БГ Лов Форум: Бележки за хищници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Бележки за хищници Питане

#41
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Мерси колега
0

#42
Потребителя е офлайн   vano_nukata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 172
  • Регистр: 22.04.13

 Док написа на 03.07.2017 - 21:38 :

 nikoned написа на 03.07.2017 - 20:49 :

Колеги да не отварям нова тема ще питам в тази : Ако взема бележка за хищник ,а тя е за месец ,мога ли да ловувам всякакъв хищник,тоест един ден чакал,лисица и т.н.,друг ден свраки,врани и други летящи вредители със същата бележка,благодаря предварително!


Може да ловуваш денонощно и всеки ден - според датите попълнени на гърба, на всичко което пише в нея ..



През ноща не е ли забранен всякакакъв вид лов или за хищници може ?
0

#43
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

 vano_nukata написа на 12.07.2017 - 12:57 :

 Док написа на 03.07.2017 - 21:38 :

 nikoned написа на 03.07.2017 - 20:49 :

Колеги да не отварям нова тема ще питам в тази : Ако взема бележка за хищник ,а тя е за месец ,мога ли да ловувам всякакъв хищник,тоест един ден чакал,лисица и т.н.,друг ден свраки,врани и други летящи вредители със същата бележка,благодаря предварително!


Може да ловуваш денонощно и всеки ден - според датите попълнени на гърба, на всичко което пише в нея ..



През ноща не е ли забранен всякакакъв вид лов или за хищници може ?

По нагоре поне два-три пъти е отговорено на този въпрос.

Цитат

Чл. 66..........(4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.

---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#44
Потребителя е офлайн   vano_nukata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 172
  • Регистр: 22.04.13

 Гъди написа на 12.07.2017 - 22:04 :

 vano_nukata написа на 12.07.2017 - 12:57 :

 Док написа на 03.07.2017 - 21:38 :

 nikoned написа на 03.07.2017 - 20:49 :

Колеги да не отварям нова тема ще питам в тази : Ако взема бележка за хищник ,а тя е за месец ,мога ли да ловувам всякакъв хищник,тоест един ден чакал,лисица и т.н.,друг ден свраки,врани и други летящи вредители със същата бележка,благодаря предварително!


Може да ловуваш денонощно и всеки ден - според датите попълнени на гърба, на всичко което пише в нея ..



През ноща не е ли забранен всякакакъв вид лов или за хищници може ?

По нагоре поне два-три пъти е отговорено на този въпрос.

Цитат

Чл. 66..........(4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.




Не съм обърнал внимание..
Поздрави!
0

#45
Потребителя е офлайн   nikoned 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 145
  • Регистр: 08.01.13
Взех го разрешителното,най дулу пише : едър дивеч- хищници или дребен дивеч- хищници ! Значи и с пера и с косми :auto: :trigger-happy:
0

#46
Потребителя е офлайн   cicovesko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 320
  • Регистр: 18.07.08

Цитат

Чл. 66..........(4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.




Само че още по-нагоре в Чл.1 е написано:
"С правилника се уреждат условията и редът за прилагане на закона за лова... в ЛОВНОТО СТОПАНСТВО, което според мен ще рече - в дивечовъдните стопанства, а не по селските дружинки!
Blaser 7х64
Blaser .243
Benelli Crio comfort
0

#47
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

 cicovesko написа на 14.11.2017 - 13:08 :

Цитат

Чл. 66..........(4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.




Само че още по-нагоре в Чл.1 е написано:
"С правилника се уреждат условията и редът за прилагане на закона за лова... в ЛОВНОТО СТОПАНСТВО, което според мен ще рече - в дивечовъдните стопанства, а не по селските дружинки!


По твоята логика ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА не важи за селските дружинки защото:

Цитат

Чл. 1. Законът урежда отношенията, свързани със собствеността, опазването и стопанисването на дивеча, организацията на ловното стопанство, правото на лов и търговията с дивеч и дивечови продукти.

---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#48
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
И ся според науката и дебелите книги от закона дал мож да се ловува нощно време със бележка за хищник?
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#49
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Георги ловеца написа на 15.11.2017 - 23:15 :

И ся според науката и дебелите книги от закона дал мож да се ловува нощно време със бележка за хищник?

Според науката може , стига да не се подхлъзнеш из тъмницата или да не си играете на пеебидругарче ... не че нещо , ама нерви .... а "сервиралите" този член и онези дето са го подкрепили и то с любов ( към вкусът на месото ) разбират от лов , колко магаре от духова музика !
Когато хищниците са най активни , ние трябва да си събираме куфарите :D все пак законотворците мислят за нашето здраве , да не мръзнем из горите , да не стават сакатлъци , а и да не пречеим на камионите с немаркирани дрЪва и доставчиците на месо . Само незнам как към тази хвърчаща бележка не са пррикачили някой касов ордер от 40 - 50 лв. ?!
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#50
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

 cicovesko написа на 14.11.2017 - 13:08 :

Цитат

Чл. 66..........(4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.




Само че още по-нагоре в Чл.1 е написано:
"С правилника се уреждат условията и редът за прилагане на закона за лова... в ЛОВНОТО СТОПАНСТВО, което според мен ще рече - в дивечовъдните стопанства, а не по селските дружинки!



Това дето го написа, как ти хрумна ..
В края на закона има едни Допълнителни разпоредби, та според параграф първи от същини - то -
§ 1. По смисъла на закона:
1. "Ловно стопанство"
е комплекс от дейности, свързани със стопанисването, опазването и ползването на дивеча, с организацията и устройството на ловната площ на Република България и с търговията с дивеч и дивечови продукти.


Къде прочете - думичките - дивечовъдните стопанства и селски дружинки ..
0

#51
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Здравейте на всички!
Пиша за да споделя яда си след годишното ни събрание на ЛД.
От 3г. насам (от както съм ловец), 2 пъти се е взимало решение да не се взимат бележки за хищници от февруари до август. Първата година не разбирах много много...но онзи ден след гласуване и разлика от няколко гласа се взе отново това безумно и ограничаващо решение. Яд ме е много. Недоразумение е че гласуващите ”против” са все ловци които идват само по банкети и сбирки, на лов не ходят, а определят какво ще правят останалите!
Няколко човека сме много запалени, постоянно подхранваме, правим стървилища а това в нашата дружинка не е правено с години. Купих си CZ 527 и свирка от колега във форума специално за този лов и сега изведнъж група ”банкетаджии” ограничават хобито за някои.
Сблъсквали ли сте се с такова решение на вашите ЛД?
Има ли законов начин след като е гласувано на събранието да ловувам?
И да попитам може ли в краен случай да получа бележка от съседна дружинка и да ловувам в нейния район?
Благодаря!
0

#52
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

 matence написа на 25.03.2018 - 10:10 :

Здравейте на всички!
Пиша за да споделя яда си след годишното ни събрание на ЛД.
От 3г. насам (от както съм ловец), 2 пъти се е взимало решение да не се взимат бележки за хищници от февруари до август. Първата година не разбирах много много...но онзи ден след гласуване и разлика от няколко гласа се взе отново това безумно и ограничаващо решение. Яд ме е много. Недоразумение е че гласуващите ”против” са все ловци които идват само по банкети и сбирки, на лов не ходят, а определят какво ще правят останалите!
Няколко човека сме много запалени, постоянно подхранваме, правим стървилища а това в нашата дружинка не е правено с години. Купих си CZ 527 и свирка от колега във форума специално за този лов и сега изведнъж група ”банкетаджии” ограничават хобито за някои.
Сблъсквали ли сте се с такова решение на вашите ЛД?
Има ли законов начин след като е гласувано на събранието да ловувам?
И да попитам може ли в краен случай да получа бележка от съседна дружинка и да ловувам в нейния район?
Благодаря!


То това ми се струва незаконно?! Как ще те спират да ловуваш?! :blink:
0

#53
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13

 Tosho_7901 написа на 25.03.2018 - 17:56 :

 matence написа на 25.03.2018 - 10:10 :

Здравейте на всички!
Пиша за да споделя яда си след годишното ни събрание на ЛД.
От 3г. насам (от както съм ловец), 2 пъти се е взимало решение да не се взимат бележки за хищници от февруари до август. Първата година не разбирах много много...но онзи ден след гласуване и разлика от няколко гласа се взе отново това безумно и ограничаващо решение. Яд ме е много. Недоразумение е че гласуващите ”против” са все ловци които идват само по банкети и сбирки, на лов не ходят, а определят какво ще правят останалите!
Няколко човека сме много запалени, постоянно подхранваме, правим стървилища а това в нашата дружинка не е правено с години. Купих си CZ 527 и свирка от колега във форума специално за този лов и сега изведнъж група ”банкетаджии” ограничават хобито за някои.
Сблъсквали ли сте се с такова решение на вашите ЛД?
Има ли законов начин след като е гласувано на събранието да ловувам?
И да попитам може ли в краен случай да получа бележка от съседна дружинка и да ловувам в нейния район?
Благодаря!


То това ми се струва незаконно?! Как ще те спират да ловуваш?! :blink:/>


Да, незаконно е, и все пак председателя ни взема последното решение. Дори да ида в ЛРД към което членуваме да си взема бележка, от там винаги звънят на председателя на дружинката да го питат/информират.
0

#54
Потребителя е офлайн   kapaneca 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 24.11.15
Не разбрах можели да се ловува с бележка издадена за друг ловен район например в съседна дружинка да ми издадат бележка,че мога да ловувамнв техния район с съгласието на специалиста за лов на хищник към сдружението в което членувам.
0

#55
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 856
  • Регистр: 17.05.08
да може, но след съгласието на председателя на съответната дружинка и при спазване на ЗЛОД И ППЗЛОД
повечето от председателите няма да се съгласят, защото дружинките са приели вътрешни правила на общите си събрания, но е възможно
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#56
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

 matence написа на 25.03.2018 - 10:10 :

Здравейте на всички!
Пиша за да споделя яда си след годишното ни събрание на ЛД.
От 3г. насам (от както съм ловец), 2 пъти се е взимало решение да не се взимат бележки за хищници от февруари до август. Първата година не разбирах много много...но онзи ден след гласуване и разлика от няколко гласа се взе отново това безумно и ограничаващо решение. Яд ме е много. Недоразумение е че гласуващите ”против” са все ловци които идват само по банкети и сбирки, на лов не ходят, а определят какво ще правят останалите!
Няколко човека сме много запалени, постоянно подхранваме, правим стървилища а това в нашата дружинка не е правено с години. Купих си CZ 527 и свирка от колега във форума специално за този лов и сега изведнъж група ”банкетаджии” ограничават хобито за някои.
Сблъсквали ли сте се с такова решение на вашите ЛД?
Има ли законов начин след като е гласувано на събранието да ловувам?
И да попитам може ли в краен случай да получа бележка от съседна дружинка и да ловувам в нейния район?
Благодаря!


Още много ще има да се ядосваш колега! За нещото наречено български лов десети ноември още не е дошъл! :)
0

#57
Потребителя е офлайн   Stan blaserista 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 361
  • Регистр: 15.10.13

 lobo написа на 26.03.2018 - 12:38 :


Още много ще има да се ядосваш колега! За нещото наречено български лов десети ноември още не е дошъл! :)/>/>


Много точен коментар, организацията на лова в България е все още доста години преди "десети ноември" и за съжаление няма изгледи за скорошно идване на промяната :angry:/>
0

#58
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Че така, така е! Но нали гледаме буквата на закона, а той го позволява. Силата на протокола от събрането в моят случай може да ни лиши и от едрия лов по тази логика, при желание на уважаемата колегия от дружинката!!!
0

#59
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 matence написа на 27.03.2018 - 20:48 :

Че така, така е! Но нали гледаме буквата на закона, а той го позволява. Силата на протокола от събрането в моят случай може да ни лиши и от едрия лов по тази логика, при желание на уважаемата колегия от дружинката!!!

:D Абе то и едно писмо от ИАГ не е над закона , ама някои специалисти го използват с огромен мерак да знаеш ;) а иначе и аз като твоите банкетаджии :lol: хищници ги спирам от 1 март ... до 1 август , не съм откачил природолюбител , ама не ме кефи да стрелям по бременни , кърмещи и дребосъци .
Събрания , протоколи , таксации, организации и т. н. са поредният т`шак в сериала "листопад" ... а закона в този си вид и към днешна дата е безполезен, и за ловци, и за дивеч !
п.с. Ако може някой да ми обясни по нагледно , за какво ми е тази бележка за индивидуален лов на хищници и в колко европейски държави се издава подобен "документ" ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#60
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

 Георги Петров написа на 28.03.2018 - 09:08 :

 matence написа на 27.03.2018 - 20:48 :

Че така, така е! Но нали гледаме буквата на закона, а той го позволява. Силата на протокола от събрането в моят случай може да ни лиши и от едрия лов по тази логика, при желание на уважаемата колегия от дружинката!!!

:D/> Абе то и едно писмо от ИАГ не е над закона , ама някои специалисти го използват с огромен мерак да знаеш ;)/> а иначе и аз като твоите банкетаджии :lol:/> хищници ги спирам от 1 март ... до 1 август , не съм откачил природолюбител , ама не ме кефи да стрелям по бременни , кърмещи и дребосъци .
Събрания , протоколи , таксации, организации и т. н. са поредният т`шак в сериала "листопад" ... а закона в този си вид и към днешна дата е безполезен, и за ловци, и за дивеч !
п.с. Ако може някой да ми обясни по нагледно , за какво ми е тази бележка за индивидуален лов на хищници и в колко европейски държави се издава подобен "документ" ?!


Имах друго мнение за теб, стар ловец си пък..... Може би щото си стар :D, и вече исфирясваш.
Ми бие се в този период хищника, за да се даде шанс на мирния дивеч да си отгледа поколението. Както си знаел като млад, че хищника ражда своето поколение няколко месеца преди мирния. И когато мирния роди, мама хищник започва да си учи поколението на лов.
И още една причина ще ти изтъкна. Ако и вашата дружинка е на мнение, при групов лов на дива свиня, да не се стреля на хищник че да се знае, гръмне ли се, значи е прасе. Та питам аз, кога да ги биеме ? Може би на хайката, веднъж в годината ?
Поздрави и бъди здрав. Пак те уважавам.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни