БГ Лов Форум: Препоръка за SILMA - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Препоръка за SILMA

#21
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоObserver написа на 24.07.2021 - 09:31 :

Виж мнениетоMr.White написа на 23.07.2021 - 21:15 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.07.2021 - 07:05 :

Виж мнениетоMr.White написа на 22.07.2021 - 15:39 :

Сега се прибрах от ВИП-а в София.Има доста голям избор.Силма М70 нямаше с 76см а само 71см. Прикладвах я и като цяло не е лоша но не ме грабна особено.След това продавача се хвърли на скъпото и ми даде една Fabram която беше уникална и като дизайн и като прикладване ми беше удобна. С един спусък а на предпазитела имаше копче с което си избираш коя цев да стреля. Брутална но 3300+ е много далече от възможностите ми.Ако имах парите ги давах на момента без да се замислям.Последната дилема до края на месеца до заплата е Benelli M2 European,Benelli Montefeltro и Beretta A300 Outlander. Ще преспя няколко вечери,ще премисля и ще взема нещо.

Моя съвет отново да напомня, е да отидеш и да видиш Beretta Bellmonte 2 в Росбул армс. В ценовия ти клас е и като бенелито.



https://www.oragie.n...v_71_sm_beretta за това ли става въпрос? Иначе А300 Outlander на Beretta не е ли горе долу същия?Него мога да взема на около 1700-1800 нов

Няма големи прилики освен марката. А300 е с газова система и се разглобява сравнително лесно, но сглобяването е причина за оплаквания и дори рекламации на големите пазари. При нас на подобни оплаквания се гледа с основателна насмешка, но процеса е трудоемък при този модел. Инерционна пушка се разглобява по бързо и лесно отколкото можеш да си изчистиш ръцете след газовата. Газовите трябва да се разглобяват и почистват редовно, при инерцията е по много по рядко и дори не е задължително - ако се заинатиш и я зарежеш, вероятността да те подведе е минимална в сравнение с газта.


Кое е по масово, военно оръжие - инерционно имл газово ..., щото там най вече се залага на сигурността да гръмне ....



0

#22
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11
Само да спомена за м2. Отлична пушка, но ръждясва ужасно само да помирише влага. Не е драма ако не си мърльо, но си иска внимание. Няколко часа влажна й стигат да стане рижава.
0

#23
Потребителя е офлайн   Observer 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 239
  • Регистр: 08.05.11

Виж мнениетоДок написа на 24.07.2021 - 14:18 :

Виж мнениетоObserver написа на 24.07.2021 - 09:31 :

Виж мнениетоMr.White написа на 23.07.2021 - 21:15 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.07.2021 - 07:05 :

Виж мнениетоMr.White написа на 22.07.2021 - 15:39 :

Сега се прибрах от ВИП-а в София.Има доста голям избор.Силма М70 нямаше с 76см а само 71см. Прикладвах я и като цяло не е лоша но не ме грабна особено.След това продавача се хвърли на скъпото и ми даде една Fabram която беше уникална и като дизайн и като прикладване ми беше удобна. С един спусък а на предпазитела имаше копче с което си избираш коя цев да стреля. Брутална но 3300+ е много далече от възможностите ми.Ако имах парите ги давах на момента без да се замислям.Последната дилема до края на месеца до заплата е Benelli M2 European,Benelli Montefeltro и Beretta A300 Outlander. Ще преспя няколко вечери,ще премисля и ще взема нещо.

Моя съвет отново да напомня, е да отидеш и да видиш Beretta Bellmonte 2 в Росбул армс. В ценовия ти клас е и като бенелито.



https://www.oragie.n...v_71_sm_beretta за това ли става въпрос? Иначе А300 Outlander на Beretta не е ли горе долу същия?Него мога да взема на около 1700-1800 нов

Няма големи прилики освен марката. А300 е с газова система и се разглобява сравнително лесно, но сглобяването е причина за оплаквания и дори рекламации на големите пазари. При нас на подобни оплаквания се гледа с основателна насмешка, но процеса е трудоемък при този модел. Инерционна пушка се разглобява по бързо и лесно отколкото можеш да си изчистиш ръцете след газовата. Газовите трябва да се разглобяват и почистват редовно, при инерцията е по много по рядко и дори не е задължително - ако се заинатиш и я зарежеш, вероятността да те подведе е минимална в сравнение с газта.


Кое е по масово, военно оръжие - инерционно имл газово ..., щото там най вече се залага на сигурността да гръмне ....

док, все едно ми подаваш да вкарам на празна врата, чак не ми е удобно да ти отговарям...Ако изобретиш инерционно нарезно и при това пълен автомат, ще влезеш в историята... Ако говорим за масово военно оръжие, то гладкоцевното при военните е екзотика и ако го има е предимно помпа с удължен магазин. Използвано е най-вече при щурмуване на окопи, но такава война вече няма при съвременното въоръжение. Днес някои специални части използват гладкоцевни полуавтомати, но дори италианците са се отказали от прехвалените родни системи и марки защото им е втръснало от засечки. Карабинерите са си поръчали Вепрь с доработка от Шмайзер с опция пълен автомат, така ембаргото се заобикаля. Калашоидите са единствената опция за гладкоцевен автомат който да премине военни изпитания и то не защото не засичат, а защото засичат най-рядко. Всяка друга газова гладкоцевна система представлява излишен багаж за войника. Тежкия и чувствителен към влага гладкоцевен патрон напълно обезмисля темата
0

#24
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоObserver написа на 24.07.2021 - 16:35 :

Виж мнениетоДок написа на 24.07.2021 - 14:18 :

Виж мнениетоObserver написа на 24.07.2021 - 09:31 :

Виж мнениетоMr.White написа на 23.07.2021 - 21:15 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.07.2021 - 07:05 :

Виж мнениетоMr.White написа на 22.07.2021 - 15:39 :

Сега се прибрах от ВИП-а в София.Има доста голям избор.Силма М70 нямаше с 76см а само 71см. Прикладвах я и като цяло не е лоша но не ме грабна особено.След това продавача се хвърли на скъпото и ми даде една Fabram която беше уникална и като дизайн и като прикладване ми беше удобна. С един спусък а на предпазитела имаше копче с което си избираш коя цев да стреля. Брутална но 3300+ е много далече от възможностите ми.Ако имах парите ги давах на момента без да се замислям.Последната дилема до края на месеца до заплата е Benelli M2 European,Benelli Montefeltro и Beretta A300 Outlander. Ще преспя няколко вечери,ще премисля и ще взема нещо.

Моя съвет отново да напомня, е да отидеш и да видиш Beretta Bellmonte 2 в Росбул армс. В ценовия ти клас е и като бенелито.



https://www.oragie.n...v_71_sm_beretta за това ли става въпрос? Иначе А300 Outlander на Beretta не е ли горе долу същия?Него мога да взема на около 1700-1800 нов

Няма големи прилики освен марката. А300 е с газова система и се разглобява сравнително лесно, но сглобяването е причина за оплаквания и дори рекламации на големите пазари. При нас на подобни оплаквания се гледа с основателна насмешка, но процеса е трудоемък при този модел. Инерционна пушка се разглобява по бързо и лесно отколкото можеш да си изчистиш ръцете след газовата. Газовите трябва да се разглобяват и почистват редовно, при инерцията е по много по рядко и дори не е задължително - ако се заинатиш и я зарежеш, вероятността да те подведе е минимална в сравнение с газта.


Кое е по масово, военно оръжие - инерционно имл газово ..., щото там най вече се залага на сигурността да гръмне ....

док, все едно ми подаваш да вкарам на празна врата, чак не ми е удобно да ти отговарям...Ако изобретиш инерционно нарезно и при това пълен автомат, ще влезеш в историята... Ако говорим за масово военно оръжие, то гладкоцевното при военните е екзотика и ако го има е предимно помпа с удължен магазин. Използвано е най-вече при щурмуване на окопи, но такава война вече няма при съвременното въоръжение. Днес някои специални части използват гладкоцевни полуавтомати, но дори италианците са се отказали от прехвалените родни системи и марки защото им е втръснало от засечки. Карабинерите са си поръчали Вепрь с доработка от Шмайзер с опция пълен автомат, така ембаргото се заобикаля. Калашоидите са единствената опция за гладкоцевен автомат който да премине военни изпитания и то не защото не засичат, а защото засичат най-рядко. Всяка друга газова гладкоцевна система представлява излишен багаж за войника. Тежкия и чувствителен към влага гладкоцевен патрон напълно обезмисля темата


Друго имах в предвид, но както и да е ..., избягахме от темата ...



0

#25
Потребителя е офлайн   Стоичко 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 23.06.10

Виж мнениетоObserver написа на 24.07.2021 - 09:31 :

Виж мнениетоMr.White написа на 23.07.2021 - 21:15 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 23.07.2021 - 07:05 :

Виж мнениетоMr.White написа на 22.07.2021 - 15:39 :

Сега се прибрах от ВИП-а в София.Има доста голям избор.Силма М70 нямаше с 76см а само 71см. Прикладвах я и като цяло не е лоша но не ме грабна особено.След това продавача се хвърли на скъпото и ми даде една Fabram която беше уникална и като дизайн и като прикладване ми беше удобна. С един спусък а на предпазитела имаше копче с което си избираш коя цев да стреля. Брутална но 3300+ е много далече от възможностите ми.Ако имах парите ги давах на момента без да се замислям.Последната дилема до края на месеца до заплата е Benelli M2 European,Benelli Montefeltro и Beretta A300 Outlander. Ще преспя няколко вечери,ще премисля и ще взема нещо.

Моя съвет отново да напомня, е да отидеш и да видиш Beretta Bellmonte 2 в Росбул армс. В ценовия ти клас е и като бенелито.



https://www.oragie.n...v_71_sm_beretta за това ли става въпрос? Иначе А300 Outlander на Beretta не е ли горе долу същия?Него мога да взема на около 1700-1800 нов

Няма големи прилики освен марката. А300 е с газова система и се разглобява сравнително лесно, но сглобяването е причина за оплаквания и дори рекламации на големите пазари. При нас на подобни оплаквания се гледа с основателна насмешка, но процеса е трудоемък при този модел. Инерционна пушка се разглобява по бързо и лесно отколкото можеш да си изчистиш ръцете след газовата. Газовите трябва да се разглобяват и почистват редовно, при инерцията е по много по рядко и дори не е задължително - ако се заинатиш и я зарежеш, вероятността да те подведе е минимална в сравнение с газта.

Имам А300,и неразбрах кое е трудоемкото при сглобяване?Нямал съм проблеми,между другото цапа се само буталото което се чисти лесно със спрей тип wd. Ако имате конкретен въпрос мога да помогна със снимка или клип на това което ви интересува.Говоря само за нещо на което съм ползвател...
0

#26
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18

Виж мнениетоtodir написа на 24.07.2021 - 15:25 :

Само да спомена за м2. Отлична пушка, но ръждясва ужасно само да помирише влага. Не е драма ако не си мърльо, но си иска внимание. Няколко часа влажна й стигат да стане рижава.


Е това не го очаквах.Аз съм малко Монк и пазя и чистя всичко но все пак да ръждясва....избора е труден. Като гледам как е тръгнало незнам дали ще купя до откриването на пернатия дивеч.
0

#27
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

Виж мнениетоMr.White написа на 25.07.2021 - 01:42 :

Виж мнениетоtodir написа на 24.07.2021 - 15:25 :

Само да спомена за м2. Отлична пушка, но ръждясва ужасно само да помирише влага. Не е драма ако не си мърльо, но си иска внимание. Няколко часа влажна й стигат да стане рижава.


Е това не го очаквах.Аз съм малко Монк и пазя и чистя всичко но все пак да ръждясва....избора е труден. Като гледам как е тръгнало незнам дали ще купя до откриването на пернатия дивеч.

Ако не ти стигат парите за бенели взимай АТА няма да съжаляваш имам я 9 години никакви проблеми лека удобна прикладиста добра оксидация добре напаснати детайли за парите си е най доброто което може да купиш
0

#28
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоMr.White написа на 25.07.2021 - 01:42 :

Виж мнениетоtodir написа на 24.07.2021 - 15:25 :

Само да спомена за м2. Отлична пушка, но ръждясва ужасно само да помирише влага. Не е драма ако не си мърльо, но си иска внимание. Няколко часа влажна й стигат да стане рижава.


Е това не го очаквах.Аз съм малко Монк и пазя и чистя всичко но все пак да ръждясва....избора е труден. Като гледам как е тръгнало незнам дали ще купя до откриването на пернатия дивеч.


Ако ти беше мерак пушката би трябвало да си я избрал още по време на курса. Но ти си знаеш най добре, аз пък за пореден път виждам в подобна тема реклама на пушки с оглед наплива към момента от млади ловци по магазините!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#29
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18

Виж мнениетоAno написа на 25.07.2021 - 15:25 :

Виж мнениетоMr.White написа на 25.07.2021 - 01:42 :

Виж мнениетоtodir написа на 24.07.2021 - 15:25 :

Само да спомена за м2. Отлична пушка, но ръждясва ужасно само да помирише влага. Не е драма ако не си мърльо, но си иска внимание. Няколко часа влажна й стигат да стане рижава.


Е това не го очаквах.Аз съм малко Монк и пазя и чистя всичко но все пак да ръждясва....избора е труден. Като гледам как е тръгнало незнам дали ще купя до откриването на пернатия дивеч.


Ако ти беше мерак пушката би трябвало да си я избрал още по време на курса. Но ти си знаеш най добре, аз пък за пореден път виждам в подобна тема реклама на пушки с оглед наплива към момента от млади ловци по магазините!


Аз каквото и да купувам избирам дълго.Проучвания и тн.Един стар колега от дружинката ми каза да не се изхвърлям а да си взема нещо втора ръка за 400-500лв защото така или иначе ще съм гонач.Ще има падания и тн. Принципно е прав човека ама искам да се изкефя на макс.
0

#30
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Както вече беше казано чного пъни A300 не е същата като Bellmonte.
Работят на различен принцип. A300 презарежда с остатъчно налягане от изгорелите газове в цевта, а другата презарежда от отката, койно натяга една пружина в затвора, която се разпъва след като силата на отката стигне до 0.

И двете оръжия работят достатъчно надеждно за ловни цели и няма голямо значение дали ще вземеш едното или другото в крайна сметка.

Газовите изискват по-често и по-усложнено чистене за да не започнат да засичат.
Инерционните трупат нагар само в цевта и се чистят по-лесно и по-рядко. Като недостатък може да се има предви, че понякога може да не работи надеждно с боеприпаси, които по принцип няма причина да ползваш.
А Beretta Bellmonte ти я препоръчвам поради друг дребен недостатък на помечено инерционни автомати.
Когато се налага да затвориш затвора много внимателно и безшумно може да се получи ,така че да не се закбючи докрай и като се опитак да произведеш изстрил, оръжието не гълми.
При Beretta Bellmonte затвора се затваря по различен начин спрямо Benelli и там този проблем не се наблюдава(Retay mesaс mara също отстранява този проблем, но по друг начин).
Също така при Beretta Bellmonte цевта е перманентно захваната за блока и оръжието се разделя на горна част(цев ,затвор и блок) и долна част(пълнител, подаващ механизъм и приклад).
Това прави оръжието по-стегнато и монолитно, а от там и малко по-точно.

Това са моите разбирания за автоматите, надявам се да съм бил полезен.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#31
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 26.07.2021 - 07:51 :

Както вече беше казано чного пъни A300 не е същата като Bellmonte.
Работят на различен принцип. A300 презарежда с остатъчно налягане от изгорелите газове в цевта, а другата презарежда от отката, койно натяга една пружина в затвора, която се разпъва след като силата на отката стигне до 0.

И двете оръжия работят достатъчно надеждно за ловни цели и няма голямо значение дали ще вземеш едното или другото в крайна сметка.

Газовите изискват по-често и по-усложнено чистене за да не започнат да засичат.
Инерционните трупат нагар само в цевта и се чистят по-лесно и по-рядко. Като недостатък може да се има предви, че понякога може да не работи надеждно с боеприпаси, които по принцип няма причина да ползваш.
А Beretta Bellmonte ти я препоръчвам поради друг дребен недостатък на помечено инерционни автомати.
Когато се налага да затвориш затвора много внимателно и безшумно може да се получи ,така че да не се закбючи докрай и като се опитак да произведеш изстрил, оръжието не гълми.
При Beretta Bellmonte затвора се затваря по различен начин спрямо Benelli и там този проблем не се наблюдава(Retay mesaс mara също отстранява този проблем, но по друг начин).
Също така при Beretta Bellmonte цевта е перманентно захваната за блока и оръжието се разделя на горна част(цев ,затвор и блок) и долна част(пълнител, подаващ механизъм и приклад).
Това прави оръжието по-стегнато и монолитно, а от там и малко по-точно.

Това са моите разбирания за автоматите, надявам се да съм бил полезен.



Благодаря за изчерпателния отговор. След 2 дни трябва да преведат заплата и отивам пък каквото сабя покаже.
0

#32
Потребителят е онлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Редно е да се спомене, че инерционните полуавтомати не презареждат при недобро прикладване(ако вече е казано и съм го пропуснал, се извинявам). А чистене то на Газов механизъм се свежда до почистване на една 5-сантиметрова втулка от неръжд стомана(при мен) (това е буталото) и газовата камера с газовите отвори(вътрешността на цилиндър с d около 4 см и толкова височина). Толкова е цената за сигурността на газово то презареждане.
0

#33
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 28.07.2021 - 07:10 :

Редно е да се спомене, че инерционните полуавтомати не презареждат при недобро прикладване(ако вече е казано и съм го пропуснал, се извинявам). А чистене то на Газов механизъм се свежда до почистване на една 5-сантиметрова втулка от неръжд стомана(при мен) (това е буталото) и газовата камера с газовите отвори(вътрешността на цилиндър с d около 4 см и толкова височина). Толкова е цената за сигурността на газово то презареждане.

Редно е да се спомене, че инерционните полуавтомати не презареждат при непрамилна употреба.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#34
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 28.07.2021 - 07:10 :

Редно е да се спомене, че инерционните полуавтомати не презареждат при недобро прикладване(ако вече е казано и съм го пропуснал, се извинявам). А чистене то на Газов механизъм се свежда до почистване на една 5-сантиметрова втулка от неръжд стомана(при мен) (това е буталото) и газовата камера с газовите отвори(вътрешността на цилиндър с d около 4 см и толкова височина). Толкова е цената за сигурността на газово то презареждане.


И махаме едни 10m/s от началната скорост на патрона, еле па ако е и с по къси цеви става прашка буквало, ама за пъдпъдъци стават всички стига да има пъдпъдъци!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#35
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоAno написа на 28.07.2021 - 09:32 :

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 28.07.2021 - 07:10 :

Редно е да се спомене, че инерционните полуавтомати не презареждат при недобро прикладване(ако вече е казано и съм го пропуснал, се извинявам). А чистене то на Газов механизъм се свежда до почистване на една 5-сантиметрова втулка от неръжд стомана(при мен) (това е буталото) и газовата камера с газовите отвори(вътрешността на цилиндър с d около 4 см и толкова височина). Толкова е цената за сигурността на газово то презареждане.


И махаме едни 10m/s от началната скорост на патрона, еле па ако е и с по къси цеви става прашка буквало, ама за пъдпъдъци стават всички стига да има пъдпъдъци!

Има ли експериментални данни в подкрепа на това твърдение? Ако може линк.
0

#36
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
https://www.youtube....h?v=6bj6jm2qf0I
Разликата в началната скорост между двете системи оръжие дори и да име е по-малка от разликата в скоростите между самите патрони.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Аз лично експеримент ще направя съвсем скоро чакам си уреда само.
Ето по нагледен тест за съответния тип пушка https://www.youtube....h?v=QSte9G5w0kY
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#38
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18

Виж мнениетоAno написа на 28.07.2021 - 12:15 :

Аз лично експеримент ще направя съвсем скоро чакам си уреда само.
Ето по нагледен тест за съответния тип пушка https://www.youtube....h?v=QSte9G5w0kY


Стиснал съм тука едни 2000-2500 и се чудя какво да правя. Да взема нещо скъпо или нещо евтинко и да останат пари и за друго.Понякога евтиното излиза по скъпо та незнам.Преди да почна да чета форума и да гледам ревюта бях се спял на МР155 но се разколебах
0

#39
Потребителя е офлайн   vaskop 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 12.06.21
Стиснал съм тука едни 2000-2500 и се чудя какво да правя. Да взема нещо скъпо или нещо евтинко и да останат пари и за друго.Понякога евтиното излиза по скъпо та незнам.Преди да почна да чета форума и да гледам ревюта бях се спял на МР155 но се разколебах
[/quote]


И аз съм на този кръстопът колега! Принципно ми се иска нова успоредка ,но качествените такива надхвърлят значително бюджета ми! Затова съм се спрял на 2-3 модела автомати и скоро ще ида до випа да прикладвам и да реша кой ще е! Спрял съм се на https://guns.bg/bg/a...kal-12-a-000659 , https://guns.bg/bg/a...276-28-a-000668 и https://guns.bg/bg/a...-12-oc-a-005651 ! Ще съм благодарен ако някой се включи със съвети относно тези автомати!
0

#40
Потребителя е офлайн   Mr.White 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 11.07.18
На мен пък ми се иска надцевка. Най-много ми пасна един Фабрам.Просто 3300лв + са много. Точно на ВИП-а ми я предложиха въпреки че казах какъв ми е бюджета но все пак това им е работа да продават.Накрая продавача ми обясняваше че М2 на Бенели е по добре от Монтефелтро защото можело да се сложи удължение и да събира повече патрони и мерната линия е стъпаловидна което е по-удобно но като цяло синтетиката не ми е фаворит.Не че е лоша но все пак.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни