БГ Лов Форум: лов на вълци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

лов на вълци оръжие,калибър,патрон и начини на лова

#1
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
здравейте колеги. имам идея да се пробвам в лова на вълци. моля за помощ от колеги с опит в тоя лов , калибър патрон, оптика, примамки и др. поздрави
0

#2
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 yuri12 написа на 07.02.2019 - 22:18 :

здравейте колеги. имам идея да се пробвам в лова на вълци. моля за помощ от колеги с опит в тоя лов , калибър патрон, оптика, примамки и др. поздрави

Старите ловци казват, не ловеца, а вълка избира кой да го отстреля. Когато вълкът те избере, голяма част от въпроса ти отпада.

Прикачено изображение: Вълк.jpg

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 856
  • Регистр: 17.05.08
а понякога и два те избират
ама трябва освен много запален, подготвен и спокоен И да си `верен служител на Диана` ;)/>
примамени са с обикновена свирка дето струва 2-3 долара, отстреляни са на 220 и 407 метра с пушка в калибър 308.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20171011_202040.jpg

May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#4
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

 pile написа на 08.02.2019 - 10:12 :

а понякога и два те избират
ама трябва освен много запален, подготвен и спокоен И да си `верен служител на Диана` Публикувано изображение/>
примамени са с обикновена свирка дето струва 2-3 долара, отстреляни са на 220 и 407 метра с пушка в калибър 308.


Е, най-важното не каза, каква е свирката?
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#5
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Колеги и мен много ме интересува лова на вълк, гледам, че в някои стопанства се предлага на цена 220 евро. Някой знае ли как стоят нещата и има ли шанс за един уикенд да се отстреля вълк по тези стопанства? Ходил ли е някой на лов за вълк, на варда в БГ стопанство? Ако може да препоръчате някое, в което шанса за отстрел е по-висок?
0

#6
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
407 метра..... явно ще трябва да купувам далекомер и да слагам мощна оптика с тумблери за далече.
0

#7
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 yuri12 написа на 08.02.2019 - 12:52 :

407 метра..... явно ще трябва да купувам далекомер и да слагам мощна оптика с тумблери за далече.

Няма начин колега!
Освен това иска и много ходене, дебнене, проучване, поготовка на стървилища и т.н. и т.н.!
Ловът на вълци си е цяла наука!

С гладката на 20-30 метра си е "6-ца от тотото" да ти излезе вълк, хеле пък и да го уцелиш! B)

Най-важното е да имаш МЕРАК и ТЪРПЕНИЕ, на другото му викат слука ! ;)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#8
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

 Huntermen написа на 08.02.2019 - 15:08 :

 yuri12 написа на 08.02.2019 - 12:52 :

407 метра..... явно ще трябва да купувам далекомер и да слагам мощна оптика с тумблери за далече.

Няма начин колега!
Освен това иска и много ходене, дебнене, проучване, поготовка на стървилища и т.н. и т.н.!
Ловът на вълци си е цяла наука!

С гладката на 20-30 метра си е "6-ца от тотото" да ти излезе вълк, хеле пък и да го уцелиш! Публикувано изображение

Най-важното е да имаш МЕРАК и ТЪРПЕНИЕ, на другото му викат слука ! Публикувано изображение


Излизат - може да си на дърво, което е най-добре, но си е висене! Задължително някакъв мръшоляк да има на стървилището, или да си добър със свирката. Но гледай срещу вятъра и не мърдай нищо, че си на високо. А вятъра е добре да не е много силен и да не сменя посоката! Тогава 6/0 или 8/0 в шоковата цев и едно бренеке в полушока са добра идея за голям шанс за успех! Това привечер или в студена сутрин...абе търпение и добра предварителна подготовка и затаиш ли се свали предпазителя! За гладките тръби говорим - не ги подценявайте! Така го знам!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#9
Потребителя е офлайн   Stan blaserista 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 361
  • Регистр: 15.10.13
Предполагам че освен мен има и други колеги, дето има доста какво да напишат по темата, но няма да го направят. Някой не, но вероятно има доста такива които само четат във форума, и отказват да пишат. Аз също нямам никакво намерение да пиша по темата, просто защото съм пускал подобна тема някъде назад, като получих за себе си само негативни емоции от меко казано лошо отношение и коментари от разни пишещи тук хора. Така че според мен във форума едва ли ще получиш информация която наистина да ти бъде полезна. А ако сериозно се запалиш по този лов, моят съвет е да потърсиш контакт на "живо" и поговориш с "запалени" по темата колеги.
Успех!
0

#10
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
да колега запален съм много по този лов.аз просто обичам индивидуалния лов,където всичко зависи от теб. лова на хищник го предпочитам за да не бъда набеден за месар и не само разбира се. лова на гонка не ми е по сърце.прилича ми по скоро на военна операция отколкото на лов.иначе ми харесват шегите и приказките на масата. надявам се да получа добри съвети от форума, ако не- здраве.
0

#11
Потребителя е офлайн   Stan blaserista 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 361
  • Регистр: 15.10.13
Отлично разбирам това което казваш, и аз категорично отказвам да участвам в това "културно-масово" мероприятие, наречено групов лов на едър дивеч. И аз горе долу по същите причини съм се насочил към индивидуалния лов на хищници, и хич не се интересувам от пликчето с окървавени мръвки, дето си вземат с такъв мерак някои хора на края на лова. За мен Ловът е съвсем друго нещо, най вече контакта с дивата природа, тръпката и удоволствието което изпитвам когато съм сам в гората, в планината и тава не може да се сравни и замени с нищо друго което съм опитвал. По тази причина и се старая да ходя редовно на лов за вълци, не защото ги мразя и искам да ги избия, а защото им се възхищавам и ги смятам за достоен противник, с който участваме в това велико надхитряне наречено ЛОВ.
0

#12
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

 Stan blaserista написа на 09.02.2019 - 18:56 :

Отлично разбирам това което казваш, и аз категорично отказвам да участвам в това "културно-масово" мероприятие, наречено групов лов на едър дивеч. И аз горе долу по същите причини съм се насочил към индивидуалния лов на хищници, и хич не се интересувам от пликчето с окървавени мръвки, дето си вземат с такъв мерак някои хора на края на лова. За мен Ловът е съвсем друго нещо, най вече контакта с дивата природа, тръпката и удоволствието което изпитвам когато съм сам в гората, в планината и тава не може да се сравни и замени с нищо друго което съм опитвал. По тази причина и се старая да ходя редовно на лов за вълци, не защото ги мразя и искам да ги избия, а защото им се възхищавам и ги смятам за достоен противник, с който участваме в това велико надхитряне наречено ЛОВ.


Едното не пречи на другото.
0

#13
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
често даже не стрелям. само стоя и гледам дивеча и съм доволен. особено когато изстрела е елементарен.
0

#14
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 pile написа на 08.02.2019 - 10:12 :

а понякога и два те избират
ама трябва освен много запален, подготвен и спокоен И да си `верен служител на Диана` ;)/>/>/>
примамени са с обикновена свирка дето струва 2-3 долара, отстреляни са на 220 и 407 метра с пушка в калибър 308.

От кога Югоизточно държавно предприятие е преименувано Диана :blink:
Събота обикаляйки да търся едни птички с дълги човки попаднах на останки от сърна и съответно неделя късният следобяд се монтирах с 308
Слънцето все още не бе докоснало хоризанта , когато сойките ми подсказаха да внимавам , и ей го на ... на отсрещното било се появи единак с размерите на магаре . Бинокли , оптики и далекомери , всичко ... лошото бе , че вълкът нямаше намерение да идва на останките , а продължи да се отдалечеава . Реших да вкарам в употреба и Нордик-а ( ходя често на солфеж ) спрях го за момент , леко се обърна в посока на звука за около 5-6 секунди .... и продължи из букакака .
Полюбувах се на залеза , метнах пушката на рамо , па се присетих .... добре че вълците нямат среден пръст :D
Този вързания е есенен и е на път за сверка да не би да е на граничарите кучето
Наслука !

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20190208_162740.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#15
Потребителя е офлайн   Ивич 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 02.07.08

 pile написа на 08.02.2019 - 10:12 :

а понякога и два те избират
ама трябва освен много запален, подготвен и спокоен И да си `верен служител на Диана` ;)/>/>
примамени са с обикновена свирка дето струва 2-3 долара, отстреляни са на 220 и 407 метра с пушка в калибър 308.

Евала за вълците!
Ама как ги правиш тези неща, в тъмното с оптика на такива разстояния колега?
0

#16
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 856
  • Регистр: 17.05.08
Ми докато ги събера за снимката....и то се стъмни. Между другото ударих 3 бр,но за снимката позираха само 2.
А ЮИДП,няма нищо общо с Диана.
Под 'верен служител на Диана',имах в предвид истински лов /с феър чейс/,а не стрелба по хищници с терми,нощни и от превозно средство. Който ме познава,знае за какво говоря.
Поздрави и Наслука!
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни