БГ Лов Форум: Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец

#1
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Здравейте. Казвам се Георги и съм на 29 години. Бих искал да ви попитам чисто финансово, тъй като съм събрал известна сума пари- 2000 лв. Ще ми бъдат ли достатъчни за да изкарам курса и документи и т.н Имам в предвид всичко до момента на закупуване на оръжие? От много време имам мерак за ловец, но все не съм можел да отделя пари.. Благодаря Ви предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   Vesko1313 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 82
  • Регистр: 15.12.09

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 03.11.2015 - 15:00 :

Здравейте. Казвам се Георги и съм на 29 години. Бих искал да ви попитам чисто финансово, тъй като съм събрал известна сума пари- 2000 лв. Ще ми бъдат ли достатъчни за да изкарам курса и документи и т.н Имам в предвид всичко до момента на закупуване на оръжие? От много време имам мерак за ловец, но все не съм можел да отделя пари.. Благодаря Ви предварително.


Стигат.Даже са много!Наслука!
0

#3
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 03.11.2015 - 15:00 :

Здравейте. Казвам се Георги и съм на 29 години. Бих искал да ви попитам чисто финансово, тъй като съм събрал известна сума пари- 2000 лв. Ще ми бъдат ли достатъчни за да изкарам курса и документи и т.н Имам в предвид всичко до момента на закупуване на оръжие? От много време имам мерак за ловец, но все не съм можел да отделя пари.. Благодаря Ви предварително.

Здравей Георги, мерака е най важен имали го тази сума ще ти стигне и за курс, и за документи после и за някоя руска пушчица втора или някоя ръка и за още нещичко отгоре. Само помисли добре за мерака защото ако се окаже временен само ще пръснеш парите на вятъра. И още нещо да ти кажа закрастиш ли се след това винаги ще ти трябва още нещо и така край няма, затова и себеси прецени ще можеш ли да си налагаш ограничения ако се налага. Успех, и ако решиш и станеш колега да пишеш тук във форума че да ти кажем добре дошъл.
0

#4
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Благодаря за насърчаването и отговорите. Дядо ми, бог да го прости, беше ловец дълги години, пра-дядо ми също, интересувам се, обичам оръжията, природата и най-вече кучетата, имам колекция от около 30 ножа, имам и джип имам и голямо желание да ходя по гората а също и възможност( душа :D/>) тъй като съм спортист от 20 години. В петък се записвам за курса и решавам онлайн теста почти всеки ден. Освен гореспоменатите пари до лятото мисля да съм заделил и едни 1000 лева като за първа пушка живи и здрави, пък ако не може и по евтина аз и на обикновен тек съм доволен дето се вика.
Поздрави :)/>
0

#5
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Давай ... , аз навремено чаках седем години курс и пари на заем взех, ама си навих на масрафа ..... :D
Успех и късмет !
0

#6
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Успех,парите стигат,а джипа не е най важен,на времето дядо ти без джип е отстрелял много повече дивеч от колкото ще видиш.Жив и здрав и още веднъж,успех.
0

#7
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Мерси още веднъж, наистина не е важно МПС-то, но си е в помощ все пак, но не ми пречи и пеша само да се движа. Ще пиша тук като се запиша за курса за да си е всичко 100% :D
0

#8
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 03.11.2015 - 22:17 :

Мерси още веднъж, наистина не е важно МПС-то, но си е в помощ все пак, но не ми пречи и пеша само да се движа. Ще пиша тук като се запиша за курса за да си е всичко 100% :D/>

Успех Гошо здраве и късмет. :thumbsup:
0

#9
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Здравейте,днес взех молбата и бележката за банката от ловното и си уговорих евентуално място в дружинка.Реших и 2 пъти успешно теста ????. Посъветваха ме бъдещото ми първо оръжие да е полуавтомат 12 калибър супермагнум. Какво бихте казали Вие по този въпрос.
0

#10
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 04.11.2015 - 18:35 :

Здравейте,днес взех молбата и бележката за банката от ловното и си уговорих евентуално място в дружинка.Реших и 2 пъти успешно теста ????. Посъветваха ме бъдещото ми първо оръжие да е полуавтомат 12 калибър супермагнум. Какво бихте казали Вие по този въпрос.

Най-важното е пушката да ти харесва и да ти е по сърце, за да ходиш с удоволствие на лов с нея!
Гледай да ти е удобен приклада, да прикладваш бързо с нея!
Като млад ловец най-вероятно ще ходиш повече гонач, а полуавтомата не е удобен за гонач, тъй като се налага често, а понякога и бързо да сменяш патроните!
По-добър вариант ще е някоя надцевка, според мен!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#11
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Благодаря, оценявам всяко мнение и го взимам в предвид.
0

#12
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.
0

#13
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоs.k.s написа на 05.11.2015 - 08:39 :

За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.

Разбирам. Аз изчетох, поразпитах и попрегледах доста неща и базирайки се на вашите съвети все повече клоня към 12/ 70. Остава въпроса надцевка, успоредка или полуавтомат.. На дядо ми беше ИЖ 16 калибър успоредка, по спомен много лека пушка.
0

#14
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 05.11.2015 - 08:52 :

Виж мнениетоs.k.s написа на 05.11.2015 - 08:39 :

За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.

Разбирам. Аз изчетох, поразпитах и попрегледах доста неща и базирайки се на вашите съвети все повече клоня към 12/ 70. Остава въпроса надцевка, успоредка или полуавтомат.. На дядо ми беше ИЖ 16 калибър успоредка, по спомен много лека пушка.


Супер магнум действително не ти трябва, но моят съвет е 12/76 вместо 12/70 и то не заради дължината на патронника, а за това, че оръжията с такъв патронник са разчетени за по-високо налягане, съответно са и по-здрави от тези в 12/70. Със споменатото оръжие няма да се притесняваш да стреляш усилени 1050 бара мини-магнум патрони 12/70, каквито са една голяма част от сега предлаганите боеприпаси 12/70.
Желая ти успех и много щастливи моменти в любимото занимание!

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#15
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоold_hunter написа на 05.11.2015 - 10:17 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 05.11.2015 - 08:52 :

Виж мнениетоs.k.s написа на 05.11.2015 - 08:39 :

За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.

Разбирам. Аз изчетох, поразпитах и попрегледах доста неща и базирайки се на вашите съвети все повече клоня към 12/ 70. Остава въпроса надцевка, успоредка или полуавтомат.. На дядо ми беше ИЖ 16 калибър успоредка, по спомен много лека пушка.


Супер магнум действително не ти трябва, но моят съвет е 12/76 вместо 12/70 и то не заради дължината на патронника, а за това, че оръжията с такъв патронник са разчетени за по-високо налягане, съответно са и по-здрави от тези в 12/70. Със споменатото оръжие няма да се притесняваш да стреляш усилени 1050 бара мини-магнум патрони 12/70, каквито са една голяма част от сега предлаганите боеприпаси 12/70.
Желая ти успех и много щастливи моменти в любимото занимание!

Поздрави и наслука!

Здравей колега стар ловец, не е по темата на колегата ма аз от години стрелям предимно мини магнуми с ижовката (27-ца USSR) и до сега не съм имал никакви проблеми, честно казано почти всички ползват мини магнуми в старите ижовки, не съм чул за проблеми, та може ли да се ползват мини магнуми на старите ижовки или не?
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#16
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоold_hunter написа на 05.11.2015 - 10:17 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 05.11.2015 - 08:52 :

Виж мнениетоs.k.s написа на 05.11.2015 - 08:39 :

За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.

Разбирам. Аз изчетох, поразпитах и попрегледах доста неща и базирайки се на вашите съвети все повече клоня към 12/ 70. Остава въпроса надцевка, успоредка или полуавтомат.. На дядо ми беше ИЖ 16 калибър успоредка, по спомен много лека пушка.


Супер магнум действително не ти трябва, но моят съвет е 12/76 вместо 12/70 и то не заради дължината на патронника, а за това, че оръжията с такъв патронник са разчетени за по-високо налягане, съответно са и по-здрави от тези в 12/70. Със споменатото оръжие няма да се притесняваш да стреляш усилени 1050 бара мини-магнум патрони 12/70, каквито са една голяма част от сега предлаганите боеприпаси 12/70.
Желая ти успех и много щастливи моменти в любимото занимание!

Поздрави и наслука!

Благодаря наслука и на вас настоящите ловци! Пак казвам, че ценовия диапазон, в който евентуално ще мога да се вместя ще е около 1000 лева. А с надцевка или успоредка е по-лесно прицелването и като цяло, коя е по-добър универсален избор?
0

#17
Потребителя е офлайн   old_hunter 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 21.04.09

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 05.11.2015 - 12:29 :

Виж мнениетоold_hunter написа на 05.11.2015 - 10:17 :

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 05.11.2015 - 08:52 :

Виж мнениетоs.k.s написа на 05.11.2015 - 08:39 :

За това дали да е полуавтомат или двуцевка ти си прецени според кое ти харесва повече, само супер магнума ти е напълно излишен според мен. Задавал съм въпроса на оръжейник и той ми е казвал че при патронник 89 см. не е много желателно да се стреля с патрон 65 или 70 см.

Разбирам. Аз изчетох, поразпитах и попрегледах доста неща и базирайки се на вашите съвети все повече клоня към 12/ 70. Остава въпроса надцевка, успоредка или полуавтомат.. На дядо ми беше ИЖ 16 калибър успоредка, по спомен много лека пушка.


Супер магнум действително не ти трябва, но моят съвет е 12/76 вместо 12/70 и то не заради дължината на патронника, а за това, че оръжията с такъв патронник са разчетени за по-високо налягане, съответно са и по-здрави от тези в 12/70. Със споменатото оръжие няма да се притесняваш да стреляш усилени 1050 бара мини-магнум патрони 12/70, каквито са една голяма част от сега предлаганите боеприпаси 12/70.
Желая ти успех и много щастливи моменти в любимото занимание!

Поздрави и наслука!

Здравей колега стар ловец, не е по темата на колегата ма аз от години стрелям предимно мини магнуми с ижовката (27-ца USSR) и до сега не съм имал никакви проблеми, честно казано почти всички ползват мини магнуми в старите ижовки, не съм чул за проблеми, та може ли да се ползват мини магнуми на старите ижовки или не?


Нещата и тук, както и в повечето сфери на живота се коренят в количеството :) , т.е. колко мини-магнуми като количество се стрелят с въпросните пушки. Това, че те не са конструирани за системна експлоатация с усилени патрони, не означава, че веднага ще се разрушат или дефектират при използването на такива. Това, което се случва е че просто се скъсява експлоатационният им ресурс. Ако съвсем общо казано безаварийният им ресурс е примерно 8000 изстрела, то с минимагнумите той ще е 2-3 пъти по-малък. Ако усилени патрони се използват да кажем само при едър лов, където количеството на изстреляните патрони на сезон е минимално, то средностатистическият български ловец обикновено не е в състояние да покрие дори намаления ресурс на оръжието. Та пак да повторя - работата е в количеството :)

Поздрави и наслука!
На дивеча не му пука колко бързо е минал куршумът, който не го е улучил.
0

#18
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Няма правило с кой тип оръжие е по лесно, по лесно е с това с което свикнеш. Когато дойде момента да купуваш ще се премериш на различни оръжия и сам ще решиш, никой хващайки дадено оръжие за първи път не е показал максимума на възможностите си колкото повече се стреля толкова по сигурен в истрела става човек( е в последствие идва един момент в който и по цял де да стреляш пропуските зачестяват :D , но ти си далече от това, за моя радост и аз все още). Относно калибъра и моят съвет е 12/76.
0

#19
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Няма правило с кой тип оръжие е по лесно, по лесно е с това с което свикнеш. Когато дойде момента да купуваш ще се премериш на различни оръжия и сам ще решиш, никой хващайки дадено оръжие за първи път не е показал максимума на възможностите си колкото повече се стреля толкова по сигурен в истрела става човек( е в последствие идва един момент в който и по цял де да стреляш пропуските зачестяват :D , но ти си далече от това, за моя радост и аз все още). Относно калибъра и моят съвет е 12/76.
0

#20
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Мерси за съветите. Платих курса днес остава само чакането и нетърпението ?
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни