БГ Лов Форум: Разрешително за подборен лов? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Разрешително за подборен лов?

#21
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Колеги, четейки тази тема, ме "подгони" един "умен" въпрос, който не е /или аз не съм го открил/, упоменат в ЗЛОД!? Примерно - На мен ми липсват, един-два вида в удостоверението за подборен лов!? От 01.01.2014г., влиза в сила едно допълнение към ЗЛОД!!! Това значи ли, че и ловците придобили право на подборно ловуване ще се явяват на практически изпит? Не, че ме притеснява, Но да попитам /Предвид очакваните промени в цените на курса/! В допълнение: Ако изпита е за Благороден елен, Сърна, Елен лопатар, Дива свиня, Муфлон и Глухар, а аз/ние нямаме, един или два от изброените видове!? Трябва ли да плащам/ме за всички, които вече са в удостоверението!?
Предварително Благодаря за разяснинията!!!
Наслука Колеги!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#22
Потребителя е офлайн   Dospat 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 95
  • Регистр: 16.05.13
Колеги интересува ме как да разбера на коя дата точно ми е издаден ловния билет,пише ли го някаде на самия билет,защото аз немога да видя
Извинявам се за невежеството
0

#23
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоDospat написа на 31.10.2013 - 15:46 :

Колеги интересува ме как да разбера на коя дата точно ми е издаден ловния билет,пише ли го някаде на самия билет,защото аз немога да видя
Извинявам се за невежеството


Билета е валиден 7 год., на лицевата част пише, кога е издаен и докога важи! На гърба са заверките за съответната година! Виждаш коя ти е последната заверка и правиш справка с протокола от положения изпит, за придобиване на право на лов! Хипотетично, сбора от годината на придобиване и заверките до 2013г. е равен на стажа! Демек - ако си със втори ловен билет, си придобил право на лов преди 14 год., но това не е абсолютно вярно, защото миналата година, бяха сменени всички билети, които не започват с буква......еди коя си!?
Абе, виж си протокола и се опитай да си спомниш, кога си станал член, на съответното сдружение! Ако и това не помогне - справка в ДГС, ДЛС по регистрация на ЛРД!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни