БГ Лов Форум: Отново за заека подземник - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Отново за заека подземник

Анкета: Отново за заека подземник (158 потребител(и) са гласували)

За или против сте разселването на заека подземник на територията на Р. България?

  1. Да (142 глас(а) [90.45%] - Виж)

    Процент гласували: 90.45%

  2. Не (15 глас(а) [9.55%] - Виж)

    Процент гласували: 9.55%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоHuntermen написа на 06.07.2012 - 22:07 :

Дааа!
Явно дискусията е чакала само някой да я започне! ;)
Аз мисля, че обосновах доста добре защо съм гласувал "против"!
И аз като колегата Щирлиц (нищо, че той е "ЗА") смятам , че интрудуцирането на всеки един нов вид трябва да се прави по определена схема, бавно и внимателно (което изисква огромни средства) като се използва опита на други страни, а не стихийно на принципа проба грешка!
Има една мисъл, която навярно знаете : "Само глупаците се учат от собствените си грешки! Умните се учат от грешките на другите!"
Просто смятам, че на този етап не сме дорасли (не само с начина на мислене на масовия ловец, но и организационно) за разселването на заека подземник! Това си е мое мнение и не обвързвам никого с него!
Не съм ловувал на този вид дивеч, сигурно е доста емоционален лов (за което завиждам на Шибека), но предпочитам да се дадат и без това недостатъчните средства за запазване и увеличаване популацията на родния ни сив заек!

Тонка сори братле, ама как ще вкараш Ужас да изкара подземника от дупката! :P :D
И ако може да ми кажеш как и кои наши хищници ще предпочитат да се втурнат в дупката (с няколко изхода) на подземника, вместо да си ловуват на познатия сив заек! Даже и орлите и соколите няма да имат голям шанс!
Да не се наложи после да разселваме порове и белки или койоти от ХАмерика? ;)
Поздрави и на слука на всички!

Подземника не се вади от дупката му...това не е Язовец :D Той е доста смел и нахален и се отдалечава доста от дупката си! Докато я достигне,прави зиг-загове но много пъти кучето се намира на страната на дупката му и той не може да отиде до нея......заобикаля и дава прекрасни шансове за изстрели и голям кеф! :D
0

#22
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоShibeka написа на 06.07.2012 - 22:30 :

Подземника не се вади от дупката му...това не е Язовец :D Той е доста смел и нахален и се отдалечава доста от дупката си! Докато я достигне,прави зиг-загове но много пъти кучето се намира на страната на дупката му и той не може да отиде до нея......заобикаля и дава прекрасни шансове за изстрели и голям кеф! :D

Е ся веч ша ма накараш да идвам до ХАмерика да са пробвам на подземник! :D
Много ми е кеф да ми е КЕФ! :P :P :P
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#23
Потребителя е офлайн   Петър Ветренски 

  • Недосегаем
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1710
  • Регистр: 20.01.10

Виж мнениетоShibeka написа на 06.07.2012 - 20:23 :

Виж мнениетоЩирлиц написа на 06.07.2012 - 19:48 :


--------------------- Горепосочените /пъдпъдъци/ НЕ МИГРИРАТ , по едри са от "нашия" пъдпъдък , усточив са на Балканския климат и биха били достоен заместител на и без това изчезващия /благодарение на интензивното земеделие - палене на стърнища , оране непосредствено след жътвата и масово третиране с хербициди и пестициди/ прелетен пъдпъдък . Голям плюс би била и морфологичната особенност на конкритния вид /вирджински пъдпъдък/ , че той почива и се укрива при нужда по дърветата.



....П.С. Интересно защо "вирджински" пътпъдъци? :unsure: .....В Америка всички пътпъдъци са местни....не прелетни и имат различни наименования! Във Вирджиния (щата) има Боб Уайт Куайл....та може би такъв ще да е разселен в Европа.........но има и Калифорния-Гембъл-Куайл,Валей-КУайл,Блу-Куайл,Маунтан Куайл,Монтезума-Куайл и т.н.....И всички са местни и се придвижват само според това дали годината е сушава или не.......На снимката "Гембъли" в комбо с Подземник ;) :D


А бре Любак, те да не са луди да мигрират къде е Америка къде е Африка!:D
Публикувано изображение
Моят лов никой не може да го отстреля!

Моят сайт
0

#24
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
И аз съм „за“.
Земеделците мрънкат като почнат да им ръпат зелките,и ловците отиват да ги спасяват:D .

Това дето е в Австралия неможе да стане в България,невъзможно е.
всички хишници (бозаиници и птици)го ловят много успешно и облекчават натиска върху останалите видове.

Много лесен за въдене и не е скъп.
Това че все още не е разселен в БГ,ми прилича на мазохизъм.За мен е много интересен и динамичен лов.
Всички породи кучета стават за лов на подземник(има и специалисти естественно).
Голям страх какво щяло да стане ?...Нищо няма да стане,има го и по на юг и по на север от БГ и нокой не се оплаква,
освен земеделците,но и дивеча се оплаква от тях така че са 1 на 1 .Заека подземник не яде повече от останалият дивеч.

Не пречи по никъкъв начин на големият заек.
0

#25
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 06.07.2012 - 22:07 :

Дааа!
Явно дискусията е чакала само някой да я започне! ;)
Аз мисля, че обосновах доста добре защо съм гласувал "против"!
И аз като колегата Щирлиц (нищо, че той е "ЗА") смятам , че интрудуцирането на всеки един нов вид трябва да се прави по определена схема, бавно и внимателно (което изисква огромни средства) като се използва опита на други страни, а не стихийно на принципа проба грешка!
Има една мисъл, която навярно знаете : "Само глупаците се учат от собствените си грешки! Умните се учат от грешките на другите!"
Просто смятам, че на този етап не сме дорасли (не само с начина на мислене на масовия ловец, но и организационно) за разселването на заека подземник! Това си е мое мнение и не обвързвам никого с него!
Не съм ловувал на този вид дивеч, сигурно е доста емоционален лов (за което завиждам на Шибека), но предпочитам да се дадат и без това недостатъчните средства за запазване и увеличаване популацията на родния ни сив заек!

Тонка сори братле, ама как ще вкараш Ужас да изкара подземника от дупката! :P :D
И ако може да ми кажеш как и кои наши хищници ще предпочитат да се втурнат в дупката (с няколко изхода) на подземника, вместо да си ловуват на познатия сив заек! Даже и орлите и соколите няма да имат голям шанс!
Да не се наложи после да разселваме порове и белки или койоти от ХАмерика? ;)
Поздрави и на слука на всички!



:lol: Закачаме го за Барут и ...те така:P :D Поздрави
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#26
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 06.07.2012 - 22:07 :

Дааа!
Явно дискусията е чакала само някой да я започне! ;)
Аз мисля, че обосновах доста добре защо съм гласувал "против"!
И аз като колегата Щирлиц (нищо, че той е "ЗА") смятам , че интрудуцирането на всеки един нов вид трябва да се прави по определена схема, бавно и внимателно (което изисква огромни средства) като се използва опита на други страни, а не стихийно на принципа проба грешка!
Има една мисъл, която навярно знаете : "Само глупаците се учат от собствените си грешки! Умните се учат от грешките на другите!"
Просто смятам, че на този етап не сме дорасли (не само с начина на мислене на масовия ловец, но и организационно) за разселването на заека подземник! Това си е мое мнение и не обвързвам никого с него!
Не съм ловувал на този вид дивеч, сигурно е доста емоционален лов (за което завиждам на Шибека), но предпочитам да се дадат и без това недостатъчните средства за запазване и увеличаване популацията на родния ни сив заек!

Тонка сори братле, ама как ще вкараш Ужас да изкара подземника от дупката! :P :D
И ако може да ми кажеш как и кои наши хищници ще предпочитат да се втурнат в дупката (с няколко изхода) на подземника, вместо да си ловуват на познатия сив заек! Даже и орлите и соколите няма да имат голям шанс!
Да не се наложи после да разселваме порове и белки или койоти от ХАмерика? ;)
Поздрави и на слука на всички!



Жорка, кучето трябва да ловува за мен, когато това е възможно а не аз за него! Просто не всеки лов е обвързан с воденето на куче.....
0

#27
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
И да искате и да не искате,някъде вече има внесени и размножили се подземници, в България.
0

#28
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоtoni_75 написа на 07.07.2012 - 05:58 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 06.07.2012 - 22:07 :

Дааа!
Явно дискусията е чакала само някой да я започне! ;)
Аз мисля, че обосновах доста добре защо съм гласувал "против"!
И аз като колегата Щирлиц (нищо, че той е "ЗА") смятам , че интрудуцирането на всеки един нов вид трябва да се прави по определена схема, бавно и внимателно (което изисква огромни средства) като се използва опита на други страни, а не стихийно на принципа проба грешка!
Има една мисъл, която навярно знаете : "Само глупаците се учат от собствените си грешки! Умните се учат от грешките на другите!"
Просто смятам, че на този етап не сме дорасли (не само с начина на мислене на масовия ловец, но и организационно) за разселването на заека подземник! Това си е мое мнение и не обвързвам никого с него!
Не съм ловувал на този вид дивеч, сигурно е доста емоционален лов (за което завиждам на Шибека), но предпочитам да се дадат и без това недостатъчните средства за запазване и увеличаване популацията на родния ни сив заек!

Тонка сори братле, ама как ще вкараш Ужас да изкара подземника от дупката! :P :D
И ако може да ми кажеш как и кои наши хищници ще предпочитат да се втурнат в дупката (с няколко изхода) на подземника, вместо да си ловуват на познатия сив заек! Даже и орлите и соколите няма да имат голям шанс!
Да не се наложи после да разселваме порове и белки или койоти от ХАмерика? ;)
Поздрави и на слука на всички!



Жорка, кучето трябва да ловува за мен, когато това е възможно а не аз за него! Просто не всеки лов е обвързан с воденето на куче.....



Само риболова не е :P :D Поздрави
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#29
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11
Жорка, кучето трябва да ловува за мен, когато това е възможно а не аз за него! Просто не всеки лов е обвързан с воденето на куче.....
[/quote]

Този лов е наслада за кучето.Виждал съм и мастиф да ловува подземници.
0

#30
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоПетър Ветренски написа на 06.07.2012 - 23:42 :

Виж мнениетоShibeka написа на 06.07.2012 - 20:23 :

Виж мнениетоЩирлиц написа на 06.07.2012 - 19:48 :


--------------------- Горепосочените /пъдпъдъци/ НЕ МИГРИРАТ , по едри са от "нашия" пъдпъдък , усточив са на Балканския климат и биха били достоен заместител на и без това изчезващия /благодарение на интензивното земеделие - палене на стърнища , оране непосредствено след жътвата и масово третиране с хербициди и пестициди/ прелетен пъдпъдък . Голям плюс би била и морфологичната особенност на конкритния вид /вирджински пъдпъдък/ , че той почива и се укрива при нужда по дърветата.



....П.С. Интересно защо "вирджински" пътпъдъци? :unsure: .....В Америка всички пътпъдъци са местни....не прелетни и имат различни наименования! Във Вирджиния (щата) има Боб Уайт Куайл....та може би такъв ще да е разселен в Европа.........но има и Калифорния-Гембъл-Куайл,Валей-КУайл,Блу-Куайл,Маунтан Куайл,Монтезума-Куайл и т.н.....И всички са местни и се придвижват само според това дали годината е сушава или не.......На снимката "Гембъли" в комбо с Подземник ;) :D


А бре Любак, те да не са луди да мигрират къде е Америка къде е Африка!:D

Ми и патки и гъски мигрират от Канада до южна Америка......гургулиците също,ама пътпъдъка е корав много,седи си тука и така! Даже "Монтезумата" си стои на границата с Мексико близо до Ногалес,ама от тази страна...т.е. в американската ;) А "дупкарите" са навсякъде......не вярвам че ще навредят в БГто,по скоро се съмнявам че ще могат да се разселят като се сетя при нас как всичко го кльопа :D от Гарги,Свраки,диви котки,лисици,чакали,орли,соколи,порове,язовци,подивели бездомни псета.....пък и пестициди и опожарявания.....ехееее,май в БГто ще съществува само в зоологическата градина......като кучето Динго по клетките :D
0

#31
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоShibeka написа на 07.07.2012 - 20:23 :

Виж мнениетоПетър Ветренски написа на 06.07.2012 - 23:42 :

Виж мнениетоShibeka написа на 06.07.2012 - 20:23 :

Виж мнениетоЩирлиц написа на 06.07.2012 - 19:48 :


--------------------- Горепосочените /пъдпъдъци/ НЕ МИГРИРАТ , по едри са от "нашия" пъдпъдък , усточив са на Балканския климат и биха били достоен заместител на и без това изчезващия /благодарение на интензивното земеделие - палене на стърнища , оране непосредствено след жътвата и масово третиране с хербициди и пестициди/ прелетен пъдпъдък . Голям плюс би била и морфологичната особенност на конкритния вид /вирджински пъдпъдък/ , че той почива и се укрива при нужда по дърветата.



....П.С. Интересно защо "вирджински" пътпъдъци? :unsure: .....В Америка всички пътпъдъци са местни....не прелетни и имат различни наименования! Във Вирджиния (щата) има Боб Уайт Куайл....та може би такъв ще да е разселен в Европа.........но има и Калифорния-Гембъл-Куайл,Валей-КУайл,Блу-Куайл,Маунтан Куайл,Монтезума-Куайл и т.н.....И всички са местни и се придвижват само според това дали годината е сушава или не.......На снимката "Гембъли" в комбо с Подземник ;) :D


А бре Любак, те да не са луди да мигрират къде е Америка къде е Африка!:D

Ми и патки и гъски мигрират от Канада до южна Америка......гургулиците също,ама пътпъдъка е корав много,седи си тука и така! Даже "Монтезумата" си стои на границата с Мексико близо до Ногалес,ама от тази страна...т.е. в американската ;) А "дупкарите" са навсякъде......не вярвам че ще навредят в БГто,по скоро се съмнявам че ще могат да се разселят като се сетя при нас как всичко го кльопа :D от Гарги,Свраки,диви котки,лисици,чакали,орли,соколи,порове,язовци,подивели бездомни псета.....пък и пестициди и опожарявания.....ехееее,май в БГто ще съществува само в зоологическата градина......като кучето Динго по клетките :D

Горкият "Бъкс Бъни",май ще радва само децата по мулти-филмчетата :D
0

#32
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Извън темата: Щирлиц,ето да погледаш....този най долу "Мернс" е Монтезумата....гледай каква маска има,еххх да можеше него да размножиш а? :D ;)
http://www.quailfore...ail-Species.jsp
0

#33
Потребителя е офлайн   aquilon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 205
  • Регистр: 17.07.09

Виж мнениетоЩирлиц написа на 06.07.2012 - 19:48 :

Привнасянето /интрудуцирането/ на видове е известна световна практика в ловното дело , не мислете че муфлоните , лопатарите и фазаните са дошли с Хан Аспарух !

Нека ловните съюзи не се правят на по католици от папата , а да вземат пример от сродните си организации в Босна , Хърватско и Словения...

Заека подземник не би навредил на екосистемата така , че да настъпят необратими промени и да застраши целостта на популацията на местния заек. Нека интрудукцията му се прави грамотно , под стриктен ветеринарен контрол , но да се твърди че за него няма място и видите ли , че не бил местен вид е несериозно .
Нека нещата се правят грамотно , съобразно ветеринарните изисквания и така че да не се хапем по задните джобове после .
Защо ли ? Защото ако не са нагърби организацията на която всеки ловец плаща от джоба си , ще го направят Сульо , Пульо , Атанас и аз и тогава може и да я объркаме !!! Така или иначе хора вече са започнали да правят интодуциране на видове и е въпрос на време да се сблъскаме с подобен вид проблеми , а и Украйна и Босна са на "една ръка разстояние" !



Като цяло съм на същото мнение, но:
като кажем някаква организация и си мислим, че неппременно ще се правят нещата и то само от нея грамотно;
това за сульо и братовчедите му е релевантно именно за т.нар. организация. Сигурно е центъра на вселената и няма по- компетентни? Доколкото ми е известно специалистите им са в областти ловно стопанство, л. туризъм, рибовъдство, лесовъдство и ветеринарна медицина/и все още търсят тайната/.
0

#34
Потребителя е офлайн   aquilon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 205
  • Регистр: 17.07.09

Виж мнениетоSkitnik написа на 07.07.2012 - 07:29 :

И да искате и да не искате,някъде вече има внесени и размножили се подземници, в България.


Има- Има-а-а-а--а!
:party:
0

#35
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Като чета, направо ми се реве. Кви подземници, крокодили, слонове трябва да внасяме, бре? Ами то нашенския див заек го няма! Сърната я няма! Кекликът изчезва! Хайде възстановете популацията и след това занимавайте НСЛРБ, ООН, НАСА и когото си искате. Внасяйте си динозаври, птеродактили, стегоцефали и каквото ви хрумне.
А относно проучването на опасностите от въвеждане на нов, необичаен за нашата природа вид, колегите са абсолютно прави. Не се знае какво може да се получи. Вижте какво стана с експеримента със слънчевата рибка във водоемите... Има ги с милиони, ако някой се хване, за 1 ден ще налови 100 кила. Ама никой не ще да се занимава.
Не зная дали някой от форума е ходил на лов за заек подземник. При него най-лошото е, че си стои под земята, в дупки с няколко входа и излиза да пасе след залез. Не пие вода, отдалечава се на десетина метра от дупката. Кучетата са абсолютно непригодни за такъв лов, независимо от породата. Използват се порове и хермелини, специално обучени за целта. Ако ги нямаш, ловът му е отекчаващо слаборезултатен. Кибичиш 3-4 часа и се надяващ нещо да излезе. То да беше глиган, добре, обаче подземниците са под 1 кило обикновено. С такъв лов ще се занимават неповече от стотина ловци в страната.
Цялата работа отива като в приказката "Накарай мързеливия да работи, че да те научи на акъл." Щот ни мързи да си поддържаме нашия див заек, давай да накараме някой да внесе нещо, дето сме го чували, ама не знаем какво е и какво ще стане след това.
0

#36
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоКапитана написа на 08.07.2012 - 18:43 :

Като чета, направо ми се реве. Кви подземници, крокодили, слонове трябва да внасяме, бре? Ами то нашенския див заек го няма! Сърната я няма! Кекликът изчезва! Хайде възстановете популацията и след това занимавайте НСЛРБ, ООН, НАСА и когото си искате. Внасяйте си динозаври, птеродактили, стегоцефали и каквото ви хрумне.
А относно проучването на опасностите от въвеждане на нов, необичаен за нашата природа вид, колегите са абсолютно прави. Не се знае какво може да се получи. Вижте какво стана с експеримента със слънчевата рибка във водоемите...
Не зная дали някой от форума е ходил на лов за заек подземник. При него най-лошото е, че си стои под земята, в дупки с няколко входа и излиза да пасе след залез


Така е колега, нека първо възстановим популацията в нормални количества на животните които са си у нас пък после да се правят експерименти с друг дивеч. Пък след залез много хищници излизат и особено тези двукраките които снабдени с бележки за лов на хищници си бият каквото им излезе. Поздрави и Наслука!
0

#37
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
!
0

#38
Потребителя е офлайн   ивор 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1033
  • Регистр: 17.03.11

Виж мнениетоКапитана написа на 08.07.2012 - 18:43 :

Като чета, направо ми се реве. Кви подземници, крокодили, слонове трябва да внасяме, бре? Ами то нашенския див заек го няма! Сърната я няма! Кекликът изчезва! Хайде възстановете популацията и след това занимавайте НСЛРБ, ООН, НАСА и когото си искате. Внасяйте си динозаври, птеродактили, стегоцефали и каквото ви хрумне.
А относно проучването на опасностите от въвеждане на нов, необичаен за нашата природа вид, колегите са абсолютно прави. Не се знае какво може да се получи. Вижте какво стана с експеримента със слънчевата рибка във водоемите... Има ги с милиони, ако някой се хване, за 1 ден ще налови 100 кила. Ама никой не ще да се занимава.
Не зная дали някой от форума е ходил на лов за заек подземник. При него най-лошото е, че си стои под земята, в дупки с няколко входа и излиза да пасе след залез. Не пие вода, отдалечава се на десетина метра от дупката. Кучетата са абсолютно непригодни за такъв лов, независимо от породата. Използват се порове и хермелини, специално обучени за целта. Ако ги нямаш, ловът му е отекчаващо слаборезултатен. Кибичиш 3-4 часа и се надяващ нещо да излезе. То да беше глиган, добре, обаче подземниците са под 1 кило обикновено. С такъв лов ще се занимават неповече от стотина ловци в страната.
Цялата работа отива като в приказката "Накарай мързеливия да работи, че да те научи на акъл." Щот ни мързи да си поддържаме нашия див заек, давай да накараме някой да внесе нещо, дето сме го чували, ама не знаем какво е и какво ще стане след това.


Аз ловувам на подземник в Испания,и има и кеклик и голям заек в ловищата,не си пречат,допълват се.
А това дето си го написал за кучетата и начина му на живот ,няма нищо общо с деиствителноста.
Пак да го кажа,това е изобилен дивеч,и привлича вниманието на ловците,двукраки ,четирикраки и хвъркати,и по тозиначин отслабва натиска върху останалият дребен дивеч.
Мисля че рано или късно ще се саморазсели в България;) .
0

#39
Потребителя е офлайн   aquilon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 205
  • Регистр: 17.07.09

Виж мнениетоивор написа на 08.07.2012 - 23:10 :

Аз ловувам на подземник в Испания,и има и кеклик и голям заек в ловищата,не си пречат,допълват се.
А това дето си го написал за кучетата и начина му на живот ,няма нищо общо с деиствителноста.
Пак да го кажа,това е изобилен дивеч,и привлича вниманието на ловците,двукраки ,четирикраки и хвъркати,и по тозиначин отслабва натиска върху останалият дребен дивеч.
Мисля че рано или късно ще се саморазсели в България;) .


:001_005: :001_005: :001_005: :001_005: :001_005: :001_005: :001_005:
0

#40
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоивор написа на 08.07.2012 - 23:10 :

Виж мнениетоКапитана написа на 08.07.2012 - 18:43 :

Като чета, направо ми се реве. Кви подземници, крокодили, слонове трябва да внасяме, бре? Ами то нашенския див заек го няма! Сърната я няма! Кекликът изчезва! Хайде възстановете популацията и след това занимавайте НСЛРБ, ООН, НАСА и когото си искате. Внасяйте си динозаври, птеродактили, стегоцефали и каквото ви хрумне.
А относно проучването на опасностите от въвеждане на нов, необичаен за нашата природа вид, колегите са абсолютно прави. Не се знае какво може да се получи. Вижте какво стана с експеримента със слънчевата рибка във водоемите... Има ги с милиони, ако някой се хване, за 1 ден ще налови 100 кила. Ама никой не ще да се занимава.
Не зная дали някой от форума е ходил на лов за заек подземник. При него най-лошото е, че си стои под земята, в дупки с няколко входа и излиза да пасе след залез. Не пие вода, отдалечава се на десетина метра от дупката. Кучетата са абсолютно непригодни за такъв лов, независимо от породата. Използват се порове и хермелини, специално обучени за целта. Ако ги нямаш, ловът му е отекчаващо слаборезултатен. Кибичиш 3-4 часа и се надяващ нещо да излезе. То да беше глиган, добре, обаче подземниците са под 1 кило обикновено. С такъв лов ще се занимават неповече от стотина ловци в страната.
Цялата работа отива като в приказката "Накарай мързеливия да работи, че да те научи на акъл." Щот ни мързи да си поддържаме нашия див заек, давай да накараме някой да внесе нещо, дето сме го чували, ама не знаем какво е и какво ще стане след това.


Аз ловувам на подземник в Испания,и има и кеклик и голям заек в ловищата,не си пречат,допълват се.
А това дето си го написал за кучетата и начина му на живот ,няма нищо общо с деиствителноста.
Пак да го кажа,това е изобилен дивеч,и привлича вниманието на ловците,двукраки ,четирикраки и хвъркати,и по тозиначин отслабва натиска върху останалият дребен дивеч.
Мисля че рано или късно ще се саморазсели в България;) .

Точно така е! Не исках да влизам в разни пререкания с негативно настроените колеги по повода ,но това което ти СИ НАПИСАЛ е верно! Имало е години,когато аз и мой приятел сме удряли по 10на бройки на човек за околко 2 часа време! Това че е "дупкар" съвсем не означава че си "стои в дупката" :lol: На против!!!!!! Вдигат се пред кучетата и бягат на всички посоки,всякакво куче върши работа и си е голям кеф да ги стреляш.....да не говорим че са много вкусни......даже единият им под-вид наречен "Котон теьл" го дереш и го пържиш веднага като пиле! Поздрави!
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни