БГ Лов Форум: ГРУПОВ ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ 2020-2021 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ГРУПОВ ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ 2020-2021 Слука, истории, оръжия, боеприпаси, кучета, приятели...

#21
Потребителя е офлайн   dandi1383 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 21.01.11
Никой не може да ме накара на сила да ходя на лов и да стрелям безразборно по всичко живо що мърда. Всичко зависи от самосъзнанието на ловците. Ние си пазихме майките миналата година и сега си имаме прасета. Също така не излизахме на лов след втората събота на януари. Така че който както си го направи. Боли ме и чума и европейски съюз и бай хуй, където стреля по бременни свинки
, па сега няма
0

#22
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоdandi1383 написа на 20.10.2020 - 14:43 :

Никой не може да ме накара на сила да ходя на лов и да стрелям безразборно по всичко живо що мърда. Всичко зависи от самосъзнанието на ловците. Ние си пазихме майките миналата година и сега си имаме прасета. Също така не излизахме на лов след втората събота на януари. Така че който както си го направи. Боли ме и чума и европейски съюз и бай хуй, където стреля по бременни свинки
, па сега няма


Да сте живи и здрави и много слука, ама не викай дявола - я полиция, я горски, я отрови, ток, взривове...само и само да спасяваме свинефермите на свинарите....които междувпрочем бая пари направиха покрай АЧС...виж тях наистина ги бОли оная работа за нашите проблеми.....важното ние да решаваме техните...безплатно естествено, но ако може пък и да им платим....в магазина... естествено...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#23
Потребителя е офлайн   ombreto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 16.07.12

Виж мнениетоdandi1383 написа на 20.10.2020 - 14:43 :

Никой не може да ме накара на сила да ходя на лов и да стрелям безразборно по всичко живо що мърда. Всичко зависи от самосъзнанието на ловците. Ние си пазихме майките миналата година и сега си имаме прасета. Също така не излизахме на лов след втората събота на януари. Така че който както си го направи. Боли ме и чума и европейски съюз и бай хуй, където стреля по бременни свинки
, па сега няма


Колега при вас явно още не е дошла чумата.Не сте намирали измряли прасета из гората и кръвоизливи в бъбреците на отстреляните прасета.Нямането не е от отстрела на майките свинки,други са причините.Наслука!
0

#24
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Казвате, чe:

"- Нямането не е от отстрела на майките свинки,други са причините.Наслука!"

При вас може да е от друго нямането но на много места точно това е причината!
А я кажете вие точно от коя ловна дружинка сте, и кое ловно сдружение с намерение умрели прасета?
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#25
Потребителя е офлайн   myrko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 21.07.14
Явно живеем в различни държави !? Който НЕ вярва в чумата може спокойно да звънне на приятел в северна България и да попита . Не се правете на ощипани моми а се радвайте че за момента не е стигнало до вас дай боже и да не стига че тогава и майки и бащи всичко заминава . Не ви го говори батеви Боко че има чума а вярвайте на колегите си те няма за какво да ви лъжат . Ловувам във Велико Търновско и ДА чума има намира ли сме много умрели прасета още от миналия сезон !
0

#26
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 24.10.11
Имам приятел от Белене при който ходя от 10г на гости та знам как е било на острова и как ми разпряваше че няма и няма а аз не му вярвах. Като отидох зимата на гости неможех да повярвам и ми викаше
0

#27
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоtachoo написа на 22.10.2020 - 20:11 :

Имам приятел от Белене при който ходя от 10г на гости та знам как е било на острова и как ми разпряваше че няма и няма а аз не му вярвах. Като отидох зимата на гости неможех да повярвам и ми викаше

Не съм чел назад, но като видях "острова на Белене" и аз имам инфо за какъв урожай беше там... и ся какво, празно ли е? това си е аларма........
Значи има защо Анелин да мрънка толкоз където и да пише, винаги се оказва прав :)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#28
Потребителя е офлайн   myrko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 21.07.14
Сигурно са си избили майките и не са хранили за това нямат сега ...... Не че има АЧС
0

#29
Потребителя е офлайн   Ивич 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 240
  • Регистр: 02.07.08

Виж мнениетоmyrko написа на 22.10.2020 - 18:18 :

Явно живеем в различни държави !? Който НЕ вярва в чумата може спокойно да звънне на приятел в северна България и да попита . Не се правете на ощипани моми а се радвайте че за момента не е стигнало до вас дай боже и да не стига че тогава и майки и бащи всичко заминава . Не ви го говори батеви Боко че има чума а вярвайте на колегите си те няма за какво да ви лъжат . Ловувам във Велико Търновско и ДА чума има намира ли сме много умрели прасета още от миналия сезон !



Май ти се правиш на ощипана мома и не разбираш за какво пишат колегите. Чумата си е чума на нея трудно ще въздейства някой. Ама и безразборна стрелба по всичко има на много места и това зависи от нас да се спре!
Къде намеси и Боко...
0

#30
Потребителя е офлайн   myrko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 21.07.14
По думите на колегата по горе аз разбрах че той не вярва в АЧС . Ако е имал това в предвид се извинявам . И да не се правим на светци всеки е убивал майка по грешка или не :) На месих Боко защото той като каже че пече слънце на вън вали снаг ;)
0

#31
Потребителя е офлайн   valentin_vasilev_60@abv.bg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 07.12.12

Виж мнениетоombreto написа на 19.10.2020 - 16:42 :

За съжаление много скоро груповия лов на дива свиня ще си остане в миналото.В Северна България почти ги няма вече,добре че чакалите отвреме навреме нарушават скуката.

напълно те поткрепям и мисля еднакво с теб колега
0

#32
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Моята слука. Не е мерено прасето, според вас колко кг е приблизително? Наслука на всички!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 28C40250-A821-4D41-8AAF-BFF7801352A9.jpeg
  • Прикачено изображение: 3D033CE9-2215-43E0-861A-BF21868B4E99.jpeg
  • Прикачено изображение: F15A251B-3C74-460E-9552-8280578D6D05.jpeg

0

#33
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
а

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 02.12.2020 - 16:12 :

Моята слука. Не е мерено прасето, според вас колко кг е приблизително? Наслука на всички!


120-140 кила
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#34
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Кила по снимка трудно, но я кажи зъбите колко са?
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#35
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Левия 20.7 см, десния 20.2 см. Половин см е отчупен. Иначе само главата беше 19 кг, одрана и готова за варене.
0

#36
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Като стана въпрос за кила - зависи колко човека, на какво разстояние и наклон са го влачили - после всички са единодушни....Публикувано изображение
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#37
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоanelin написа на 03.12.2020 - 17:50 :

Като стана въпрос за кила - зависи колко човека, на какво разстояние и наклон са го влачили - после всички са единодушни....Публикувано изображение

Вярно си е :D
0

#38
Потребителя е офлайн   torquay 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 25.05.11

Виж мнениетоpatni73 написа на 16.10.2020 - 03:23 :

Така показа кантара аз на него вярвам повече.

Той - българинът на чума и ковид не вярва, пък един кантар ще го убеди :D
0

#39
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
За много години !
Наслука !

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG-5c70473352e8d0250128cdfe664c9ebe-V.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#40
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Колегите от моята дружинка коментираха, че е възможно да сме хванали първото прасе за годината.
Прасето го хванахме на 01.01.21 в 8:15ч.

Та въпроса ми е има ли някой с по-ранно прасе?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни