БГ Лов Форум: БЛРС - предложения за изменение и допълнение на ЗЛОД - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БЛРС - предложения за изменение и допълнение на ЗЛОД

#21
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:25 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:09 :

Като взема лова на вечна концесия,тези проблеми ще отпаднат !
Няма да има Съюз,защото Аз ще съм съюза !!!
Вие всички, ще бъдете Свободни ловци и ще плащате на мен за свободата си !
Ще има дивеч за всички ,които имат пари !
И така,ще живеем в мир и съгласие ,до дълбоки старини...

Б.С.Б.

Явно си концесионер на язовирИ и ги разбираш тези работи :D/>
Където има риба се плаща на кило , където нама ... 10 лв за пръчка !
Шефе ... мн`O си мил


Това за язовира, с методиката за плащане ми хареса...
Ужасно ,,лепне'' на сегашния съюз - има няма ...плащаш...не пускат нищо в ,,язовира''...не охраняват...гаранция -франция...даже председател нямат...


Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#22
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:35 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:25 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:09 :

Като взема лова на вечна концесия,тези проблеми ще отпаднат !
Няма да има Съюз,защото Аз ще съм съюза !!!
Вие всички, ще бъдете Свободни ловци и ще плащате на мен за свободата си !
Ще има дивеч за всички ,които имат пари !
И така,ще живеем в мир и съгласие ,до дълбоки старини...

Б.С.Б.

Явно си концесионер на язовирИ и ги разбираш тези работи :D/>/>
Където има риба се плаща на кило , където нама ... 10 лв за пръчка !
Шефе ... мн`O си мил


Това за язовира, с методиката за плащане ми хареса...
Ужасно ,,лепне'' на сегашния съюз - има няма ...плащаш...не пускат нищо в ,,язовира''...не охраняват...гаранция -франция...даже председател нямат...


Б.С.Б.
Лепне я, а е и тарикатско :D , а долният цитат пасва , като на дрът негър устата !
" би трябвало също да помислим как да поощрим
индивидуалния лов на диви свине, както като средство за превенция на африканската чума,
така и като най- адекватна форма на устойчиво стопанисване на дивечовите запаси."

Засилваме индивидуалният лов ... курсове , кинти , снайпери , снайперисти , чакала ... и всичко това е "икономика" !
Колко мисллиш , че ще са идивидуалистите ... сред прекараните по този начин и след прекарването вечер , две с комари и кърллежи ?! А и явно някои са толкова на ТИ с живота на Дива СВиня , че .... знае как се стопанисва B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#23
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.08.2017 - 10:52 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:35 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:25 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:09 :

Като взема лова на вечна концесия,тези проблеми ще отпаднат !
Няма да има Съюз,защото Аз ще съм съюза !!!
Вие всички, ще бъдете Свободни ловци и ще плащате на мен за свободата си !
Ще има дивеч за всички ,които имат пари !
И така,ще живеем в мир и съгласие ,до дълбоки старини...

Б.С.Б.

Явно си концесионер на язовирИ и ги разбираш тези работи :D/>/>/>
Където има риба се плаща на кило , където нама ... 10 лв за пръчка !
Шефе ... мн`O си мил


Това за язовира, с методиката за плащане ми хареса...
Ужасно ,,лепне'' на сегашния съюз - има няма ...плащаш...не пускат нищо в ,,язовира''...не охраняват...гаранция -франция...даже председател нямат...


Б.С.Б.
Лепне я, а е и тарикатско :D/> , а долният цитат пасва , като на дрът негър устата !
" би трябвало също да помислим как да поощрим
индивидуалния лов на диви свине, както като средство за превенция на африканската чума,
така и като най- адекватна форма на устойчиво стопанисване на дивечовите запаси."

Засилваме индивидуалният лов ... курсове , кинти , снайпери , снайперисти , чакала ... и всичко това е "икономика" !
Колко мисллиш , че ще са идивидуалистите ... сред прекараните по този начин и след прекарването вечер , две с комари и кърллежи ?! А и явно някои са толкова на ТИ с живота на Дива СВиня , че .... знае как се стопанисва B)/>


Чшшшшшшшш............
Алуоуууууу................................
Я виж цените на МЗХ за отстрел на дива свиня........................

Колко мераклий ше се явнат ???

Виж бракониерите ше се утроят , да не кажа утрисетроят .
0

#24
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 16.08.2017 - 20:33 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.08.2017 - 10:52 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:35 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:25 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 15.08.2017 - 09:09 :

Като взема лова на вечна концесия,тези проблеми ще отпаднат !
Няма да има Съюз,защото Аз ще съм съюза !!!
Вие всички, ще бъдете Свободни ловци и ще плащате на мен за свободата си !
Ще има дивеч за всички ,които имат пари !
И така,ще живеем в мир и съгласие ,до дълбоки старини...

Б.С.Б.

Явно си концесионер на язовирИ и ги разбираш тези работи :D/>/>/>/>/>
Където има риба се плаща на кило , където нама ... 10 лв за пръчка !
Шефе ... мн`O си мил


Това за язовира, с методиката за плащане ми хареса...
Ужасно ,,лепне'' на сегашния съюз - има няма ...плащаш...не пускат нищо в ,,язовира''...не охраняват...гаранция -франция...даже председател нямат...


Б.С.Б.
Лепне я, а е и тарикатско :D/>/>/> , а долният цитат пасва , като на дрът негър устата !
" би трябвало също да помислим как да поощрим
индивидуалния лов на диви свине, както като средство за превенция на африканската чума,
така и като най- адекватна форма на устойчиво стопанисване на дивечовите запаси."

Засилваме индивидуалният лов ... курсове , кинти , снайпери , снайперисти , чакала ... и всичко това е "икономика" !
Колко мисллиш , че ще са идивидуалистите ... сред прекараните по този начин и след прекарването вечер , две с комари и кърллежи ?! А и явно някои са толкова на ТИ с живота на Дива СВиня , че .... знае как се стопанисва B)/>/>/>


Чшшшшшшшш............
Алуоуууууу................................
Я виж цените на МЗХ за отстрел на дива свиня........................

Колко мераклий ше се явнат ???

Виж бракониерите ше се утроят , да не кажа утрисетроят .

ВидЕх и като ми пишеш за Дива Свина , моля ... имай уважението и Я пиши с главни букви !
За отстреляна Дива Свиня до 1 год . демек , като за сам човек е 50 еврейчета , но не в това е проблема
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#25
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Ама някой знае ли кой са ловните капацитети в тази работна група по предложенията и измененията на ЗЛОД ???
Ако ги знаете и не е с гриф строго секретно - дай да ги видим поименно де....
Васе , напиши имената на членовете на таа работна група де....

п.п. сори за розовия гриф , ма само такива цветове има вече. явно розовото ни отива ! :angry:
0

#26
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетозапален по лова написа на 15.08.2017 - 07:36 :

Виж мнениетоLatcho написа на 14.08.2017 - 19:35 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 14.08.2017 - 13:28 :

Виж мнениетоLatcho написа на 14.08.2017 - 08:13 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 11.08.2017 - 16:05 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 11.08.2017 - 09:39 :

§1. В Чл.7, ал.4 се добавят:

1. В случаите където на землищата на повече от едно населено място /село/ е обособен един ловно стопански район и една ловна дружина, ловците ловуващи на територията на всяко населено място имат право да обособят отделен самостоятелен ловно стопански район и обособят нова ловна дружина.

Дробено бащице ... а ние живущите по махалите , може ли да си правим дружинки ?!
Крайно време е да се направи и Първа Частна Дружина ! :icon_bg:/>/>/>/>/>/>/>

Според мен , точно това е поръчката която изпълняват от БЛРС.
След като не се увеличиха (нали ни проглушиха ушите, че са демократични, знаещи, можещи и за няколко години ще станат мнооооого ) и не се чува да правят нищо градивно в областа на ловното стопанство , сега пак нададоха глас в "ЗАЩИТА" на българския ловец!
В България има много села (така наречените нови села на бежанците от Одринска Тракия) със землища от 600 до 700 хектара. От тази землища около 80-100 ха. са урбанизирана територия- населени места, ифраструктура......., сами пресметнете колко остава за лов и колко ловци могат да ловуват!
И ако бъде прието това МАЛОУМО предложение, наистина ще има "частни " ловни дружини от 5-6 ловуващи и 15 статисти !
Всички останали предложения са само рушащ популизъм и нищо което да защитава лова като дейност и българския ловец от безумията на чиновниците(ловните кучета трябва да плащат такса , а пастирските не ) и зеления октопод (местото няма да стигне за коментари) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Запален по лова,не плачи на чужд гроб. Измисли нещо по умно.

Koлега Лачо, не ме интересува какво става или не става във вашето сдружение (плач на чужд гроб).
Интересува ме , когато един бракониер бъде хванат, осъден и изключен от едно сдружение да не бъде приет в друго! Интересува ме когато бъде хваната група ловци от една дружина в бракониерство , цялата група да бъде изключена и никой да не я приеме, а не както става сега - бракониерите да казват , ако ни изключи сдружението , дружината се прехвърля в друго сдружение !
Думата е Анархия и някой иска тази анархия в ловното стопанство , а не много дивеч и спазване на закона от ловците!
В романа "Отнесени от вихъра" , Ред Бътлър - един от главните герои , казва следното :
Пари се правят в два момента , когато се създава държава и когато се руши държава. Но най- много пари се правят , когато се руши държава!
Та колега Лачо, кога ще спрете да я рушите тази държава наречена България ?

Колега запален по лова,работата започна да става дебела.Аз руша държавата и къде му е мястото тук на някой отнесен от вихъра.Не се познаваме но си личи че сме може би набори и сме в системата от години.Според мен основната градивна единица е ловната дружина и тя трябва да има всички необходими права.По отношение на бракониерството си прав, но тук не му е мястото.
Както една къща се строи от долу на на горе, така и една организация се изгражда от долу на горе а не се започва от шапката.
Ами бягат ловни дружини от НЛРС и това е факт. Ама как да избягат като си спомняш какъв устав беше измислил "Лебед - Бургас", никакво мърдане.Каравасилев беше обещал че ще го промени, но не ми се вярва да го е направил.
Предложенията са точно по тази причина, на сила хубост не става. НЛРС отдавна не е монополист, а и сега се очаква още сдружения да го напуснат.
Поздрави - Лачо

Тъй като е добре да се казва истината , а не да се подхвърлят реплики от рода - сестра ти е к..........., да уточним!
1. Дружината в гр.Приморско е заловена от ловните на Лебед -Бургас с отстрелян мъжки бл.елен при лов за дива свиня! Съставени са актове на петимата които са дърпали елена за краката и рогата. Друг член на дружината отива и дава ултиматум в сдружението - ако бъдат изключени петимата бракониери , дружината ще напусне Лебед. Следва изключване на бракониерите и дружината напуска Лебед!
2. Ловните на Лебед -Бургас установявят, че в делничен ден в ловното поле на с. Веселие един ловец ловува за пъдпъдък , като машинката "плющи" през деня! Ловните спират лова , но веднага от селото идва местния бизнесмен в чиято фирма работят жители на селото. Започва да нагрубява ловните , взима машинката и си тръгва с бракониера, който се оказва негов гост! Следват акт, НП и дело което е загубено от бракониера.
Бизнесмена обиден от действията на ловните предизвиква събрание на дружината и тъй като умишлено не са поканени всички ловци , бизнесмена с два гласа в повече изважда дружината от състава на Лебед - Бургас!
Този случай е причина устава на Лебед да се измени така, че за напускане на дружината от сдружението да се иска мнението на 2/3 от ловците , а не 50 +1 % от присъстващите (удобните) на събранието !За мен това е демократично, да се иска мнението на всички ловци, а не само на тези които са ви удобни!
Моля не ми разправяй общи приказки от рода - как се строй къща, а говори конкретно!
Защо мислиш, че хората , които преди около 120 години са създали ловната организация в България са били по глупави или невежи от вас! Та точно те първо са създали ловните сдружения и чак през 1957 година те (сдруженията) формират ловните дружини!
Не знам какво ти е обещал Каравасилев , но не той ,а общото събрание промена устава , защото така е законосъобразно. При вас може еднолично да се променя устава , ама нали сте законотворци, така , че можете всичко !
Ти ще имаш ли куража да кажеш от основаването на БЛРС колко дружества и дружини ви напуснаха?

Колега Запален по лова, казах че, напълно заставам против всякакви бракониерски прояви и ще ти дам и аз един пример.В Белене на острова хващат бракониер с убито прасе в момента когато го дере с лодката до него и пушката разбира се.Правят му акта както трябва и от там в прокуратурата.Ловеца доказва че е ходил на лов в Тетевенския балкан същия ден убил е прасе което е взел и е имал право да си го дере където си иска. Аферим и ашкулсун на всичко.Не съм свидетел и историато ми е разказана.Та прав си за всякакви усилия за намаляване на бракониерството, но тук остава големия въпрос. След толкова години с толкова институции и всячески усилия бракониерството се увеличава а не намалява и за съжаление продължава да се увеличава до безумни размери.
По отношение на устава на Лебед писахме много и ти беше един от участниците.Не знам от къде си но най много проблеми в момента има на територията на ЮИДП и ще те помоля да ме извиниш за метафората но започвам да вярвам че нестинарството е виновно.
Пак ще кажа че не знам къде членуваш но ще те помоля да не лягаш на дюшек който е на 120 години. Времето минава и с това всичко се променя. Днес е едно а утре ще бъде съвсем друго и това ще стане когато ти и аз няма да сме тук. По долу пак се поставя въпроса за свободните ловци, не съм готов да коментирам но ще ти кажа 52% от ловците не ходят на лов, имат билет за да имат пушка. В целия разумен свят можеш да станеш ловец без да си организационна,религиозно и знам ли какво още за да бъдеш ловец.Сериозен въпрос, но не е за днес.
Какво значи да имам куража да ти кажа кой ни е напуснал.Ами напусна ни "Сърнена Гора", Арабаконак" и "Свидня Говежда.НЛРС ги напуснаха повече от 50 сдружения и се очаква още да напуснат и за това ти казах че в този дюшек има много камъни и гложди.
Да си жив и здрав и наслука - Лачо
0

#27
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:00 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 14.08.2017 - 13:33 :

Нищо чудно , сега наново да се появи и предложение за свободни ловци!

Какво ми трябваша да пиша в тази тема :mad2:/> трябваше на послушам горския и да не пиша повече !!! :banghead:/>

Значм , че свободните ловци са една доста апититна хапка и от години ги премятат като шашлици на жарава , но все нещо не им достига да бръкнат в огъня . Тези дето така милеят за свободата и свободните ловц , може ли ми формулират, що е то , свободен ловец ? Ако е свободен като ловеца от 1940 год . аз съм ЗА , но едва ли в днешното комерсиално време , на някой ще му се отдаде шанса да се почуства Ловец дори за ден, като онези дето са създали организираното ловно движение
Стара лисица съм и няма как да ме примамят с подобна стръв "свободен ловец" и блага дума за свобода .
Но майната му на моето мнение , майната и на желанието ми за една мощна ловна организация ...

Колегата Лачев , ако повечето сдружения бяха като Лебед - Бургас , може би ловното ни движение щеше да е в друго измерение и нямаше да се налага да се мисли за изменение и допълнения .
На мен като редови ловец , отдавна ми е писнало от изменениЯ и допълнениЯ .... в закон писан на коляно !

Колега Петров, много пъти съм писал хубави неща за сдружения които се вършат работата имат супер организационен живот, дивеч и лов и съм давал примера с Ловеч, Троян и още много.Прав си и за Лебед и дано да продължи.Жалкото е там където на дружина от 56 ловци се дават 4 чувала не ронено царевица за цяла година и парите ги няма.Това ме кара да се стремя към повече правомощия на дружините и ловците защото по настоящем те са градивната единица в организирания лов.
Поздрави и наслука - Лачо
0

#28
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
.... Не знам от къде си но най много проблеми в момента има на територията на ЮИДП и ще те помоля да ме извиниш за метафората но започвам да вярвам че нестинарството е виновно....

Не е точно така! Най-много проблеми лъсват от ЮИДП. Това, че другите си чепкат носа и са си заврели главите в ....., не значи, че няма проблеми!
Бракониерството е повсемесно! Безхаберието на администрацията също! Ловците .... и те там!
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#29
Потребителя е офлайн   запален по лова 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 690
  • Регистр: 10.03.11

Виж мнениетоLatcho написа на 20.08.2017 - 15:04 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:00 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 14.08.2017 - 13:33 :

Нищо чудно , сега наново да се появи и предложение за свободни ловци!

Какво ми трябваша да пиша в тази тема :mad2:/>/> трябваше на послушам горския и да не пиша повече !!! :banghead:/>/>

Значм , че свободните ловци са една доста апититна хапка и от години ги премятат като шашлици на жарава , но все нещо не им достига да бръкнат в огъня . Тези дето така милеят за свободата и свободните ловц , може ли ми формулират, що е то , свободен ловец ? Ако е свободен като ловеца от 1940 год . аз съм ЗА , но едва ли в днешното комерсиално време , на някой ще му се отдаде шанса да се почуства Ловец дори за ден, като онези дето са създали организираното ловно движение
Стара лисица съм и няма как да ме примамят с подобна стръв "свободен ловец" и блага дума за свобода .
Но майната му на моето мнение , майната и на желанието ми за една мощна ловна организация ...

Колегата Лачев , ако повечето сдружения бяха като Лебед - Бургас , може би ловното ни движение щеше да е в друго измерение и нямаше да се налага да се мисли за изменение и допълнения .
На мен като редови ловец , отдавна ми е писнало от изменениЯ и допълнениЯ .... в закон писан на коляно !

Колега Петров, много пъти съм писал хубави неща за сдружения които се вършат работата имат супер организационен живот, дивеч и лов и съм давал примера с Ловеч, Троян и още много.Прав си и за Лебед и дано да продължи.Жалкото е там където на дружина от 56 ловци се дават 4 чувала не ронено царевица за цяла година и парите ги няма.Това ме кара да се стремя към повече правомощия на дружините и ловците защото по настоящем те са градивната единица в организирания лов.
Поздрави и наслука - Лачо

Пак визираш Лебед, или говориш по принцип ?
Нещата трябва да се казват такива каквито са , а не да се говори с недомлъвки ! Щото ЕЖК отдавна не ни устройва!
Наслука!
0

#30
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетозапален по лова написа на 20.08.2017 - 20:54 :

Виж мнениетоLatcho написа на 20.08.2017 - 15:04 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 15.08.2017 - 09:00 :

Виж мнениетозапален по лова написа на 14.08.2017 - 13:33 :

Нищо чудно , сега наново да се появи и предложение за свободни ловци!

Какво ми трябваша да пиша в тази тема :mad2:/>/>/> трябваше на послушам горския и да не пиша повече !!! :banghead:/>/>/>

Значм , че свободните ловци са една доста апититна хапка и от години ги премятат като шашлици на жарава , но все нещо не им достига да бръкнат в огъня . Тези дето така милеят за свободата и свободните ловц , може ли ми формулират, що е то , свободен ловец ? Ако е свободен като ловеца от 1940 год . аз съм ЗА , но едва ли в днешното комерсиално време , на някой ще му се отдаде шанса да се почуства Ловец дори за ден, като онези дето са създали организираното ловно движение
Стара лисица съм и няма как да ме примамят с подобна стръв "свободен ловец" и блага дума за свобода .
Но майната му на моето мнение , майната и на желанието ми за една мощна ловна организация ...

Колегата Лачев , ако повечето сдружения бяха като Лебед - Бургас , може би ловното ни движение щеше да е в друго измерение и нямаше да се налага да се мисли за изменение и допълнения .
На мен като редови ловец , отдавна ми е писнало от изменениЯ и допълнениЯ .... в закон писан на коляно !

Колега Петров, много пъти съм писал хубави неща за сдружения които се вършат работата имат супер организационен живот, дивеч и лов и съм давал примера с Ловеч, Троян и още много.Прав си и за Лебед и дано да продължи.Жалкото е там където на дружина от 56 ловци се дават 4 чувала не ронено царевица за цяла година и парите ги няма.Това ме кара да се стремя към повече правомощия на дружините и ловците защото по настоящем те са градивната единица в организирания лов.
Поздрави и наслука - Лачо

Пак визираш Лебед, или говориш по принцип ?
Нещата трябва да се казват такива каквито са , а не да се говори с недомлъвки ! Щото ЕЖК отдавна не ни устройва!
Наслука!

Визирам Лебед - Бургас защото устава го коментирахме на дълго и широко, навярно си забравил.За съжаление примери много, но да се спираме на всички е безмислено.
Наслука!
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоLatcho написа на 20.08.2017 - 15:04 :

Жалкото е там където на дружина от 56 ловци се дават 4 чувала не ронено царевица за цяла година и парите ги няма.Това ме кара да се стремя към повече правомощия на дружините и ловците защото по настоящем те са градивната единица в организирания лов.
Поздрави и наслука - Лачо

Колега Лачев , при това интензивно земеделие и масиви от стотици хектари царевица да харчиме пари за целогодишно хранене на дивеча е , не само жалко , а и смешно .
Къде отиде етиката в лова , нали "по закон" дивеча се подхранва в определено време с определено количесство концентриран и груб фураж , листници и т. н.
Лично аз съм против целогодишното хранене на дивеча и примамването му по този начин да се задържа в определени райони , а целта на храначите е само една и тя не е ловен трофей .
Уважавам всяко едно сдружение , което има нещо постигнато , нещо видимо , а не само двама ловни надзиратели на по 4 часов работен ден и още двама заплатаджии !
Поздрави и Наслука !
лл Този който извоюва повече правомощията на дружините и ловците , той ще яде мекото на баницата , а до ден днешен ... такъв не виждам . Като редови ловоец ще Ви кажа това което виждам , безсмислени боричкания , цепене на басми , шикалкавения и то , за лични интереси . Това са причините които докараха на колегите този идиотски непукизъм и това , никой, нищо да не го интересува !
Съюзи , конгреси , конференци .... като отидеш някъде из провинцията на лов , попитай "бай Иван" за това , кой е новият председател , кога и къде е избран и ще разбереш колко са за БЛРС и колко са за СЛРБ
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.08.2017 - 10:02 :

Виж мнениетоLatcho написа на 20.08.2017 - 15:04 :

Жалкото е там където на дружина от 56 ловци се дават 4 чувала не ронено царевица за цяла година и парите ги няма.Това ме кара да се стремя към повече правомощия на дружините и ловците защото по настоящем те са градивната единица в организирания лов.
Поздрави и наслука - Лачо

Колега Лачев , при това интензивно земеделие и масиви от стотици хектари царевица да харчиме пари за целогодишно хранене на дивеча е , не само жалко , а и смешно .
Къде отиде етиката в лова , нали "по закон" дивеча се подхранва в определено време с определено количесство концентриран и груб фураж , листници и т. н.
Лично аз съм против целогодишното хранене на дивеча и примамването му по този начин да се задържа в определени райони , а целта на храначите е само една и тя не е ловен трофей .
Уважавам всяко едно сдружение , което има нещо постигнато , нещо видимо , а не само двама ловни надзиратели на по 4 часов работен ден и още двама заплатаджии !
Поздрави и Наслука !
лл Този който извоюва повече правомощията на дружините и ловците , той ще яде мекото на баницата , а до ден днешен ... такъв не виждам . Като редови ловоец ще Ви кажа това което виждам , безсмислени боричкания , цепене на басми , шикалкавения и то , за лични интереси . Това са причините които докараха на колегите този идиотски непукизъм и това , никой, нищо да не го интересува !
Съюзи , конгреси , конференци .... като отидеш някъде из провинцията на лов , попитай "бай Иван" за това , кой е новият председател , кога и къде е избран и ще разбереш колко са за БЛРС и колко са за СЛРБ

Колега Петров, според мен най големия проблем е напълно променените местообитания свързано, според с вандалското земеделие на огромни площи с монокултури и стопанисвани от една шепа хора. Има европейска директива в това отношение и дано МЗХГ успее да се справи и промени ситуацията.
Предстои стратегия за развитие на лова в дългосрочен план и според мен и нещото за което ще настоявам е първо да се направи ревизия на всички ловно стопански райони: ДЛС, дивечовъдни участъци, БИСД и райони на ловни дружини и за всички се изготвят мерки за подобряване на биотопа в дългосрочен план. Ако успеем да подобрим местообитанията ще се радваме в бъдеще на по добри условия за развитие на дивеча, дребен , едър и т.н.
Поздрави и наслука.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни