развъдник се дискутира върху схемата и основанията на селекцията в него и никой не се интересува от боксовете и вида на решетките.


Поздравявам те за този пост. Не бих могъл да добавя нещо дори и да искам thumbsup.gif hurray.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(воден чаиров @ Feb 9 2009, 21:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да ама ... в общия случай, който е особено валиден за България ...
... сиуацията - качествени животни, газещи в изпражненията си ...
... е повече от невъзможна ...!? wink.gif

Аз не виждам нищо лошо в това ...
... първо да се тръгне от добрите условия за кучетата ...?
А който има ищах и средства, да създаде добри условия ...
... може би ще се изучи някой ден, какво да купи и как да го отглежда ...!?
Както знаем ... никой не се е родил научен ...!?! biggrin.gif



Оптималните условия за отглеждане в един развъдник не са достойнство, те за задължителни. За да се декларира развъдник, се предполага, че този някой ден е настъпил и неговия титуляр вече се е изучил достатъчно. Никой наистина не се е родил изучен, но процеса на обучение не е редно да бъде за сметка на доверилите се.Логично е самочувствието на собственика на развъдника да бъде изградено имено върху знанията към настоящия момент, защото необозримото бъдеще не зависи от него. Но това не означава, че развитието му е спряло. А колкото до средствата, логиката е една завинаги- с развъждане на ловни кучета не се занимават бедни, а тези, които имат възможността да се разделят с част от парите си в името на това общо благо. Аз не съм видял още забогатял от развъждане. Но и сега виждам отчаяни опити на някои да опитват. biggrin.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Петър @ Feb 9 2009, 21:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Поздравявам те за този пост. Не бих могъл да добавя нещо дори и да искам thumbsup.gif hurray.gif



Не е и необходимо. biggrin.gif Ти си от хората, които изпитаха на собствен гръб тежестта на собствените си решения, и затова съм убеден, че усилията ти няма да отидат на халос. Сега , когато знаеш технологията на процеса виждаш по-ясно бъдещето на дейността ти. Трябва да си сигурен, че нищо не е току така дадено и трябва да се изстрада. Мотивът ти е доста по- различен от средностатистическия и можеби за това е правилен. А целта понякога не толкова важна, колкото мотива. Докато е правилен нещата са истински. А ние ще помагаме с каквото можем.
0

#36
Потребителя е офлайн   Bak 

  • Данди
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3295
  • Регистр: 18.02.08
прав си коцак но тук регистрират развьдници и хора дето са решили един пьт да си пуснат кучето и се почва клубни такси оценки изложби и после разтакаване с родословията, отчайване и дотук само таксите няма кой да им вьрне

Дани 0888-514135-
0

#37
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Feb 9 2009, 20:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Трябва да си сигурен, че нищо не е току така дадено и трябва да се изстрада. Мотивът ти е доста по- различен от средностатистическия и можеби за това е правилен.

Тези думи ги бях изрекъл преди време и ти благодаря, че ми ги напомнняш. Длъжен съм да кажа, че и аз мисля по този начин.
Поздрави Коцак!
0

#38
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Bak @ Feb 9 2009, 23:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
прав си коцак но тук регистрират развьдници и хора дето са решили един пьт да си пуснат кучето и се почва клубни такси оценки изложби и после разтакаване с родословията, отчайване и дотук само таксите няма кой да им вьрне


Това е защото нещата не следват елементарната логика и ред. Тънката разлика, че едно пускане може да бъде по различни и дори коренно противоположни причини, но ефекта от него за родените кученца и бъдещите им собствениците е винаги един и същ и зад това стои нечия отговорност. Понякога е клуба, друг път на собственика, но никога на кучетата. biggrin.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Петър @ Feb 9 2009, 23:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тези думи ги бях изрекъл преди време и ти благодаря, че ми ги напомнняш. Длъжен съм да кажа, че и аз мисля по този начин.
Поздрави Коцак!


Благодаря! Май това е единствения начин да осъзнаем действителната стойност на това , с което се занимаваме. Когато наистина го направим ще видим, че има повече неща, за които да се уважаваме ,от колкото такива ,заради които да се делим .
0

#40
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Feb 9 2009, 21:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря! Май това е единствения начин да осъзнаем действителната стойност на това , с което се занимаваме. Когато наистина го направим ще видим, че има повече неща, за които да се уважаваме ,от колкото такива ,заради които да се делим .

Така е !
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни