БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#1481
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоСтефан Станчев написа на 06.06.2014 - 08:23 :

Проблема е установен :D/>
въпрос може ли да се намери часта / палеца / на ложата която избутва при счупване
Ако не се намери, може да се изработи. Явно на някой му е трябвал този палец.
0

#1482
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоSamuyl написа на 08.06.2014 - 21:06 :

guntechnic, имам тоз 34 ЕР и долната цев бие много ниско и в ляво с куршуми. Може ли да се отстрани този проблем?
Пушката претърпявала ли е интервенции? Отлепване на цеви, удари. Дай по точни данни колко надолу и в ляво и на каква дистанция, със съчми или куршум?
0

#1483
Потребителя е офлайн   Samuyl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 09.01.13

Виж мнениетоguntechnic написа на 13.06.2014 - 20:37 :

Виж мнениетоSamuyl написа на 08.06.2014 - 21:06 :

guntechnic, имам тоз 34 ЕР и долната цев бие много ниско и в ляво с куршуми. Може ли да се отстрани този проблем?
Пушката претърпявала ли е интервенции? Отлепване на цеви, удари. Дай по точни данни колко надолу и в ляво и на каква дистанция, със съчми или куршум?


Не е имала интервенции, първи собственик съм й и винаги е биела така. С куршум на 50 метра може би на 60-70 см от центъра.
0

#1484
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоSamuyl написа на 13.06.2014 - 20:40 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 13.06.2014 - 20:37 :

Виж мнениетоSamuyl написа на 08.06.2014 - 21:06 :

guntechnic, имам тоз 34 ЕР и долната цев бие много ниско и в ляво с куршуми. Може ли да се отстрани този проблем?
Пушката претърпявала ли е интервенции? Отлепване на цеви, удари. Дай по точни данни колко надолу и в ляво и на каква дистанция, със съчми или куршум?


Не е имала интервенции, първи собственик съм й и винаги е биела така. С куршум на 50 метра може би на 60-70 см от центъра.
Вероятно има проблем със съосието на цевите. Трябва да се огледа и измери. В най лошия случай ще се наложи разпояване, центровка и запояване на шините. Бавна процедура, ако искаш да се оправи за новия сезон - трябва да побързаш.
0

#1485
Потребителя е офлайн   todor_berov79 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 04.03.09
Колеги моля за помощ някои може ли да ми обясни как автомат берета ес100 подкачва патрон от магазина в патронника.Благодаря предварително. :automatic-weapon:
0

#1486
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоtodor_berov79 написа на 30.06.2014 - 19:57 :

Колеги моля за помощ някои може ли да ми обясни как автомат берета ес100 подкачва патрон от магазина в патронника.Благодаря предварително. :automatic-weapon:/>

Ето ти го нагледно ( след 2:00 мин )

0

#1487
Потребителя е офлайн   djimrev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 595
  • Регистр: 12.10.10

Виж мнениетоtodor_berov79 написа на 30.06.2014 - 19:57 :

Колеги моля за помощ някои може ли да ми обясни как автомат берета ес100 подкачва патрон от магазина в патронника.Благодаря предварително. Публикувано изображение

0

#1488
Потребителя е офлайн   junior1300 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 18.12.13
Бих желал като нов ловец и избиращ в момента първа пушка ( като цяло съм се спрял на нова ИЖ 27 ЕМ с два спусъка и мобилни шокове) да попитам колегата guntechnic дали е възможно да бъде заменена оригиналната мушка на този модел със светеща/фиброоптична такава и как може да се извърши манипулацията.
Благодаря предварително за мнението
0

#1489
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоjunior1300 написа на 10.07.2014 - 22:14 :

Бих желал като нов ловец и избиращ в момента първа пушка ( като цяло съм се спрял на нова ИЖ 27 ЕМ с два спусъка и мобилни шокове) да попитам колегата guntechnic дали е възможно да бъде заменена оригиналната мушка на този модел със светеща/фиброоптична такава и как може да се извърши манипулацията.
Благодаря предварително за мнението
Мушката е на резбова сглобка М3 и може да бъде заменена с такава със същата резба. Може да се ползуват и други начини на закрепване, важно е височината на мушката да е колкото оригиналната.
0

#1490
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоjunior1300 написа на 10.07.2014 - 22:14 :

Бих желал като нов ловец и избиращ в момента първа пушка ( като цяло съм се спрял на нова ИЖ 27 ЕМ с два спусъка и мобилни шокове) да попитам колегата guntechnic дали е възможно да бъде заменена оригиналната мушка на този модел със светеща/фиброоптична такава и как може да се извърши манипулацията.
Благодаря предварително за мнението


Извинявам се, че се намесвам в темата на майстора. Колега, имам същия модел пушка. Мушката е с резба 3мм. и има доста видове по ловните магазини, включително зелени, червени фиброоптични, дълги и къси. Не са скъпи. Внимавай все пак при завиването, да не повредиш резбата. Относно височината- ако държиш да се запази прицелването преди смяната - същата височина, ако искаш да промениш - друга височина. Може да монтираш и мерник на вентилираната мерна планка, поне за стрелба с куршум на мен ми харесва. Поздрави

П.С. Смяната на мушка е елементарна- завиване-отвиване. Доста съм си поиграл с мушка-мерник на иж-а и ако имаш въпроси, ще помогна доколкото мога.
0

#1491
Потребителя е офлайн   junior1300 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 18.12.13
Благодаря на колегите guntechnic и winterhunter за мненията ,за сетен път се убеждавам,че тук е мястото на което винаги ще намериш подкрепа.
Както писах съм много пресен ловец и чакам да ми излезе разрешителното за закупуване на оръжие и разбира се използвам времето за търсене и избор на първо оръжие,но при положение ,че ще мога да заменя мушката то вече май си е решено-ИЖ ще е.Мисля,че и в самия магазин ще ми намерят подходящата мушка ,която да е подходяща за оръжието.
0

#1492
Потребителя е офлайн   sea turtle 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 167
  • Регистр: 05.09.10
Във връка с горните постове и аз да попитам, знаете ли каква е оригиналната височина на мушката на ИЖ 12 71-ва година? Моята не е оригиналната и се замислям за фиброоптична. Благодаря предварително!
0

#1493
Потребителя е офлайн   gost 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 80
  • Регистр: 10.07.14
Има ли възможност за модификация на УСМ на ИЖ-58 12к от два на един спусък и ако да, колко би струвала манипулацията? Не е небходимо спусъка да е селективен понеже и двете цеви ще са цилиндър скъсени на 61-66 сантиметра.
0

#1494
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
А дали може иж 58 МА да стане МАЕ, какво е необходимо?
0

#1495
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоgost написа на 16.07.2014 - 16:33 :

Има ли възможност за модификация на УСМ на ИЖ-58 12к от два на един спусък и ако да, колко би струвала манипулацията? Не е небходимо спусъка да е селективен понеже и двете цеви ще са цилиндър скъсени на 61-66 сантиметра.
Не, не става. Вероятно имате предвид че ИЖ 43-1С е с "почти" същия механизъм но не пасва.
0

#1496
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 16.07.2014 - 17:31 :

А дали може иж 58 МА да стане МАЕ, какво е необходимо?
Ами тя разликата е в ежекторите, полуложата и някои дреболии. Ако се намерят необходимите части може да се преработи / аз ги нямам/.
0

#1497
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09

Виж мнениетоguntechnic написа на 17.07.2014 - 19:00 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 16.07.2014 - 17:31 :

А дали може иж 58 МА да стане МАЕ, какво е необходимо?
Ами тя разликата е в ежекторите, полуложата и някои дреболии. Ако се намерят необходимите части може да се преработи / аз ги нямам/.

Благодаря за отговора, но явно трудно ще намеря такива части.
0

#1498
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 20.07.2014 - 15:06 :

Виж мнениетоguntechnic написа на 17.07.2014 - 19:00 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 16.07.2014 - 17:31 :

А дали може иж 58 МА да стане МАЕ, какво е необходимо?
Ами тя разликата е в ежекторите, полуложата и някои дреболии. Ако се намерят необходимите части може да се преработи / аз ги нямам/.

Благодаря за отговора, но явно трудно ще намеря такива части.
Хич не ти и трябва. Това е единственния проблемен възел в този модел.
0

#1499
Потребителя е офлайн   nikec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 11.03.13
Въпрос на новобранец към guntechnic , а и към останалите запознати.
Сега изкарах курса и се чудя коя от следните надцевки да си купя : Huglu 104 A или Silma ST DT 12/76 ?

И двете са калибър 12/76 с 71 см цеви, два спусъка, фиксирани шокове, еднакво тегло, еднаква цена (или разликата около 50 лв), екстрактори, вентилирани...
0

#1500
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08

Виж мнениетоnikec написа на 28.07.2014 - 23:28 :

Въпрос на новобранец към guntechnic , а и към останалите запознати.
Сега изкарах курса и се чудя коя от следните надцевки да си купя : Huglu 104 A или Silma ST DT 12/76 ?

И двете са калибър 12/76 с 71 см цеви, два спусъка, фиксирани шокове, еднакво тегло, еднаква цена (или разликата около 50 лв), екстрактори, вентилирани...
Е, на така поставения въпрос едва ли някой ще ти отговори категорично. Всяка от двете марки си има фенове и съответно подръжници. Прикладвай, дръж в ръце и която ти пасне повече - тя да е.
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

9 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 9 гости, 0 анонимни