БГ Лов Форум: Къде и Как Ловуват Колегите Зад Граница? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Къде и Как Ловуват Колегите Зад Граница? Българските ловци извън България

#1
Потребителя е офлайн   benchrest 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 301
  • Регистр: 19.12.08
След една тема на един от колегите тук във форума ми дойде идеята да пуса тази тема. Къде и как ловуват колегите ловци зад граница? Било то в западна Европа, Северна Америка, Южна Америка или където и да са, все има българи ловци. Побликувайте снимки или разкажете за какъв дивеч и къде и как ловувате.


п.с. моля не замърсявайте тази тема с лични коментари които не са в духа на добрия тон или целят да критикуват.
0

#2
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
неказват нищо бре колегаааа
0

#3
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(benchrest @ Dec 30 2009, 20:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
След една тема на един от колегите тук във форума ми дойде идеята да пуса тази тема. Къде и как ловуват колегите ловци зад граница? Било то в западна Европа, Северна Америка, Южна Америка или където и да са, все има българи ловци. Побликувайте снимки или разкажете за какъв дивеч и къде и как ловувате.


п.с. моля не замърсявайте тази тема с лични коментари които не са в духа на добрия тон или целят да критикуват.

Тук в Югозападните щати най вече пътпъдък,патки,зайци,фазани и кеклици! Почти всеки сезон се взима "таг"-(марка) за Мюул диьр в Невада а и Уайт теал в Аризона!...Имахме ги аризонските,но по стечение на лоши обстоятелства с "агитката" не го осъществихме този сезон! dry.gif .....Как бе колега да разказваме,когато има наименования и подробности които са неразбираеми за БГколегите?.....Или ще си помислят-"Да бе...АМЕРИКАНЦИТЕ"....и почти всичко се приема като хвалебство или чуждопоклонство и тнн....Според мен тази тема ще възпали ненужни спорове и даже реплики!...О.К. Все-пак ще кача и малко мои стари а и няколко нови снимки от покрайнините на Вегас и Юта....Не мисля че темата е удачна ,но дано да не съжаляваш за авторството ти! wink.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PA100196.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0488.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0307.JPG
  • Прикачено изображение: 06082008039_1_.jpg
  • Прикачено изображение: P8300169.JPG
  • Прикачено изображение: P8300172.JPG
  • Прикачено изображение: P8310180.JPG
  • Прикачено изображение: PA270239.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0286.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0411.JPG
  • Прикачено изображение: P9140189.JPG
  • Прикачено изображение: PC050057.JPG
  • Прикачено изображение: PA270225.JPG
  • Прикачено изображение: PA120208.JPG
  • Прикачено изображение: P2030449.JPG
  • Прикачено изображение: P2030460.JPG
  • Прикачено изображение: DSCF0050_1_.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0043.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0315.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0339.JPG
  • Прикачено изображение: P1230090.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0412.JPG

0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Dec 31 2009, 08:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тук в Югозападните щати най вече пътпъдък,патки,зайци,фазани и кеклици! Почти всеки сезон се взима "таг"-(марка) за Мюул диьр в Невада а и Уайт теал в Аризона!...Имахме ги аризонските,но по стечение на лоши обстоятелства с "агитката" не го осъществихме този сезон! dry.gif .....Как бе колега да разказваме,когато има наименования и подробности които са неразбираеми за БГколегите?.....Или ще си помислят-"Да бе...АМЕРИКАНЦИТЕ"....и почти всичко се приема като хвалебство или чуждопоклонство и тнн....Според мен тази тема ще възпали ненужни спорове и даже реплики!...О.К. Все-пак ще кача и малко мои стари а и няколко нови снимки от покрайнините на Вегас и Юта....Не мисля че темата е удачна ,но дано да не съжаляваш за авторството ти! wink.gif

Много хубави снимки, аз мисля, че темата може да се развие в добра посока, много българи ловци живеят по света и ловуват и съм сигурен, че биха искали да споделят с нас слуката си. Аз ще се гордея ако тези наши сънародници са по добри ловци от местните в държавите където живеят. А защо не и да се оформят приятелства за гостувания в България и обратно в другите държави. Аз поне съм мераклия! Даже мисля, че трябва да се направят такива теми за едър дивеч, за дребен и в хищниците, така ще е по подредено.

Тази тема тук да остане за едър дивеч! Наслука
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(vater @ Dec 31 2009, 11:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тази тема тук да остане за едър дивеч! Наслука



Къде видя снимка или разказ за едър дивеч biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

В колко щата се ловува на едро с кучета, хе хе

Иначе разказа е горе-долу, седях на дървото и гръмнах по животното дето мина под мен, мани мани
0

#6
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(vater @ Dec 31 2009, 11:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много хубави снимки, аз мисля, че темата може да се развие в добра посока, много българи ловци живеят по света и ловуват и съм сигурен, че биха искали да споделят с нас слуката си. Аз ще се гордея ако тези наши сънародници са по добри ловци от местните в държавите където живеят. А защо не и да се оформят приятелства за гостувания в България и обратно в другите държави. Аз поне съм мераклия! Даже мисля, че трябва да се направят такива теми за едър дивеч, за дребен и в хищниците, така ще е по подредено.

Тази тема тук да остане за едър дивеч! Наслука

Надявам се колегата Бенчрест да качи негови снимки!.....Той живее в средние щати мисля(да ме извинява не си спомням),и там стрелят много прасета ......ползват и такива кучета! Надявам се ще погледаме и от него нещо "по-едро"!..... wink.gif Поздрави!
0

#7
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Vesko @ Dec 31 2009, 10:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
Къде видя снимка или разказ за едър дивеч biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ще има бре Веско, иска ми се да се направят нови теми и поста на Шибека да го прехвърля там... а тук да е само за едрооооо... анадъмно? wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#8
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(vater @ Dec 31 2009, 11:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще има бре Веско, иска ми се да се направят нови теми и поста на Шибека да го прехвърля там... а тук да е само за едрооооо... анадъмно? wink.gif


да де ама що не направиш за едро нова тема тази си е на Шибека вече, нали той се престраши пръв да пише... (да си поупражняваш чуждите езици biggrin.gif ) (премести ме в спама хе хе хе)
0

#9
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Vesko @ Dec 31 2009, 10:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
да де ама що не направиш за едро нова тема тази си е на Шибека вече, нали той се престраши пръв да пише... (да си поупражняваш чуждите езици biggrin.gif ) (премести ме в спама хе хе хе)

Нееее...не си е на Шибека темата!...Бенчреста я е сложил там при едрото!............Престраших се първи,защото 2рия пост е на Тоза че нещо ни няма... biggrin.gif ....Иначе ми е ясно как ще завърши.....то вече се почва майче biggrin.gif .......Бенчреста май ще сърба попарата,аз повечето ще чета от тук на там.... wink.gif
0

#10
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Shibeka @ Dec 31 2009, 11:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Нееее...не си е на Шибека темата!...Бенчреста я е сложил там при едрото!............Престраших се първи,защото 2рия пост е на Тоза че нещо ни няма... biggrin.gif ....Иначе ми е ясно как ще завърши.....то вече се почва майче biggrin.gif .......Бенчреста май ще сърба попарата,аз повечето ще чета от тук на там.... wink.gif


Екстра си е темата, да беше ноември например, щях и аз да имам шанса да кача някоя снимка...




0

#11
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
Чудесни снимки много са добри наистина най после да пратиш нещо да видим
0

#12
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат
...Според мен тази тема ще възпали ненужни спорове и даже реплики!...


Не е необходимо. Интересно е за всички, да видят и чуят.
Поздрави за всички ловци по света, ползуващи Български език!
Поздрави и за останалите колеги, незнаещи Български - ще им бъдат предадени от първите iagree.gif!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#13
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
Ей нещо се укратихме и станахме мирни А ВЕСЕЛБА БЕЗ КАВГА КАКВО Е . Майтап наистина ми е интересно за лова и по другити страни
0

#14
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
Е кво стана сега човека дето най много очаквам да пише взе че се разсърди и непише когато аз спрях с дрънченето
0

#15
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(lama69 @ Dec 31 2009, 12:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не е необходимо. Интересно е за всички, да видят и чуят.
Поздрави за всички ловци по света, ползуващи Български език!
Поздрави и за останалите колеги, незнаещи Български - ще им бъдат предадени от първите iagree.gif!

biggrin.gif Тези от снимките по-горе всички са БЪЛГАРИ!!!!!....Много "американец" сме прибрали в джоба да знаеш wink.gif ...Особено на откриване на гургулиците ,когато сме в нивата близо с тях. За 40минути от откриването и сме с лимита....те гледат как стреляме а и кучетата и викат " Бреййй цяла нощ пихте и пушихте(там защото сме от предната вечер wink.gif ) И сега си отивате с лимита за няколко минути"....Пък ние ги дразниме----"Това е защото в Авганистан заедно служихме с руснаците през 1982-83та" laugh.gif laugh.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_0041.JPG

0

#16
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
Ти ли си този с пурата . а какво жулите когато се напивате там
0

#17
Потребителя е офлайн   toza77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 465
  • Регистр: 01.12.09
Хайде чао за сега отивам в Монтана да започвам изпращането на 2009 годинаи посрещането на 2010 та приятно искарване на всички
0

#18
Потребителя е офлайн   benchrest 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 301
  • Регистр: 19.12.08
Shibeka ето няколко снимки от мен, обаче понеже съм млад ловец, до сега не съм убивал нищо, а това вече ми е втория сезон... Тази година излизах и за сърна, но за съжаление даже и не видях нищо, малко съм разочарован, а уж има 1.5 милиона сърни хахах...Ловувам в Мичиган, тук най популярният дивеч е сърната, (за съжаление диви прасета няма, а и не ги искат, незнам защо) след това птичи лов--гъски, патици обаче на мен птичия лов не ми е интересен. Също така има и черна мечка и елк, но в северен мичиган. Аз ловувам за предимно заек имам мераци и за койоти но не съм пробвал все още. Shibeka, като гледам твойте снимки и големите празни пространства..не е ли разпространен ловът на койоти при теб?

Ето няколко снимки от мойте ловни полета...




0

#19
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(benchrest @ Jan 2 2010, 00:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Shibeka ето няколко снимки от мен, обаче понеже съм млад ловец, до сега не съм убивал нищо, а това вече ми е втория сезон... Тази година излизах и за сърна, но за съжаление даже и не видях нищо, малко съм разочарован, а уж има 1.5 милиона сърни хахах...Ловувам в Мичиган, тук най популярният дивеч е сърната, (за съжаление диви прасета няма, а и не ги искат, незнам защо) след това птичи лов--гъски, патици обаче на мен птичия лов не ми е интересен. Също така има и черна мечка и елк, но в северен мичиган. Аз ловувам за предимно заек имам мераци и за койоти но не съм пробвал все още. Shibeka, като гледам твойте снимки и големите празни пространства..не е ли разпространен ловът на койоти при теб?

Ето няколко снимки от мойте ловни полета...




Здравей!.....Койотите тук са повече от зайците biggrin.gif През Мичиган има голям прелет на патки и канадцки гъски и просто е невероятно че не ги стреляш unsure.gif ...От там минава средноконтиненталния прелет от Канада за Мексико! Поздрави!
0

#20
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Прикачено изображение: DSC05989.JPG
Прикачено изображение: DSC05997.JPG
Прикачено изображение: DSC09557_small.JPG
Прикачено изображение: DSC00005_small.jpg
Прикачено изображение: DSC00007_small.jpg


Това са животни, дето ги "добих" 2006. Елена го думнах с гладкоцевна пушка с куршум, а риса с флоберка в сумрак от 150 крачки. Риса го препарирах сам и си му личи smile.gif Добре, че имаше кой да го дооправи.
На следващата снимка е птичи поглед от мястото, откъдето са и двете животни, на 10 мин с кола от къщата ни в Дъръм, вижда се края не един от ръкавите на езерото "Джордан", на последните две снимки е същото място, но от земята. На въздушната снимка малките четириъгълници сред гората (не където има къщи) са дивечови ниви. Цялата местност, заедно с изкуственото езеро, което е по площ сигурно колкото е територията на София с безброй много ръкави и заливи се стопанисва от щата, земите наоколо в по-голямата си част са частни, но са част от обществените ловни полета и лова в тях струва само $15/година. Днес следобед ходих с един приятел-сърбин с лодка на същото това езеро за диви патици и вдигнахме само две.
Основният лов тук е елен, дива пуйка, катерица, заек подземник, бобър, нутрия, гугутка, пътпъдък и водоплаващи птици. "Вредния" дивеч не се брои, но напоследък това ми е страстта - койоти, които са по-редки и лисици (повече).
Диви прасета има, но аз не съм виждал, елените са много и не е кой знае какво майсторство да издебнеш и застреляш елен. Имам познати, които ходят само за катерички и пуйки, познавам един, който ходи само на водоплаващ и друг, който пък ловува само мечки в западната част на Северна Каролина, по Апалачите или в Джорджия. Всеки си има предпочитания.
Гледам местата, които е снимал Shibek и усещам колко много ми харесват.
Последното нещо, за което се сещам да си взема преди лов е фотоапарат, да не говорим, че понякога забравям да си взема и патрони и се налага в последния момент да си купувам от бензиностанциите по пътя, но пък и никога, когато съм си вземал фотоапарат, не съм имал с какво да се снимам smile.gif
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни