БГ Лов Форум: Лов с прашка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов с прашка

#21
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Капитана @ May 29 2009, 15:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прав си. На прасе не съм ловувал с прашка от няколко години, обаче вчера се поразходих из планината. Там е стръмно, големи баири, пропасти, изобщо пушка трудно се носи, та ползвам прашка. Вижте резултата. От 228 м, прашка с 500х6 мм върви и 55 мм сачма от лагер, високолегирана стомана. Практикувам хвърлене с ниско въртене по часовниковата стрелка над главата.


Вчера!?!? Ами сезона ... ахаа ... или това е платен лов ...подборно? cool.gif



0

#22
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(lobo @ May 29 2009, 16:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Вчера!?!? Ами сезона ... ахаа ... или това е платен лов ...подборно? cool.gif

Извън България беше. Не виждаш ли, че такива сортове трева у нас няма... wink.gif
0

#23
Потребителя е офлайн   iliqn dinev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 27.02.09
добър си ама не колкото мене. Аз с ловна прашка и сачма от лагер сам целил от 50 метра мравка в окото!!!
0

#24
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(iliqn dinev @ Jul 19 2009, 18:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз с ловна прашка и сачма от лагер сам целил от 50 метра мравка в окото!!!

Колко голяма е била тази мравка? ohmy.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#25
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(vater @ Jul 19 2009, 18:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колко голяма е била тази мравка? ohmy.gif

Тез мравки и аз ги знам. Нормални са на големина, но с огроооомни очи. Идеална мишена за тренировка с прашка. Даже съм направил стрелбище - до 5 блок на АЕЦ-а се намира.
0

#26
Потребителя е офлайн   brakoniera_pz2 

  • бракониер
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1782
  • Регистр: 25.11.08
Цитат(Капитана @ May 29 2009, 15:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прав си. На прасе не съм ловувал с прашка от няколко години, обаче вчера се поразходих из планината. Там е стръмно, големи баири, пропасти, изобщо пушка трудно се носи, та ползвам прашка. Вижте резултата. От 228 м, прашка с 500х6 мм върви и 55 мм сачма от лагер, високолегирана стомана. Практикувам хвърлене с ниско въртене по часовниковата стрелка над главата.



хубава снимка от списание blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#27
Потребителя е офлайн   Чинтов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 53
  • Регистр: 21.06.09
То туй с прашката не го разбирам много ама.........едно време бях мнооооо добър,ама много. Нищо,че един приятел ми вързваше ластиците.Та аз уцелвам комар в левия тъ...ак щото мъжките са по-големи и по-лесно се целят,а това не нищо ,що пуловери сме оплели от змийска вълна,що костенурки сме щипали по гърбовете!!!
0

#28
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(brakoniera_pz2 @ Jul 23 2009, 18:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
хубава снимка от списание blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Така си е. Винаги когато тръгна на лов, след мен тичат пълчища папараци. И луди пари плащат да ме снимат. tongue.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(Капитана @ Jul 20 2009, 12:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тез мравки и аз ги знам. Нормални са на големина, но с огроооомни очи...

Огромни са им очите щото са влизали в тази тема... biggrin.gif laugh.gif Или са пробвали задната ...
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Eeййй , капитане...не тренираш само ти покрай 5ти блок.....от рикушет видя ли какво стана ?! Не било прашката оръжие.. smilielol5.gif Нека само открият сезона и ....ще видите дали не е .... до лактите в кръв от дзверове !
Досега тренирах с легионерите във Франция , ама и там стана еда....удариха се камък в камък ...искра и половината френско изгоре....сега съм тук..ще почивам coolgleamA.gif ,че жега и ..опасно...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: nuclearExplosion.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
Това детство дето сме го имали едно време няма как да стане сега. Само спомени ще разказваме на децата си.
Преди време им направих една тръба и няколко фунийки, духнаха по десетина пъти и им мина мерака. А броевете на списание "Жената днес" минали през тръбите ми нямат чет.
Сега сина се е запалил по хвърлячки (прашки) и си е направил нещо, което не става за нищо. Та искам да му купя една, която да върши работа. Някои колеги дето ползват да дадът препоръки - магазин, модел, цена, впечатления и ...
Последната която си направих бе преди 15-17 години - ластици от 20 kV ръкавици и изрязан читал от букова дъска - страшно нещо, но сега не ми се занимава и предпочитам конфекцията. Доколкото разбирам и при готовите има много добри модели.
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#32
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(митьо @ Oct 22 2009, 12:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това детство дето сме го имали едно време няма как да стане сега. Само спомени ще разказваме на децата си.
Преди време им направих една тръба и няколко фунийки, духнаха по десетина пъти и им мина мерака. А броевете на списание "Жената днес" минали през тръбите ми нямат чет.
Сега сина се е запалил по хвърлячки (прашки) и си е направил нещо, което не става за нищо. Та искам да му купя една, която да върши работа. Някои колеги дето ползват да дадът препоръки - магазин, модел, цена, впечатления и ...
Последната която си направих бе преди 15-17 години - ластици от 20 kV ръкавици и изрязан читал от букова дъска - страшно нещо, но сега не ми се занимава и предпочитам конфекцията. Доколкото разбирам и при готовите има много добри модели.

Абе добри модели ама слушай сега.Навремето и аз имах като твоя модел я вземи направи на детето една такава че е изпитана марка.Поздрави. wink.gif wink.gif wink.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   ivaka 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 16.11.09
Най добре му я направи от джанка но каучука да е от трактор wink.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   bobi_ 90 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 09.08.09
Цитат(митьо @ Oct 22 2009, 12:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Последната която си направих бе преди 15-17 години - ластици от 20 kV ръкавици и изрязан читал от букова дъска - страшно нещо, но сега не ми се занимава и предпочитам конфекцията. Доколкото разбирам и при готовите има много добри модели.



И аз преди 4-5 години имах такава. Баща ми я беше правил и вместо с дребни камъчета да речем стреляше с...джанки laugh.gif средно големи,но доста твърди. Не вярвах с тях принципно да стане нещо,но се оказаха доста ефикасни-един път свали с такава джанка едно птиче... huh.gif

"За ловеца спортист - не за оня, който вижда в лисицата само стойността на кожата й - лисичият лов предлага най-голямо удоволствие и далеч по-сложни усещания от лова на заека, че и дори от този на сърната."


Емилиян Станев
0

#35
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(bobi_ 90 @ May 2 2010, 23:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз преди 4-5 години имах такава. Баща ми я беше правил и вместо с дребни камъчета да речем стреляше с...джанки laugh.gif средно големи,но доста твърди. Не вярвах с тях принципно да стане нещо,но се оказаха доста ефикасни-един път свали с такава джанка едно птиче... huh.gif

Много добри са както казах изпитана марка.А ако стреляш с камъчета средна големина гугутките падат като круши.Поздрави. wink.gif wink.gif wink.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   bobi_ 90 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 09.08.09
Цитат(manolo19 @ May 3 2010, 15:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много добри са както казах изпитана марка.А ако стреляш с камъчета средна големина гугутките падат като круши.Поздрави. wink.gif wink.gif wink.gif


biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

"За ловеца спортист - не за оня, който вижда в лисицата само стойността на кожата й - лисичият лов предлага най-голямо удоволствие и далеч по-сложни усещания от лова на заека, че и дори от този на сърната."


Емилиян Станев
0

#37
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(bobi_ 90 @ May 3 2010, 17:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif laugh.gif :lo

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
0

#38
Потребителя е офлайн   Карней 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 15.07.10
А някой да е опитвал Давидова прашка?
Една птица на ръката, стотици в небесата. One bird on the glove, hundreds above.
0

#39
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(Карней @ Jul 17 2010, 09:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
А някой да е опитвал Давидова прашка?

Какво представлява тая прашка?
0

#40
Потребителя е офлайн   Карней 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 15.07.10
Цитат(manolo19 @ Jul 17 2010, 10:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какво представлява тая прашка?



Ами, по-древна е от рогатката. Описана е в Библията, където Давид убива Голиат.

Представлява две 3-5 милиметрови въжета, кожичка, но значително по-голяма от на рогатката. Върти се над глава. Дължината на въжетата се правят според размера на тялото на ловеца. Мисля, че е идеална за ята с птици, защото изхвърля много по-големи камъни от рогатката. И е много по-трудно е да се научиш да целиш с нея.





Снимките са на сравнително къси прашки. Когато аз експериментирах с този модел, го правех най-малко 1 метър въже, далекобойността е изумителна. Само че за точност трябва да се тренира много, много, много..


Поздрав,
Г-н Карнеев

Една птица на ръката, стотици в небесата. One bird on the glove, hundreds above.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни