БГ Лов Форум: Екстериорна изложба на Български барак - ТЛК - 10.05.15г. - гр. Асеновград - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Екстериорна изложба на Български барак - ТЛК - 10.05.15г. - гр. Асеновград

#61
Потребителя е офлайн   iko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 210
  • Регистр: 29.09.08

Виж мнениетоkarchev написа на 12.05.2015 - 15:49 :

Виж мнениетоiko написа на 11.05.2015 - 22:14 :

Карчев, извинявай отново, но пак избързваш с определенията. Бележков, доведе кучката на изложбата, защото Атанас Дарелов искаше да я види. Трябваше да се изберат кучета за представянето на породата във Варна. Кучката тогава беше над 5 годишна, с клещовидна захапка и изнасяне с около милиметър по- напред двата, средни долни резци. За това и не бе избрана.

Ти би ли участвал в клуб и би ли му симпатизирал, в който клуб клубният съдия не може да си оцени кучето у тях и го води на националната ви изложба?
Би ли предоставил твоето куче на този същия съдия да го оценява, щото аз не бих, както и много други привърженици на породата?

Пак правиш от мухата слон. Клубния съдия не е един единствен-Бележков. Още повече, че Бележков, досега не е бил определян на събрание за съдия на нито една изложба и не е оценявал кучето на никой. Знаеш много добре, че бе организиран от БРФК съдийски семинар за нашият клуб, на който се явиха всички тези, които желаеха. Слушаха лекцията на Иван Димитров, заплатиха си по 100 лв. и станаха клубни съдии по екстериор. Такива бяха тогава правилата в БРФК. Въпреки тези клубни съдии и такива, които имат право да съдят кучета от цялата 6-та група, през 2013 в Доброславци съдия бе Теохари Чорбаджиев, а тая година в Асеновград- Недко Баджаков. И Хари и Недко не са присъствали на този семинар, но това не бе пречка, те да съдят на тези изложби, след като така е решено на събранията. С други думи клубните съдии са присъствали на семинара, по тяхна воля, а не определени от клуба, научили са някои неща, които може би не са знаели. Но съдиите за всяка изложба, организирана от клуба, са избирани винаги на общо събрание.
0

#62
Потребителя е офлайн   iko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 210
  • Регистр: 29.09.08
Не дълбай постоянно в клубната дейност на клуба, няма какво да намериш. Ние сме там от любовта си към тези кучета и от желанието си да имаме наша родна, ловна порода кучета.
0

#63
Потребителя е офлайн   karchev 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1497
  • Регистр: 07.05.08

Виж мнениетоiko написа на 12.05.2015 - 18:27 :

Виж мнениетоkarchev написа на 12.05.2015 - 15:49 :

Виж мнениетоiko написа на 11.05.2015 - 22:14 :

Карчев, извинявай отново, но пак избързваш с определенията. Бележков, доведе кучката на изложбата, защото Атанас Дарелов искаше да я види. Трябваше да се изберат кучета за представянето на породата във Варна. Кучката тогава беше над 5 годишна, с клещовидна захапка и изнасяне с около милиметър по- напред двата, средни долни резци. За това и не бе избрана.

Ти би ли участвал в клуб и би ли му симпатизирал, в който клуб клубният съдия не може да си оцени кучето у тях и го води на националната ви изложба?
Би ли предоставил твоето куче на този същия съдия да го оценява, щото аз не бих, както и много други привърженици на породата?

Пак правиш от мухата слон. Клубния съдия не е един единствен-Бележков. Още повече, че Бележков, досега не е бил определян на събрание за съдия на нито една изложба и не е оценявал кучето на никой. Знаеш много добре, че бе организиран от БРФК съдийски семинар за нашият клуб, на който се явиха всички тези, които желаеха. Слушаха лекцията на Иван Димитров, заплатиха си по 100 лв. и станаха клубни съдии по екстериор. Такива бяха тогава правилата в БРФК. Въпреки тези клубни съдии и такива, които имат право да съдят кучета от цялата 6-та група, през 2013 в Доброславци съдия бе Теохари Чорбаджиев, а тая година в Асеновград- Недко Баджаков. И Хари и Недко не са присъствали на този семинар, но това не бе пречка, те да съдят на тези изложби, след като така е решено на събранията. С други думи клубните съдии са присъствали на семинара, по тяхна воля, а не определени от клуба, научили са някои неща, които може би не са знаели. Но съдиите за всяка изложба, организирана от клуба, са избирани винаги на общо събрание.

С тоя пост се изчерпа:„Нашето ла.но мирише на гюл”
По всякакъв начин отклони въпроса ми и не ми отговори, именно заради това твое поведение береш сега тия плодове и тия твои избраници е..ха мамата на клуба и породата
0

#64
Потребителя е офлайн   karchev 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1497
  • Регистр: 07.05.08

Виж мнениетоiko написа на 12.05.2015 - 18:38 :

Не дълбай постоянно в клубната дейност на клуба, няма какво да намериш. Ние сме там от любовта си към тези кучета и от желанието си да имаме наша родна, ловна порода кучета.

Докторе, любовта ти виж до какво доведе, хора пълни с интусиазъм и любов ги накара да ловуват само с тази порода и да я съхраняват по своему. Не ми се сърди, че ти казвам истината, макар и не в очите, но чисто физически нямам тази възможност в момента, а не за друго
0

#65
Потребителя е офлайн   iko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 210
  • Регистр: 29.09.08
Какво пак не съм ти отговорил? Опитах се да бъда максимално изчерпателен по въпроса Бележков-съдия. Чрез негово съдийство, никой не е ощетен. Не съм се изчерпил, аз пиша рядко. Продължаваш да въртиш едно и също. За Варна, през лятото на 2012 г. беше много трудно да се организират много кучета, които да се заведат в работен ден през седмицата. Затова всяко куче, което можеше да се заведе бе важно и Наско искаше да го види. Искаш да кажа, че Бележков е много слаб съдия, въпреки, че никога не е съдил. Ако някога съди на изложба и допуска грешки, тогава съм съгласен. А какво значи "съхраняват по своему"
0

#66
Потребителя е офлайн   iko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 210
  • Регистр: 29.09.08
Нямам избраници, в грешка си.
0

#67
Потребителя е офлайн   iliqn_87@ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 906
  • Регистр: 10.04.11
пак се почна
0

#68
Потребителя е офлайн   ivan sharkov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 586
  • Регистр: 16.11.08

Виж мнениетоgotiniqt написа на 11.05.2015 - 23:30 :

Виж мнениетоNedko 1970 написа на 11.05.2015 - 13:13 :

Изложбата и семинара бяха много добре организирани и жалкото е че имаше малко хора и кучета което не е добре.Аз лично мисля че семинара и лекцията на г-н Хлебаров и Д-р Кънев всеки от нас имаше какво да чуе разбере и научи.Не вярвам че всички много знаем а като много знаем и можем трябваше да покажем нещо на ринга а то няма нищо.Така че колеги развъждащи породата български барак ако обичате направете си равносметка какво искате какво имате и какво можете и като има подобни мероприятия да ги посещаваме да разговаряме да решаваме проблемите в разговор а не с безсмислени писания и дразги във форумите ,защото е грозно и олекваме за всички от страни и се излагаме.За всички е криза и безпаричие ако това е причината но който има мерак е там където трябва.Нека да сме по сплотени и колкото е възможно всеки от нас да даде своя принос за развитието на породата.Не искам да обидя никого но повечето от нас проявяват пълно безхаберие.
Недко преди време писах на тая тема, когато ставаха караниците с разложкия професор и лизачите му ,че накрая ще останат в клуба едни и същи и никои не обърна внимание с техните камъни по техните глави.Асеновград ми е близо но реших да си пусна кучетата в гората от колкото на изложби и тем подобни.Съжалявам че все още има някои читав човек кат тебе там, щото те и това не заслужават.Поздрави

много си сладак :lol:
0

#69
Потребителя е офлайн   plamen8205 

  • Пламен Банков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 613
  • Регистр: 25.05.08
. На другата изложба докато я има тая помия ще са не 10 ами 3 кучета, а публиката ще се състои от 1-2 човека!
[/quote]
Краси ще ти отговоря само на тези думи !Лично ще настоявам другата изложба да се проведе в Луковит като аз поемам цялата организация и гарантирам ще ще има не по малко от 50 кучета Български Барак и 150 човека ловци кучкари!Бих път 600 км без никои да ме карал да видя ново куче от тоя край а накрая се оказа че хора кучкари от по на 10км били забравили че има излжба ми като дойдоха почнаха и да намират кусори на кучетата!Абе аджаба като гледаш развъждаш и продаваш бараци а доведи твоите пък тогава даваи мнение за другите!Стигам до други изводи за тоя кай на България относно кучкарлъка но това си е мое мнение!А от носно лансирането на определени кучета не си прав според мен!Жив и здрав!
[/quote]

Е дойде моментът да се осъществи това което написах миналата година и мисля че удържах на думата си с тея 68 -барка и близо 500 човека само където не уцелих точно бройката но това не е проблем!Мисля че фактите са достатачни и повече коментари не са нужни по тази тема!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Снимка0523.jpg

0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни