БГ Лов Форум: Ловна Лайка ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловна Лайка ! ЗСЛ, ИСЛ, РЕЛ......

#21
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоgigles написа на Apr 26 2008, 20:55 :

Почвам да се замислям над облогаТи имаш ли диво прасе под ръка?


Да. Имам. И място мога да осигуря предполагам. rolleyes.gif
0

#22
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Колеги, незнам кой какво знае за лайките , аз обаче едно знам - Лайките са кучета които се нагаждат към ловеца !

Та колко лайки са внесени в България не е от значение, важно е колко от тях в какъв ловец са попаднали !
Щото всички знаем и кои се наричат "ловци"

Аз лично съм гледал и гончета, гледам в момента и лайки !
Вярно е че има чар и лова с гонче ! Но трябва да си опитал и от чара на лова с лайки за да ги сравняваш !!!
А пък те нямат и база за сравнение ! smile.gif
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#23
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоgigles написа на Apr 26 2008, 20:40 :

Стават за лов но нямат носа гласа и бързината на хубавото гонче.


Още един облог правя. Плащаш една сърна и всичко както си ме е реда в горското. Идвам с едната ми лайка в техния район. На горското. Иначе на гости с предварителни уговорки и кучета не ходя и се сещаш защо. Наближаваме сърна посочена от горския и разрешена за отстрел. Подвежадам кучето срещу вятъра да усети сърната от 100-150 метра. Когато я усети пускам лайката. Но трябва да бъде поле, угар, баир или само да не е гъста гора, рядка може. След като пусна лайката броиш до 60 на глас или айде 2 минути. След това ако няма контакт за задния бут на сърната аз ти подарявам лайката или ти брооя пари. А за да проверим и бързината на гончето ти ти предлагам да пуснем питомна сърна на 5 метра от него и пак да броиш до 60, а след това ако си пушач може и цигари да пушим или да обядваме. Та след като си изпием и кафето сигурно още ще чувам гласа на гончето ти как гони сърната по живо по здраво. Та за коя бързина ми говориш? И как ще изпитаме носа само незнам, но вече се замислям за нещо.
0

#24
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08

Виж мнениетоПетър написа на Apr 26 2008, 23:09 :

Да. Имам. И място мога да осигуря предполагам. rolleyes.gif
Истинско диво или черно источно балканско.Питам защото кучетата ми са яли много пердах да не закачат животните/развъждам прасета но не диви/но различават дивото
0

#25
Потребителя е офлайн   eger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 76
  • Регистр: 21.02.08
за всички,на които не е ясно на какво е способна лайкатa......и това е само част от нейния репертоар!!!

Прикачено изображение: Copy_of_normal_Img_1843.jpgПрикачено изображение: Copy_of_normal_Juha__nero_ja_ilves.jpgПрикачено изображение: Copy_of_normal_mikko1.jpgПрикачено изображение: Copy_of_normal_mikko1.jpg

Прикачено изображение: Copy_of_vel_metso.jpgПрикачено изображение: Copy_of________________.jpg

Прикачено изображение: Copy_of_______.jpgПрикачено изображение: normal_T_E4sson_20sulle_20keppi.jpg

Прикачено изображение: Shana.jpgПрикачено изображение: sika1.jpgПрикачено изображение: ___________.jpg

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Copy_of_thumb_mikko.jpg

Ловецо, старай се да чуваш гората, а не тя да ти слуша глупостите!!!
0

#26
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоДжони написа на Apr 26 2008, 21:10 :


А пък те нямат и база за сравнение ! smile.gif

То да у х..й да му го набиеш, ама то акъл.

Поздрави!
0

#27
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Разликата между начина на ловуване на лайката и гончето -според моя опит е следният - Лайката ловува за стопанина си, а гончето за съседната дружинка biggrin.gif !
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#28
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоДжони написа на Apr 26 2008, 20:22 :

Разликата между начина на ловуване на лайката и гончето -според моя опит е следният - Лаката ловува за стопанина си, а гончето за съседната дружинка biggrin.gif !


за съседната дружина в съседния административен окръг biggrin.gif
0

#29
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08

Виж мнениетоПетър написа на Apr 26 2008, 23:16 :

Още един облог правя. Плащаш една сърна и всичко както си ме е реда в горското. Идвам с едната ми лайка в техния район. На горското. Иначе на гости с предварителни уговорки и кучета не ходя и се сещаш защо. Наближаваме сърна посочена от горския и разрешена за отстрел. Подвежадам кучето срещу вятъра да усети сърната от 100-150 метра. Когато я усети пускам лайката. Но трябва да бъде поле, угар, баир или само да не е гъста гора, рядка може. След като пусна лайката броиш до 60 на глас или айде 2 минути. След това ако няма контакт за задния бут на сърната аз ти подарявам лайката или ти брооя пари. А за да проверим и бързината на гончето ти ти предлагам да пуснем питомна сърна на 5 метра от него и пак да броиш до 60, а след това ако си пушач може и цигари да пушим или да обядваме. Та след като си изпием и кафето сигурно още ще чувам гласа на гончето ти как гони сърната по живо по здраво. Та за коя бързина ми говориш? И как ще изпитаме носа само незнам, но вече се замислям за нещо.
Готов съм при положение че лайката гони с нос а не на поглед и признавам че съм загубил ако до 30 мин. врътне сърната на изстрел разстояние а това изключва предлагания от теб терен.Тая работа гончетата я вършат рутинно.А за носа предлагам тест със заек - ако го прекара два пъти значи има нос

0

#30
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоgigles написа на Apr 26 2008, 20:27 :

Готов съм при положение че лайката гони с нос а не на поглед и признавам че съм загубил ако до 30 мин. врътне сърната на изстрел разстояние а това изключва предлагания от теб терен.

Хехехехе. laugh.gif Абе човек вземи прочети малко. Не се излагай така.
Лайката ловува и с трите си сетива. Нос, поглед и слух. Тя не гони, а задържа. Искаш да направя от нея мелез или гонче. Няма как да стане това.

А твоето гонче може ли да гони без да лае?
0

#31
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
ако се хванете за сърната,може ли и аз да заложа....?

за кого..като му дойде времето!!!
0

#32
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Айде сега да ви видим и как ще тествате слуха на гончето - примерно да открие катерица на върха на 20-30 метров бор - само на слух biggrin.gif !
Казах ви вече няма никакъв смисъл от спора който водите, всеки може да си го върти както си иска, а пък шопа е казал - " Колко и да се въртиш газо ти е все отзаде " rolleyes.gif !
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#33
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08

Виж мнениетоПетър написа на Apr 26 2008, 23:30 :

Хехехехе. laugh.gif Абе човек вземи прочети малко. Не се излагай така.
Лайката ловува и с трите си сетива. Нос, поглед и слух. Тя не гони, а задържа. Искаш да направя от нея мелез или гонче. Няма как да стане това.

А твоето гонче може ли да гони без да лае?Нарочно ти поставих така въпроса за да признаеш сам факта който се мъча да изтъкна-че е специалист по всичко без да е особено добра в нещо.Предлагаш да я използваме като хрътка , признаваш че не може да се мери с гончето на следата на заека,само искам да видя как ще задържи истинско прасе 120-130кг.когато то реши да бяга. А гонче което гони без глас не ми трябва.


0

#34
Потребителят е онлайн   Васко Василев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 691
  • Регистр: 05.04.08
Аз кучета за едро нямам,та съм пас по темата,ама колко от тези снимки са правени в България?
0

#35
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08

http://www.youtube.com/watch?v=_dO47zslg4o

Ей това със сигурност е снимано в България, та даже в София !
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#36
Потребителя е офлайн   eger 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 76
  • Регистр: 21.02.08

Виж мнениетоВаско Василев написа на Apr 26 2008, 23:45 :

Аз кучета за едро нямам,та съм пас по темата,ама колко от тези снимки са правени в България?


Ами, колега, има ли значение, кьде са правени? Доколкото виждам, само лос вече в Бьлгария не се среща!!!
И колко ли е позната дигиталната камера на бьлгарските ловци??? unsure.gif
Ловецо, старай се да чуваш гората, а не тя да ти слуша глупостите!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
"само искам да видя как ще задържи истинско прасе 120-130кг.когато то реши да бяга."
Еее колега ти пък много искаш tongue.gif - това не се случва всеки ден, а пък и не всеки може да го види !
Имам впредвид че трябва много труд и постоянство преди този момент , а и не всяка лайка е зверова и го може туй нещо - А пък за да е зверова това се проверява в родословието и ..... а в българия родословните лайки.....

Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#38
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Apr 26 2008, 21:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
ако се хванете за сърната,може ли и аз да заложа....?

за кого..като му дойде времето!!!



biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif Можеее бре! biggrin.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
http://www.vbox7.com/play:629c88bf

Ето още един запис на обучение !
И пак наблягам това е обучение, а не обучени лайки !
Все пак едната е на 1г. и 4. месеца !
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#40
Потребителя е офлайн   Stankosi 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 19.02.08
За да сравнавате гончета и лайки требва да сте се серъозно занимавали с двете породи малко повече години,а тук не виждам нити един такъв или може да го не познавам аз.
Различни терени са за различни видови ловни кучета,а нормално е важно и начин на ловуването и вид дивеча койи го има в гората.Лов с гончета и лов с лайки изопщо неможе да се сравнава.Всеки има нещо което другите немат а сега за вкусите се не расправла.
Ловни кучета са в неколко различни групи във FCI,и мислите ли да са грешили тези койи са и отделили по групи.Защо нема само една порода птичари,една порода гончета или пак лайки...
На този спор койи се води тук,нема края...
0

Сподели темата:


  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

21 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 21 гости, 0 анонимни