БГ Лов Форум: Докога ловните сдружения ще са дискриминирани от някои ловни стопанства? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Докога ловните сдружения ще са дискриминирани от някои ловни стопанства?

Анкета: Мнения по нЕкои въпроси: (23 потребител(и) са гласували)

1. Да се забрани ли на ловните стопанства да поддържат огради и да отглеждат арестуван дивеч, при близкородствено кръстосване, което води до неговото израждане и оправдание на капаните?

  1. Да. (21 глас(а) [91.30%] - Виж)

    Процент гласували: 91.30%

  2. Не. (2 глас(а) [8.70%] - Виж)

    Процент гласували: 8.70%

  3. Не знам. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

  4. Зависим съм от такова ловно стопанство и поради конфликт на интереси не гласувам. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Има ли смисъл от мероприятието - опресняване на кръвта на дивеча, който сами сме си изолирали и оградили?

  1. Да. (11 глас(а) [47.83%] - Виж)

    Процент гласували: 47.83%

  2. Не. (9 глас(а) [39.13%] - Виж)

    Процент гласували: 39.13%

  3. Не знам. (3 глас(а) [13.04%] - Виж)

    Процент гласували: 13.04%

  4. Зависим съм от такова ловно стопанство и поради конфликт на интереси не гласувам (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Да продължи ли практиката по заграбване на нови и нови и нови и нови ловни площи на дружините и прехвърлянето им към нЕкои стопанства и ограждането им?

  1. Да. (1 глас(а) [4.35%] - Виж)

    Процент гласували: 4.35%

  2. Не. (22 глас(а) [95.65%] - Виж)

    Процент гласували: 95.65%

  3. Не знам. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

  4. Зависим съм от ловно стопанство и поради конфликт на интереси не гласувам (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

При тн опресняване на кръвта, трябва ли ловното стопанство да връща на сдруженията същия вид дивеч по вид, качество и количество, който е прилапало с капаните?

  1. Да. (18 глас(а) [78.26%] - Виж)

    Процент гласували: 78.26%

  2. Не. (3 глас(а) [13.04%] - Виж)

    Процент гласували: 13.04%

  3. Не знам. (2 глас(а) [8.70%] - Виж)

    Процент гласували: 8.70%

  4. Яко съм зависим от ловно стопанство и поради това не мога да гласувам по съвест и на този въпрос. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Могат ли да издържат на конкуренцията на тия стопанства стопанствата които не капанджийстват, не градят и тн.

  1. Да. (6 глас(а) [26.09%] - Виж)

    Процент гласували: 26.09%

  2. Не. (12 глас(а) [52.17%] - Виж)

    Процент гласували: 52.17%

  3. Не знам. (5 глас(а) [21.74%] - Виж)

    Процент гласували: 21.74%

  4. Не гласувам защото съмсвързан с един от двата типа стопанства и съм пристрастен. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Трябва ли да се забрани ловът в тн ловни дворове към Бази за Интензивно Стопанисване на Дивеча? Трябва ли касапницата в тия огради да продължи?

  1. Да. (7 глас(а) [30.43%] - Виж)

    Процент гласували: 30.43%

  2. Не. (14 глас(а) [60.87%] - Виж)

    Процент гласували: 60.87%

  3. Не знам. (2 глас(а) [8.70%] - Виж)

    Процент гласували: 8.70%

  4. Зависим съм от първия вид ловни стапанства и не гласувам. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Трябва ли ловните дружини да ловят дивеч с капани в стопанствата, които са се оградили, за да го пускат в своите ловни райони при условията на взаимност?

  1. Да. (6 глас(а) [26.09%] - Виж)

    Процент гласували: 26.09%

  2. Не. (8 глас(а) [34.78%] - Виж)

    Процент гласували: 34.78%

  3. Тоя въпрос майтап ли е? :-) (8 глас(а) [34.78%] - Виж)

    Процент гласували: 34.78%

  4. Не знам. (1 глас(а) [4.35%] - Виж)

    Процент гласували: 4.35%

  5. Хептен не знам. (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Какво е бъдещето на ловното ни стопанство?

  1. Постоянно ще ни заграбват полетата, накрая стопанствата ще се заграбват помежду си и най-безскрупулния ще победи като накрая превърне България в едно ловно стопанство, а ние ще сме шерпите :-) (10 глас(а) [43.48%] - Виж)

    Процент гласували: 43.48%

  2. Ще остане само прасето Гошо (6 глас(а) [26.09%] - Виж)

    Процент гласували: 26.09%

  3. Ще бъде още по-лошо -) (4 глас(а) [17.39%] - Виж)

    Процент гласували: 17.39%

  4. Ловното ни стопанство ще стане на световно ниво отново при братско разборателство между сдружения и стопанства а порочните практики ще отмрат. (3 глас(а) [13.04%] - Виж)

    Процент гласували: 13.04%

  5. Не мога да отговоря поради конфликт на интереси свързан със стопанството Х (0 глас(а) [0.00%])

    Процент гласували: 0.00%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Все повече тия проблеми изплуват в различни дискусии така че да гласуваме. Последните 2 въпроса са отчасти шеговити. Все пак нека всеки приключи анкетата с усмивка. То не е много за смях. Вече почвам да си обяснявам защо е добре проблемите между някои дружинки да се раздухват и отлагат, да се създава шум, а в същото време тихомълком почти ежегодно хиляди декари ловна площ сменя своя собственик...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#2
Потребителя е офлайн   Стоян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 18.01.12
Повечето от въпросите са актуални, особено за членове на дружини, чиито райони граничат с подобни стопанства. Мисля, че има нещо сбъркано в шестия въпрос. Въпросите са два и предполагат различни отговори.
Дано да има смисъл от анкетата.

Поздрави и наслука!
0

#3
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоpiri написа на 21.10.2013 - 15:10 :

Все повече тия проблеми изплуват в различни дискусии така че да гласуваме. Последните 2 въпроса са отчасти шеговити. Все пак нека всеки приключи анкетата с усмивка. То не е много за смях. Вече почвам да си обяснявам защо е добре проблемите между някои дружинки да се раздухват и отлагат, да се създава шум, а в същото време тихомълком почти ежегодно хиляди декари ловна площ сменя своя собственик...


По-голяма анкета не можа ли да пуснеш бре?...piri не ловец-piri писател... :D :lol:
0

#4
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
За съжаление 6-ти въпрос е един от точните. В така називаемите ловни дворове (кочинки по 20-200 декара :D ) гонките на дива свиня са до края на февруари. Интересно каква е трофейната стойност на тия трофеи от кочинката... :D Щото ако важат трофеите предлагам и ние по дружините да завъдим кочинки и кошарки. Имаме ресурса, но после ще ни ги забранят по етични съображения за които внезапно ще се съсетят...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#5
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоfen написа на 21.10.2013 - 16:20 :

Виж мнениетоpiri написа на 21.10.2013 - 15:10 :

Все повече тия проблеми изплуват в различни дискусии така че да гласуваме. Последните 2 въпроса са отчасти шеговити. Все пак нека всеки приключи анкетата с усмивка. То не е много за смях. Вече почвам да си обяснявам защо е добре проблемите между някои дружинки да се раздухват и отлагат, да се създава шум, а в същото време тихомълком почти ежегодно хиляди декари ловна площ сменя своя собственик...


По-голяма анкета не можа ли да пуснеш бре?...piri не ловец-piri писател... :D/> :lol:/>

По принцип мога, да ти кажа сайтът допуска още два въпроса и те са оставени на вас да допълните. Ма се опасявам че и тая тема ще излезе антилобистка и противодържавна - сега лобизмът умува а не гласува гледа кво да я направи да я омаскари темицата... :D Аз разчитам от читавите ловни стопанства да има контралобизъм та работата да излезе на саламет :D ;) . Мисля да си взема едно муфлонче и да го отгледам като коч на вилата... после ще спретна един лов ... трофеен... пак ще се срещнем след 10 години.... тинтирин....лалалалалала... бизнесссс план. Чакам от лобизма да ни разяснят колко е етикъл и законно та и ние да се реализираме. Кат ни вземат ловните полета, ние ще правим ДЪМПИНГ като задивечим ДВОРОВЕ И ОРАНЖЕРИИ УХАХАХАХАХАХА :D ХЕХЕХЕХЕХЕАХАХААХИТФОП
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#6
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоpiri написа на 21.10.2013 - 18:15 :

Виж мнениетоfen написа на 21.10.2013 - 16:20 :

Виж мнениетоpiri написа на 21.10.2013 - 15:10 :

Все повече тия проблеми изплуват в различни дискусии така че да гласуваме. Последните 2 въпроса са отчасти шеговити. Все пак нека всеки приключи анкетата с усмивка. То не е много за смях. Вече почвам да си обяснявам защо е добре проблемите между някои дружинки да се раздухват и отлагат, да се създава шум, а в същото време тихомълком почти ежегодно хиляди декари ловна площ сменя своя собственик...


По-голяма анкета не можа ли да пуснеш бре?...piri не ловец-piri писател... :D/>/> :lol:/>/>

По принцип мога, да ти кажа сайтът допуска още два въпроса и те са оставени на вас да допълните. Ма се опасявам че и тая тема ще излезе антилобистка и противодържавна - сега лобизмът умува а не гласува гледа кво да я направи да я омаскари темицата... :D/> Аз разчитам от читавите ловни стопанства да има контралобизъм та работата да излезе на саламет :D/> ;)/> . Мисля да си взема едно муфлонче и да го отгледам като коч на вилата... после ще спретна един лов ... трофеен... пак ще се срещнем след 10 години.... тинтирин....лалалалалала... бизнесссс план. Чакам от лобизма да ни разяснят колко е етикъл и законно та и ние да се реализираме. Кат ни вземат ловните полета, ние ще правим ДЪМПИНГ като задивечим ДВОРОВЕ И ОРАНЖЕРИИ УХАХАХАХАХАХА :D/> ХЕХЕХЕХЕХЕАХАХААХИТФОП

Правилно-първо се умува,а после се гласува... :D
Муфлона ще ти излезе скъп за това по-добре няколко козички на вилата може и овцички-по-ще има кяр,а от един мъжки муфлон... :) Ти на кого викаш лобист бре?!?... :D :lol:
0

#7
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Козички ама тип Тар :D .

Очакваме включване директно от кочината... ГРУХ-ГРУХ ;) :( :D :P

СЕГА КОРИТОТО Е ПЪЛНО С МММ ЯДЕНЕ от ресторантската част.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#8
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоpiri написа на 21.10.2013 - 18:44 :

Козички ама тип Тар :D/> .

Очакваме включване директно от кочината... ГРУХ-ГРУХ ;)/> :(/> :D/> :P/>

СЕГА КОРИТОТО Е ПЪЛНО С МММ ЯДЕНЕ от ресторантската част.


Скъпо ще излезнат чак от хималаите,а и не се знае дали ще могат да се климатизират тук...най-добре местна порода... :D
За включването от кочината ще има да чакаш...дреме им на.....от умрял писмо... :D :lol: :D
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
А вече едни ентусиасти пробваха и стават, така че ако си купя яре-тарче, от тях ще да е. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   Стоян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 18.01.12
Ако отговорим с "да" на въпроса: "Трябва ли да се забрани ловът в тн ловни дворове към Бази за Интензивно Стопанисване на Дивеча?, нали едновременно с това отговаряме с "да" и на въпроса "Трябва ли касапницата в тия огради да продължи?" Точно, нали? ;)
0

#11
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ами прав си, но смисълът е ясен, едно не е изпуснато, така че отговаряйте на първия въпрос. :P Сори.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#12
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12
Да ви кажа честно съвсем сериозно се отнесох към анкетата, защото то вече не се издържа. Определени хора от власт имащите разбира се вземат по някакъв начин, най- често по крайно съмнителен ,ловни полета на дружинките заграждат ги, че и въоражена охрана поставят и си правят кой каквото му на ум дойде...А честните ловци просто остават без ловни полета и много ми е чудно защо аджеба все най - богатите полета се вземат.
Ми да вземат и да облагородят някое запустяло и безлюдно парче от 200 декара ..но не те вземат най- добрите, а ние ..както се изрази един мнооооого голям,но на килограми , наш футбилист "да духаме супата" .
Те това е ...и както обичам да казвам ...България в момента е Сиера Леоне на Балканите ...по -добре да си престъпник и да се занимаваш с далаверки и ще си неимоверно по -добре.... :unsure:/>
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни