БГ Лов Форум: Sauer 100 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Sauer 100

#1
Потребителя е офлайн   ТИЦКО 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 246
  • Регистр: 22.10.17
Здравейте колеги тъй като видях,защото няма тема за SAUER 100 реших да направя едно запитване към хората,които притежават такова уръжие. Какви са ви впечатленията за него.
0

#2
Потребителя е офлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 472
  • Регистр: 31.03.18
Здравеите и аз се интерсувам от тази каръбина или от чз 550 лукс кал.30-06 моля споделете мненията си за тях
0

#3
Потребителя е офлайн   ТИЦКО 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 246
  • Регистр: 22.10.17
Аз се сдобих със зауера и несъжелявам за избора си мн мн точна пушка простреряна с барнаул от 1и50 . Затвора върви мазно спусъка също е добър . Взимай няма да съжеляваш .
0

#4
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоТИЦКО написа на 18.06.2018 - 21:00 :

Аз се сдобих със зауера и несъжелявам за избора си мн мн точна пушка простреряна с барнаул от 1и50 . Затвора върви мазно спусъка също е добър . Взимай няма да съжеляваш .


Един съвет от мен ако искаш да имаш пушка дълго време.
Цевта на зауера е черна т.е. е предназначена за стрелба с патрони на които гилзата и куршума не ги лепи магнит, а бернаула е точно такъв.
Бернаула е със стоманена гилза и куршум който го лепи магнит или още казано е предназначен за оръция с хромирани цеви
0

#5
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоORKA_71 написа на 19.06.2018 - 16:41 :

Виж мнениетоТИЦКО написа на 18.06.2018 - 21:00 :

Аз се сдобих със зауера и несъжелявам за избора си мн мн точна пушка простреряна с барнаул от 1и50 . Затвора върви мазно спусъка също е добър . Взимай няма да съжеляваш .


Един съвет от мен ако искаш да имаш пушка дълго време.
Цевта на зауера е черна т.е. е предназначена за стрелба с патрони на които гилзата и куршума не ги лепи магнит, а бернаула е точно такъв.
Бернаула е със стоманена гилза и куршум който го лепи магнит или още казано е предназначен за оръция с хромирани цеви

Куршума ясно, ама гилзата какъв е проблема ако е стоманена!?
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#6
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 19.06.2018 - 17:46 :

Виж мнениетоORKA_71 написа на 19.06.2018 - 16:41 :

Виж мнениетоТИЦКО написа на 18.06.2018 - 21:00 :

Аз се сдобих със зауера и несъжелявам за избора си мн мн точна пушка простреряна с барнаул от 1и50 . Затвора върви мазно спусъка също е добър . Взимай няма да съжеляваш .


Един съвет от мен ако искаш да имаш пушка дълго време.
Цевта на зауера е черна т.е. е предназначена за стрелба с патрони на които гилзата и куршума не ги лепи магнит, а бернаула е точно такъв.
Бернаула е със стоманена гилза и куршум който го лепи магнит или още казано е предназначен за оръция с хромирани цеви

Куршума ясно, ама гилзата какъв е проблема ако е стоманена!?

Патронника колега също се износва, а от там се губи обтюрацията.
0

#7
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоORKA_71 написа на 19.06.2018 - 21:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 19.06.2018 - 17:46 :

Виж мнениетоORKA_71 написа на 19.06.2018 - 16:41 :

Виж мнениетоТИЦКО написа на 18.06.2018 - 21:00 :

Аз се сдобих със зауера и несъжелявам за избора си мн мн точна пушка простреряна с барнаул от 1и50 . Затвора върви мазно спусъка също е добър . Взимай няма да съжеляваш .


Един съвет от мен ако искаш да имаш пушка дълго време.
Цевта на зауера е черна т.е. е предназначена за стрелба с патрони на които гилзата и куршума не ги лепи магнит, а бернаула е точно такъв.
Бернаула е със стоманена гилза и куршум който го лепи магнит или още казано е предназначен за оръция с хромирани цеви

Куршума ясно, ама гилзата какъв е проблема ако е стоманена!?

Патронника колега също се износва, а от там се губи обтюрацията.

Благодаря за инфото колега, не съм знаел. Ползвам на 223-ката едни Хорнади-та с стоманени гилзи, ма вече няма да ги ползвам! Наслука
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#8
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Например в калибровъчните комплекти за проверка на огнестрелните оръжия има калибромери за цевта и калибромери за патронника.
Например:
Преди много години когато бях командир на застава а последствие на рота оръжието на ротата или заставата ми се числеже. Правят тех. обслужване и мерят цев и патронник... Та съм имал калаши които стреляха страхотно но имаха проблеми с патронниците т.е. бяха износени
0

#9
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
Някъде четох, че на "Sauer" 101 вътрешността на цевта е хромирана, но така и не намерих достоверна информация. Предполагам, че цевите на двата модела са еднакви. Колега ORKA, би ли споделил от къде намери това сведение за хромираната цев, че за моята 101-ца така и не намерих истината.
Благодаря
0

#10
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоplamen222 написа на 20.06.2018 - 20:03 :

Някъде четох, че на "Sauer" 101 вътрешността на цевта е хромирана, но така и не намерих достоверна информация. Предполагам, че цевите на двата модела са еднакви. Колега ORKA, би ли споделил от къде намери това сведение за хромираната цев, че за моята 101-ца така и не намерих истината.
Благодаря

Понеже се оглеждам за закупуването на нова карабина по едно време се загледах и по този нискобюджетен модел на Зауер, а последствие ми се отдаде възможност да го разгледам и видях че цевта е черна или още казано не е хромирана. Отделно съм учил едни 5 години във един град където има две кули като едната е известна, като Балдоинова, а втората е известна на по малка общност с името Станимировата.
През тези 5 години имам толкова изстреляно, че свят ще ти се завие ...
Отелно след тези 5 години имам и продължавам да имам допир и работа с оръжие и много добре знам коя цев е черна и коя хромирана до като я видя.
Още искаш ли информация откъде знам
П.П. Чогледни презбедин пост нагоре и ще доразбереш
0

#11
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Къде намесихме калашниците пак... Какъв е бил настрела на тези оръжия? :)/>/>/>
Ей да подплатя със снимки зауера и черната цев на производител с 250 годишна история, който дава 10 години гаранция на продукта си.
Пояснявам, пушката е на 50 изстрела и това са ми първите патрони с нарезно оръжие (флоберката не я броя :)/>/>/>. Правих и "утъпкване" до 15-ти изстрел чистене смазка и чистене през 3 куршума, а от 15 до 30 през 5. С изчакване да истине 2 дни по 3 часа :)/>/> ..... Голяма играчка, но мерак. И ето я на чергата :
Прикачено изображение: IMG_20180707_160436.jpg
Геко експрес объркал съм грейновете че взех по 3 патрона за проба без кутиите.... Прикачено изображение: IMG_20180707_160616.jpg
И тейлмантел, дистанцията е 108 метра мерена с GPS
Прикачено изображение: IMG_20180707_160529.jpg
Като ми се износи карабината, здраве да е пак същата ще си купя :D/>
0

#12
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
За притежателите на зауер 100 - качвайте снимки не се срамете. Карабината е един път :)
0

#13
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12

Виж мнениетоORKA_71 написа на 20.06.2018 - 21:48 :

Виж мнениетоplamen222 написа на 20.06.2018 - 20:03 :

Някъде четох, че на "Sauer" 101 вътрешността на цевта е хромирана, но така и не намерих достоверна информация. Предполагам, че цевите на двата модела са еднакви. Колега ORKA, би ли споделил от къде намери това сведение за хромираната цев, че за моята 101-ца така и не намерих истината.
Благодаря

Понеже се оглеждам за закупуването на нова карабина по едно време се загледах и по този нискобюджетен модел на Зауер, а последствие ми се отдаде възможност да го разгледам и видях че цевта е черна или още казано не е хромирана. Отделно съм учил едни 5 години във един град където има две кули като едната е известна, като Балдоинова, а втората е известна на по малка общност с името Станимировата.
През тези 5 години имам толкова изстреляно, че свят ще ти се завие ...
Отелно след тези 5 години имам и продължавам да имам допир и работа с оръжие и много добре знам коя цев е черна и коя хромирана до като я видя.
Още искаш ли информация откъде знам
П.П. Чогледни презбедин пост нагоре и ще доразбереш


Така:
- въобще не ми пука къде си учил;
- въобще не ми пука колко патрона си изстрелял, а и не би ми се завило свят от такова нещо;
- въобще не ми пука, дали се "допираш" или работиш все още с оръжия;
- по история и география г/д съм добре и знам коя кула как се казва и къде се намират;
- единственото за което те попитах е дали имаш някаква достоверна информация за цевта на пушката. Мисля, че щеше да е достатъчно да кажеш "Имам познания в тази област и познавам коя цев каква е само като я погледна" (примерно), а не да ми се правиш на някакъв "SuperGunman"!
И все пак Благодаря за отговора.
0

#14
Потребителя е офлайн   Blaser_R93 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 141
  • Регистр: 28.08.12

Виж мнениетоЕмил Радев написа на 07.07.2018 - 14:55 :

Къде намесихме калашниците пак... Какъв е бил настрела на тези оръжия? :)/>/>/>/>
Ей да подплатя със снимки зауера и черната цев на производител с 250 годишна история, който дава 10 години гаранция на продукта си.
Пояснявам, пушката е на 50 изстрела и това са ми първите патрони с нарезно оръжие (флоберката не я броя :)/>/>/>/>. Правих и "утъпкване" до 15-ти изстрел чистене смазка и чистене през 3 куршума, а от 15 до 30 през 5. С изчакване да истине 2 дни по 3 часа :)/>/>/> ..... Голяма играчка, но мерак. И ето я на чергата :
Прикрепен файл IMG_20180707_160436.jpg
Геко експрес объркал съм грейновете че взех по 3 патрона за проба без кутиите.... Прикрепен файл IMG_20180707_160616.jpg
И тейлмантел, дистанцията е 108 метра мерена с GPS
Прикрепен файл IMG_20180707_160529.jpg
Като ми се износи карабината, здраве да е пак същата ще си купя :D/>/>



Колега цевта колко е дебела при дулото, че ми се вижда доста масивна.
0

#15
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Ще я замеря, но само ако е важно наистина. Масивна, колко да е масивна 3 кила ето https://www.sauer.de.../features.html.
0

#16
Потребителя е офлайн   Blaser_R93 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 141
  • Регистр: 28.08.12

Виж мнениетоЕмил Радев написа на 08.07.2018 - 15:41 :

Ще я замеря, но само ако е важно наистина. Масивна, колко да е масивна 3 кила ето https://www.sauer.de.../features.html.



Не е важно, по-скоро е от любопитство. Явно от снимката ми се вижда, че цевта е полутежка та затова попитах. А така и така съм почнал с въпросите, знаеш ли дали се произвежда този модел в калибър 7х64, тъй като в сайта им не видях да фигурира, но е възможно да не е обновена информацията.
Поздрави и наслука!
0

#17
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Не мога да ти кажа за модела 100, 101 има в 7х64. За по сигурно може да попиташ вносителят за България.
0

#18
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Здравейте и аз се сдобих наскоро с такава карабина в калибър 30-06, този сезон ще я пробвам за сефте, само да си купя оптика, иначе на грубия мерник я пробвах с РВС ст и геко тейлмантел 10,7 гр и 11 гр и на 100 м. до колкото може човек да се цели на едно и също място без станок от 6 патрона (по 3 от всеки вид), най-голямото разстояние беше 7 см и бяха изписали почти права линия. Добър показател според мен за груб мерник. Иначе за тези пари, едва ли има по-добър вариант за карабина. Много изчетох, доста пушки прикладвах и се спрях на тази.
0

#19
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Да ъп-дейтна малко нещата.. Закупих оптика за гонка на Леополд 1,25-4 x 20 с подсветка. Простреляха ми я и положението с гореизброените боеприпаси е същото. И РВС-а и ГЕКО-то бият център на 100 м.
0

#20
Потребителя е офлайн   Иво Веселинов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 07.04.18
[quote name='plamen222' timestamp='1529517799' post='801349']
Някъде четох, че на "Sauer" 101 вътрешността на цевта е хромирана, но така и не намерих достоверна информация. Предполагам, че цевите на двата модела са еднакви. Колега ORKA, би ли споделил от къде намери това сведение за хромираната цев, че за моята 101-ца така и не намерих истината.
Благодаря

Здравей колега,

https://www.youtube....h?v=fdWlpNqHM30

В 1,42 минута от ревюто има изписани характеристиките на карабината . Стоманата на цевта е chrome- moly / хром молибденова / Може би за това си чувал че има хром в цевта .
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни