БГ Лов Форум: Ваймаранер - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ваймаранер германският универсален аристократ.....!!!

#41
Потребителя е офлайн   murato2010 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 371
  • Регистр: 02.03.10
Цитат(djenk @ Jan 10 2011, 12:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Търся мъжки за разплод на женска . Моля колегите които притежават мъжки ваймари да ми пишат.


Здравей колега.Пиша от името на мой познат- 2-годишен ваймаренер Барон.Намира се в град Ловеч
тел.0882916680 Красимир.За повече инфо на посочения тел.
Мойсей е казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0

#42
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоmeraklia написа на 21.04.2011 - 21:54 :

Продавам малки сладури ,3-женски и 5-мъжки.Родителите са чистокръвни БЕЗ родословия.Майката-Кенди от Димитровград работи прекрасно на пернат дивеч и заек, обича водата . В наи ниските температури влиза да търси из водната растителност.Апортира всичко от вода и суща без проблем и с голямо удоволствие и в наи големите студове.Не съм я пускал на едър лов.Тя е закупена от България.Единият от неините родители има родословие а другият не.Им две първи места на изложби, на втората изложба съдията беще германец но не съм дори опитвал да и изваждам родословие.Купих си куче за лов и защото ми харесва а не документ.Бащата Барон от Ловеч работи много настървено на диво прасе доколкото знам не го водят на друг лов мога да го изкоментирам с собственика и да дам повече информация тои също няма родословие и е внесен от Словакия.Малките кутрета ще се продават около 20-25 май 2011г.След като бъдат обезпаразитени с купирани опашки и ваксинирани не по рано от 45 ден след раждането им.Цена за сега не искам да давам. Майката се намира в Димитровград и по всяко време може да се пробва на полето.Или на вода.Телефон за контакти 0885 022 116 -Георги може и на лични.Ето снимки от скачката не се виждат добре главите за което се извинявам и ще дам отделна снимка на Майката. От кученцата от първото кучило имам контакт с 4. Всички са много ентусиазирани и всеотдаини в лова, работят с голям хъс ,и ще станат много добри ловци за радост на стопаните си.Силно се надявам новите да попаднат на запалени ловци като тях.БЕБЕТАТА НА СНИМКИТЕ СА НА ВЪЗРАСТ ОТ ТРИ ЧАСА!!!


Що за изложба е това след като участниците са без родословия и то със съдия немец/германец/.Родословията не се "вадят" от
купувачът.
Защо разваляте прекрасната порода?
0

#43
Потребителя е офлайн   novaka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 01.01.10
колегата е написал че си е купил куче за лов.
0

#44
Потребителя е офлайн   Go6ko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 269
  • Регистр: 22.05.08

Виж мнениетоtanatsi написа на 21.04.2011 - 23:18 :

Виж мнениетоmeraklia написа на 21.04.2011 - 21:54 :

Продавам малки сладури ,3-женски и 5-мъжки.Родителите са чистокръвни БЕЗ родословия.Майката-Кенди от Димитровград работи прекрасно на пернат дивеч и заек, обича водата . В наи ниските температури влиза да търси из водната растителност.Апортира всичко от вода и суща без проблем и с голямо удоволствие и в наи големите студове.Не съм я пускал на едър лов.Тя е закупена от България.Единият от неините родители има родословие а другият не.Им две първи места на изложби, на втората изложба съдията беще германец но не съм дори опитвал да и изваждам родословие.Купих си куче за лов и защото ми харесва а не документ.Бащата Барон от Ловеч работи много настървено на диво прасе доколкото знам не го водят на друг лов мога да го изкоментирам с собственика и да дам повече информация тои също няма родословие и е внесен от Словакия.Малките кутрета ще се продават около 20-25 май 2011г.След като бъдат обезпаразитени с купирани опашки и ваксинирани не по рано от 45 ден след раждането им.Цена за сега не искам да давам. Майката се намира в Димитровград и по всяко време може да се пробва на полето.Или на вода.Телефон за контакти 0885 022 116 -Георги може и на лични.Ето снимки от скачката не се виждат добре главите за което се извинявам и ще дам отделна снимка на Майката. От кученцата от първото кучило имам контакт с 4. Всички са много ентусиазирани и всеотдаини в лова, работят с голям хъс ,и ще станат много добри ловци за радост на стопаните си.Силно се надявам новите да попаднат на запалени ловци като тях.БЕБЕТАТА НА СНИМКИТЕ СА НА ВЪЗРАСТ ОТ ТРИ ЧАСА!!!


Що за изложба е това след като участниците са без родословия и то със съдия немец/германец/.Родословията не се "вадят" от
купувачът.
Защо разваляте прекрасната порода?


Уважаеми колега, моля те не пречи на хората, това, че ти си притежател на родословно куче от породата, не ти дава право да се изразяваш по този начин. Предполагам, че всички от нас са виждали как неродословни кучета, че дори и мелези работят в пъти по добре от клубари.
0

#45
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
Господин Танаци,ако обичате запазете си глупавите коментари за клубът.Дали разваляме породата незнам но аз никога не съм претендирал за документ.Такъв и не искам наи малко от някакъв клуб в нашата мила родина.Преди 7-8 години имах ваимаранер с родословие в чужбина които въобще не работеше.ТОВА е ЛОВЕН форум а не форум за глупостите ви за родословия и т.н.Дори децата знаят как са извадени повечето родословия у нас.А и да не забравяме какво стана с хубавата немска порода (овчарката) заради родословия и тем подобни глупости!Не виждам някаде или не помня някога да съм писал с някакви претенции за документи.Аз продавам бебета от работещо ЛОВНО куче.Заповядаите да ловуваме заедно и да ми покажета с какво вашият Ваймаранер е по добър от моя.Има и родословия които се вадят от притежателите на кучета БЕЛИТЕ но както казах не ми е нужно такова.По думите на същия този немец кучето ми е "невероятен" екземпляр и човекът ме покани на европеиската изложба в Словения да го покажа на която аз така и не отидох.По горепосочената причина. Май не ви изнася на този клуб да има кучета на поносими цени А.Затова и не ми дадохте телефон на мъжко куче когато ви позваних.Е намерих мъжко куче имам бебета ПРЕКРАСНИ бебета и дано да се множат.Целта на родословните кучета е изложбите нали знаете? Тази обява е за ловни!!! С поздрав-един горд собственик на работен Ваймаранер.
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#46
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
Благодаря ви колеги за подкрепата.
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#47
Потребителя е офлайн   murato2010 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 371
  • Регистр: 02.03.10

Виж мнениетоmeraklia написа на 26.04.2011 - 21:22 :

Господин Танаци,ако обичате запазете си глупавите коментари за клубът.Дали разваляме породата незнам но аз никога не съм претендирал за документ.Такъв и не искам наи малко от някакъв клуб в нашата мила родина.Преди 7-8 години имах ваимаранер с родословие в чужбина които въобще не работеше.ТОВА е ЛОВЕН форум а не форум за глупостите ви за родословия и т.н.Дори децата знаят как са извадени повечето родословия у нас.А и да не забравяме какво стана с хубавата немска порода (овчарката) заради родословия и тем подобни глупости!Не виждам някаде или не помня някога да съм писал с някакви претенции за документи.Аз продавам бебета от работещо ЛОВНО куче.Заповядаите да ловуваме заедно и да ми покажета с какво вашият Ваймаранер е по добър от моя.Има и родословия които се вадят от притежателите на кучета БЕЛИТЕ но както казах не ми е нужно такова.По думите на същия този немец кучето ми е "невероятен" екземпляр и човекът ме покани на европеиската изложба в Словения да го покажа на която аз така и не отидох.По горепосочената причина. Май не ви изнася на този клуб да има кучета на поносими цени А.Затова и не ми дадохте телефон на мъжко куче когато ви позваних.Е намерих мъжко куче имам бебета ПРЕКРАСНИ бебета и дано да се множат.Целта на родословните кучета е изложбите нали знаете? Тази обява е за ловни!!! С поздрав-един горд собственик на работен Ваймаранер.

Защо имам някакъв спомен,че Барон е взет от колегата Танаци ;) Ще попитам.Браво колега,прекрасни бебета.Успех.
Мойсей е казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0

#48
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоmeraklia написа на 26.04.2011 - 21:22 :

Господин Танаци,ако обичате запазете си глупавите коментари за клубът.Дали разваляме породата незнам но аз никога не съм претендирал за документ.Такъв и не искам наи малко от някакъв клуб в нашата мила родина.Преди 7-8 години имах ваимаранер с родословие в чужбина които въобще не работеше.ТОВА е ЛОВЕН форум а не форум за глупостите ви за родословия и т.н.Дори децата знаят как са извадени повечето родословия у нас.А и да не забравяме какво стана с хубавата немска порода (овчарката) заради родословия и тем подобни глупости!Не виждам някаде или не помня някога да съм писал с някакви претенции за документи.Аз продавам бебета от работещо ЛОВНО куче.Заповядаите да ловуваме заедно и да ми покажета с какво вашият Ваймаранер е по добър от моя.Има и родословия които се вадят от притежателите на кучета БЕЛИТЕ но както казах не ми е нужно такова.По думите на същия този немец кучето ми е "невероятен" екземпляр и човекът ме покани на европеиската изложба в Словения да го покажа на която аз така и не отидох.По горепосочената причина. Май не ви изнася на този клуб да има кучета на поносими цени А.Затова и не ми дадохте телефон на мъжко куче когато ви позваних.Е намерих мъжко куче имам бебета ПРЕКРАСНИ бебета и дано да се множат.Целта на родословните кучета е изложбите нали знаете? Тази обява е за ловни!!! С поздрав-един горд собственик на работен Ваймаранер.


Ще ви кажа само едно-в голяма заблуда сте.Ловните качества се запазват единствено и само при чистокръвните кучета,а защо,оставям
отговора на вас.Разбира се не сте проверили вашето куче за дисплазия,но това не ви пречи да създавате потомство и т,н. и т.н.
Отново ви повтарям,че никой съдия няма да ви съди на изложба.Това,че сте поискали мнение за кучето е друго.
Между другото родословните кученца в БГ се продават между 500 и 700лв,колкото и вие ще търсите.90% от клубните кучета са внесени
от Европа от прекрасни линии.
Нашият клуб не издава "бели" родословия.Вие явно не знаете какво е това.
Нищо лично.
Успех

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC03111.JPG

0

#49
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоmurato2010 написа на 27.04.2011 - 08:02 :

Виж мнениетоmeraklia написа на 26.04.2011 - 21:22 :

Господин Танаци,ако обичате запазете си глупавите коментари за клубът.Дали разваляме породата незнам но аз никога не съм претендирал за документ.Такъв и не искам наи малко от някакъв клуб в нашата мила родина.Преди 7-8 години имах ваимаранер с родословие в чужбина които въобще не работеше.ТОВА е ЛОВЕН форум а не форум за глупостите ви за родословия и т.н.Дори децата знаят как са извадени повечето родословия у нас.А и да не забравяме какво стана с хубавата немска порода (овчарката) заради родословия и тем подобни глупости!Не виждам някаде или не помня някога да съм писал с някакви претенции за документи.Аз продавам бебета от работещо ЛОВНО куче.Заповядаите да ловуваме заедно и да ми покажета с какво вашият Ваймаранер е по добър от моя.Има и родословия които се вадят от притежателите на кучета БЕЛИТЕ но както казах не ми е нужно такова.По думите на същия този немец кучето ми е "невероятен" екземпляр и човекът ме покани на европеиската изложба в Словения да го покажа на която аз така и не отидох.По горепосочената причина. Май не ви изнася на този клуб да има кучета на поносими цени А.Затова и не ми дадохте телефон на мъжко куче когато ви позваних.Е намерих мъжко куче имам бебета ПРЕКРАСНИ бебета и дано да се множат.Целта на родословните кучета е изложбите нали знаете? Тази обява е за ловни!!! С поздрав-един горд собственик на работен Ваймаранер.

Защо имам някакъв спомен,че Барон е взет от колегата Танаци ;) Ще попитам.Браво колега,прекрасни бебета.Успех.



Прекрасно,още някоя глупост?

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Drake pedigree.png

0

#50
Потребителя е офлайн   Go6ko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 269
  • Регистр: 22.05.08
Прекрасно,още някоя глупост?


Цитат от http://www.dogbg.net...a=128&catid=18.

" От тук следва потвърждението, че сивият цвят се унаследява винаги рецесивно, което означава, че сивите кучета са винаги чистокръвни по отношение на цвета - факт, който се потвърждава и от историята на развъждането им."


Или ще кажете че това са сиви курцхаари или визли :lol:
0

#51
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
Ами всъшност аз проверих кучето си за тазобедрена дисплазия в клиниката на тракииския университет в Стара Загора.Или може би само вашият клуб е оторизиран да прави тази проверка.А въпросният съдия не само ми съди кучето ами и му присъди първа награда за което то получи надлежна грамота,купа и оценка.На въпросната изложба участваха много кучета може би над сто от различни породи, част от тях клубни част като моето без родословие .Пояснявам заштото не съм много в час с тези изложби но вие се опитвате да ме искарате измамник.А от това никак не ми става приятно.НО темата въобще не касае вашето мнение.Това е обява за кучета които изобщо не сте виждали.Самото твърдение от ваша страна че няма да ми бъде обърнато внимание на кучето е НЕВЕЖЕСТВО и опит за заблуда на участниците в форума.Които (форумът) доколкото знам няма нищто общо с клубът на Ваймаранера, нали, така че запазете си глупавите твърдения за себе си.Кажете това за работните качества на чистопородните кучета на някои ловец, за да се посмее!Както каза колегата преди няколко поста всички знаем по няколко поне мелезаци които намират прасетата.И господине.Ако това на снимката сте вие,значи не сте роден вчера и би трябвало да знаете че кучето го прави ловът.Как давате мнение за моето куче без дори да имаме общи познати а камоли да имате директни наблюдения върху работата му?Ама както казва баба ........ не ходи по гората а по хората.Ето това е новата глупост ;)
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#52
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
Не мога да се здържа.Ето я пак моята красавица.Без родословие да ,но много красива.Всеотдаина в ловъ абе искренно ви съчуствам господин Танаци ама не може да имате такова куче :P

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ot telefona na georgi 073.jpg

За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#53
Потребителя е офлайн   ichevski 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 98
  • Регистр: 05.10.09
Колега TANATZI много грубо се изразяваш.аз съм собственик на Барон-бащата на тези прекрасни кученца.Искам да те попитам защо като държиш толкова на чистата линия си пускал твоето куче което мисля че е починало"за което съжалявам"да запложда неродословни кучета.ако държиш мога да обясня по подробно.
0

#54
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоmeraklia написа на 30.04.2011 - 22:04 :

Пресни снимки на бебоците.


Да са живи и здрави кученцата.Честито.По-назад специално написах-"нищо лично".
Спорът е излишен.Колкото и да пишете,нищо не се променя в света на кинологията.
Това,че ритате срещу клубовете е понятно.
Понятно е също защо толкова малко елитни кучета има в БГ.
0

#55
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоichevski написа на 01.05.2011 - 05:48 :

Колега TANATZI много грубо се изразяваш.аз съм собственик на Барон-бащата на тези прекрасни кученца.Искам да те попитам защо като държиш толкова на чистата линия си пускал твоето куче което мисля че е починало"за което съжалявам"да запложда неродословни кучета.ако държиш мога да обясня по подробно.


Случая,който визираш е по-различен от това,което изнасяш.
Кучката беше родословна,с издадено от съответната държава педигри.
Извършени бяха всички медицински изследвания и тя беше заплодена.
В последствие беше поискано подтвърждение от клуба,който беше издал педигрито
и се оказа,че то е фалшиво/написано на оригинална бланка с печат/.
Това е резултат от некоректните действия на търгаша,който е внесъл кученцето.
Собственика беше много разочарован,никой не може да бъде застрахован от това.
Поради тази причина малки кученца трябва да бъдат закупувани от реномирани кучкарници
спазвайки всички правила.
Моето куче е заплодило само тази кучка.
0

#56
Потребителя е офлайн   novaka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 01.01.10
как така изведнеж случая стана по различен.и кои е този дедо боже на ваимаранерите и всевише на ловните кучета да казва на бг.ловеца откаде ще си взема куче.
0

#57
Потребителя е офлайн   ichevski 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 98
  • Регистр: 05.10.09
като седна на моя комп. ще ка4а снимки да покажа аз без родословие на барон какви прасета ми гони и убивам.за изминалия сезон аз ли1но на него съм убил 2 прасета по около 160-170 кг.
0

#58
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоichevski написа на 04.05.2011 - 03:07 :

като седна на моя комп. ще ка4а снимки да покажа аз без родословие на барон какви прасета ми гони и убивам.за изминалия сезон аз ли1но на него съм убил 2 прасета по около 160-170 кг.



След толкова тиради,до къде стигна цената?
0

#59
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
На членове на вашият клуб не продавам :P
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#60
Потребителя е офлайн   Щирлиц 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 500
  • Регистр: 22.10.08
Другари-клубари , не бъдете тесногръди и заядливи ! Нека работим заедно за развитието и популяризирането на породта , а не да го удряме на пропаганда и джамбазлък .
Истина е че преди години , искахте по 1000 + евра за малко неродено кученце , затова тръгнахме по странство да дирим и купуваме читави кутрета (па макар и без родословия) . Живеем в един динамичен и широк свят без граници , рискувате да си останете една организация от псевдоелитарни и самовлюбени собствиници на кучета от тази така красива и работна порода . Направете си преоценка на "завишените" критерии и бъдете по отворени към масата ловци , които не ги интересува "хартийката" , а реалните работни качества на породата . Не ме разбирайте че искам да подценявам и пренебрагвам годините селекция на породата , но родословието не прави кучето ловно .
И не забравяйте , че и сегашните "FON" и т.н. "чистокръвни" и "родословни" аристократи , имат далечни роднини от немските селски дворове !!!!
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни