БГ Лов Форум: Електронен звуков имитатор - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Електронен звуков имитатор нека създадем идеалната машинка за лов

Анкета: перфектната машинка за лов (61 потребител(и) са гласували)

с колко звука е перфектната машинка за лов

  1. 1 (2 глас(а) [3.28%] - Виж)

    Процент гласували: 3.28%

  2. 5-10 (43 глас(а) [70.49%] - Виж)

    Процент гласували: 70.49%

  3. над 10 (16 глас(а) [26.23%] - Виж)

    Процент гласували: 26.23%

с какво захранване да бъде ?

  1. външен акумулатор (19 глас(а) [31.15%] - Виж)

    Процент гласували: 31.15%

  2. вграден акумулатор (42 глас(а) [68.85%] - Виж)

    Процент гласували: 68.85%

желаете ли да има дистанционно управление

  1. да (54 глас(а) [88.52%] - Виж)

    Процент гласували: 88.52%

  2. не (7 глас(а) [11.48%] - Виж)

    Процент гласували: 11.48%

звуците да бъдат

  1. вградени в устройството (18 глас(а) [29.51%] - Виж)

    Процент гласували: 29.51%

  2. USB вход за флашка ( позволява да използвате неограничен брой звуци и да ги сменяте по желание ) (43 глас(а) [70.49%] - Виж)

    Процент гласували: 70.49%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
Здравейте приятели и колеги .

Занимавам се с електроника , програмиране и разработване на всякакви електронни устройства . Реших да създам перфектния звуков имитатор на достъпна цена . Повечето на пазара са с изкуствено завишена цена ...

Ако имате предложение което не е включено в анкетата не се притеснявайте - коментирайте чрез постове .

Ако имате две свободни минути , моля попълнете анкетата с което ще ми помогнете това да се случи . А за членовете на БГлов ще има специални отстъпки !!!
0

#2
Потребителя е офлайн   vilqn_milchov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 387
  • Регистр: 30.10.10
Доверявам ти се и направо си заявявам една!!!
Успех!!!
0

#3
Потребителят е онлайн   shilo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 408
  • Регистр: 29.07.13
Поздравления колега за това което си решил. Една и за мен.
0

#4
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08

Виж мнениетоvilqn_milchov написа на 31.03.2018 - 09:07 :

Доверявам ти се и направо си заявявам една!!!
Успех!!!


Вилян , благодаря . Разработката се оказа адски успешна . Миналия сезон пуснахме няколко бройки в ловен магазин на приятел и се купиха веднага . Отзивите от клиентите са положителни .

Вградения усилвател клас Д с коефицент на полезно действие над 90% е предпоставка за дълъг живот на батерията . Електрониката е 100% водозащитена с защита от обратно включване на батерията . За да нямат притеснения клиентите давам и гаранция
0

#5
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1107
  • Регистр: 27.12.14
Браво,чакаме да ги видим.
0

#6
Потребителя е офлайн   Dikliev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 145
  • Регистр: 11.08.15
И аз искам една бройка,чакам с интерес!
0

#7
Потребителя е офлайн   Николай_Маринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 210
  • Регистр: 27.02.14

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 30.03.2018 - 23:51 :

Здравейте приятели и колеги .

Занимавам се с електроника , програмиране и разработване на всякакви електронни устройства . Реших да създам перфектния звуков имитатор на достъпна цена . Повечето на пазара са с изкуствено завишена цена ...

Ако имате предложение което не е включено в анкетата не се притеснявайте - коментирайте чрез постове .

Ако имате две свободни минути , моля попълнете анкетата с което ще ми помогнете това да се случи . А за членовете на БГлов ще има специални отстъпки !!!

Дай по вече информация,някоя и друга снимка,за да разберем за какво по точно иде реч,ако не е проблем !
0

#8
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 30.03.2018 - 23:51 :

Здравейте приятели и колеги .

Занимавам се с електроника , програмиране и разработване на всякакви електронни устройства . Реших да създам перфектния звуков имитатор на достъпна цена . Повечето на пазара са с изкуствено завишена цена ...

Ако имате предложение което не е включено в анкетата не се притеснявайте - коментирайте чрез постове .

Ако имате две свободни минути , моля попълнете анкетата с което ще ми помогнете това да се случи . А за членовете на БГлов ще има специални отстъпки !!!



Двойно щастие и перфектно, лично за мен няма. Относно изработката ти свалям шапка. Въпросите ти по горе са недостатъчни и затова пиша, какво трябва да има електронната звукова примамка.
-звуци
около 10 не повече от 15 на брой. Защото на прелетен се използват 2-3 звука, при хищник също. При повечето ловеца се обърка за позицията на мелодията.
-захранване
хубаво е да може да работи и с двете, защото при лов на пъдпъдък се изисква примамката да работи от петък до неделя сутринта. При хищник от 2 до 5-6часа
-дистанционно
за да е "перфектна" задължително трябва да има и да работи на разстояние около 100м. да е възможно от него да се коригира звука
-къде да са звуците
задължително да се сменят, поради факта, че хищника свика с него и трябва от време на време да се сменят звуците.
-антена
също важен фактор. Трябва да е здрава и не много дълга за да не се пречка на ловеца.
-програматор
да може да се програмира кога да тръгва и колко време да работи
-дисплей
на примамката да не сети по време на работа когато се командва от дистанционното
-дисплей на дистанционното да може да му се намаля светлината или да е слабо осветено. През нощта свети ярко в очите на ловеца и го заслепява.

И като за край да е малка компактна с щипка за да може да се носи закачена-за удобство. В комплекта да има всички налични кабели за работа с нея. Ако имаш въпроси насреща съм.
Поздрави и успех с начинанието!
0

#9
Потребителя е офлайн   Ивайло Диянов  

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 107
  • Регистр: 16.08.11
Здравейте и ас се нареждам на опашката.Ако има нещо готово моля да ме уведомите.
0

#10
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Цена - Стартова, крайна или ориентировъчна - някаква цена.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Телефонен номер за контакт
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Населено място:
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Снимка / реална / на продукта


Срок 24 ч. да спазиш правилата, в противен случай ще преместя темата , тук не е място за дикусии има други под форуми за тази цел.
0

#11
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
@jorotrg , в момента не продавам нищо за това не съм добавил цена и контакт . Темата е анкета . Ще бъда благодарен да се премести в правилния раздел и се извинявам , че създадох работа на модераторите .

Колеги , снимки и описание ще има когато решим какви да са екстрите и колко модификации ще има .

Мога да добавя GSM модул чрез който обхвата на "дистанционното" става безкраен ( стига да има покритие на мобилен оператор на мястото където ще се използва ) Какво мислите за това ?
0

#12
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09
Какво стана с машинките ??!!.... Уточнихте ли модела??!!... И аз имам интерес.... Чакам включване.... Поздрави!!...





0

#13
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Кво стана? И аз съм мераклия!
0

#14
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 25.01.13

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 02.04.2018 - 19:52 :

@jorotrg , в момента не продавам нищо за това не съм добавил цена и контакт . Темата е анкета . Ще бъда благодарен да се премести в правилния раздел и се извинявам , че създадох работа на модераторите .

Колеги , снимки и описание ще има когато решим какви да са екстрите и колко модификации ще има .

Мога да добавя GSM модул чрез който обхвата на "дистанционното" става безкраен ( стига да има покритие на мобилен оператор на мястото където ще се използва ) Какво мислите за това ?


Няма особен смисъл, обхвата е остатъчно да бъде в рамките на 1 изстрел. За хищник 150-200 метра са напълно достатъчни, както за сигурен изстрел, така и за достатъчна отдалеченост, така че гадовете да не те надушат лесно.
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#15
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
Мина около една година през която не бях в Родината . Скоро се прибирам и подновяваме проекта " електронен звуков имитатор - GRIZZLY "
Благодаря на тези които взеха участие в темата и написаха своята гледна точка .

Все още не са уточнени броя звуци и какви да бъдат те .

Ще има модел с дистанционно управление с гарантиран обхват над 300 метра ( тествано ) .

Ще има модел само с един звук ( пъдпъдък ) на преференциална цена ...


Благодаря Ви за търпението !!!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: viber_изображение_2019-03-06_09-40-45.jpg

0

#16
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Една за мен.
0

#17
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08
Колега според мен е безсмислено да правиш машинка само с един звук 2 звука пътпъдък 2-3 звука за чакал 2-3 за юрдек и 2-3 за гъска това са оптималните звуци които се ползват немисля че самите звуци са определящи за цената каква е файдата от машинките със 50-60 звука като се ползват само 10 от тях.Ако машинката е с най оптималните звуци дори и да несе сменят и на бюджетна цена определено ще имаш доста повече клиенти както знаем са забранение и винаги има риск горските да ги вземат.пожелавам ти успех с направата на машинката
0

#18
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08

Виж мнениетоИво Парашкевов написа на 05.06.2019 - 21:53 :

както знаем са забранение и винаги има риск горските да ги вземат.пожелавам ти успех с направата на машинката


и 500 лв акт :)/>....дори да я намерят в колата..... ;)
0

#19
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
идеята на машинка с един звук е точно цената да бъде възможно най-ниска . А тя ще бъде такава защото подобно устройство не изисква бутони или дистанционно следователно и трудът по нея е по-малко . Има много колеги които ловуват пъдпъдък и групово на диво прасе т.е трябва им един звук . Когато цената е ниска няма да се притесняват , че е възможно да бъде открадната
Ако имат големи ловни площи и цената позволява може да използват няколко не само една ...
За това ще има различни модели с различни екстри за да влязат в употреба на всички .
0

#20
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08
Прав си колега моя раьон е точно такъв прасе и пътпъдък и ми трябват 2 машинки и в момента търся точно такива но утре ако реша да отида за юрдек или гъска някъде другаде се получава че имам машинка ама нямам бюджетния модел според мен е 10 звука на изброените по горе от мен животни без дистанционно с външен акумулатор и 5 копчета
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни