БГ Лов Форум: Освежаване на приклад и ложа - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Освежаване на приклад и ложа

#1
Потребителя е офлайн   Ivan_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 26.03.14
Здравейте колеги, след карая на ловния сезон искам да освежа приклада и ложата, въпросът ми е, какъв цвят байц да взема и след като го изтъркам и байцвам с какво да завърша освежаването. Пушката е ИЖ-27 Е СССР. Ако някой колега се е занимавал приемам всякакви съвети. Благодаря Ви предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоIvan_ivanov написа на 01.03.2017 - 15:15 :

Здравейте колеги, след карая на ловния сезон искам да освежа приклада и ложата, въпросът ми е, какъв цвят байц да взема и след като го изтъркам и байцвам с какво да завърша освежаването. Пушката е ИЖ-27 Е СССР. Ако някой колега се е занимавал приемам всякакви съвети. Благодаря Ви предварително.


Tru-Oil.
0

#3
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Здравей колега,
Преди десетина години извърших подобна интервенция на един ИЖ.
Процедурата бе следната:
Почистих внимателно, гадно нанесения лак върху приклада и полуложата.
Обезмаслих с ацетон.
И започнах да нанасям всеки ден поедин слой ленено масло, докато частите спряха да поемат. След всяко нанасяне на маслото, забърсвах до блясък и поставях дървениите на място, което е изложено на умерено слънце. Докато маслото кипне и пак полирах.
След като спряха да помат масло частите, ги полирах и ги оставих за няколко дни да починат.
Следващата стъпка бе нанасяне на руски шел лак, приготвен собственоръчно от мен по рецепта от нета.
Последва продължително полиране до блясък и резултата бе впечатляващ за буков приклад и полуложа на серийно съветско оръжие.
Недостатък:
Предвид факта, че основната съставка на лака е пчелен клей, допринася за повишено внимание от страна на разрад гризачи!!!
Процедурата отнема около месец, но предвид факта, че сезона свърши имате време.
Лично мнение след интервенцията:
Покритието се справя перфектно с влагата, устойчиво на надраскване и донякъде на механични интервенции.
Ловувам, с тази пушка на водоплаващ и до момента не съм имал проблем с подпухнал приклад или проникнала влага в усм в дъжд и сняг.
Лични впечатления, не претендирам, че това е перфектния метод, но за мен работи и е бюджетен, в сравнение с труоил и тем подобни.
Поздрави и дано съм бил полезен.


Виж мнениетоIvan_ivanov написа на 01.03.2017 - 15:15 :

Здравейте колеги, след карая на ловния сезон искам да освежа приклада и ложата, въпросът ми е, какъв цвят байц да взема и след като го изтъркам и байцвам с какво да завърша освежаването. Пушката е ИЖ-27 Е СССР. Ако някой колега се е занимавал приемам всякакви съвети. Благодаря Ви предварително.

"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#4
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
90 грама TruOil струва около 30 лева и с него се обработват поне 5 приклада с полуложите като времето за обработка на приклад е от порядъка на няколко минути максимум. От чисто любопитство искам да разбера колега porzana колко излиза твоята бюджетна стойност (ленено масло , пчелен клей , шел лак и останалите съставки) ? Без да смятаме единия месец процедури.

Поздрави
0

#5
Потребителя е офлайн   hunter-66 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 12.09.11
Откъде може да се закупи Tru Oil ? Благодаря!
0

#6
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
250 мл техноческо ленено масло - 8,40 лв. Клей беплатно, защото си имам пчели.
Шеллака се прави от тези субстанции. Това количество ленено масло е достатъчно за пълно импрегниране на два приклада в дълбочина /докато приклада спре да поема/, а не повърхностно, като с труойл.
Писах, че времето за обработка е недостатък, но всеки си шета на акъла, аз предпочетох
този метод и не съжалявам ни най малко и обмислям да го приложа и на една друга пушка.


90 грама TruOil струва около 30 лева и с него се обработват поне 5 приклада с полуложите като времето за обработка на приклад е от порядъка на няколко минути максимум. От чисто любопитство искам да разбера колега porzana колко излиза твоята бюджетна стойност (ленено масло , пчелен клей , шел лак и останалите съставки) ? Без да смятаме единия месец процедури.

Поздрави
[/quote]
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#7
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
В събота обработих прикладите на двата ИЖ18 с TruOil.

Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: a (1024 x 576).jpg
  • Прикачено изображение: b (1024 x 576).jpg

0

#8
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Преди няколко години пробих дупка на главата на брат ми да ми купи и изпрати от Канада така хваления ТруОйл (тук го нямаше никъде) та след като пристигна и обработих няколко приклада установих, че е супер прехвален продукт! Крайно недоволен съм от него... още тогава го подарих на приятел! Наслука
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни