БГ Лов Форум: Фен клуб "Bergara" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб "Bergara"

#101
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоkasaboff написа на 17.02.2021 - 14:43 :

Здравейте , колеги
От скоро имам Bergara B 14 extreme hunter в кал. 308 с 18 инчова цев. Днес ходих да я проверя. Взех 1 кутия S&B SPCE 9.7 грама. Температурата в Лозен беше -7 °С. Снабдих я и със HQS hunter супресор. Не ми хареса изобщо как работи с този боеприпас.Добре , че беше супресора за да свие едната педя на 100 м. Ясно ми е , че много от 47см цев не може да се очаква , но.... Та въпроса ми е дали някой от вас има опит с пушката и читав боеприпас за нея ? Благодаря предварително за това , че евентуално ще ме оттървете от боеприпасно лутане . Поздрави
Смени патроните и всичко ще си дойде на място, вземи си по тежки. По принцип SPCE не прави много добри групи.
0

#102
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08
Аз също съм хвърлил око на този модел бергара и ще се радвам притежателите и да споделят впечатления.Иначе колегата е прав ,смени боеприпаса .Един патрон не може да е показателен.Пробвай геко експрес,плюс или хорнади.Прострелвах карабина на приятел бергара б13 с 16инча цев в кал.308.Това пушле ме изненада приятно.Геко експрес и геко плюс ги групира идеално.Със супресора група под 2см.Бергара имат отлични цеви и 18 инчовата цев в 308 си работи добре.Просто трябва да и намериш патрона и куршума за нея.
0

#103
Потребителя е офлайн   Никола К. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 109
  • Регистр: 04.04.13

Виж мнениетоkasaboff написа на 17.02.2021 - 14:43 :

Здравейте , колеги
От скоро имам Bergara B 14 extreme hunter в кал. 308 с 18 инчова цев. Днес ходих да я проверя. Взех 1 кутия S&B SPCE 9.7 грама. Температурата в Лозен беше -7 °С. Снабдих я и със HQS hunter супресор. Не ми хареса изобщо как работи с този боеприпас.Добре , че беше супресора за да свие едната педя на 100 м. Ясно ми е , че много от 47см цев не може да се очаква , но.... Та въпроса ми е дали някой от вас има опит с пушката и читав боеприпас за нея ? Благодаря предварително за това , че евентуално ще ме оттървете от боеприпасно лутане . Поздрави

Здравей, със същата бергара съм, моята си хареса федерал 180 грейна.
0

#104
Потребителят е онлайн   kasaboff 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 218
  • Регистр: 29.08.14
Благодаря за съветите за тежък проектил. Освен 11.7 грамов Селиер изпробвах 11грама Геко ТМ и 11.7 грама Федерал. Най -ми пасна Федерала. Дистанцията е 140 м. подпрян на капака на джипа/ без станок/с вятър. За мен е достатъчно :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20210220_165255.jpg

0

#105
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоkasaboff написа на 21.02.2021 - 18:14 :

Благодаря за съветите за тежък проектил. Освен 11.7 грамов Селиер изпробвах 11грама Геко ТМ и 11.7 грама Федерал. Най -ми пасна Федерала. Дистанцията е 140 м. подпрян на капака на джипа/ без станок/с вятър. За мен е достатъчно :)/>

Колега, дърпаш спусъка.
Трябва още да тренираш натискането на спусъка.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#106
Потребителят е онлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11

Виж мнениетоkasaboff написа на 17.02.2021 - 14:43 :

Здравейте , колеги
От скоро имам Bergara B 14 extreme hunter в кал. 308 с 18 инчова цев. Днес ходих да я проверя. Взех 1 кутия S&B SPCE 9.7 грама. Температурата в Лозен беше -7 °С. Снабдих я и със HQS hunter супресор. Не ми хареса изобщо как работи с този боеприпас.Добре , че беше супресора за да свие едната педя на 100 м. Ясно ми е , че много от 47см цев не може да се очаква , но.... Та въпроса ми е дали някой от вас има опит с пушката и читав боеприпас за нея ? Благодаря предварително за това , че евентуално ще ме оттървете от боеприпасно лутане . Поздрави

18 инча е достатъчно дълга цев.Имаи в предвид че при минусови температури пада на по-леките куршуми е доста голям при +25С ще имаш доста по-различна група.
0

#107
Потребителя е офлайн   gringo_bingo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 18.03.15
Колега kasaboff здравей ... Относно боеприпаса който си избрал да пробваш ... Просто го забравяш освен ако не стреляш с тика ctr или чезе ... Та така сподели какво очакваш от пушката , за едър , чифтокопитен или хищничарски лов ще ползваш пушката ... Другото което ще те питам е колко ти е тавана на бюджета за фабричен патрон на какви дистанции смяташ да ловуваш и тн... Но те съветвам да пробваш софт пойнта на федерал като за начало 180 грейна който е най-евтиния и ако след това не ти допадне отново драсни ми едно лично да не спамим темата ще ти помогна да и намериш патрона
0

#108
Потребителя е офлайн   Кабан 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 24.07.17
Здравейте колеги! Радвам се че тоя клуб е полезен на все повече хора! Моята Бергара е 308win със стъпка 1:12.Ще ми е интересно някой да сподели какви грамажи харесват различните стъпки.
Някой ползвал ли е S&P SPCE 150GR ?
0

#109
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1348
  • Регистр: 19.08.09
Днес успях да прострелям тека (Bergara BA13TD 243win) .
Направи абсолютно задоволителни групи за ловни цели.
Оптиката е Docter unipoint 1,5-6x42, като точката на подсветката е 2 МОА и покриваше марката на целта.
Групите са от по три изстрела. Температура +7 градуса.
С фабричен Sako gamehead 90grn. групата е 20мм.
С фабричен Sako gamehead 100grn групата е 32мм.
С голямо удоволствие установих, че с фабричен патрон sellier & bellot PTS 95grn. успях да направя група от 12мм., което е малко повече от 1/3МОА. Бях заложил основно на този патрон за варда, предвид доброто съотношение цена-качество и съм доволен, че се харесаха с цевта на пушката. Повече от това не ми е необходимо за ловни цели. Сега мога да стрелям и по жаби на 100м. :lol:
Лично аз съм приятно изненадан от точността и изработката на Бергара. Всичко работи както се очаква от него, без каквото и да е изненади. Просто и акуратно. За цената си пушката е отлична!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20210228_160544.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20210228_160503.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20210228_160519.jpg

0

#110
Потребителя е офлайн   Евгени Филимонов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 24.04.17
Здравейте колеги.
След няколко дни ще съм собственик на Bergara BA13 308WIN с късата цев и сега като чета коментарите, се радвам че избрах този модел....просто ми легна на сърцето тази марка от пръв поглед... Тръгнах от 222 , 243 и ме убедиха да взема 308. А и как бързо се разглобява и....влиза в раница... Мисля да изненадам колегите че съм тръгнал гонач... без пушка....хахаха
0

#111
Потребителя е офлайн   stoinog 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 24.01.19
Здравейте колеги!
Може ли да споделите впечатлението си от супресорите които употребявате!
С идея да съкратя пътя до правилния за моята Бергара 6,5 !
Благодаря !
0

#112
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
За твоя калибър какъвто и да вземеш няма да е грешка, е стига да е over barrel.

Иначе аз съм доволен от Stalon, виждал към как работи модела Victor, Victor L и XE149.
Като най-добър определям XE149 ,защово лесно се разглобява и може да се чисти лесно. Серията Victor не е предвидена да се разглобява, чисти се само с накисване.
За твоя калибър може да вземеш и XE108 ,защото обема на газовете не е толкова голям. Предимство на XE серията са 2 неща: пърното и най-важно ,е че най-близките до куршума части са от неръждаема стомана, което ги прави издръжливи на много изстрели без да се влоши качеството на заглушаване. Второто е ,че чрез смяна на предната част, която не е регистрерана в КОС може да смениш калибровата група на супресора и да го ползваш с другата си карабина ,ако се наложи.

За X серията на Stalon нямам наблюдения.

Друг супресор ,който съм наблюдавал как работи е Era sob 2 той е с различна конструкция, също се разглобява ,но не може да сменяш калибъра толкова евтино.
Заглушаването му е по различно и като чели не толкова добро като на Stalon , но предполагам, че ако го снабдиш с мрежички на ламелите ще се подобри много.
Този също има стоманена вътрешна част и е с много дълъг живот.

Единствена критика имам към A-tec mega мембраните са от алуминни след 100-200 изстрела ерозират и започва да става по-шумен. Това води до вуждата от смяна на компоненти и излишни харчове.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#113
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 892
  • Регистр: 14.11.08
И накрая забравяш за всички западни производители и си взимаш един HQS с мрежа вътре и се кефиш на супресия на 42 децибела при 308win.
0

#114
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоsniperboy написа на 15.03.2021 - 10:50 :

И накрая забравяш за всички западни производители и си взимаш един HQS с мрежа вътре и се кефиш на супресия на 42 децибела при 308win.

Скъпи са!
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#115
Потребителя е офлайн   stoinog 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 24.01.19

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 15.03.2021 - 11:32 :

Виж мнениетоsniperboy написа на 15.03.2021 - 10:50 :

И накрая забравяш за всички западни производители и си взимаш един HQS с мрежа вътре и се кефиш на супресия на 42 децибела при 308win.

Скъпи са!


Съпоставени двата БГ супресора как стоят?
0

#116
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Не ти разбирам въпроса.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#117
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 892
  • Регистр: 14.11.08
Аз избрах HQS и съм щастлив.
0

#118
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15

Виж мнениетоstoinog написа на 17.03.2021 - 06:56 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 15.03.2021 - 11:32 :

Виж мнениетоsniperboy написа на 15.03.2021 - 10:50 :

И накрая забравяш за всички западни производители и си взимаш един HQS с мрежа вътре и се кефиш на супресия на 42 децибела при 308win.

Скъпи са!


Съпоставени двата БГ супресора как стоят?

Инфо тук: https://www.suppress...HAaAkVJEALw_wcB
0

#119
Потребителя е офлайн   ivaylo kirilov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 25.07.10
Здравейте приемате ли нови попълнения. От вчера съм с бергара. Б14 Екстрийм хънтър.
Дано да ми служи вярно. Мн. и се радвам.
0

#120
Потребителя е офлайн   Кабан 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 24.07.17
ivaylo kirilov Честито колега! Много слука с нея.
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни