БГ Лов Форум: Browning или Benelli - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Browning или Benelli

#41
Потребителя е офлайн   Чавдар Пенков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 137
  • Регистр: 09.05.10
Бенели си е ...Бенели. До в момента през 90 - те години, когато бяха изкупени от Берета, както Ферари и Ламборгини от Фиат, те си правиха едни полуавтоматчета, с цеви, френски, на "Сен Етиен".... Вярно, измислиха два вида инерционни затвори, дори три, да речем затворите на Стожер, ЕС 100 на Берета и сега май някакъв нов.
Никога не са правили преди това нарезни цеви.... Това, като Тика, и Валмет, легендарно финландско оръжие, преди да бъде пак изкупено от Берета. Сега Тиките, май не са финландски...Публикувано изображение.
Та за Броунинг. Това си е сериозно оръжие, от Херстал, Лиеж с история от поне 300 години, които правят такива иновации, че ум да ти зайде. Например картечният пистолет Р 90... Да не говорим за белгийските стомани, които се смятат за едни от най - качествените в света... За разлика, от италианските...
Да не говорим, че такива гладкоцевни пушки, като надцевката 725 и полуавтомата Ауто 5 в момента си няма.
Преди две седмици ходихме с едно мое приятелче, да купуваме от "ВИП" "Арго". Че то на три извадени, пластмасата на приклада изметната, на тази подпора на гребена, дето си подпираш бузата, ако ти е висока оптиката, има такава крива и голяма фуга, че в гората можеш да събираш борови иглички, за подпалки....
Та Бенелито според мен си е един изпилен Фиат, за речем под марката Ланчия....
Ама народът се връзва...
В Европа, винаги се е смятало, че има само три вида нарезно ловно оръжие, извън английското малкосерийно /Бирмингам "БСА" и лондонските фирмички/ - немско, белгийско и австрийско..
0

#42
Потребителя е офлайн   Чавдар Пенков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 137
  • Регистр: 09.05.10
Е, е чешкото...
0

#43
Потребителя е офлайн   k_divaka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 69
  • Регистр: 16.12.14

Виж мнениетоЧавдар Пенков написа на 10.06.2016 - 10:33 :

Е, е чешкото...

Кажи нещо и за полуавтоматичнта карабина на Verney-Carron като си толкова компетентен.
0

#44
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоk_divaka написа на 10.06.2016 - 12:19 :

Виж мнениетоЧавдар Пенков написа на 10.06.2016 - 10:33 :

Е, е чешкото...

Кажи нещо и за полуавтоматичнта карабина на Verney-Carron като си толкова компетентен.


Не е по темата, иначе има какво да се каже.

Impact NT има само един недостатък - не е достатъчно позната и това я вади от клишето. Произвежда се вече над 30 години и при нея за "детски болести" не може да става дума - елегантно, леко и сигурно оръжие, което се произвежда само в родината си - Франция.

Публикувано изображение


Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#45
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 10.06.2016 - 13:36 :

Виж мнениетоk_divaka написа на 10.06.2016 - 12:19 :

Виж мнениетоЧавдар Пенков написа на 10.06.2016 - 10:33 :

Е, е чешкото...

Кажи нещо и за полуавтоматичнта карабина на Verney-Carron като си толкова компетентен.


Не е по темата, иначе има какво да се каже.

Impact NT има само един недостатък - не е достатъчно позната и това я вади от клишето. Произвежда се вече над 30 години и при нея за "детски болести" не може да става дума - елегантно, леко и сигурно оръжие, което се произвежда само в родината си - Франция.

Публикувано изображение


Поздрави!
За който се интересува е позната,ама за нея или добро или нищо... B)
0

#46
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Винаги съм ти завиждал благородно за лаконичния ти стил на изразяване без излишни обяснения. Често казва повече отколкото цял куп писания B)
0

#47
Потребителя е офлайн   dizni 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 31.10.12

Виж мнениетоkamen beninski написа на 20.11.2013 - 18:40 :

Колега,
аз имам бар 2 30-06
на 200 метра само на мерни прибори целя 6 литрова бутилка от вода
за 3 години сам я чистил два пъти след края не ловните сезони
и не ми е дала никакав дефект
имам над 500 истрела с моята карабина
препорачвам ти фирма Рос БулАрмс
и не се набутвай за излишно скъпи патрони
наслука

EVALA be kolega tia metri gi imate kato santimetri bravo na vas sigurno sas optika edno 2 km nema da ima neporazena mishena bravo MAISTORI SHAPKA VI SVALQM
0

#48
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 25.01.13
на 100-120 м. мушката изцяло закрива чакал застанал централно срещу изстрела ... на 200 м. 6 л. бутилка ?!?! ... :huh: :banghead:
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#49
Потребителя е офлайн   k_divaka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 69
  • Регистр: 16.12.14

Виж мнениетоdizni написа на 10.06.2016 - 23:01 :

Виж мнениетоkamen beninski написа на 20.11.2013 - 18:40 :

Колега,
аз имам бар 2 30-06
на 200 метра само на мерни прибори целя 6 литрова бутилка от вода
за 3 години сам я чистил два пъти след края не ловните сезони
и не ми е дала никакав дефект
имам над 500 истрела с моята карабина
препорачвам ти фирма Рос БулАрмс
и не се набутвай за излишно скъпи патрони
наслука

EVALA be kolega tia metri gi imate kato santimetri bravo na vas sigurno sas optika edno 2 km nema da ima neporazena mishena bravo MAISTORI SHAPKA VI SVALQM

Те в Рос Була да не би да ги правят там тези патрони ,във всички магазини са едни и същи,просто си признай че си много добър стрелец :D
0

#50
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоwinterhunter написа на 10.06.2016 - 21:50 :

Винаги съм ти завиждал благородно за лаконичния ти стил на изразяване без излишни обяснения. Често казва повече отколкото цял куп писания Публикувано изображение


Публикувано изображение
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#51
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14

Виж мнениетоЧавдар Пенков написа на 10.06.2016 - 10:23 :

Бенели си е ...Бенели. До в момента през 90 - те години, когато бяха изкупени от Берета, както Ферари и Ламборгини от Фиат, те си правиха едни полуавтоматчета, с цеви, френски, на "Сен Етиен".... Вярно, измислиха два вида инерционни затвори, дори три, да речем затворите на Стожер, ЕС 100 на Берета и сега май някакъв нов.
Никога не са правили преди това нарезни цеви.... Това, като Тика, и Валмет, легендарно финландско оръжие, преди да бъде пак изкупено от Берета. Сега Тиките, май не са финландски...Публикувано изображение.
Та за Броунинг. Това си е сериозно оръжие, от Херстал, Лиеж с история от поне 300 години, които правят такива иновации, че ум да ти зайде. Например картечният пистолет Р 90... Да не говорим за белгийските стомани, които се смятат за едни от най - качествените в света... За разлика, от италианските...
Да не говорим, че такива гладкоцевни пушки, като надцевката 725 и полуавтомата Ауто 5 в момента си няма.
Преди две седмици ходихме с едно мое приятелче, да купуваме от "ВИП" "Арго". Че то на три извадени, пластмасата на приклада изметната, на тази подпора на гребена, дето си подпираш бузата, ако ти е висока оптиката, има такава крива и голяма фуга, че в гората можеш да събираш борови иглички, за подпалки....
Та Бенелито според мен си е един изпилен Фиат, за речем под марката Ланчия....
Ама народът се връзва...
В Европа, винаги се е смятало, че има само три вида нарезно ловно оръжие, извън английското малкосерийно /Бирмингам "БСА" и лондонските фирмички/ - немско, белгийско и австрийско..


МАЙ СТЕ ПРОПУСНАЛИ ФИНЛАНДИЯ!
0

#52
Потребителя е офлайн   boby77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 15.02.10
Момци, що си не мъцате по темата? Аз лично си четох темите за пушкалата и съч си направил избора. Обаче тука ми направи впечетление, че има люде, които си щракат на шльокавица и дават едни съмнения..., ум да ти се зачуди...! Ама нали сме си "неврници" по душа що да се захлупвам с мнения. Не мо'ем да разберем що един може да цели на 250м "бирени шишета",а на 5м отърва прасе като мечка...? Ама, нейсе, и на това му намерих колая... Значи, ловът си е тръпка за мене... Мирис на чистота и свежест... Сближаване с дивото и природата... Стратегия за начина на жовот... Стръв за оцеляване... И в заключение на моето отегчение ще си призная и искренно ще споделя-ловът е за късметлии, а тубите и шишетата са за майсторите... Хайде, наслула ви, моми и момци!
0

#53
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоboby77 написа на 15.06.2016 - 21:09 :

Момци, що си не мъцате по темата? Аз лично си четох темите за пушкалата и съч си направил избора. Обаче тука ми направи впечетление, че има люде, които си щракат на шльокавица и дават едни съмнения..., ум да ти се зачуди...! Ама нали сме си "неврници" по душа що да се захлупвам с мнения. Не мо'ем да разберем що един може да цели на 250м "бирени шишета",а на 5м отърва прасе като мечка...? Ама, нейсе, и на това му намерих колая... Значи, ловът си е тръпка за мене... Мирис на чистота и свежест... Сближаване с дивото и природата... Стратегия за начина на жовот... Стръв за оцеляване... И в заключение на моето отегчение ще си призная и искренно ще споделя-ловът е за късметлии, а тубите и шишетата са за майсторите... Хайде, наслула ви, моми и момци!


Сподели как му намери колая? Дай акъл?
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#54
Потребителя е офлайн   boby77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 15.02.10
Ами, като се старая по-малко да обръщам внимание ма негативните неща-ако си забелязъл... Акъл не давам, той се взема... Щпм можеш да пишеш, значи можеш и да разсъждаваш! Хайде, сполука и наслука!
0

#55
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоgoiko написа на 10.06.2016 - 20:06 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 10.06.2016 - 13:36 :

Виж мнениетоk_divaka написа на 10.06.2016 - 12:19 :

Виж мнениетоЧавдар Пенков написа на 10.06.2016 - 10:33 :

Е, е чешкото...

Кажи нещо и за полуавтоматичнта карабина на Verney-Carron като си толкова компетентен.


Не е по темата, иначе има какво да се каже.

Impact NT има само един недостатък - не е достатъчно позната и това я вади от клишето. Произвежда се вече над 30 години и при нея за "детски болести" не може да става дума - елегантно, леко и сигурно оръжие, което се произвежда само в родината си - Франция.

Публикувано изображение


Поздрави!
За който се интересува е позната,ама за нея или добро или нищо... B)/>/>


Колега, в кръга на шегата нали знаеш че само за умрял се казва или добро или нищо. :lol:/
0

#56
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
То за тази работа си има тестове, статистики........

Прикачено изображение: semiautos.png



Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#57
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 16.06.2016 - 12:01 :

То за тази работа си има тестове, статистики........

Прикрепен файл semiautos.png



Поздрави!


Може би тази таблица е показателна повече за използваните боеприпаси.
0

#58
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 16.06.2016 - 12:12 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 16.06.2016 - 12:01 :

То за тази работа си има тестове, статистики........

Прикрепен файл semiautos.png



Поздрави!


Може би тази таблица е показателна повече за използваните боеприпаси.


Таблицата ясно показва, че на някои оръжия не им пука с какво ги зареждаш, а други си избират патронПубликувано изображение.



Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#59
Потребителя е офлайн   Росен Ненов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 28.02.16

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.


Поздрави!
Колега, да споделя и аз моя скромен опит по твоя пост, макар и сигурно, постфактум!
Първо: предпочетох калибър 9,3х62 пред 7,62 и производните му /за лов на едър дивеч в гъста растителност, по-големия калибър е за предпочитане/;
Второ: селектирах Бенелито, Браунинга /като полуавтомати/ и Тиката /болтова/ , за сравнение;
Трето: отидох във ВИП-София / най-голям избор, целогодишно/
В заключение: след прикладване, категорично се отказах от Тиката /за мен беше с най-лошата мерна линия/, иска задължително бързомер или оптика. При останалите два претендента, с по-добро прикладване и по-добра мерна линия за мен, Браунинга беше фаворит. Мой приятел, с когото ходих във ВИП-а, се беше навил първоначално на 30-06 или 308 и на Бенели, след като сравни визуално патроните, прикладва и пробваните от мен карабини, познай какво си взе?! Браунинг Лонг Трак 9,3х62, без никаква оптика!!!
Така че, чети, мисли, направи си списък, обиколи в оръжейните магазини, прикладвай и тя, пушката, сама ще те избере!!! Надявам се, моя отговор да бъде полезен!

Този пост е редактиран от Росен Ненов: 28.08.2016 - 17:26

Ловна група "Бузяковци"
0

#60
Потребителя е офлайн   Росен Ненов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 28.02.16

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.


Поздрави!
Колега, да споделя и аз моя скромен опит по твоя пост, макар и сигурно, постфактум!
Първо: предпочетох калибър 9,3х62 пред 7,62 и производните му / за лов на едър дивеч, в гъста растителност, по-големият и по-бавен проектил е за предпочитане/;
Второ: селектирах Бенелито, Браунинга /като полуавтомати/ и Тиката /болтова/ , за сравнение;
Трето: отидох във ВИП-София / най-голям избор, целогодишно/
В заключение: след прикладване, категорично се отказах от Тиката /за мен беше с най-лошата мерна линия/, иска задължително бързомер или оптика. При останалите два претендента, с по-добро прикладване и по-добра мерна линия за мен, Браунинга беше фаворит. Мой приятел, с когото ходих във ВИП-а, се беше навил първоначално на 30-06 или 308 и на Бенели, след като сравни визуално патроните, прикладва и пробваните от мен карабини, познай какво си взе?! Браунинг Лонг Трак 9,3х62, без никаква оптика!!!
Така че, чети, мисли, направи си списък, обиколи в оръжейните магазини, прикладвай и тя, пушката, сама ще те избере!!! Надявам се, моя отговор да бъде полезен!
Ловна група "Бузяковци"
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни